Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2007., 00:49   #21
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
cut
ovcice, a koliko su ti dugi bili? jer meni su malo duzi. ful bi tila maknuti
shljokica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 12:52   #22
Nisu bili dugi - možda 15 cm ali su bili jako čvrsti jer su bili uzgojeni od ful kratkog. Ako si radila dredove u frizerskom salonu, s kiselinama za mini val, ne znam u kakvom stanju će ti biti kosa kada ih otpetljaš. Meni je bila skroz zdrava (rađeni su bili bez kemikalija). Može se otpetljati samo trebaš biti dosta strpljiva. Meni je za osam dredova trebalo otprilike 4 sata. Samo polako i nemoj štediti regenerator. Nema veze što su ti dugački, znam curu kojoj su bili do pol leđa (cijela glava) pa ih je sve uspjela otpetljati.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 14:00   #23
amje kako si me utjesila sad
meni su dva debela skroz, veliki dredovi a dva do pol leđa ali nisu radeni u salonu pa se nadam da će ić, thanks
shljokica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 14:20   #24
Ak su deblji, lakše je nekako - ja sam imala raznih debljina i deblje mi je nekako bilo lakše raspetljati. Kolko je bilo otpale kose u njima - napunila sam plastičnu vrećicu - ne mreš vjerovat Bitno je da ne poludiš, ako zapneš, nasaftaj s regeneratorom, pričekaj minutu-dvije pa udri dalje.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 15:51   #25
ma imat cu strpljenja, sa mo se bojim da mi neće otpasti puno kose kod tog otpetljavama...uglavnom, javim kako je proslo
shljokica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 23:39   #26
znam da u antifrizu u zvonimirovoj ima jedan lik koji ih zna radit...cijena ti je 40kn po dredu ili 200kn po satu,a i u sesvetama ima salon my way u kojem ih rade...
ja si ih mislim napravit samo kad mi kosa jos malo naraste...sad mi je nekih 10cm,a kad ih napravis smanji ti se za oko 50%...
Buffalo-soldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 14:12   #27
Kad se dredovi naprave, kosa se ne smije skratiti, a pogotovo ne duplo. U frizerajima koriste brži način za pravljenje dredova kako bi brže obavili posel i dobili novce. Nema on vremena sate i sate provesti na jednom čovjeku. Zato to lijepo tapiraju, što je brže ali i lošije.
Kada jenom napraviš dredove i počnu ti rasti, onda doista rastu sporije, jer sva ona kosa koja je inače ravna i opuštena, bude zvuzlana u dredu. Recimo da ti se čini da ti kosa raste 20-30% sporije.
Tko tvrdi da krajeve dredova treba spaliti i tko ti to hoće napraviti, bježi od njega što dalje (samo upozoravam)
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 19:42   #28
ja bi si napravo kod nekog ko ih doista zna radit ali neznam nikog ko ih zna radit...pa sm zvao te salone i raspitivo se o dreadovima...
Buffalo-soldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 14:32   #29
Poslala sam ti PM, pa si pogledaj.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 07:22   #30
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
Poslala sam ti PM, pa si pogledaj.
Moj sinek ih želi napraviti,ali ne znamo gdje.Nismo iz Zg,ali nije problem doći do njega.Ako ti nije teško uputi me na nekoga.
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 17:21   #31
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
Poslala sam ti PM, pa si pogledaj.
hvala na savjetu...ali nemam blage ko bi mi to u zagrebu mogo napravit osim u salonu...jel ti mozda znas nekog ko ih radi?????????????
Buffalo-soldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 18:58   #32
ma di ces to radit

od prijateljice brat ih ima.

kaze da bi rade da je celav nego da ih ima na glavi
gogi96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 13:21   #33
dredle
__________________
we're in love ❤
Egocentrik lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 15:43   #34
daju se otpetljat ako nisu rađeni s kemikalijama.. ja sam imala, i to dosta debele, i sad opet imam normalnu kosu. istina, puno je je otpalo, al nisam se šišala na kratko.
leteca_medvjedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 19:21   #35
Mislim da se ne daju baš odpetljati ako radiš trajnom metodom tj.
(so called..) "backoming" (iliti tapiranje i vosak te palm wist).
I ako ih imaš par godina i zatim očeš odpetljati...Ne bi rekla..

Ali ako radiš one mjesečne...(ima više metoda,npr. mokra kosa+šećer)
onda se to da odpetljati.

Ja si mislim napraviti...No..
Imam nekih problema oko sam izrade,jel mi je kosa povelika.
Rado bih da sretnem u tramjavu nekoga s dredovima pa da ga upitam
gdje ih je napravio..(no nejde mi... )

I ako ima tko kakve preporuke oko izrade (a da nije u salonu jer bi to puno
previše koštalo) nek me sobodno Quota.


Spread the dread!
neina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 23:00   #36
dredovi

evo ovako... ja bi zelio napraviti dredove al imam kovrcavu kosu (afro) pa me zanima dal je to moguce sa takvom kosom, i jos me zanima di se mogu napraviti u istri?
asdovac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 23:45   #37
Quote:
asdovac2 kaže: Pogledaj post
evo ovako... ja bi zelio napraviti dredove al imam kovrcavu kosu (afro) pa me zanima dal je to moguce sa takvom kosom, i jos me zanima di se mogu napraviti u istri?
Jedino kako ti mogu pomoci i reci da je kultura dredova upravo protekla iz Jamajke gdje svi ljudi naravno Crnci imaju afro kovrcavu kosu i koji su to radili i mogu s enapraviti dredovi...

E sad ne zivim u Hrvackoj da bih ti mogla reci dal mogu u Istri da se nap[rave al u Zagrebu zasigurno mogu...
 
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 22:52   #38
a gle stvarno... hvala svejedno
asdovac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 22:54   #39
Sigurno ima ljudi u Istri koji to znaju. Malo gledaj po gradu , pa kad vidiš nekog sa lijepim dredovima, nemoj se sramiti nego pitaj kako i gdje su ih napravili. Ne sumnjam da ćeš naći nekoga.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 23:41   #40
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
Sigurno ima ljudi u Istri koji to znaju. Malo gledaj po gradu , pa kad vidiš nekog sa lijepim dredovima, nemoj se sramiti nego pitaj kako i gdje su ih napravili. Ne sumnjam da ćeš naći nekoga.
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.