Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2018., 12:30   #161
Cao svima. Kakvo vam je iskustvo sa tranzitom smc preko natalnih planeta ?

Meni krajem godine tranzitni smc prelazi preko Mo, a sam Mo je na uglu 4.natalne i u raku je...

Kada sam gledala tranzite smc, jedino sto sam primetila je da je tranzitni smc bio na MC u kada sam upoznala momka sa kojim samdugo vremena u vezi.
zvezdano nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2018., 13:16   #162
šta bi značio tranzit SMČ na Asc? Znači, diraju se osi Asc-Dsc.Je li to zatvaranje nekog "karmičkog duga"?
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2019., 13:24   #163
Ako položaj smč u polju i znaku govori o našoj životnoj svrsi, da li bi mi netko mogao malo preciznije iz karte i aspekata napisati što bi sve to moglo biti - u kojim područjima primjenjivo jer meni nije baš jasno tj. širok je pojam "služenje" koje simbolizira 6.polje. Hvala.
http://i64.tinypic.com/9uq2au.gif
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2019., 12:15   #164
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
Ako položaj smč u polju i znaku govori o našoj životnoj svrsi, da li bi mi netko mogao malo preciznije iz karte i aspekata napisati što bi sve to moglo biti - u kojim područjima primjenjivo jer meni nije baš jasno tj. širok je pojam "služenje" koje simbolizira 6.polje. Hvala.
http://i64.tinypic.com/9uq2au.gif
Da, "životna svrha" se može doživjeti kao opsežan pojam budući da je i sam život raznolik i bezgraničan u svojim mogućnostima iskazivanja. No, ako prihvatimo da je duša nosioc čovjekovog izvornog identiteta, a ljudski život predočimo kao putovanje duše u kojem je čovjek putnik čija duša putuje (živi) sa određenom svrhom i odredištem...onda Južni čvor predstavlja iskustva s kojima se duša već upoznala i destinacije na kojima je već obitavala. Dok Sjeverni čvor predstavlja one destinacije prema kojima putuje i iskustva koja ju čekaju u razvojnom putu duše. Generalno govoreći, naša duša se pojavljuje u ljudskom tijelu da bi istražila nove puteve "služenja" koji se ostvaraju kroz intenzitet življenja emocije ljubavi i kroz dublje "uranjanje" u sebe koje se očituje u duševnoj evoluciji (bogatstvu duha).



Dakle, mi smo sada između dva čvora koji predstavljaju vječne karmičke probleme koji se manifestiraju unutar svakog pojedinog života. I sama riječ "čvor" asocira na nešto što se treba odvezati i otpetljati. Stoga i prije svega čvorovi simboliziraju jednu od onih nesvjesnih opozicijskih sila koje djeluju u duševnom životu, podsjećajući svakoga od nas na stvari koje uvijek izgledaju kao da su u parovima, potpune suprotnosti - jedno ne postoji bez drugoga.


Zato ako se u ovom životu okrenemo energijama znaka Sjevernog čvora i kuće u kojoj se nalazi želeći oplemeniti dušu slijedeći svoj karmički put - za naše duševno putovanje se otvaraju nove staze. Nikada nećemo doista spoznati vrijednosti Sjevernog čvora sve dok ne počnemo razvijati one kvalitete koje opisuje njegov znak i kuća. U tom smislu osobine koje bi trebalo razvijati s okretanjem Sjevernom čvoru u 6. polju su uvođenje reda i detaljizma u kaos života kroz svakodnevne poslove, služiti drugima na način da se otvaramo prema njima tako da smo im nesebično na raspolaganju svojim znanjem i vještinama. Sjetiti se životinje mrava ili pčela i kako one služe zajednici, bez da se pitaju zašto to marljivo rade. Iako se "ljepota" i korisnost njihovih djela vidi tek kada se sagleda šira slika i sve ono što su napravili u suradnji s drugim mravima i pčelicama.

Sjeverni čvor u 6. kući ne smije osobu duševno obeshrabriti na način da osoba ima osjećaj da je takvim pristupom iskorištena od drugih ili da ju drugi iskorištavaju, ponižavaju ili poništavaju. To služenje ne treba ni doživljavati kao služenje već duševno zadovoljstvo...to služenje treba "puštati iz duše", bez da joj to "uništi ego" (Sjeverni čvor u lavu).




I za kraj jedna divna sličica koju sam našla na temu čvorova:


Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2019., 12:48   #165
Fish, jel bi htjela opisati poziciju Sjevernog čvora u Biku u osmoj kući. Meni se čini da su položaj u znaku i kući u ovom slučaju dijametralno suprotni, kako se oni nadopunjuju?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2019., 15:54   #166
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Fish, jel bi htjela opisati poziciju Sjevernog čvora u Biku u osmoj kući. Meni se čini da su položaj u znaku i kući u ovom slučaju dijametralno suprotni, kako se oni nadopunjuju?
Naoko se čini da je tako, ali upravo čvorovi jesu suprotnosti koje trebamo integrirati oba u biće. Jedno bez drugog ne postoji, čvorovi tvore os i komplementarni su. Os čvorova bik-škorpion uključuje učenje kako uravnotežiti emocionalnu i materijalnu stranu života, a ono što je slabost ove osi je sklonost ekstremizmima. Ova pozicija stavlja težište na razvijanje uravnoteženijih načina izražavanja.


S Sjevernim čvorom u znaku bika u 8. polju toliko toga je ukorijenjeno u dubokom strahu i nepovjerenju (Južni čvor u škorpionu u 2. polju) da osoba zbog toga nikada nije stvarno naučila kako iskoristiti svoju moć učinkovito. Također, koristila ju je (nesvjesno) da uništi, a ne da stvori i ta vrsta obrasca živi u njenoj podsvijesti. Fiksna kvaliteta ove pozicije stvara problem s otpuštanjem uslijed straha od nemoći koju je duša nekada osjećala. To je nešto što je "loše završilo" uklanjanjem ne samo njenih svjetovnih odnosa, nego i intimnih, osobnih odnosa. Na neki način ona sada gomila nezdravu energiju Južnog čvora što ju drži u pat poziciji pa i u smislu toga da sada ne može uživati bez želje za posjedovanjem, a ako se ne usmjeri Sjevernom čvoru njena duša će nastaviti "gomilati negativnosti" do točke u kojoj se ona sama više neće moći "micati".


Dakle, s ovom pozicijom čvorova potrebno je ići u smjeru razvijanja urođene sposobnosti izgradnje na način da stvari izgrađuje postepeno i da ne postoji pretjerano emocionalno reagiranje (u smislu uništavanja cjeline da bi se eliminirao samo dio).



Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2019., 18:24   #167
I mene zanima da li se gledaju (i kako se to onda tumači) - sami tranziti čvorova.
Recimo, Saturn je trenutno u opoziciji sa SMČ, tj. u konjukciji je s JMČ - na 20 Jarca - i pošto je Saturn upravo s te točke krenuo još i retrogradno - ovo traje cijelu vječnost.

Meni je vrh 12.kuće na 20 Jarca - osjećam se trenutno "zarobljena u vremenu".
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2020., 16:20   #168
Sjeverni mjesecev cvor u 2 kuci (u znaku vodenjaka)
Zanima me ako je tko upucen kako neutralizirati utjecaj sjevernog cvora? Dali je to uopce moguce i na koji nacin?

(Stalno mi se izjalove prilike za posao, ili dobijem posao koji nije u redu, godinama ista prica)
__________________
Too glam to give a damn ;-)
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2020., 11:23   #169
Quote:
SunyMy kaže: Pogledaj post
Sjeverni mjesecev cvor u 2 kuci (u znaku vodenjaka)
Zanima me ako je tko upucen kako neutralizirati utjecaj sjevernog cvora? Dali je to uopce moguce i na koji nacin?

(Stalno mi se izjalove prilike za posao, ili dobijem posao koji nije u redu, godinama ista prica)
To bi ti bilo kao da pitas..kako je moguce neutralizirati svoje djetinjstvo..ili npr talent za matematiku... dakle bez poente je pitanje...mjesec (i njegovi cvorovi) kao ni bilo koji drugi astroloski uplivi se ne mogu "neutralizirati", mozeš samo bolje osvjestiti i vještije se nositi s onim što ti u svojoj simbolici (u ovom slučaju čvorova) on sa sobom donosi a preskočiti i anulirati ih ne možeš..niti trebaš.

A drugo,za svoje probleme na poslovnom planu bi ti najprigodnija bila neka tema ovdje na pdfu koja se bavi konkretno time...

Sjeverni čvor u drugom polju te s druge strane podsvjesno vuče kao onim iskustvima osobnog napredovanja, za koja je potrebno da ulažeš poseban fokus na vlastite prirodne kvalitete,vrijednosti koji su u stanju da privuku prigodnu energiju te daju tim vrijednostima konkretnu materijalizaciju,samoostvarenje u nekom fizickom vidu, u protivnom ces imati takav stalni osjecaj stagnacije u jednoj egzistencijalnoj točki...i potrebu da izlaz iz njenog nezadovoljstva nalazis oslanjajuci se na tudje "probudjenije" egzistencijalne resurse...sto te vuče u vlastiti ambis juznog cvora u osmom polju koji te moze i da nerjetko cini prisilnim robom dugovanja drugima i sl.

E sad,ti prirodni potencijali i vrijednosti o kojima pricam se opet u tvom slucaju pasivno u smislu prilike za iskustva, gledaju kroz urana u karti...i to s cime je on (na osobnom planu) povezan (makar ako cemo gledati iz polozaja cvora u drugom polju jer vodenjak nije nuzno i na njegovom vrhu buduci da nemam kartu). .Bilo kako bilo uran ovdje moze da ukazuje na iskustva vezana za nekakve neprobudjene ideje,specijalne vještine ili pak hobije,članstva,kolektive,poznanstva i neka tvoja alternativna interesovanja, koja su drukčija od iskustava vezanih za nekakav tvoj zacrtani primarni životni pravac....gdje skretanje s tog popločanog puta u zonu alternativnijeg smjera (od sebi zacrtanog i ocekivanog) moze nenadano biti i neka zadovoljavajuca sansa za objezbjedjivanje vlastite egzistencije (drugo polje) ...jer sjeverni cvor u vodenjaku u tom smislu od tebe trazi da svoj unutarnji dusevni rast (progres) dijelom iskusiš i kroz vlastitu otvorenost i progresivnost uma u kom ne postoji rjesenje za samo jedan upadljiv i ocekivan izlaz (iz nekog problema,u ovom slucaju egzistencijalnog ) vec rjesenja za njih mnogo...ukoliko smo dovoljno otvoreni,fleksibilni da te alternativnije izlaze pronadjemo.
.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2020., 16:33   #170
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
To bi ti bilo kao da pitas..kako je moguce neutralizirati svoje djetinjstvo..ili npr talent za matematiku... dakle bez poente je pitanje...mjesec (i njegovi cvorovi) kao ni bilo koji drugi astroloski uplivi se ne mogu "neutralizirati", mozeš samo bolje osvjestiti i vještije se nositi s onim što ti u svojoj simbolici (u ovom slučaju čvorova) on sa sobom donosi a preskočiti i anulirati ih ne možeš..niti trebaš.

A drugo,za svoje probleme na poslovnom planu bi ti najprigodnija bila neka tema ovdje na pdfu koja se bavi konkretno time...

Sjeverni čvor u drugom polju te s druge strane podsvjesno vuče kao onim iskustvima osobnog napredovanja, za koja je potrebno da ulažeš poseban fokus na vlastite prirodne kvalitete,vrijednosti koji su u stanju da privuku prigodnu energiju te daju tim vrijednostima konkretnu materijalizaciju,samoostvarenje u nekom fizickom vidu, u protivnom ces imati takav stalni osjecaj stagnacije u jednoj egzistencijalnoj točki...i potrebu da izlaz iz njenog nezadovoljstva nalazis oslanjajuci se na tudje "probudjenije" egzistencijalne resurse...sto te vuče u vlastiti ambis juznog cvora u osmom polju koji te moze i da nerjetko cini prisilnim robom dugovanja drugima i sl.

E sad,ti prirodni potencijali i vrijednosti o kojima pricam se opet u tvom slucaju pasivno u smislu prilike za iskustva, gledaju kroz urana u karti...i to s cime je on (na osobnom planu) povezan (makar ako cemo gledati iz polozaja cvora u drugom polju jer vodenjak nije nuzno i na njegovom vrhu buduci da nemam kartu). .Bilo kako bilo uran ovdje moze da ukazuje na iskustva vezana za nekakve neprobudjene ideje,specijalne vještine ili pak hobije,članstva,kolektive,poznanstva i neka tvoja alternativna interesovanja, koja su drukčija od iskustava vezanih za nekakav tvoj zacrtani primarni životni pravac....gdje skretanje s tog popločanog puta u zonu alternativnijeg smjera (od sebi zacrtanog i ocekivanog) moze nenadano biti i neka zadovoljavajuca sansa za objezbjedjivanje vlastite egzistencije (drugo polje) ...jer sjeverni cvor u vodenjaku u tom smislu od tebe trazi da svoj unutarnji dusevni rast (progres) dijelom iskusiš i kroz vlastitu otvorenost i progresivnost uma u kom ne postoji rjesenje za samo jedan upadljiv i ocekivan izlaz (iz nekog problema,u ovom slucaju egzistencijalnog ) vec rjesenja za njih mnogo...ukoliko smo dovoljno otvoreni,fleksibilni da te alternativnije izlaze pronadjemo.
.

Hvala na opsirnom odgovoru!

Da napomenem saturn i neptun mi je isto u drugoj kuci s sjevernim cvorom..
Uran mi je u prvoj kuci u jarcu.

Pitanje sam postavila jel mi je jedan poznati astrolog rekao da mi astrologija moze dati savjet kako da neutraliziram ili smanjim utjecaj sjevernog cvora.
__________________
Too glam to give a damn ;-)
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2022., 20:19   #171
Sj cvor

Sjeverni cvir u konjukciji sa venerom na vrhu 12 kuce u raku (cca 27°)?
sansasn1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2022., 20:43   #172
North Node (Mean) in Pisces - South Node in Virgo


North Node (Mean) in the 1st House - South Node in the 7th House

Ako moze objasnjenje - hvala 😊😊
__________________
" ovo si ti, po nečemu znam... "
saketis25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.