Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2008., 10:17   #21
Quote:
vr4g kaže: Pogledaj post
Izvinjavam se sto otvorim novu temu neznam dali vec postoji il nemogu nigdje da nadjem zanima me nesto o ceres,palas,juno i vesta sta bi to znacilo u kojem znaku i kucu i da napisete ovde tekstovi...hvala
Evo, pisano je nešto o Juno za koju je postojala tema, pa sam prebacila unutar tvoje teme.
Inače ova 4 asteroida nemaju preveliki utjecaj u natalnoj karti, uzimaju se kao dopuna u tumačenju, i mnogi astrolozi ih uopće ne uzimaju u obzir.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 13:04   #22
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Inače ova 4 asteroida nemaju preveliki utjecaj u natalnoj karti, uzimaju se kao dopuna u tumačenju, i mnogi astrolozi ih uopće ne uzimaju u obzir.
Kad tumačim kartu njih gledam samo kao odrednice pri oblikovanju profila osobe, znam da će mi zamjeriti oni astrolozi kod kojih su asteroidi prioritetni, no svatko ima svoj način rada.Evo ukratko o ta 4 asteroida:

Ceres (Demetra) je na neki način žena-Pluton, u karti se nalazi tamo gdje trebamo i od koga prihvatiti nježnost i otpustiti kontrolu, također kroz mjesto gdje je Ceres otpuštamo najteže gubitke, gubitak djece itd.
Ceres govori i o pomoći drugima, poboljšanju odnosa sa drugima itd.

Juno (Hera, Jupiterova žena) traga za svetim brakom, za nju je seksualnost u drugom planu, postoji samo posvećen brak.Ona u karti obilježava osobu na taj način što govori o tome na koji način želimo biti značajni svom partneru bez obzira na seks i seksualnu orijentaciju.Jako često se tranzit Juno poklapa u stupanj sa datumom nečijeg vjenčanja , zaruka ili početka tkzv. ozbiljne veze.Konjukcije i poluiznosi Juno u sinastrijskoj karti ukazuju na dugoročne odnose dvije osobe.

Atena, Palas (Minerva)je ratnica i carica, ustvari princip mudrosti (rođena iz Jupiterove glave) preferira logiku i originalnost u razmišljanju i izražavanju, ali najviše umjetničke sklonosti osobe.Osoba koja vidi duboko ispod površine mora imati dobar aspekt Atene i Jupitera jer se povezuje sa nepoznatim energijama u našoj podsvijesti.Ona daje pronicljivost, intuiciju , dar za strategiju itd.


Vesta (Hestia) je asteroid vječnog plamena, a kuća gdje nam se ona u karti nalazi je ono mjesto gdje imamo najviše prepreka prema onomu čemu težimo, opisuje način na koji izražavamo našu seksualnost, te način naše borbe i ustrajnosti prema ciljevima.Ako je npr. u drugoj kući boriti ćemo se za stvaranje financijske sigurnosti, u sedmoj kući za očuvanje braka...Vestu najviše naglašenu imaju "stare duše" koje u sebi nose osjećaj da moraju izvsšiti neku misiju u ovom životu.Kad gledamo sinastriju ona predstavlja izuzetno veliku odanost i toplinu u osjećajima dvije osobe koje su predstavljene sinastrijskom kartom.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 14.02.2017. at 23:59. Reason: quote
ion321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 21:57   #23
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
da,srodna duša bi trebala imati sunce u znaku u kojem nam se nalazi juno.

većini nam je juno u vagi,zanimljivo.
inače i meni je malo čudno da mi je vaga srodna duša,nisu mi baš nešto privlačne.
iako su mi u vagi merkur,venera,mars i pluton,sve u konjukciji sa junom.

ovo sam jučer otkrila,pa sam mislila da provjerimo teoriju,da ljudi navedu gdje im je juno i da li ih ti znakovi privlače,kako se slažu s njima i sl.
i meni je juno u vagi..imala sam tri vage u životu.. zadnja(zadnji ) je bio dobra lekcija..a i sj. čvor mi je u vagi i 6.kuća
sfinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 22:49   #24
meni je u jarcu u sedmoj,šta bi to značilo
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 21:18   #25
Juno pokazuje koliko ste seksi:

http://www.magiastrology.com/super_sexual_aspects.htm

Juno po znakovima i kućama:

http://www.bobmarksastrologer.com/Juno21.3.html

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 14.09.2008. at 14:41. Reason: spajanje postova
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 13:41   #26
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
evo upravo sam pročitala na jednom stranom forumu da Juno predstavlja našu srodnu dušu.
njegov točan položaj se može izračunati na astro.com(ode se na Extended chart selection,i dolje lijevo u tabeli additional objects se nalazi Juno).

kakva su vaša iskustva?
ma važi, kod mene nema šanse, juno u raku u 12, kada bi mi se dopao mladić sa suncem u raku kvadrirao bi mi moje sunce, patila bih ( iz iskustva pišem) i njegovo sunce bi bilo u mojoj dvanaestoj kući koja pokazuje tajne i neprijatelje...
mislim, šta reći, za mene ne važi
sosava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 20:59   #27
Ako bi ljudi sa Zemlje aktivirali NUKE 100 tisuća puta snažniju od one bačene na Hirošimu i pretvorili taj asteroid u veliki oblak prašinetine, koji bi asteroid u astrologiji zauzeo Junino mjesto?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 04:50   #28
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ako bi ljudi sa Zemlje aktivirali NUKE 100 tisuća puta snažniju od one bačene na Hirošimu i pretvorili taj asteroid u veliki oblak prašinetine, koji bi asteroid u astrologiji zauzeo Junino mjesto?
Nitijedan, a niti se to neće dogoditi
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 20:08   #29
Što bi mi značio Juno u strijelcu u trećoj kući? Ne znam nešto puno o njemu pa ako netko zna bila bi zahvalna
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 22:31   #30
Moj Juno je u prvoj kući, partner centar života, naivnost, u djevici-traženje savršenstva, umišljajući strah da nikad neću naći ono što tražim, kad mi još taj juno ima 3 kvadrata i jednu opoziciju ako i bude i, bit će teška.
sa retrogradnim cupidom h40 u škorpionu, seksi s lošim vezama.

Ovo sam našla na jednom forumu:
Tigerlily has good data on them and she puts Cupido as a super venus that signifies marriage - indeed venus from recent threads has been disqualified as the planet of love..
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 11:19   #31
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Moj Juno je u prvoj kući, partner centar života, naivnost, u djevici-traženje savršenstva, umišljajući strah da nikad neću naći ono što tražim, kad mi još taj juno ima 3 kvadrata i jednu opoziciju ako i bude i, bit će teška.
sa retrogradnim cupidom h40 u škorpionu, seksi s lošim vezama.

Ovo sam našla na jednom forumu:
Tigerlily has good data on them and she puts Cupido as a super venus that signifies marriage - indeed venus from recent threads has been disqualified as the planet of love..
Stvarno ima smisla.
Zadnji put kad sam se zaljubila, Venera i Cupido su se zajedno vrtjeli u svemiru u konjunkciji i točno udarali kvadrat na natalnog Cupida.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 11:46   #32
moj juno je u vodenjaku u 2. kući. Znači li to da meni treba bogati ekscentrik?
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 18:36   #33
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Stvarno ima smisla.
Zadnji put kad sam se zaljubila, Venera i Cupido su se zajedno vrtjeli u svemiru u konjunkciji i točno udarali kvadrat na natalnog Cupida.
Meni kad sam bila zaljubljena u moju najveću ljubav tranzitna venera (zamalo sam napisala "nevera" ) bila je točno na stupnju nat.Juna, kad je veza bila intenzivnija iduće godine (jer godinu prije smo bili jako jako mladi ) tranzitni juno, cupido (drugi, 763), psiha svi u konjukciji u prvoj kući gdje je i natalni juno, uff sad će me ovo otkriće još više sluditi.

Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
moj juno je u vodenjaku u 2. kući. Znači li to da meni treba bogati ekscentrik?
vodenjak- možda tebi treba sloboda u braku, nekonvencionalni brak, slobodni ili drugačiji, u drugoj kući - može biti i da ćeš bračnim statusom postići potunu sebe kakvu želiš, samovrednovanje.

Juno in the 2nd House: This is the house of money, possessions, and one's sense of self-worth. Marriage will likely bring an increase in the sense of self worth. They could also seek to get married to improve their sense of self worth, but of course that seldom works. In this case, they usually don't pick the best partner. They will tend to stay even in a bad marriage because divorce for them could be devastating. They could also marry for money or regard their marriage partner as a possession. On the other hand, they may literally be married to their possessions, spending most of their time accumulating more and more.
__________________
The root of all evil will die if not watered

Zadnje uređivanje Ruby Soho : 14.02.2017. at 18:58.
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 14:17   #34
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Meni kad sam bila zaljubljena u moju najveću ljubav tranzitna venera (zamalo sam napisala "nevera" ) bila je točno na stupnju nat.Juna, kad je veza bila intenzivnija iduće godine (jer godinu prije smo bili jako jako mladi ) tranzitni juno, cupido (drugi, 763), psiha svi u konjukciji u prvoj kući gdje je i natalni juno, uff sad će me ovo otkriće još više sluditi.

Meni je bio tranz. Juno kvadrat natalni. Juno iz solara za tu godinu na mom natalnom dsc-u, i Juno te osobe u trigonu na moju Ve.

Inače se nalazi u 2. kući, u škorpionu. Pokazalo se djelovanje kroz sve moguće simbolike kuće i znaka, koje mi padaju na pamet.
Još ispada da najbolje opisuje situaciju. Možda zato što mi vl. 7. ima jedino aspekt s Pl.

A Cupida nisam baš proučavala, ni kakav bi značaj on imao. U 1. je kući trigon Jupiter.
U to vrijeme bila je konjunkcija Ve i Ma na natalnom Cupidu.

Zadnje uređivanje AceOfCups : 15.02.2017. at 14:30.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 18:13   #35
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post

Meni je bio tranz. Juno kvadrat natalni. Juno iz solara za tu godinu na mom natalnom dsc-u, i Juno te osobe u trigonu na moju Ve.

Inače se nalazi u 2. kući, u škorpionu. Pokazalo se djelovanje kroz sve moguće simbolike kuće i znaka, koje mi padaju na pamet.
Još ispada da najbolje opisuje situaciju. Možda zato što mi vl. 7. ima jedino aspekt s Pl.

A Cupida nisam baš proučavala, ni kakav bi značaj on imao. U 1. je kući trigon Jupiter.
U to vrijeme bila je konjunkcija Ve i Ma na natalnom Cupidu.
Sad ću ja još više umisliti zbog cupida, Juna i sl. da mi je sudbina, i da mu se javim a on me pošalje u 3pm, a ja:
ali kako, pa ti si moj Junooo
Solar za 2017 mi natalni dsc odlazi na mc, u toj kući će biti cupido 763, ic ide na natalni dsc i tu drugi cupido u konjukciji s dsc, juno i mjesec u sedmoj, ako tad ne bude neke ljubavi onda stvarno više ne znam...
mada uvijek ima šanse za ljubav, ali ne onako kako je moj perfekcionistički juno u prvoj kući zamislio.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 23:02   #36
Što zapravo predstavljaju asteroidi?
Čitam da je juno srodna duša,životni partner?

Imam primjer;moj juno u konjukciji na njenome podznaku-radi se o ribama..?
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 12:11   #37
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Što zapravo predstavljaju asteroidi?
Čitam da je juno srodna duša,životni partner?

Imam primjer;moj juno u konjukciji na njenome podznaku-radi se o ribama..?
I ja sam negdje procitala isto. Inace te asteroide ne gledam bas, al zaintrigirao me ovaj topic pa zavirih u sinastriju mene i osobe koja je definitivno ljubav mog zivota. Moj juno je u vodenjaku na njegovom merkuru, vladaru ascedenta, plus mu je to i suncev znak, a njegov na mom suncu koji je takodjer i vladar ascedenta. Ima nesto
__________________
Everything you've ever wanted is on the other side of fear
BlueEyes31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 19:19   #38
Quote:
Inace te asteroide ne gledam bas, al zaintrigirao me ovaj topic pa zavirih u sinastriju mene i osobe koja je definitivno ljubav mog zivota. Moj juno je u vodenjaku na njegovom merkuru, vladaru ascedenta, plus mu je to i suncev znak, a njegov na mom suncu koji je takodjer i vladar ascedenta. Ima nesto
Zanimljivo.

Ja sam osjetio nešto van serijski i vantjelesno sa osobom kojoj je moj juno egzaktno na njenome podznaku!Kao da je već poznajem odnekuda,strašna privlačnost temeljena na "vantijelesnome"barem sa moje strane.Doduše tranzitni mi neptun udara egzaktno na natalni merkur pa se nadam kako se iskreno radi o mojoj poznatoj idealizaciji-iluziji relaciji.
Za nju doduše neznam.

Čitao sam da juno predstavlja budućeg bračnoga,sudbinskog,životnoga partnera.U znaku kojem je juno predstavljen osoba koja će biti predstavljena partnerom ima nešto izrazito jako u tome znaku-bio podznak,sunce,mjesec ili vladar jednoga od ova dva tijela(točke).
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 11:32   #39
Asteroid Hypnos 14827- zadužen za spavanje, hipnoze, transeve...

https://imgur.com/a/vTTVk

AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 23:43   #40
Zanima me kako malo iskusniji astroloziji gledaju na relevantnost asteroida u tumacenjima? Meni uzasno zbunjuje sto su asteroidi, evo uzmimo npr. navedene Juno, Vesta, Ceres (i puno drugih) nazvani po likovima iz drevnih mitologija, i njihova tumacenja su uglavom uskladjena prema tim mitoloskim pricama. Ne mogu naci logiku, neka mi netko pojasni ako moze. Znaci po onom kako meni to izgleda, astronom otkrije novi asteroid, nazove ga po liku iz mitologije i onda taj asteroid ima znacenje mitolosko price? To nema apsolutno nikakvog smisla. Molim da me netko prosvijetli.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:08.