Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2012., 17:12   #141
Devize se mogu prebacivati između banaka samo ako je vlasnik isti, a to se u e-bankingu baš ne može uvijek provjeriti pa zato treba doći na šalter.
Najjednostavnije je podignuti devize u jednoj banci i uplatiti ih na svoj račun u drugoj banci - to je besplatno, a prijenos nešto košta (čini mi se da nije baš malo)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 15:21   #142
Jedno pitanje: imam otvoren devizni račun (u eurima) kod PBZ banke. Zanima me da li ja mogu koliko hoću novaca si uplaćivati na taj devizni račun bez da me itko išta pita? Ne radi se o nikakvim uplatama iz inozemstva već isključivo moj polog na devizni. Da li će me netko pitati od kud ti novci ako ja npr. svakih 15 dana položim 500, 600 EUR na račun? Hvala
Daduška is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 18:55   #143
Neće
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 19:19   #144
Neće. MOGLI bi te pitat ako uplatiš više od protuvrijednosti 200000kn odjednom ili unutar desetak dana. Ne znaći da budu, ali bi mogli.
Bizdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 09:25   #145
Hvala.
Daduška is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 18:03   #146
upomoc

mene nesto zanima kad otvoris devizni racun i posaljes podatke van ti novci ti trebaju sjesti za tjedan dana tih novaca nema na tom racunu i onda ga zatvoris za tjedan dana dali ti mogu oni staviti novac na racun ako je zatvoren makar oni imaju tvoje podatke
slatka mala 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 00:29   #147
Dakle imam visa electron deviznu karticu od zabe. Uskoro idem u Italiju gdje ce mi trebati rent a car. Pa me zanima da li se moze sa njom uzeti/platiti auto? Ne da mi se uzimati kreditna kartica samo zbog toga...
thnx
balbazor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 07:01   #148
Dobro jutro, imam jedno pitanje vezano za prebacivanje devize sa jedne banke na drugu putem interneta. Zanima me kako ide to prebacivanje, je li prvo banka konvertira devizu u kune, pa druga banka kune opet konvertira u tu devizu, ili nema konverzije. I koliko bih izgubio po tom prijenosu?
MrCelzius is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 07:05   #149
Pročitaj prvi post na ovoj stranici!
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 23:17   #150
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Pročitaj prvi post na ovoj stranici!
Nisam u potpunosti zadovoljan sa odgovorom. Pitao sam sljedece: koji je gubitak kod konverzije putem interneta i kada se prebacivaju putem interneta devize je li ide dvostruka konverzija prvo deviza u kune, pa kune u devize, a ja to na prvom postu ove stranice ne vidim.
MrCelzius is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 04:07   #151
Quote:
MrCelzius kaže: Pogledaj post
Nisam u potpunosti zadovoljan sa odgovorom.
Nemoj mu platit
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 05:39   #152
Kad bi se devize mogle prebacivati internetom (a ne mogu), ne bi bilo nikakve konverzije!
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 20:44   #153
sto se tice provizija kod uplate na devizni racun. Imam devizni racun u rba i bila mi je uplata i toj osobi koja je uplatila uzeto je cca 47chf. A koliko sam shvatio u banki kad sam otvarao uvijek uzimaju proviziju pri uplati na devizni racun iz drugi drzava. Mozete mi reci jeli tako i kod drugih banaka ili je to samo pravilo rba??
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 03:14   #154
Quote:
tomislav_07 kaže: Pogledaj post
sto se tice provizija kod uplate na devizni racun. Imam devizni racun u rba i bila mi je uplata i toj osobi koja je uplatila uzeto je cca 47chf. A koliko sam shvatio u banki kad sam otvarao uvijek uzimaju proviziju pri uplati na devizni racun iz drugi drzava. Mozete mi reci jeli tako i kod drugih banaka ili je to samo pravilo rba??

Ako sam ja dobro shvatio pitanje, tako je svugdje.

Kada šalješ doznaku, postoji minimalna provizija plus postotak iznosa koji šalješ. Te minimalne provizije su kod nas 50-100kn najčešće, i mislim da je postotak od iznosa 0,25%, ali nisam siguran. Postoji i trošak ino banke koji nekad dođe, a nekad ne. Tako je kad šalješ iz Hrvatske.

Kada sam primao izvana (jako puno puta) uvijek sam dobio iznos koji sam i očekivao umanjen za par $ provizije moje banke. Recimo kad dobivam $1500 već u startu znam da će banka pošiljatelja uzet oko $50, i da će meni moja banka uzet oko $5-$10.
Znači ako pošiljatelj uđe u svoju banku s $1500 koje meni treba poslat, ja računam da ću ja iz svoje banke izać s nekih $1440.
Bizdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 09:46   #155
moze (možda malo glupo) pitanje imam erste devizni račun... budući da erste banke ima i posvuda po frankfurtu, da li a tamo mogu normalno na bankomat i dizati eure bez da m ise ista oduzima, bolje nego da si tu sad to dignem, ili ipak njima ide neka provizija D
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 10:00   #156
Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
moze (možda malo glupo) pitanje imam erste devizni račun... budući da erste banke ima i posvuda po frankfurtu, da li a tamo mogu normalno na bankomat i dizati eure bez da m ise ista oduzima, bolje nego da si tu sad to dignem, ili ipak njima ide neka provizija D
Nije glupo pitanje u Njemačkoj je riječ o Sparkasse, logo izgleda isto jer su članovi neke zajedničke udruge ili slično. Ukratko: 99% da će ti naplatiti proviziju. Šteta :/
xoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 08:27   #157
Imam tekuci u zabi. A devizni planiram otvoriti u pbz. Razmisljam o tome da sa tekuceg (zaba) prebacujem novce na pbz devizni preko.zaba internet bankarstva. Odma bi tijekom prijenosa napravio konverziju u dolare. Postoje li kakvi skriveni troskovi? Recimo dvostruka konverzija?

Sent from my LG-P990 using Xparent Green Tapatalk 2
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 13:39   #158
Uplatila sam ljetovanje zeni u hr,i ja sam u hr,ona mi je dala br deviznog u zabi ja joj uplatim dogovoreni iznos putem internet bankarstva sa svog tekuceg-ja sam pbz,i sad umjesto da njoj sjedne lova,meni se ista vrati,pise mi povrat xx kn na zahtjev,bla bla,platitelj Zagrebacka banka. Moze mi netko objasnit zasto povrat?????
__________________
The day after tomorrow is the third day of the rest of your life.
xx..viva..xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 16:28   #159
Quote:
xx..viva..xx kaže: Pogledaj post
Uplatila sam ljetovanje zeni u hr,i ja sam u hr,ona mi je dala br deviznog u zabi ja joj uplatim dogovoreni iznos putem internet bankarstva sa svog tekuceg-ja sam pbz,i sad umjesto da njoj sjedne lova,meni se ista vrati,pise mi povrat xx kn na zahtjev,bla bla,platitelj Zagrebacka banka. Moze mi netko objasnit zasto povrat?????
Nemam iskustvo, samo amaterski pratim.
Ako si slala kune, one nisu mogle sjesti na devizni jer ne podrzava kune, pa ako nisi odma konvertirala u neku drugu valutu koju devizni podrzava možda se i zato vratilo.
devizni podrzava koliko vidim samo
EUR, USD, CHF, GBP, AUD, CAD, DKK, JPY, NOK, SEK, RSD, BAM.

http://www.zaba.hr/home/wps/wcm/conn...zni_ziro-racun
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 16:48   #160
Preko nekoliko puta ovdje vec receno: Ne mogu se uplacivati kune na tuđi devizni račun u HR. Moguce je izvrsiti doznaku samo na svoj racun u drugoj banci, ali niti to putem internet bankarstva, vec samo nalogom u poslovnici.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.