Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2008., 16:56   #1
"Nostrifikacija" hrvatskih diploma

Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje i bila bih zahvalana na bilo kakvoj informaciji ili jos bolje, vasim osobnim iskustvima. Naime, krajem godine se selim u USA za stalno. Imam rijesene papire tj. imam green card. U USA namjeravam i raditi. Imam diplomu sa zagrebackog sveucilista (2004.) Pa me zanima da li netko ima kakvo iskustvo s nostrifikacijom.....kakva je procedura i slicno, i da li bas sve firme traze formalnu nostrifikaciju. Uglavnom, bilo kakva informacija ce dobro doci.
U naprijed zahvaljujem
anima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 20:05   #2
Ja sam ovdje zavrsio faks, a do sada niti jedna firma me nije trazila da im pokazem diplomu.
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 02:35   #3
"Nostrifikacija" ma sto god to znacilo, a tu rijec u Zagrebu volimo koristiti, jako ovisi o bransi u koju zelis uci. Svakako se moras raspitati na sluzbenim internet stranicama asocijacije struke u koju zelis uci, na koji nacin ces postati "jednakopravni clan svoje profesionalne zajednice".

A i ljudi ovdje na forumu imaju svojih iskustava. Sretno!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 03:03   #4
U USA postoje firme koji ti mogu izdati "degree equivalency" potvrdu, ako ti treba.
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 09:25   #5
Quote:
Evil Kanevil kaže: Pogledaj post
Ja sam ovdje zavrsio faks, a do sada niti jedna firma me nije trazila da im pokazem diplomu.
Stvarno? Zasto onda idem na fax
__________________
Autosport is the only sport that requires two balls.
Hardparker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 00:46   #6
Quote:
Hardparker kaže: Pogledaj post
Stvarno? Zasto onda idem na fax
Vecina ljudi da nauci nesto. A zasto ti ides,
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 00:50   #7
tesko

je objasniti ljudima da us of a nije prekrasna grcka boginja evropa......tesko
vinlovci is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 00:56   #8
Quote:
vinlovci kaže: Pogledaj post
je objasniti ljudima da us of a nije prekrasna grcka boginja evropa......tesko
Nije bila boginja vec obicna djevojka koju je silovao Zeus u obliku bika. U svakom slucaju odvratan primjer nasilja prema zenama i zoofilije.
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 01:04   #9
ako

ti kazes, tako nakon sto ju je oteo
vinlovci is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 01:10   #10
Quote:
vinlovci kaže: Pogledaj post
ti kazes, tako nakon sto ju je oteo

jeli bilo po san francisko silovanje ili....
Nije bilo u San Franciscu, nego na Kreti. No, sam si citaj grcku mitologiju, ne da mi se vise...
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 01:21   #11
je

bas kako kazes ...ni meni, sve najbolje
vinlovci is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 02:27   #12
Quote:
vinlovci kaže: Pogledaj post
je objasniti ljudima da us of a nije prekrasna grcka boginja evropa......tesko
Slazem se.
Ljudi ti nece vjerovati. Jer oni o Jamerici "znaju" iz propagande, ah pardon, iz PR-a koji dolazi iz razvijene industrije zabave, psihologije i politike. Svi smo mi dosli u USA tako sto smo prvo popasli propagandu, a onda kad smo dosli, nismo htjeli odustati, jer bismo ispali smijesni pred sami sobom ili rodbinon, svejedno je.

To da li smo se "snasli" ili ne, igra minornu ulogu.

Cinjenica je da Amerikanci idu u Evropu ne samo nauciti nacin zivota, nego nauciti kako se jede, sto se slusa, kako se oblaci. Da ne govorim da je veliki dio znanja dosao iz Evrope i jos uvijek dolazi. Sada veliki dio znanja dolazi iz Japana, Koreje. A US of A polako usporava svoju lidersku ulogu i svijetu.

I Rim je propao jer su rimljani bili strasno samozadovoljni i impresionirani sami sobom.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 08:59   #13
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
"Nostrifikacija" ma sto god to znacilo, a tu rijec u Zagrebu volimo koristiti, jako ovisi o bransi u koju zelis uci.
Nostrifikacija je rijec u hrvatskom jeziku koja znaci tocno to sto si opisala. U Hrvatskoj se sasvim sigurno ne koristi zbog toga sto ju netko voli koristiti
b_12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 07:03   #14
Zivim u SAD-u. Diplome smo "nostrificirali" i muz i ja. I opet ponavljam - nostrifikacija je rijec koju u HR koristimo, medjutim ovdje u US nema ekvivalenta. Jednostavno ovisi od struke do struke DA LI ce se uopce moci dobiti ekvivlentne papire i KOJOM PROCEDUROM ce se moci doci do adekvatne "americke diplome".

Predlazem da se ljudi ne oslanjajaju na generalne savjete o nostrifikaciji, nego da se raspitaju za specificnu bransu kod specificne profesionalne udruge. Toliko od mene o ovoj temi.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 08:00   #15
[edit] English

[edit] Noun
Singular
nostrification
Plural
nostrifications


nostrification (plural nostrifications)

a process of granting recognition to a degree from a foreign university [edit] Related terms

nostrificate
Retrieved from "http://en.wiktionary.org/wiki/nostrification"

Kao sta Shtefitza kaze;

Nikada nije u hrvatskom ili za nas starije u hrvatsko-srpskim jeziku postajala ta rijec "kao i mnoge strane rijeci,koje se upotreblavljaju godinama unatrag."

======
najbolje je da jos tvrdimo da su stranci uzeli "hrvatsku rijec da je koriste"

Nostrification

i isto:

NOSTRIFIKACIJA

Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 17:07   #16
Haha, izgleda da sam pogrijesila. Ipak, niti jednom u ovih toliko godina nisam cula rijec "nostrification" vezano niti za muzevljevu niti moju diplomu. A niti diplome nasih kolega. I jos uvijek stojim kod preporuke da se o pojedinacnoj struci raspitate u asocijaciji te struke.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 03:07   #17
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Svi smo mi dosli u USA tako sto smo prvo popasli propagandu, a onda kad smo dosli, nismo htjeli odustati, jer bismo ispali smijesni pred sami sobom ili rodbinon, svejedno je.

To da li smo se "snasli" ili ne, igra minornu ulogu.
Ti stvarno moras svaku priliki iskoristiti, da napises kako vsi mi ovo ili ono u vezi USA. BS!

Ako si ti dosla u USA zbog toga jer si popasla propagandu, tako i napisi. Nismo svi dosli zbog toga.

Ako se ti ne zelis vratiti, da ne bi ispala smijesna, tako i napisi, nismo svi jednakog misljenja.

Ako si ti razocarana svojim zivotom u USA, to slobodno i napisi, ne pisi svi...
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 03:47   #18
Ali svi smo morali nauciti JEZIK, kao sto vidimo u ovom primjeru:

http://www.youtube.com/watch?v=aF3XNcH-CLw
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 03:49   #19
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
I Rim je propao jer su rimljani bili strasno samozadovoljni i impresionirani sami sobom.
Rim je propao zbog DIOKLECIJANOVOG SOCIJALIZMA I KOLEKTIVNOG RUKOVODSTVA.

I naravno, zbog davanja previse socijalnih pogodnosti ostarjelim ratnicima...

Ali, to je jedna druga tema
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 03:58   #20
Quote:
masimo1 kaže: Pogledaj post
Ti stvarno moras svaku priliki iskoristiti, da napises kako vsi mi ovo ili ono u vezi USA. BS!

Ako si ti dosla u USA zbog toga jer si popasla propagandu, tako i napisi. Nismo svi dosli zbog toga.

Ako se ti ne zelis vratiti, da ne bi ispala smijesna, tako i napisi, nismo svi jednakog misljenja.

Ako si ti razocarana svojim zivotom u USA, to slobodno i napisi, ne pisi svi...
I meni je glupo to generaliziranje. Svi ovo, svi ono. Mozes si mislit.
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.