Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2012., 12:23   #61
Quote:
Raven93 kaže: Pogledaj post
Što znači kad osoba ima dosta "negativnih" aspekata na MC?

Npr. u mome slučaju, MC je u Raku (vladar otišao u 11.polje) postoji Uran180°MC, Neptun180°MC, Merkur90°MC, Jupiter90°MC.

Jedini skladniji aspekt koji imam je Mjesec60°MC.

Znači li to možda nekakve poteškoće u napredovanju, karijeri?
vladar mc-a u 11.k. znači da ćeš najbolje napredovati kroz grupne aktivnosti (grupe, organizacije, udruge) ili uz pomoć prijatelja..
a ovi negativni aspekti ti predstavljaju poteškoće..
sa uranom će ti faliti slobode u karijeri, sa neptunom mašte i kreativnosti, sa merkurom ćeš morati više toga učiti i ponavljati, a sa jupiterom ćeš i sreću (povoljne okolnosti) morati isprovocirati
jedino ti je skladan aspekt sa mjesecom pa ćeš se općenito na poslu ugodno osjećati (bez obzira na sve poteškoće)
i žene (mjesec) će ti kroz karijeru pružati podršku
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 12:36   #62
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
vladar mc-a u 11.k. znači da ćeš najbolje napredovati kroz grupne aktivnosti (grupe, organizacije, udruge) ili uz pomoć prijatelja..
a ovi negativni aspekti ti predstavljaju poteškoće..
sa uranom će ti faliti slobode u karijeri, sa neptunom mašte i kreativnosti, sa merkurom ćeš morati više toga učiti i ponavljati, a sa jupiterom ćeš i sreću (povoljne okolnosti) morati isprovocirati
jedino ti je skladan aspekt sa mjesecom pa ćeš se općenito na poslu ugodno osjećati (bez obzira na sve poteškoće)
i žene (mjesec) će ti kroz karijeru pružati podršku
Hvala na objašnjenju.

Negdje sam pročitala da ovaj aspekt s Uranom (koji me i brine najviše) jer sam buntovnik po prirodi () govori u nepoštivanju autoriteta i zbog toga sklonost mijenjaju poslova, ekscentričnosti na poslu i sl., brojni problemi što se tiče osobe i njene percepcije slobode. Znači da se manifestira dvojako: ili osobi fali slobode u karijeri, ili daje sebi previše slobode u odnosu na autorirete.
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 12:42   #63
Inače su mi aspekti na MC dobri. Me 120 MC, Pl 120 MC, Fortuna 0 MC, pa čak i Spica, Betelgeuse i Regulus su u skladnim aspektima na MC, ali što znači kvadrat marsa i venere na MC?

Zadnje uređivanje magic potion : 11.09.2012. at 12:50.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 12:55   #64
Quote:
Raven93 kaže: Pogledaj post
Hvala na objašnjenju.

Negdje sam pročitala da ovaj aspekt s Uranom (koji me i brine najviše) jer sam buntovnik po prirodi () govori u nepoštivanju autoriteta i zbog toga sklonost mijenjaju poslova, ekscentričnosti na poslu i sl., brojni problemi što se tiče osobe i njene percepcije slobode. Znači da se manifestira dvojako: ili osobi fali slobode u karijeri, ili daje sebi previše slobode u odnosu na autorirete.
tako je..a ako si daš previše slobode onda te se autoriteti (šefovi) mogu riješiti(dati otkaz)
zato je sa ovim aspektom moguće da više puta u životu promijeniš posao (dok ne nađeš onaj koji ti pruža najviše slobode )
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 12:58   #65
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Inače su mi aspekti na MC dobri. Me 120 MC, Pl 120 MC, Fortuna 0 MC, pa čak i Spica, Betelgeuse i Regulus su u skladnim aspektima na MC, ali što znači kvadrat marsa i venere na MC?
fortune, spice i ostale nekretnice su u tumačenju horoskopa manje bitne..
merkur ti daje sposobnost da sve stvari u karijeri brzo naučiš, pluton da se lako u poslu transformiraš, mars da su ti mogući sukobi kroz posao i da će te karijera dosta iscrpljivati, a venera da ti se neće svaki posao u početku baš sviđati..
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 13:06   #66
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
fortune, spice i ostale nekretnice su u tumačenju horoskopa manje bitne..
merkur ti daje sposobnost da sve stvari u karijeri brzo naučiš, pluton da se lako u poslu transformiraš, mars da su ti mogući sukobi kroz posao i da će te karijera dosta iscrpljivati, a venera da ti se neće svaki posao u početku baš sviđati..
To ni ne sumnjam.
Taj je Mars još i kvadriran Uranom.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 13:10   #67
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
tako je..a ako si daš previše slobode onda te se autoriteti (šefovi) mogu riješiti(dati otkaz)
zato je sa ovim aspektom moguće da više puta u životu promijeniš posao (dok ne nađeš onaj koji ti pruža najviše slobode )
Aha, kužim. Znači može se dvojako manifestirati...

Tnx.
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 13:24   #68
a kada je vladar MC-a u 9. kuci?
mirnabr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 14:04   #69
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
ako je u 4.k onda osoba karijeru provodi kroz dom (privatni posao) ili uopće ne radi (domaćica)
sunce mi je u 3. kući
hipi hopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 14:07   #70
Quote:
mirnabr kaže: Pogledaj post
a kada je vladar MC-a u 9. kuci?
onda ti je faks neophodan za karijeru..ako ga ne završiš onda ćeš raditi u inozemstvu ili će ti posao iziskivati putovanja
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 14:26   #71
Quote:
hipi hopi kaže: Pogledaj post
sunce mi je u 3. kući
onda ćeš puno putovati, bez obzira što ti to neće pridonositi karijeri (opozicija na mc)
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 14:33   #72
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
To ni ne sumnjam.
Taj je Mars još i kvadriran Uranom.
tim gore
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 17:13   #73
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
da će osoba ostvariti karijeru u poslovima gdje pomaže drugima (npr. medicina, psihologija) ili na poslovima gdje je dosta sama ili udaljena od drugih
hvala ti , što bi znacilo kad je mc u opzociji s neptunom, a neptun je ujedno i vladar mc-a?
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 19:29   #74
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
onda ti je faks neophodan za karijeru..ako ga ne završiš onda ćeš raditi u inozemstvu ili će ti posao iziskivati putovanja
Hvala.
mirnabr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 19:54   #75
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
onda ćeš puno putovati, bez obzira što ti to neće pridonositi karijeri (opozicija na mc)
aha, hvala. inače su mi aspekti na MC negativni. 3 aspekta, 3 opozicije, sa suncem, uranom i neptunom. ima li to neko značenje? jesu li to poteškoće u poslu/karijeri kao što piše iznad?
hipi hopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 20:23   #76
Quote:
hipi hopi kaže: Pogledaj post
aha, hvala. inače su mi aspekti na MC negativni. 3 aspekta, 3 opozicije, sa suncem, uranom i neptunom. ima li to neko značenje? jesu li to poteškoće u poslu/karijeri kao što piše iznad?
pa čim ti je sunce u 3.k. onda možeš samo i imati opozicije (negativni aspekti) na Mc ..
zato sam ti i napisao da od toga nećeš imati koristi u karijeri, ali nema veze, uživaj u putovanjima i učenju (3.k.)
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 20:33   #77
aha, skužio sam ok, hvala
hipi hopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 21:53   #78
Meni saturn nije povezan sa MC-om, da li je to pokazatelj neodučnosti?? Mars mi je u škorpionu u konjukcji sa plutonom u 9.
pawisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 07:08   #79
sto znaci kad je vladar ASc u konjukciji sa MC- om?
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 14:05   #80
Meni je MC u Djevici, a najblizi planet je Merkur na 29 stupnjeva Lava u 9oj kuci, udaljen nekih 15ak stupnjeva od MC-a. Dispozitor Sunce u Lavu u 8oj. Ono sto me zanima su aspekti na MC. Nisam prije puno obracala paznju na njih, ali stjecajem okolnosti (karijera u ......... trenutacno) su me poceli zanimati. Naime imam samo kvadrate i to s MO 9A, VE 7A, MA 9S, JU 10A, NE 2S (dolaze iz 1 i 7 kuce). Inace mi je vladar karte PL u 10 kuci. Dakle ocito je da postoje naznake za poteskoce, transformacije, previranja i slicno na podrucju karijere i ostalog vezanog za 10u kucu. Zanima me koji bi tranzit mogao posluziti kao okidac da se stvari pokrenu (vjerojatno JU, za kojih 2 godine), ali i opcenito kakvi su mi izgledi da mi se to polje zivota stabilizira u narednim godinama. Evo naljepit cu i kartu, ako se netkom da pogledati.

http://i39.tinypic.com/2vnmidk.gif
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.