Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2008., 18:13   #1
Talking Pluton: voli me ili me mrzi

Vlada škorpionom.
Predstavlja poriz za uništenjem, fuziju, transformaciju. U tijelu vlada sistemom za reprodukciju, hipofizom i izraslinama. Uparvlja također svime što je skriveno, masama (misli se i na ljude) ,otpadom, atomskom energijom, fobijama ,opsesijama, početkom i krajem, rođenjem i smrću.
Djelovanje je sporo ali neminovno. Tamo gedje se nalazi u horoskopu neophodno je samostalno i odgovorno rješavat probleme. Kuća unutar koje je pokazuje područje života u kojem je moguće iskusit sve najbolje i najgore od ljudske prirode, jer djelovanje Plutona se najčešće izražava u ekstremima.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 18:13   #2
i jedno pitanjce,
ostalo je nejasno u vezi Plutona mjesto pada i mjesto egzaltacije. Zasad znamo samo da je unutar Bika u izgonu?

Fish koje astro-tijelo se bavi ovim fundamentalnim pitanjima???? Imaš li link za neko vijeće mudraca?
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 19:32   #3
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Vlada škorpionom.
Predstavlja poriz za uništenjem, fuziju, transformaciju. U tijelu vlada sistemom za reprodukciju, hipofizom i izraslinama. Uparvlja također svime što je skriveno, masama (misli se i na ljude) ,otpadom, atomskom energijom, fobijama ,opsesijama, početkom i krajem, rođenjem i smrću.
Djelovanje je sporo ali neminovno. Tamo gedje se nalazi u horoskopu neophodno je samostalno i odgovorno rješavat probleme. Kuća unutar koje je pokazuje područje života u kojem je moguće iskusit sve najbolje i najgore od ljudske prirode, jer djelovanje Plutona se najčešće izražava u ekstremima.
Što bi značilo:

05. kuća - Vaga na vrhu - Pluton na 22 stupnju
06. kuća - Škorpion na vrhu?

Ukazuje li položaj planeta i vladara na vezu 05. i 06. kuće i kakvu?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 19:39   #4
Pluton, moja najdraža Planeta...

Pluton označava mjesto najvećih transformacija u životu. Znak i kuća u kome se nađe govori o tome gdje smo se najviše transformirali u zadnjem životu, a nasuprotni znak, ono što nam je zadatak u ovom.

Npr. Pluton u Vagi u 9. bi govorio o tome kako je osoba prikupljala razna znanja i učenja (9.k.) kroz veze u koje se upuštala (Vaga). Nasuprotni znak Ovan i 3.k. govore kako se u ovom životu osoba mora više usmjeriti na sebe (Ovan) i stvaranje vlastitih stavova (3.k.) neovisno o tome kroz kakve je životne filozofije (Pluton u 9.) prošla putem odgoja i odrastanja.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 21:47   #5
Talking Evo i ja se prijavljujem u fun club našeg malog dragog planetića...

Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
i jedno pitanjce,
ostalo je nejasno u vezi Plutona mjesto pada i mjesto egzaltacije. Zasad znamo samo da je unutar Bika u izgonu?

Fish koje astro-tijelo se bavi ovim fundamentalnim pitanjima???? Imaš li link za neko vijeće mudraca?
Uh, teško pitanje me pitaš.

Naime, ono što "sigurno znamo" jest da je u sjedištu znaka scorpio, a u izgonu u nasuprotnom biku. Ostalo je predmet velikih astroloških polemika. Jer kako je Pluton napravio samo dio svog ciklusa (niti pola) to pitanje nije niti riješeno. U većini literature je egzaltiran na 3º scorpia, a u padu na 3º bika. To mnoge zbunjuje jer je isto mjesto sjedišta i egzaltacije (makar, meni osobno to skroz "stoji".....takav je Pluton, jakog polariteta...sve ili ništa ).

Kako je to pitanje "vruća" astrološka tema postoje i razne teorije, ali samo teorije (svi bi htjeli pobrati slavu). Pa sam tako čitala da egzaltaciju neki pridodavaju ribi i blizancu, neki čak i znaku lava. Dodatnu zbunjolu je napravilo ovo s proglašenjem statusa planetina.

Osobno se zalažem za još par stotina godina strpljenja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 22:33   #6
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Pluton označava mjesto najvećih transformacija u životu. Znak i kuća u kome se nađe govori o tome gdje smo se najviše transformirali u zadnjem životu, a nasuprotni znak, ono što nam je zadatak u ovom.

Npr. Pluton u Vagi u 9. bi govorio o tome kako je osoba prikupljala razna znanja i učenja (9.k.) kroz veze u koje se upuštala (Vaga). Nasuprotni znak Ovan i 3.k. govore kako se u ovom životu osoba mora više usmjeriti na sebe (Ovan) i stvaranje vlastitih stavova (3.k.) neovisno o tome kroz kakve je životne filozofije (Pluton u 9.) prošla putem odgoja i odrastanja.
Ne bi se složila s tobom da je to uloga plutona, već north i south node a /lilitha, plutom pokazuje na drastične promjene, unistenje do dna i ponovno dizanje izvan nase kontrole, ako se pojavljuje s dvije osobe u pravilu pokazuje osim na sukob ega(prozivjela to) i na nerasciscene odnose iz proslog zivota.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 23:10   #7
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Ne bi se složila s tobom da je to uloga plutona, već north i south node a /lilitha, plutom pokazuje na drastične promjene, unistenje do dna i ponovno dizanje izvan nase kontrole, ako se pojavljuje s dvije osobe u pravilu pokazuje osim na sukob ega(prozivjela to) i na nerasciscene odnose iz proslog zivota.
sjeverni i južni čvor se nadovezuju na priču o plutonovoj ulozi u karti.
PRIMJER. recimo da je osoba sa Plutonom u Biku ili 2.kući u zadnjem životu imala za zadatak shvatiti svoje potebe da bi funkcionirala u životu, i recimo da joj je Južni čvor u Vagi ili 7.k. pa je do saznanja o svojim potrebama učila kroz veze s drugima. U ovom životu je važno da spozna svoja ograničenja (nasuprotni znak Plutona u Biku je Škorpion), a to će učiniti na način kako opisuje sjeverni čvor u Ovnu ili 1.k., odnosno da se više usmjeri na sebe i otkrivanje tko je ona zapravo.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 23:16   #8
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
sjeverni i južni čvor se nadovezuju na priču o plutonovoj ulozi u karti.
PRIMJER. recimo da je osoba sa Plutonom u Biku ili 2.kući u zadnjem životu imala za zadatak shvatiti svoje potebe da bi funkcionirala u životu, i recimo da joj je Južni čvor u Vagi ili 7.k. pa je do saznanja o svojim potrebama učila kroz veze s drugima. U ovom životu je važno da spozna svoja ograničenja (nasuprotni znak Plutona u Biku je Škorpion), a to će učiniti na način kako opisuje sjeverni čvor u Ovnu ili 1.k., odnosno da se više usmjeri na sebe i otkrivanje tko je ona zapravo.
Što bi onda značio Pluton u 05. kući u Vagi glede prošlog i sadašnjeg života?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 16:48   #9
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Ne bi se složila s tobom da je to uloga plutona, već north i south node a /lilitha, plutom pokazuje na drastične promjene, unistenje do dna i ponovno dizanje izvan nase kontrole, ako se pojavljuje s dvije osobe u pravilu pokazuje osim na sukob ega(prozivjela to) i na nerasciscene odnose iz proslog zivota.
da, to sam i ja negdi citala, cini mi se (povezanost plutona i juznog mjesecevog cvora). a mislim da sam se uvjerila na svom slucaju. neki se ne slazu ali mislim da i pluton i saturn i cvorovi imaju s lekcijama iz proslog zivota najvise veze i da se to treba gledati u kombinaciji. juzni cvor govori o tome sto si unistio u zadnjem zivotu i sad imas s tim problema jer ti nije vise na raspolaganju da ne bi nastavio s necim sto te ionako vec previse istrosilo. i ne slazem se da bi se trebalo potpuno posvetit lekciji sjevernog cvora a juzni cvor zanemariti jer smo to previse prozivjeli u zadnjem zivotu. samo nam govori putem opozicije kako iscijeliti ono na cemu smo izgorjeli u proslom zivotu, i isto tako, da smo sad druge osobe ili da to moramo postati a to necemo postati bez da se odreknemo nekih osobina znaka i kuce koje simbolizira polozaj juznog cvora.

pluton s druge strane govori o tome gdje nam prijeti najveca opasnost samounistenja u ovom zivotu a s proslim je zivotima povezan na nacin da nas njegov polozaj vuce prema onome gdje smo pobrali najvecu slavu i polozaj u proslom zivotu i sad to zelimo imati jer mislimo da nam pripada i u ovom. slicno je kao i sa cvorovima samo dosta bogohulnije odnosno oholije i narcisoidnije. eh, kad bi jos znala i rjesenje moguce da je isto ko i sa cvorovima tj. onako kako kaze saradonija. jer meni je pluton u 9. u vagi, jos je apex T-kvadrata (di opet vrijedi isto pravilo sa missing leg polozajem, pa ne mora biti da je moj primjer dobar za razumijevanje lekcije plutona) i nekako mi se cini da bi mogla povratit kontrolu tako da se posvetim resursima iz 3. i venere u ovnu. a jedna od lekcija iz te kuce mi je u zadnje vrijeme polaganje vozackog. draga fish, ako ovo slucajno citas, prvi put sam pala, ali casno
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 11:57   #10
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Pluton označava mjesto najvećih transformacija u životu. Znak i kuća u kome se nađe govori o tome gdje smo se najviše transformirali u zadnjem životu, a nasuprotni znak, ono što nam je zadatak u ovom.

Npr. Pluton u Vagi u 9. bi govorio o tome kako je osoba prikupljala razna znanja i učenja (9.k.) kroz veze u koje se upuštala (Vaga). Nasuprotni znak Ovan i 3.k. govore kako se u ovom životu osoba mora više usmjeriti na sebe (Ovan) i stvaranje vlastitih stavova (3.k.) neovisno o tome kroz kakve je životne filozofije (Pluton u 9.) prošla putem odgoja i odrastanja.
hmmm ovo je very interesting... ja moram priznat da sam u posljednjih par mjeseci debelo osjetila svog plutona (škorpion, 7. kuća), iako kad mi je prvi put fish dala objašnjenje njega nisam uopće kužila na što bi se to moglo odnositi...

moj pluton bi isto mogo govoriti o nekakvim odnosima u prošlom životu, s obziorm da se radi o 7. kući.... ali opet znak škorpiona...? hm.. nasuprotno tome...znak bika i 1. kuća... pa da, mislim ja nesvjesnom manipulaciojm (škorpion) u odnosima (7. kuća) pokušavam nadomjestiti osjećaj manje vrijednosti (bik) u području osobnosti (1. kuća). zanimljiva polarnost. ali ne kužim kako bi se to moglo odnositi na prošli život...

valjda tu sklonost kao vučem još iz prošlog života, a u ovom prolazim lekciju u kojoj se prvo mora uspostaviti osjećaj osobne vrijednosti da bi se pluton pokazao u svom "pozitivnom" licu. jer, u odnosima sam jako destruktivna... onako fino suptilno i nesvjesno (valjda zbog zamagljenog ribljeg sunca), kao pravi škorpionski pluton. užas.
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 20:21   #11
Pluton- mit i porijeklo

Pluton je staro-Rimski bog podzemnog svijeta kojem u grčkoj mitologiji odgovara Had. Bio je sin titana (bogovi koji su vladali u legendarnom zlatnom dobu) Krona i njegove žene Reje, brat Zeusa i Posejdona (tj. to su staro Rimski bogovi Jupiter i Neptun). Pridružio se braći u borbi protiv proždrljivog oca Krona (Saturn). Nakon što je Zeus svrgnuo s vlasti oca, braća su između sebe podijelila očevinu pomoću bacanja kocke. Zeus je prisvojio vlast nad nebom i zemljom, Posejdon nad morem, a Had je postao moćni vladar podzemnog carstva koje je i odgovaralo njegovoj mračnoj prirodi. Za ženu si je uzeo Zeusovu kćer Perzefonu koju je oteo kada je sama na njivi brala cvijeće i s kojom upravlja podzemnim dolinama pet rijeka.

Ne izlazi iz svog svijeta u kojeg ne dopire svijetlost a ulaz u njegovo carstvo čuva troglavi pas Kerber ili Cerberus. Had sjedi na prijestolju od slonovače i drži kosir. Također ima šljem koji mu je dan od kiklopa prije obračuna sa titanima i koji ga može učiniti nevidljivim.
Pluton ili Had je simbol unutarnjih tmina u čovjeku odnosno najarhaičnijih slojeva psihe. Ovaj Gospodar Smrti (The Unseen One) vladajući krajevima zapravo vlada i počecima svih stvari.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 23:53   #12
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Što bi onda značio Pluton u 05. kući u Vagi glede prošlog i sadašnjeg života?
Svi koji imaju Pluton u Vagi, a ima nas, imali su za zadatak u zadnjem životu shvatiti sebe unutar odnosa s drugima, učiti o međusobnom uvažavanju i ravnopravnosti. Nasuprotni znak Ovan govori o zadatku da u ovom životu shvatimo tko smo, da upoznamo sebe.
Os 5. - 11. kuća: Pluton u 5. govorio bi o usmjerenju na vlastite kreativnosti, ljubav i djecu, odnosno Pluton u Vagi u 5.k. značio bi da si u zadnjem životu razvijala svoju kreativnost tako što si skupljala iskustva kroz odnose s drugima, učila si o ljubavi kroz odnose s drugima, stvarala si svoj odnos prema djeci uspomoć veze s partnerom. U ovom životu Ovan i 11.k. zahtjevaju da pronađeš sebe (Ovan) van društvenih okvira (11.k) odnosno da se oslobodiš ograničenja nametnuta društvom, i pronađeš sebe (Ovan) na svjetskom nivou (11.k.).
Za dopunu značenja Plutona, 5. i 11. kuće pogledaj i položaj Čvorova.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 23:59   #13
Inače, o Plutonu ovo šta sam gore pisala u vezi zadnjeg i ovog života, transformacije, skupa sa Čvorovima možete pročitati u knjizi Pluton – transformišuće putovanje duše
Džef Grin
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 14:32   #14
Imam ja plutonovaca u familiji napretek. I radije bi da ih takvih nema.

Najčešće se očituje u ljubomori i zavisti. Ako ja kupim kišobran bolji (vraga bolji nego se vidi marka) od rođakovog odmah je ljubomoran. O drugome da ne pričam.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 19:48   #15
Da li je istina da svaki put kad pluton ude u zvijezde skorpiona izbije neka planetarna bolest tipa HIV, kuga, spanjolska gripa i slicno.
pms is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 19:50   #16
pa čuj ne ulazi baš tako često s obzirom da oko 20 godina boravi u jednom znaku , dakle treba mu nekih 150 godina da se vrati.

ali naravno on je tu u sjedištu i donosi seksualne revolucije ali i spolne bolesti i viruse.

ni ti ni ja nećemo dočekati njegov povratak u škorpionu kao ni tvoji unuci
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 19:59   #17
Ok to, ali vise me zanimao kakav konkretan primjer (ili vise njih) iz povijesti.
pms is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 20:05   #18
a čini mi se da je ono doba kuge i kolere bilo pod utjecajem plutona u škorpionu.

kada je bio egzaltiran u blizancima javili su se likovi kao Sade i slični
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 20:14   #19
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
a čini mi se da je ono doba kuge i kolere bilo pod utjecajem plutona u škorpionu.
Cini mi se da je naizmjenice trajalo jedno 400-500 godina
pms is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 21:58   #20
Plutona skoro pa zanemarujem u natalnim horoskopima jer, bar po mojem iskustvu, nema puno ljudi na koje on djeluje.

I bolje, jer kad on djeluje to je uglavnom kroz neku konjukciju i to je fatalno djelovanje u punom smislu te riječi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:11.