Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2008., 12:40   #81
Naslušala sam se i ja raznoraznih priča ( udala sam se u Dalmaciju) kao ne plivaj u moru dok dojiš izgubit ćeš mlijeko, gle kako vuče prst, dudu bilo što- gladna je (kao da dijete zna išta osmi sisat). Sad imam već treće pa ih sve steram u rodno mjesto, ali sa prvom malm su me poljuljali tako da sam ju prestala dojit sa 4 mj jer je mal dobivala, a zapravo je dijete imalo neku bakterijicu.
ivonabil is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 21:41   #82
ja sam prije imala naviku okupati se ujutro i oprati kosu (ali naravno uvije sam pazila da to bude 2 sata prije nego trebam izaci iz kuce)....
i tako jednom isle moja mama, sveki i ja u setnju, malo bile vjetra, a moja sveki mokre kose (nikada ne susi kosu), te ona izjavi; joj ova mladez nista ne pazi po ovakom vremenu izadu iz kade pa van (misleci na mene)!!!!!
moja mamu ju na to samo pogleda.... sad vi meni recite tko je ovdje lud...


jednom kada je predvecer u jesensko doba izasla van ne osusene kose, sutra ju dan bolila glava, a za glavobolju je optuzila sestru....


jednom mi je izjavila kako je njena kolegica rekla, da ja trebam biti sretna sto imam takvog svekra i svekrvu...
weg_nach_glück is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 21:51   #83
Quote:
fijolica kaže: Pogledaj post
Bebi se nokti ne smiju rezati nego gristi.
sorry, ali ovo je istina... meni su to isto i babice u UK preporucile...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 21:55   #84
povod jednom proslave vozili muz i ja sveki u shoping, ja sebi nisam nista kupila, nisam imala potrebe... nakon shoping sveki izjavi; "eto ja bih vise voljela da si ti sebi nesto izbrala nego ja, ja sam vec stara, vi mladi trebate lijepo izgledati"
ne moram ni spominjati da mene nije ni ponudila da ja sebi kupim, mislim ne bih ni uzela, al sto zena moze lupetati to je katasrofa...

kada sam se udala; rekla mi je da nista od odjece i nikakve stvari ne nosim sa sobom, kao ona ce meni sve kupiti, to je na sva usta pricala...
naravno ja sam sebi ponjela zaliha za 5 godina, mislim necu ocekivati da mi netko kupuje... sva sreca pa sam ponjela, jel mi nista nije kupila, cak ni pokloncic...


pitala me nakon zaruka hocu li da meni da poklon koji sam ja NJOJ kupila ili da da svojoj kcerki....
weg_nach_glück is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 01:25   #85
Quote:
moja volja kaže: Pogledaj post
Moja je meni kući dovela staru pedijatricu koja ima alzhajmerovu ...da mi jelte doktorica koja ima 70 godina kaže koju pametnu jer ja nju neču da slušam...pa mi je ''doktorica'' rekla da mi kčer (imam sina) predivna i da ju moram stavljati na pod i na stomak da joj se pulćni koš lijepo razvije (za buduče grudi) i da ju u snu svaka par sati okrečem da ne bi zaležala glavu pa če biti šiljasta...i pitala ma koliko beba ima godina...inače moj sad ima 10 mj...a onda je imao 5.
E placeeeemmm od smijeha!!! Buahahahaahaha!!! Ovo je najludje kaj sam u zivotu procitala!
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 12:32   #86
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
sorry, ali ovo je istina... meni su to isto i babice u UK preporucile...
Zašto?
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 21:15   #87
I ja se pitam

Mene Babylove škarice odlično služe već mjesecima
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 23:17   #88
Prvo moram reći da sam se dos uza nasmijala na sve ove provale...i nekako mi je lakše jer znam da nisam sama.
Ja ne znam ni od kud bih krenula:
-od kad sam rodila ona sve zna, kad god je došla bilo je "ona je gladna, ona je žedna, ona se prejela, ima grčeve"
-kad smo došli iz rodilišta mala je po cijele dane plakala i grčila se, čak je i hranu počela odbijati, ali kad sam ja htjela otići kod doktora bilo je "nemoj bit paranoična, ona ti ima grčeve"; na kraju je dijete ostalo u bolnici s urinoinfekcijom i upalom bubrega
- već s 3 mjeseca sam joj trebala početi davati sokove i voće "da upozna okuse"
-sa 6 mjeseci: "tvoj tata je u tvojoj dobi već jeo punu zdjelu pudinga, a tebi mama ništa ne da"

Ima toga još hrpa, ali moram podijeliti najnoviji događaj od neki dan: djetetu od 8 mjeseci je dala LIZALJKU, da...onu tvrdu roli-pop. Mislim da sam preživjela manji slom živaca i kad sam jedva se suzdržavajući lijepo rekla "nemoj te joj to davati" odgovor je bio "neće joj ništa biti, mora upoznati okuse". GRRRRRRRRRRR!!!!
kvaka7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 09:30   #89
nedavno smo saznali da definitivno cekamo curicu, ja i muz presretni, prva nam je beba i svejedno nam je bilo oce li bit curica ili decko i eto svekar bia kod doktora nesto ga bolilo i ja ih nazvala reda radi da pitan kako je...usput govorin ja svojoj svekrvi da smo saznali sta je i da je curica, a ona meni: Znas kad san ja radila (stara ima 70-tak g.) mojoj kolegici su tako rekli da je musko a ono kad je rodila -kcer, a ja: Ja od pocetka iman osjecaj da je curica.. Ona: Da, ali znaju oni falit. i onda na kraju nadoda: Ali neka se samo zivo i zdravo rodi. Naravno, muzu nisan ovo ispricala jer bi ga ubilo u pojam...
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 09:33   #90
e da...moja mama: ne ostavljaj djecju robicu na susilu, kako mislis da niko ne bude isprid bolnice kad budes izlazila jesi ti normalna??, moj caca: dat ces joj ime ema? a sta fali imenu ana, marija, anita ili bozena? to su nasa hrvatska imena...a da ne govorin moja mama: pa sta ce van autosidalica dite drzi u paketini u rukama kad budes izlazila??!!!!
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 17:31   #91
Quote:
Cruela kaže: Pogledaj post
cijeli zivot sam se smijala bedastoci da djecji ves ne smije biti vani kada kada mrak dok nisam negdje procitala (znanastveno ) objasnjenje da se spustanjem mraka na zemlju spustaju najvece kolicine necistoca iz (valjda) atmosfere.
jebi ga, pokolebali me....
Vidiš, ni ja to nisam znala. Ali moja sveki je rekla da se ni prljave (jednokratne) pelene ne smiju odnijeti van u kontejner kad padne mrak
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 10:35   #92
što su nam dalje to su nam draže

Moja svekrva je 700-tinjak km od mene, vidimo se eventualno 1 godišnje(radila je do prošle godine) i nema nikakvih problema. Prošlo ljeto se zadržala kod nas oko 3 tjedna, jedino što me udavi pričama o mm dok je bio dijete. Mogu već otvarati usta umjesto nje. Inače za sve po kući (spremanje, kuhanje, peglanje...) pita jel mogu ovo, jel mogu ono. Ali u ta tri tjedna skupi se par sitnica koje se redovno ponavljaju i znaju dovesti do ludila, a nisu vrijedne spomena (kao što je recimo obrisati i očistiti radnu površinu u kuhinji nakon pranja suđa od ostataka hrane, vode, deterđenta, pobrisati pod u kupaoni poslje tuširanja, i tako te gluposti) jer je ona ipak nešto napravila. A ja svaki put za njom (da ne skuži) popravljam. Ali razumijem i to, živi sama i nema potrebe da odmah čisti sve za sobom, to je stvar navike a i potrebe kada su ti u kući mala djeca. Inače što se tiče dječice za sve me pita i negovori trebaš ovo, ono, nego ja sam ovako, onako radila. Sve u svemu imam sreće zar ne??
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 11:42   #93
Quote:
nela25 kaže: Pogledaj post
nedavno smo saznali da definitivno cekamo curicu, ja i muz presretni, prva nam je beba i svejedno nam je bilo oce li bit curica ili decko i eto svekar bia kod doktora nesto ga bolilo i ja ih nazvala reda radi da pitan kako je...usput govorin ja svojoj svekrvi da smo saznali sta je i da je curica, a ona meni: Znas kad san ja radila (stara ima 70-tak g.) mojoj kolegici su tako rekli da je musko a ono kad je rodila -kcer, a ja: Ja od pocetka iman osjecaj da je curica.. Ona: Da, ali znaju oni falit. i onda na kraju nadoda: Ali neka se samo zivo i zdravo rodi. Naravno, muzu nisan ovo ispricala jer bi ga ubilo u pojam...
Uh, sad si me sjetila...

Mene i dragog baš nije previše zanimalo da li će biti curica ili dečko. Ali svaki put kad sam išla kod ginekologa, sveki je davila: Daj pitaj, daj pitaj... Ja sam joj rekla da neću, saznat ćemo kad-tad, a nama je ionako svejedno, a ona bi mi odbrusila: A ja hoću znati! Naravno da mi nije palo na pamet ispunjavati njene želje, ali na jednom UZV-u mi je ginekolog sam rekao da je curica. Otkako je to saznala, NITI JEDAN PUT nije prošao da smo se srele, a da mi nije počela kenjati kako doktori znaju pogriješiti, možda je ipak pogriješio i sl., a viđale smo se bar jednom tjedno... Dragi je škrgutao zubima, a ja bih joj obično hladno odgovarala da je meni baš drago što će biti mamina cura...

Uglavnom, i to je jedan od razloga zašto imam ludo dobro mišljenje o njoj, a svaki put (srećom to nije baš često) kada unučici počne cvrkutati kako "oni nju svi vole" (oni svi? ), a ja se sjetim koliko je bila očajna što je curica, pa si mislim koga ona to tako voli?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 13:04   #94
A nisu ni punice (ni pounci) bolji.

- daj mu/joj još vesticu - ja se skuhavam u majci bez rukava, a dijete ima bodić i majcu dugih rukava
- daj mu ovo-ono
- nemoj ga nositi (kao razmaziti će se)

Stvari na koje popizdim (već je bilo nekih svađa):
Klinci se igraju (svo troje), razvuku igračke po podu, ili kaj god da već rade, a punac se počne derati "nemoij ovo/ono". Pa da si mi stoput punac/punica - nemaš mi se pravo derati na djecu.

Ili kad mi se punica primi prana suđa. Ja sma picajzla i želudac mi se okrene kad vidim ofrlje (nazovi) oprano suđe (poslije sve to "oprano" poberem i stavim u suđericu). I kad mi još počne filozofirat da kaj će nam suđerica (a baš sam nedavno računao - suđerica nam godišnje uštedi oko 800 sati - više od mjesec dana!).

Ili kad idemo kod pedijatra (koji je ni 500 metara od kuće) oni bi na svu silu išli autom (a za to moramo ići naokolo cca. 2 km po centru ZG u još se nema gdje parkirati).
Dado_Dixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 20:21   #95
joj, ne mogu se svega sjetiti, al mislim da je moja svekrva rekorder u provalama

-nemoj bebi ljuvbiti dlanove i stopala jer neće brzo prohodati ( a za dlanove se ne sjećam)- moji prohodali prije 1 god
-poslije krstitki treba dijete staviti da spava ispod kreveta -moš mislit
-ako im se nešta izaspe po koži ona to obavezno pređe kruhom i da psu da pojede-i navodno to od toga prođe

sad se ne mogu sjetiti više
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 09:08   #96
Evo jedan jučerašnji savjet moje svekrve- kada rodiš ( a trebam za par dana -prvo dijete ) pazi da ponovno ne ostaneš trudna, moraš si nabavit neku kontracepciju. I šta joj reći na to ??
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 11:21   #97
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Uh, sad si me sjetila...

Mene i dragog baš nije previše zanimalo da li će biti curica ili dečko. Ali svaki put kad sam išla kod ginekologa, sveki je davila: Daj pitaj, daj pitaj... Ja sam joj rekla da neću, saznat ćemo kad-tad, a nama je ionako svejedno, a ona bi mi odbrusila: A ja hoću znati! Naravno da mi nije palo na pamet ispunjavati njene želje, ali na jednom UZV-u mi je ginekolog sam rekao da je curica. Otkako je to saznala, NITI JEDAN PUT nije prošao da smo se srele, a da mi nije počela kenjati kako doktori znaju pogriješiti, možda je ipak pogriješio i sl., a viđale smo se bar jednom tjedno... Dragi je škrgutao zubima, a ja bih joj obično hladno odgovarala da je meni baš drago što će biti mamina cura...

Uglavnom, i to je jedan od razloga zašto imam ludo dobro mišljenje o njoj, a svaki put (srećom to nije baš često) kada unučici počne cvrkutati kako "oni nju svi vole" (oni svi? ), a ja se sjetim koliko je bila očajna što je curica, pa si mislim koga ona to tako voli?
Moja sveki ima dva sina.

Kad sam je jednom pitala da li joj je žao što nema i kći, odvratila je mrtva hladna da bi joj kći samo smetala, jer joj je "trebala zaštita". Naime, u 34 je ostala udovica, i to "vesela".

Kad sam bila prvi put trudna, rekla mi je da bi "bolje za mene bilo da je muško"

Bila je cura. Mislim, stvarno...Ipak mi se čini da joj se nekako Bog narugao, jer joj ni drugi sin nije dobio sina.

Kad sam dobila sina, prije godinu i po, takva mi je muka bila sjetiti se njenih komentara...
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 13:29   #98
Quote:
vanjaa kaže: Pogledaj post
Evo jedan jučerašnji savjet moje svekrve- kada rodiš ( a trebam za par dana -prvo dijete ) pazi da ponovno ne ostaneš trudna, moraš si nabavit neku kontracepciju. I šta joj reći na to ??
..ne znam zašto te je to toliko začudilo.. to je meni i moja ginekologica rekla...trebaš paziti dok ti se tijelo ne oporavi od prve trudnoće...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 14:01   #99
Ja se jako bojim kad malo dijete samo hoće ići uz stepenice, kod moje svekrve stepenište nije baš sigurno, ima ograda al može dijete proći, obavezno ja letim da idem za djetetom i svaki pu ona kaže ( već mi je to rekla miliun puta)
- ako i padne neće joj ništa biti, djecu čuva Anđeo.
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 15:57   #100
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
..ne znam zašto te je to toliko začudilo.. to je meni i moja ginekologica rekla...trebaš paziti dok ti se tijelo ne oporavi od prve trudnoće...
Mislim nije me začudilo nego naljutilo, htjela sam ju zviznut. Pa naravno da ja znam da nije dobro imati odmah drugo djete, ali ona ti je to meni rekla u stilu čuvaj se par godina, dobro da mi nije preporučila sterilizaciju, ona je takva igračica...
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.