Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2006., 01:43   #61
Quote:
tatiana kaže:
poznam puno majki koje o svojoj djeci ne govore cvrkućući "mišek, bebač, anđelčić" itd.
također poznam puno majki koje su odgojile djecu a da nisu dojile po cesti, restoranima i parkovima. djeca su zdrava i normalna. njihove majke su isto tako zdrave i normalne.
dakle - o djeci se može govoriti kao o osobama i kao o igračkama. ja sam za ovo prvo.
a ti mislis da ako mater svome diteto govori misicu, jubavi, srecice da se ponasa prema bebi ka prema igrackama wff ?!?!?

a sta su dica koja su mame dojile na javnom mistu nenormalna?!?!?
mislim da mi je gore vidit zensku u minici do pizde, ili da joj ispadaju sise iz dekolteja, nego maju koja doji svoje dite. to je prirodno, moje ce dite ist kad je gladno, bilo to u restoranu, doma ili na ulici!. i boli me brige jel nekome neugodno gledat u moju sisu.
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 01:53   #62
Quote:
tatiana kaže:
znala sam da će se javiti hrpa pobješnjelih militantnih mamica i onih koje sebe vide u tom filmu. zabavno kao i uvijek.
dakle prije par godina smo nas par frendova i frendica išli posjetiti jednu koja je upravo rodila. sjedimo mi tako kod nje i pričamo u dnevnom boravku i ona ni pet ni šest izvadi sisu i ide dojiti dijete.
eto, meni je to bilo neumjesno. mogla ga je ići podojiti u sobu pored. po meni dojenje je privatna stvar. a ovo mi je više izgledalo kao razmetanje vlastitim majčinstvom.
aha ako se neko ne slaze sa tobom onda je militantna mamica... zanimljivo...
TI dodes nikome u posjet i onda bi se ta osoba trebala micat da TEBI ne bude neugodno. dojenje je hranjenje, ako je hranjenje privatna stvar onda bi trebali zabranit bilo kakvo konzumiranje u javnosti, trebali bi pozatvarat sve restorane...
ok, normalno je da imas svoje misljenje i da ga iznosos, ali nisu drugi ni frikasti, ni militantni, ni uobrazeni, ni egocentricni ako podrzavaju dojenje na bilo kojem mjestu...
__________________
kuvanje i kuzinavanje

Zadnje uređivanje putnica : 24.10.2007. at 01:02.
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 03:53   #63
mislim da svi bulje zeni u cice kad doji samo se pretvaraju da ne.
blackleaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 11:09   #64
Quote:
blackleaf kaže:
mislim da svi bulje zeni u cice kad doji samo se pretvaraju da ne.

Bas me zanima sta ce to vidjeti? Ja sam majka i imam dvoje djece, doila sam u javnosti ali nikad niko nije vidio cice!!! Majka koja doji djete nece izaci u necemu sto nije namjenjeno za dojenje bebe!!!
Elodi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 11:25   #65
Quote:
arna kaže:
Ja sam protiv dojenja na javnim mjestima, ali ne primarno iz estetskih razloga.
Mislim da je dojenje vrlo intiman i blizak kontakt između majke i bebe i da se treba obavljati na mirnom mjestu , a ne u kafiću, tramvaju,šoping-centru, parku i sl.
Bebe obično jedu uvijek u isto vrijeme i svaka majka si može ,ako hoće, organizirati ostale aktivnosti prema toj obavezi,koja bi trebala biti primarna i glavna.
Žene koje doje vani obično ne misle na bebača i vjerujem da na taj način samo ističu svoje majčinstvo. Jer za bebe je važno da jedu u mirnoj i opuštenoj atmosferi, a ne u bučnoj birtiji, natrpanom tramvaju ili u prostoriji punoj prijateljica, rodbine,majstora , inkasatora i inih. A da ne govorim kako na tim mjestima ne možeš istinski uživati u dodiru sa svojim djetetom koji će i tako brzo prestati (rijetka djeca cicaju 1-2 godine).

Što se tiče "paljenja" na dojenje u javnosti, to mi je toliko bolesna ideja da ju ni ne uzimam za ozbiljno.
Uzela si mi riječ iz usta...
Napominjem ,majka sam djeteta koje je dojeno.
Baš me iritira to prekinjavanje sa dojenjem,jebate,pa svi sisavci doje svoje mlade.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 11:32   #66
A kaj se uopče imate oko toga raspravljati kad je odgovor i više nego očit.
Sve ovisi o mami i o sisama... ak je MAMA onda samo naprijed, sve 5... a ako je pak mama neka onda ni pod razno. Sram ju bilo i nek dijete jede doma.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 11:39   #67
Angry

Mislim,a kaj bi ovo gore trebalo značiti ??????
Možda da mame koje svoju djecu ne doje po vani NISU dovoljno dobre mame.Dali su mame koje uopće ne doje još gore mame ili...
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 11:44   #68
Quote:
monika13 kaže:
Mislim,a kaj bi ovo gore trebalo značiti ??????
Možda da mame koje svoju djecu ne doje po vani NISU dovoljno dobre mame.Dali su mame koje uopće ne doje još gore mame ili...
Ako misliš na post iznad tvojeg:

Ovo gore znači da je vrli kolega Legion ustvrdio da nema ništa protiv da doje zgodne mame sa zgodnim sisama, a ima nešto protiv da doje nezgodne mame sa nezgodnim sisama.

Također, vrli kolega Legion se malo šali, pa nemoj izbrijat neku pizdariju sad.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 11:47   #69
-ovo ide mene, a ovo ide njega.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 11:48   #70
Quote:
monika13 kaže:
daj, pa salio se!
agathaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:13   #71
Quote:
agathaa kaže:
daj, pa salio se!
Legion? Ne bas...
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:29   #72
monika13... vidiš kaj se dešava kad već od jutra cugaš na prazan želudac

I da-nisam se šalio
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:31   #73
svi sisavci imaju cice (dojke) isključivo da bi njima hranili dijete (mladunče), a tek naknadno su postale seksualni objekt, isključivanjem dojki kao sredstva prehrane djeteta one preuzimaju drugu ulogu.
Dijete mora i treba jesti kad ono to želi, svidilo se to nekom ili ne.
Živjele dojilje, svugdje i uvijek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i zauvijek.
 
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:38   #74
Quote:
Legion kaže:
monika13... vidiš kaj se dešava kad već od jutra cugaš na prazan želudac

I da-nisam se šalio
onda sram te bilo
agathaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:41   #75
Živjele zgodne dojilje lijepih sisa, svugdje, uvijek i zauvijek

Uostalom... koliko puta je bilo tko od nas vidio dojenje u javnosti... ja valja 2-3 puta maximalno, a o tome su krenule rasprave kao da ono maltene nemreš otiči do konzuma po kruh, mlijeko, pivo, konjak i štok a da te putem ne presretne barem 26 dojilja...
Neko veće odem u disco i prvo kaj ugledam je gola ženska sisa i beba kako se grčevito zubima drži za nju... dođem do kabine od DJ-a da naručim svoju omiljenu pjesmu kadli me iznutra ponovo zabljesnu dojiljine sise... strašno.
Odem do muškog WC-a a unutra same dojilje... vele da je u ženskom gužva pa da iskoriste priliku nahraniti svoje klince...

Totalno izbezumljen izađem van i sjednem u taxi kadli je taxist-pogađate već, samohrana dojilja koja nema kome ostaviti dijete...

DOSTA TERORA DOJILJA.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 13:37   #76
Quote:
arna kaže:
Bebe obično jedu uvijek u isto vrijeme
Možda one koje kupiš u turbolimaču...

Quote:
arna kaže:
svaka majka si može ,ako hoće, organizirati ostale aktivnosti prema toj obavezi
Beba nije fitness. Radi se o 24/7 obavezi. Da nije tako, ne bi bilo porodiljskog.

Inače, razmetanje majčinstvom je stvarno - mnoge žene svašta rade samo da bi im druge zavidjele. Svejedno to nema nikakve veze sa tjeranjem žene koja doji u kut.

Quote:
arna kaže:
Jer za bebe je važno da jedu u mirnoj i opuštenoj atmosferi, a ne u bučnoj birtiji, natrpanom tramvaju ili u prostoriji punoj prijateljica, rodbine,majstora , inkasatora i inih.
Život nije idealan. Ljudi bez djece nekad teško pronalaze vrijeme za sebe, a kamo li u obitelji u kojoj oboje rade i brinu se o nečem najzahtjevnijem u životu.

Quote:
arna kaže:
Što se tiče "paljenja" na dojenje u javnosti, to mi je toliko bolesna ideja da ju ni ne uzimam za ozbiljno.
Stvarno? Znaš li reći zašto?
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 14:01   #77
Quote:
gošća kaže:
svi sisavci imaju cice (dojke) isključivo da bi njima hranili dijete (mladunče), a tek naknadno su postale seksualni objekt, isključivanjem dojki kao sredstva prehrane djeteta one preuzimaju drugu ulogu.
Dijete mora i treba jesti kad ono to želi, svidilo se to nekom ili ne.
Živjele dojilje, svugdje i uvijek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i zauvijek.

Potpisujem!!!
Elodi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 14:35   #78
... ma to je malo degutantno. Bio sam u situaciji, no nisam buljio, jer je očito mene bilo više sram od dotične.

Ne, ne treba zabraniti. Ali to je stvar odgoja, ako je nekoj curi normalno na javnom mjestu izvadit sisu i.... nek samo izvoli. - ali da.... jest nepristojno
__________________
For in the final analysis, our most basic common link, is that we all inhabit this small planet, we all breathe the same air, we all cherish our children's futures, and we are all mortal
explorer-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 15:45   #79
Quote:
gottcha kaže:
čuj, imaju u restačima i wc ako ti baš treba

Pa dobro ako baš žele hraniiti svoju djecu po javnim mijestima, a ne doma kako priliči, neka tio rade u wc-ima.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 15:45   #80
Jebote, troje sam ih oddojila, a nikad u javnosti jer mi je to toliko bezveze, a naročito kad vidim ženu na javnom mjestu kako doji pa kad bebač onako sit i pospan ispljune bradavicu koja ostane onako ispupčena i mokra i tamna i....
ako baš mora dijete nahraniti u javnosti, neka ponese bočicu, i majčino mlijeko se može nositi do 6 sati u sterilnoj bočici tako da to preseravanje sa dojenjem u javnosti (naročito u kafićima sam to viđala) zbilja nema nikakvog smisla. I doslovno je preseravanje!
U slučaju duljeg putovanja ili slično, čekanja u bolnici ili ambulanti na red ili nekog tako "opravdanog" razloga, onda da, ali sjediti u kafiću, restoranu ili negdje po gradu u šopingu dojiti dijete na sisu je uistinu glupo.
Kao i ova tema, uostalom!
__________________
Enygm@
Enygma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:08.