Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2003., 17:50   #1
svecano izdanje jednog muskarca

Dakle, zamislite muskarca s 20, 30, 40, 50... godina. Kako bi ga voljele vidjeti u kazalistu, u restoranu (malo boljem), na vjencanjima, krstitkama, na domjencima, premijerama i svim drugim svecanijim prilikama (pogrebe namjerno preskacem )?

Da bude prilagodeno godinama i prilici.
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 21:57   #2
Nikako ga ne bi volila vidit u bljestecem svilenkastom sakou s podvrnutim rukavima, carapama u kojima kad sjedne ide musaka- red hlaca-red noge- red carapa uskoj kravati koznoj i tako to.
Klasicno odijelo, fine traperica+dolcevita+sako, hlace+kosulja+jakna... sve prolazi. Samo da se ne sareni i ljubicasti
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 02:31   #3
odjela mrzim,a inace nis kaj je bljestavo i pederasto i kaubojsko ne dolazi u obzir.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 22:10   #4
Ma nema nis boljeg za vidjet neg sriftani muskarac onak s ukusom, meni osobno vrlo je vazno da je speglan, lijepo mirisi i ima zglancane cipele. Ma iz satelita mozes vidjet kad muskarac drzi do sebe. Moje misljenje kak za zene tak i za muskarce da se treba oblacit onak kak prilici necijim godinam.
 
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 18:00   #5
E, jeste se raspisale... Bem vas lajave, na drugim topicima se ne moze doci do rijeci od vas, a ovdje nis...

Pa nisam mislio da mi opisete najruznije obucene frikove koje ste do sad vidjele, nego vise... Ono, sta volite,a sta ne.

Recimo, Afrodita, zasto ne volis odijela? Ja ih prilicno volim, pogotovo za formalne prilike.

Napomena za penelopu: ne okrecem rukave i nemam takne kozne kravate.
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 18:12   #6
meni je krasno vidjeti muskarca dobro gradjenog u crnom odjelu. Odjelo mora biiti dobro krojeno i od kvalitetnog materijala ( nikakva jeftina sintetika)

Isto tako uz dobru kosulju ( zapravo svog muskarca, kad je obucen, najvise i volim u kosuljama, ali ih ne nosi cesto).

Kosulja ne nuzno bijela, ostali pastelni tonovi isto idu.

Moze i finija ( tanja, angora recimo) crna dolcevita. Naravno ne preporucam muskarcima "bez vrata".

Carape, samo tamne. Nisam ljubitelj kravata a kozne uske se ne nose vise - brat bratu - 10 godina.

Ujedno sam ti opisala i izgled mog muskarca kad idemo recimo u kazaliste.


Pitao si za finije prigode a tamo ne prolaze traperice ma kako fine bile.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 18:13   #7
lijepo mi je vidjeti i ona ljetna, bez, lanena odjela.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 19:00   #8
Ma ja ti se i bojim napisat nekaj na tu temu jer musku modu ne pratim, no vidim ko ima, a ko nema stila onak u mom drustvu ili bolje rec ko drzi do sebe. A muskarac u tamno plavom ili crnom odjelu, pa jos neka dobra kosulja u boji (ne nis kricavog sam umjereno i s ukusom) i kravata, a jos i zgodan, crna kosa zelene oci pa meni nis ljepse nema.
 
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 21:53   #9
lijepo krojeno trodjelno odijelo, jednoredno kopcanje sakoa, sat s lancem , fine cipele (ne spicaste, ne s kopcom), fine carape (dovoljno duge!), fina kosulja dugih rukava, gumbi na mansetama (kako se to zove na HR, stao mi je mozak ) fina kravata, i moze kakva zgodna igla za kravatu.

boje uskladjene prilici, medjusobno i samom covjeku (njegovim prirodnim "bojama"), kroj takav da dobro odgovara gradji tijela, hlace i rukavi odgovarajuce duljine....
dobar materijal za sve navedeno (kvalitetan i koji lijepo pada).

zanima te neki specificni detalj...?

jer razlicito je odijelo za dnevni ljetni izlazak od svecanog, vecernjeg (zimskog)... razlicite su boje, materijali, krojevi, dodaci...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 22:02   #10
Meni je najdraži hrvatski frak
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 22:08   #11
Quote:
verica kaže:
Meni je najdraži hrvatski frak
ja se s tobom vise necu pricati, uvijek mi nabacis neko nacionalno/regionalno obiljezje pa zujim

sta je sad hrvatski frak?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 22:09   #12
Quote:
luca kaže:
ja se s tobom vise necu pricati, uvijek mi nabacis neko nacionalno/regionalno obiljezje pa zujim

sta je sad hrvatski frak?
Da citiram nerdove sa mog faksa: ti ne želiš znati
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 22:15   #13
Quote:
verica kaže:
Da citiram nerdove sa mog faksa: ti ne želiš znati
ja bas nemam patriotske osjecaje recimo, mene uvijek vise zanima zivot nekog neandertalca (bilo koje nacije ) nego odjeca Hrvata (u fraku ). a kako nemam mogucnosti niti vremena proucavati SVE sto postoji na Zemlji, onda trebam selektirati...
hrvatski frak jos nikad nije bio na popisu

dakle, ili ces me poucit ili te vise ne volim
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 22:19   #14
To je svečana muška odjeća koju je kreirao neki gospodin iz Trogira, a malo baca na dalmatinsku nošnju ili dalmatinsko odijelo. Jako je popularno među našim političarima i sportašima, a meni se, eto, nikako ne sviđa.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 22:24   #15
aha. malo znam kako izgleda trogirska odjeca i recimo tradicionalni gumbi za mansete su im bas super i kuzim tete koje od toga naprave nausnice ili prsten.
ovo je kao "preradjena" tradicionalna odjeca? znaci nista ne propustam?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 22:25   #16
Quote:
luca kaže:
aha. malo znam kako izgleda trogirska odjeca i recimo tradicionalni gumbi za mansete su im bas super i kuzim tete koje od toga naprave nausnice ili prsten.
ovo je kao "preradjena" tradicionalna odjeca? znaci nista ne propustam?
Pa onda bi se tebi možda sviđalo.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 22:31   #17
Quote:
verica kaže:
Pa onda bi se tebi možda sviđalo.
ovisi na sto lici. cinjenica da je "preradjeno" je vec jedan negativan bod na pocetku...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 21:48   #18
Mogu vam se opisati, tj. svoju jesensko-zimsko-proljetnu varijantu.

Crno odijelo (trodjelno) oblacim samo u jako, jako svecanim prigodama. ONda ide uz njega bijela ili neka druga fina kosulja i svilena kravata. Umjesto prsluka od odijela dolazi u obzir i kombinacija svijetlog svilenog prsluka i identicne kravate.

Cesce je odijelo u nekoj sivoj nijansi, bez prsluka, kosulja u (pastelnoj) boji i kravata s diskretnim uzorkom koja pase uz odijelo i kosulju. Kosulje su mi recimo svijetloplava, njeznozuta, (moram se skoncentrirati), tamnolila, itd.

Ljetna varijanta je odijelo od lana. Na to neka fina majica (koncana ili tako nesto), nikako kosulja (laneno odijelo i sulja = kineski sindikalni voda na sastanku s predsjednikom drzave ).

Inace, verica, nadam se da se zezas s hrvatskim odijelom. Meni je to strava. Luca, nisi nista propustila.
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 01:07   #19
Thumbs up

Bas fino s ukusom.
 
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:18   #20
Quote:
slavkec kaže:
Mogu vam se opisati, tj. svoju jesensko-zimsko-proljetnu varijantu.
zvuci dobro
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.