Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2003., 16:17   #21
Razumljivo je: ljudi sa novcima imaju ionako svega i ne razmišljaju o kupnji hrpe odjeće jer već ionako imaju prepune ormare, a ljudi bez novaca su uvijek željni jer naravno nemaju ništa i razlika je ako imaš tri veste za zimu i jedne hlače ili ih imaš trideseta, za svaki dan u mjesecu.
OPET KRIVA TEMA
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 16:19   #22
Quote:
luca kaže:
moje osobno iskustvo je: sto imam vise para imam manje motivacije za kupovanje odjece (jednostavno, kao da nema "gladi" koja kaze "moram to kupiti" nego umjesto toga "bof, bas mi se i ne da, mogu kupiti bilo kad". i onda skuzim da mi se ne da kupovati... )
slažem se

može sad jedno pitanje - pošto nikad nisam bila u šoping turi u inozemstvo (osim kad sam išla iz Dubrovnika po špeceraj u Neum, ali nisu nas baš previše gledali na povratku)

1. zašto ne bacite račune (pretpostavljam da je to zbog povrata poreza)

2. zašto ne raspakirate robu i ponašate se kao da je vaša (nećete je prodavati, šta će vam etikete. Ako nemate etikete, ne mogu dokazati da je roba nova )

3. zašto ne sakrijete račune npr. u gaće ili na neko slično mjesto gdje vjerojatno neće pogledati (a i ako nađu, gadit će im se uzet odatle )

ali, kako rekoh, oprostite meni neupućenoj
ja sam dosad uvijek vani bila duže od jedan dan, tako da bi često na put natrag išla u nečem novom (da budem lijepa kad stignem nazad u svoje selo )

i još nešto - kad recimo neka poznata osoba izjavi da je potrošila u šopingu par tisuća eura, jel onda netko u poreznoj provjeri je li platila porez (a morala ga je platiti za tu količinu robe!)? Mislim da mi na ovo ne morate odgovarati, ali izvrsno ocrtava naš mentalitet - svima je super što je neka polupjevačica potrošila toliku lovu na novu obleku, a nitko ne vodi računa da je oštetila državnu blagajnu (i prekršila zakon, just btw)
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 16:28   #23
Quote:
sunčica kaže:
slažem se

može sad jedno pitanje - pošto nikad nisam bila u šoping turi u inozemstvo (osim kad sam išla iz Dubrovnika po špeceraj u Neum, ali nisu nas baš previše gledali na povratku)

1. zašto ne bacite račune (pretpostavljam da je to zbog povrata poreza)

2. zašto ne raspakirate robu i ponašate se kao da je vaša (nećete je prodavati, šta će vam etikete. Ako nemate etikete, ne mogu dokazati da je roba nova )

3. zašto ne sakrijete račune npr. u gaće ili na neko slično mjesto gdje vjerojatno neće pogledati (a i ako nađu, gadit će im se uzet odatle )

ali, kako rekoh, oprostite meni neupućenoj
ja sam dosad uvijek vani bila duže od jedan dan, tako da bi često na put natrag išla u nečem novom (da budem lijepa kad stignem nazad u svoje selo )

i
1. racun za svaki kupljeni komadic moras imati sa sobom. ako ga nemas, teoretski, carinik ima pravo procjeniti vrijednost robe.

2. o tome i ja razmisljam ali u drugom smjeru: mogu li u novoj jakni kupljenoj u Zgb oticu u Austrije bez straha, a da ne nosim nas racun

3. no comment

Notica: carinik je uvijek u pravu i moze nas zaj.. koliko zeli, najgora nam je varijanta da ga naljutimo i da nam naplati sve po pravilima.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 16:43   #24
Quote:
Ipanema kaže:
Razumljivo je: ljudi sa novcima imaju ionako svega i ne razmišljaju o kupnji hrpe odjeće jer već ionako imaju prepune ormare, a ljudi bez novaca su uvijek željni jer naravno nemaju ništa i razlika je ako imaš tri veste za zimu i jedne hlače ili ih imaš trideseta, za svaki dan u mjesecu.
OPET KRIVA TEMA
(necu vise, samo da zavrsim misao: kad imam vise para imam manje odjece jer jednako cistim ormare kao i prije (i cesce) ali kupujem manje. dakle nije (kod mene) stvar u KOLICINI, nego u NAGONIMA i MOTIVACIJI ono "treba mi, kupujem" se zapravo pretvori "pa nije bas da mi treba i ako mi bas i zatreba, lako cu..." ).
s obzirom da nis ne znam o carini, od sad pa nadalje ckomim
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 17:13   #25
ja sam znala vidjati svercere po tim shopping busevima kako odu tamo u najstarijoj robi bace ju i obuku na sebe novo.

I to par majci odjednom ili dvoje hlace.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 17:21   #26
inace sveccer sam u dusi

Kako sad svercam sunku, cedevitu i mamine delicije preko granice tako sam prije svercala ( kupila iskljucivo za sebe ali vise od 80 € po shoppingu ) cipele, robu itd.

Nikad me ntiko nije pitao za racun ( a isla x puta ) a ja ne budi luda da ih sama na blud navodim
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 18:40   #27
Upravo tako, moraš imati račun za svaki komadić robe. Nisu carinici blesavi: mislim da oni brzim pogledom na prtljažnik auta itekako dobro mogu procijeniti koliko si potrošio, pa je to hoće li ili neće naplatiti carinu zaista stvar njegove trenutne odluke ( a možda i naloga za punjenje državne blagajne ). Osim toga, za ove stvari koje mi jadničci kupujemo po Ikei, H&M-u i Grazu općenito valjda već napamet znaju cijene

Inače, ovo sa naplatom carine i PDV-a počelo je upravo od uvođenja PDV-a, prije nikad nisam platila carinu, osim jednom u bivšoj Yu, kad smo stvarno nakupovali hrpetinu stvari u Trstu.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 18:54   #28
ja znam da sam jednom prosvercala veliki televizor. Kad je mama cula poslije, samo sto ju nije slagiralo

Svaki shopping bus ima nesto kao voditeljicu ili voditelja puta. I sad, ja sa njoj rekla sto imam u prtljazniku da ne bi cijeli bus dovela u neugodnu situaciju. Kako je ona bezbroj puta tako isla i s nekim carinicima si bila jako dobra rekla je da sacekam da vidi tko je taj dan na carini. Ja sacekala. Ona rekla - ovaj carinik je super, samo nam je mahnuo da vozimo dalje.

Vozacu i njoj sam po 50 kuna ( koje su jedva uzeli ), ne zelim ni racunati koliko bi bila carina.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 19:01   #29
Ono što sam ja primijetila je, valjda nepisano pravilo, da pregledavaju svaki auto i naplaćuju carinu češće i više prije ili nakon nekih većih političkih događaja u zemlji. Naravno, jer treba pokrpati blagajnu. Inače, mene gotovo nikad nisu ispreturali a ni na naplatili carinu. Uvijek pogledaju, od oka procijene i jasno im je da ima vrijednosti garderobe i hrane veće od 300 kuna, ali ne carine me. Što mi je nekako i fer, s obzirom da je situacija u zemlji teška i ljudima treba dozvoliti da se snađu, pa barem da se prehrane i ako smatraju da bolje prođu ako nešto kupe vani gdje je jeftinije, to mi je ok. Da li je to varanje države, ne zanima me jer mi je bitno kako ću JA preživjeti i uštedjeti, a također me nije briga jer se puno veće ribe od mene ne love, koje kradu, varaju i lažu uz svekoliku pomoć države, pa ne znam zašto bi se meni na jadnih 200 eura oduzimalo za državnu blagajnu. Toliko o savjesti i carini
Zapravo sam htjela reći da i ako skuže da imaš više od dozvoljenog, dok su god to neke normalne stvari, neće te cariniti
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 00:08   #30
Quote:
Billi kaže:
1. racun za svaki kupljeni komadic moras imati sa sobom. ako ga nemas, teoretski, carinik ima pravo procjeniti vrijednost robe.

Notica: carinik je uvijek u pravu i moze nas zaj.. koliko zeli, najgora nam je varijanta da ga naljutimo i da nam naplati sve po pravilima.
sad meni opet nije jasno :

ako skinem s robe etiketu i bacim račun - kako carinik može znati/ dokazati da je to novo i da je kupljeno taj dan? Ili to znači da mi može cariniti jaknu koju imam na sebi, makar sam je kupila npr. prošle godine na rasprodaji za 30% cijene

mislim da je bolje da ja ni ne idem u šoping
još bi završila u zatvoru
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 00:11   #31
Quote:
luca kaže:
(necu vise, samo da zavrsim misao: kad imam vise para imam manje odjece jer jednako cistim ormare kao i prije (i cesce) ali kupujem manje. dakle nije (kod mene) stvar u KOLICINI, nego u NAGONIMA i MOTIVACIJI ono "treba mi, kupujem" se zapravo pretvori "pa nije bas da mi treba i ako mi bas i zatreba, lako cu..." ).
evo opet se slažem

nekako kad sam u novčanom škripcu sve mi se sviđa i samo bih kupovala - kad sam puna love kupujem tako fino i racionalno da me je milina gledat! Sve fine kvalitetne stvari na rasprodajama.

a kad nemam love, kao da sami vragovi upravljaju mojim financijama: grčevito kupujem sve neke gluposti, kao nisu skupe, a ne valjaju pet para
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 00:23   #32
u jebote koji bed
ja nisam nikad imala problema sa carinicima
zivile eu-putovnice
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 10:39   #33
koju si dobila tek sa 20 i nesto.

To znaci da dotad nisi nigdje vani kupovala ?

Mislim i nije neka stvar za nabiti na nos, ne ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 11:14   #34
Ja lijepo se nakupujem i preko 80 eurica i sve prosvercam u torbama i kad me pitaju dal imam sta za prijaviti samo kazem da idem s faxa tako da me jos nikad nisu ni isli pregledavat ni kopat po torbama
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 13:08   #35
Quote:
Winona1 kaže:
To znaci da dotad nisi nigdje vani kupovala ?
ne, ja sam jedna od 13 kceri alije sirotanovica i nosila sam izmikanu odjecu nasljedjenu od tecine babe sestre
zao mi je sto me burzujke poput tebe ne razumiju
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 15:59   #36
zelis reci da moj komentar ne stoji ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 16:26   #37
ajd mi kaži kak će nać račune ak ih ja sakrijem ispod rezervne gume u autu?
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 16:43   #38
si siguran da ni jedan carinik ne cita forum
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 09:06   #39
Quote:
sunčica kaže:

ako skinem s robe etiketu i bacim račun - kako carinik može znati/ dokazati da je to novo i da je kupljeno taj dan? Ili to znači da mi može cariniti jaknu koju imam na sebi, makar sam je kupila npr. prošle godine na rasprodaji za 30% cijene

Ma to ni ja ne kuzim, ali ziher kad idem iz A da cu glumiti da je jakna kupljena prije 2 dana u Zgb, ali definitvno ne bi sa jaknom kupljenom u Zgb odmah putovala u A, bas iz razloga da me ne zeza.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 16:31   #40
Ma ne pada mi na pamet placat carinu (osim ak nije nesto velko kao sto je rekla Crow Jane npr ormar). Uzme se fino kofer u Au, strgaju se sve etikete i roba ljepo spakira u kofer. Kaj vam je to? a to mi je roba, bila sam 2 dana u Grazu. I odma im podturim 2 racuna pod nos recimo iz H&ma na neke nize cifre. Ostale DOBRO sakrijem (ne bas u gace, al vec sam ih imala u grudnjaku moras znat kak se kreces da ne suste ), ili barem u skriveni pretinac torbice. Slozim nevin pogled...i to je to. Pa ak mi opale carinu u visini Mwst zakaj bi onda isla u Au? Mwst je zucker am ende ! JOs znam bit tolko bezobrazna pa na Sentilju odma idem dignut Mwst (al treba pazit da slucajno ne stanes na prozor di pise carina, u istom su prostoru ).
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.