Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2007., 22:12   #141
Quote:
from_hell_to_cell kaže: Pogledaj post
Prenaivni smo mi za vas. To je najveća istina.
Gledam po svom primjeru: kad netko ovako sa mnom razgovara ja bih mu odma oprostio.
Al čovjek je čovjeku vuk.
Svako po svome, ja čizme i odoru još čuvam.
Istovremeno se molim Bogu da je više nikada ne moram obuć; nit ja, nit djeca, moja ili ičija, al neka nje.
A i Crnogorci nek razmisle koju i čiju su odoru nosili, i čuvaju li je još u ormaru.
Tebi osobno: pozdrav.

Edit: Nek mu nitko ko ima pameti ne piše: "Je, ja sam bio tamo i tamo..."
A dobro ti je ovo za naivnost... . Mada ne vjerujem ti da ste baš tako kao narod naivni.
Što se tiče uniformi (odora),samo ti čuvaj svoju uniformu. Nadam se da ti nikada neće zatrebati, ni tebi ni bilo kome,..Što se Crnogoraca tiče makar za moga života neće vam trebat. U to sam više nego siguran.
Vidiš, ja sam od onih ljudi koji svoju domovinu Crnu Goru voli neizmjerno. Za nju i njenu slobodu klao bih i zubima. Zato ja nemam problem sa ljudima koji su iskreni patriote (domoljubi). Naprotiv! Imam samo puno poštovanje za takve. Ne gotivim "profesionalne patriote", ljudi koji ništa od mozga nemaju a sve im je "na priču", mada pritisak mi najviše dižu ateisti, narkomani, anarhisti, homoseksualci i slična od Boga otuđena sorta. Poštujem svačiju slobodu da od sebe radi što god ga volja samo dalje od moga doma.
Tako Hell,..I tebi pozdrav od mene.
Arian X is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 22:23   #142
Quote:
japac kaže: Pogledaj post
Arian X, jos da te upitam samo, ako nije tajna, koliko je tebi godina?

P.S. mozda si i napisao negdje, ali da sada ne trazim!
A što bi to bila tajna?! Imam 33 godine. Kažu da su to Isusove godine...
Volio bih da i iduće godine imam 33, pa one posle nje i tako redom...Ali mi zasad ne uspijeva.
Nijesu to loše godine. Još možeš imat teme i za mlađe i za starije društvo. A ni curama u dvadesetim još nijesi previše mator, što ima svojih prednosti.
Arian X is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 09:38   #143
Andrija Jarak

U kjizi Janka Bobetka "Sve moje bitke" je navedena njegova zapovjed da se suspendiraju sa dužnosti pripadnici satnije 72. bojne Vojne policije na Južnoj bojištu, među njima i Andrija Jarak.
Da li je to onaj novinar sa Nove tV?
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 13:35   #144
Ako nekoga interesira obrana Dubrovnika i Srđa, ja ću odgovoriti na pitanja .
Za početak informacija da je Srđ odnosno tvrđavu Imperial držao cijelo vrijeme Samostalni vod ZNG-a zvani Beduini 116 brigade kasnije 163 Dubrovačke brigade uz jedno vrijeme ispomoć jedinice Specijalne Policije Dubrovnik i HOS-a.
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 16:19   #145
Quote:
DEFENSE kaže: Pogledaj post
Ako nekoga interesira obrana Dubrovnika i Srđa, ja ću odgovoriti na pitanja .
Za početak informacija da je Srđ odnosno tvrđavu Imperial držao cijelo vrijeme Samostalni vod ZNG-a zvani Beduini 116 brigade kasnije 163 Dubrovačke brigade uz jedno vrijeme ispomoć jedinice Specijalne Policije Dubrovnik i HOS-a.
Evo mene zanima sve oko Srđa
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 16:20   #146
Quote:
Jalnuški Diletant kaže: Pogledaj post
Kad sam ja bio u Dubrovniku, Dubrovnik je bio okupiran sa zapada do negdje pola istočne obale Rijeke dubrovačke gdje sam s ekipom "Ombla17" (žute teniske loptice zakačene na epolete) osobno sudjelovao u postavljanju protutenkovskih ježeva.


Probijali smo put do iznad "Ludnice" za samohotke pod zapovjedništvom Nojka Marinovića.

Na sjeveroistoku, na brdu Bosanka, se vila jugoslavenska zastava...

Uglavnom, osim samog Imperijala na Srđu (koji je bio totalni krš od svih silnih napada - naročito 6. prosinca 1991.) na sjeveru u kojemu je boravilo par HOS-ovaca - sve je bilo pod četnicima.

Na Pelješcu je zadnja crta bilo selo Zamaslina di smo čistili mine i di su pri tom ranjena dva naša.


Jedne od najžešćih borbi bile su za samo brdo Srđ. O tome bi se dalo snimiti film, ali bi publika rekla da nije uvjerljiv i da je pretjeran.
Jedan sam od tih Žutih loptica
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 18:52   #147
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Evo mene zanima sve oko Srđa
A što te zanima točno, jer ne mislim pisati ovdje knjigu?
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 21:42   #148
Quote:
DEFENSE kaže: Pogledaj post
A što te zanima točno, jer ne mislim pisati ovdje knjigu?
Ma šalim se. Znam sve
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 22:19   #149
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
U kjizi Janka Bobetka "Sve moje bitke" je navedena njegova zapovjed da se suspendiraju sa dužnosti pripadnici satnije 72. bojne Vojne policije na Južnoj bojištu, među njima i Andrija Jarak.
Da li je to onaj novinar sa Nove tV?
Je.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 10:43   #150
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Ma šalim se. Znam sve
Pretpostavio sam, ako si nosio žutu lopticu onda bi i morao znati, manje ili više.
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 19:15   #151
Quote:
DEFENSE kaže: Pogledaj post
A što te zanima točno, jer ne mislim pisati ovdje knjigu?
Pa ne moraš tu knjigu pisati, ali napiši ju zaozbiljno, a tu na forumu napiši par zanimljivih crtica iz tih dana...
Treba nam takvih svjedočanstava od stvarnih sudionika a ne da nam povijest pišu razni HHO-i i ostale "nevladine" institucije.
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 19:32   #152
18 godina od postrojavanja u Kranjčevićevoj....

čestitke i pozdrav svim hrvatskim vojnicima, sadašnjim i bivšim, posebno ratnicima iz Domovinskog rata koji su temelji ovoga što sad gledamo na TV u Karlovcu.
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 10:21   #153
Junak sa Srđa optužen za silovanje Čehinje?
Neki komentar od ljudi koji su ga znali onda i koji ga znaju danas?
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 10:46   #154
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Junak sa Srđa optužen za silovanje Čehinje?
Neki komentar od ljudi koji su ga znali onda i koji ga znaju danas?
Cvjeto je malo zastranio.Mada baš i ne vjerujem svemu što pročitam.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 11:35   #155
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Junak sa Srđa optužen za silovanje Čehinje?
Neki komentar od ljudi koji su ga znali onda i koji ga znaju danas?
S obzirom da se radi o Čehinji (pa neka ima samo 16 godina) ne vjerujem u priču o silovanju. Nije prva koja bi prodala tu priču nakon što je dragovoljno pristala na snošaj, a ni Cvijeto nije tip silovatelja. Valjda će istraga pokazat istinu.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 13:47   #156
Ako je čovjek zastranio i zgriješio, mora odgovarati. Red, rad i disciplina, bez toga ništa.

ALI, poznavajuć situaciju u državi:

1) istraga protiv bivšeg branitelja će sigurno biti temeljita, brzo završena, a potom (ako bude potrebe) i suđenje. Za razliku od mnogih istraga gdje su branitelji bili žrtve, koje nisu ni započele a kako stvari stoje niti neće

2) ukoliko se kazneno djelo dokaže, opet će se (posebno u tzv. liberalnim, antiratnim, nevladinim i sličnim krugovima made by Miljenko Jergović & co.) čin pojedinca generalizirati i preliti I na ostale branitelje

Nadam se da će se pokazati da je sve bila samo priča,a da će čovjek smoći snage prijeći i preko toga kako je prešao u ratu i preko težih stvari.
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 20:28   #157
Braco, Alfa, da li je naša vojska uspjela tijekom rata (opsade grada) zarobiti nekog čedu? Sumnjam, s obzirom da se cijela njihova "strategija" svodila na hrabro gađanje grada iz daljine, ali možda nekog izviđača, ili ako su recimo poslali ekipu u neku diverziju (i to sumnjam, s obzirom na hrabrost).
Kao nastavak pitanja, da li možda imate (ili znate ljude koji imaju a dali bi za ovu priliku) neke originalne karte, planove akcija, i slično? Recimo, od tih zarobljenika (ako ih je bilo), ali ne mora biti, može iz bilo kojeg drugog izvora. Nešto slično sam predložio na temi Bitka za Vukovar, i baš se pojavilo zanimljivih dokumenata...
I takvi dokumenti su povijesni svjedoci svega šta se događalo...
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 21:00   #158
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Braco, Alfa, da li je naša vojska uspjela tijekom rata (opsade grada) zarobiti nekog čedu? Sumnjam, s obzirom da se cijela njihova "strategija" svodila na hrabro gađanje grada iz daljine, ali možda nekog izviđača, ili ako su recimo poslali ekipu u neku diverziju (i to sumnjam, s obzirom na hrabrost).
Kao nastavak pitanja, da li možda imate (ili znate ljude koji imaju a dali bi za ovu priliku) neke originalne karte, planove akcija, i slično? Recimo, od tih zarobljenika (ako ih je bilo), ali ne mora biti, može iz bilo kojeg drugog izvora. Nešto slično sam predložio na temi Bitka za Vukovar, i baš se pojavilo zanimljivih dokumenata...
I takvi dokumenti su povijesni svjedoci svega šta se događalo...
Naravno da je bilo zarobljavanja ali ne zbog njihove pretjerane hrabrosti nego isključivo zbog gluposti. Nerijetko su znali zalutat pa naletit na nas što ih je obično koštalo zarobljavanja. Zarobljene smo predavali vojnoj policiji a ovi su ih nakon ispitivanja slali u Loru pa na razmjenu. Oni koji su zarobljeni tijekom prvih napada smo odvodili u zatvor dubrovačkog suda. Među njima je bio neki oficir. Osobno sam sudjelovao u zarobljavanju jedne do zuba naoružane budale koja je noću pinzgauerom pogriješila cestu i zalutala u selo u koje smo nakon deblokade taj dan ušli. Taj se još i javio našem čovjeku na straži misleći da je to njegova vojska
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 13:14   #159
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Naravno da je bilo zarobljavanja ali ne zbog njihove pretjerane hrabrosti nego isključivo zbog gluposti. Nerijetko su znali zalutat pa naletit na nas što ih je obično koštalo zarobljavanja. Zarobljene smo predavali vojnoj policiji a ovi su ih nakon ispitivanja slali u Loru pa na razmjenu. Oni koji su zarobljeni tijekom prvih napada smo odvodili u zatvor dubrovačkog suda. Među njima je bio neki oficir. Osobno sam sudjelovao u zarobljavanju jedne do zuba naoružane budale koja je noću pinzgauerom pogriješila cestu i zalutala u selo u koje smo nakon deblokade taj dan ušli. Taj se još i javio našem čovjeku na straži misleći da je to njegova vojska
Onaj što je radio u luci?Bijah i ja taj dan tamo,selo na K,jel tako?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 13:34   #160
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Onaj što je radio u luci?Bijah i ja taj dan tamo,selo na K,jel tako?
Tako je, onaj što je radio u luci i što se pozivao na razna poznanstva sa raznim ljudima iz grada
Selo Kalađurđevići, pa nije to nikakva tajna.
Nego sad me živo zanima tko si
Imaš PP pa javi da odemo na pivu
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.