Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2009., 20:10   #61
Quote:
veleno kaže: Pogledaj post
Možda zato što ima više nadzornih kamera negoli stanovnika.
Eh, kad bi samo trecina od njih radile bila bi nirvana. Sve su ti to dummy cameras.
A one kao, ajmo rec, su prave, UK policija ne moze uhvatit ni slona jer se na njima nista ne kuzi tko je tko.
__________________
The score never interested me, only the game
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 01:00   #62
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
cuj ja sam u VB i nije da je najbolja zemlja u kojoj bi zivjela da mogu birati ali ne kuzim ovo "pretvara se u policijsku" drzavu.. mozes li to obrazloziti??
Pa evo recimo od slučajeva gdje je policija ubila potpuno nedužne ljude, i antiterorističkog zakona po kojem policija može pretraživat ljude bez ikakvog povoda (a što obilato koriste pogotovo što se tiče recimo fotografa). I da dalje ne nabrajam... Mogu ti dat i linkove ak želiš.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 04:41   #63
Mala digresija, kad smo vec kod policijske drzave: Policijsko zaustavljanje bez razloga, legitimiranje i slicne zandarse rabote koje hrvatski policajci svakodnevno upraznjavaju na ulicama hrvatskih gradova Kanadjanima su nezamislive. Tako da bi Hrvatska po njihvoj definiciji bila policijska drzava. I je, koliko su me samo puta legitimirali. Vec sam ludio zbog toga. U Kanadi sam s policajcima imao posla tek cetiri puta u deset godina i to zato jer sam vozio prebrzo.
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 04:57   #64
Kanada se postepeno pretvara u policajsku drzavu
opsajd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 05:20   #65
pa sto policija
ak je policija narodna policija - sto je problem!
ovdje policijoti jasu na konjima ulicama gdje mladi navecer izlaze i subotom nakon 11 sati za usi kupe malodobnu djecu i vode ih roditeljima kuci; kruze oko diskaca u kojima mora biti adult supervision i u kojima je maloljetnicima (18) zabranjeno prodati pivo
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 06:02   #66
Quote:
XeiX kaže: Pogledaj post
Mala digresija, kad smo vec kod policijske drzave: Policijsko zaustavljanje bez razloga, legitimiranje i slicne zandarse rabote koje hrvatski policajci svakodnevno upraznjavaju na ulicama hrvatskih gradova Kanadjanima su nezamislive.
Upravo to u Velikoj britaniji policija smije činiti. Proglase te teroristom i te smiju pretražit bez naloga i osnovane sumnje na temelju antiterorističkog zakona. Dovoljno da predugo stojiš na istom mjestu, ili recimo da si turist i imaš fotoaparat ...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 07:18   #67
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
pa sto policija
ak je policija narodna policija - sto je problem!
ovdje policijoti jasu na konjima ulicama gdje mladi navecer izlaze i subotom nakon 11 sati za usi kupe malodobnu djecu i vode ih roditeljima kuci; kruze oko diskaca u kojima mora biti adult supervision i u kojima je maloljetnicima (18) zabranjeno prodati pivo
a ja mislila da kupe BINGE DRINKERS...cini se da imate problema sa cugom downunder..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 08:57   #68
Quote:
*mrtva_hladna* kaže: Pogledaj post
Kao niti bih voljela/mogla zivit u nekim Austrijskim pokrajinama:Tirol,Vorarlberg (boze sacuvaj) Burgenland i Kärnten
ha ha..pa sta ti onda ostade od Austrije..otocic oko Beca

Ja ne bi zeljela zivjeti niti u jednoj zemlji koja ulazi u polarni krug: Svedska, Norveska, Finska Rusija, Kanada...nema tog standarda koji mi moze zamijeniti suncevu svjetlost..

kao ni u drugim zemljama sugavih klimatskih prilika: na pamet mi padaju Skotska i Irska..

a ne volim ni male iskompleksirane ili ksenofobicne nacije : Austrija i Svicarska..

Ja bi negdje gdje je toplo i fino - da ne moram mislit hocu li uspjeti iskopati auto (ko danas jer sam ga zaboravila parkirati u garazu a snijeg nas je kao i svake godine iznenadio )..

Nadam se da cu ko penzic otic zivjeti na Floridu ili na Tajland ili u Australiju..negdje "on the beach.."
TigerLilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 09:14   #69
Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
zakaj ne u ovoj pokrajini.....pitam jer poznajem nekoliko obitelji koje tamo zive
ni meni nije jasno - jer taj Voralberg je bas lijep kraj - oko Bodeskog jezera
TigerLilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 09:24   #70
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
a ja mislila da kupe BINGE DRINKERS...cini se da imate problema sa cugom downunder..
nazaost, tocno
prava epidemija binge drinkinga
i to zapravo zenske
muski binge drinking je zanemariv ... ali zenskeeee! trostruko vise nego muski
i to redovno, barem svakog petka
na plazi, na ulici, po coskovima, po kucama ... jer je zakon jako striktan po barovima tj za alkohol se placa ekstra premijum, ak si intoksiniran(a) nece ti vise tociti itd

emancipacija, sto li

mislim da je sasd zabranjeno imati alkohol na ulici
policija krstari plaze
ono, ne moras se bojat ak s partnerom uvecer na plazi u korpi imas butelju sa dvije case ... al ak si s drustvom i svatko pod mislom ima bocu, tubs pive i sl ... EEEK bolje da odmah uskaces u vagon
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 14:30   #71
Quote:
TigerLilly kaže: Pogledaj post
h Kanada...nema tog standarda koji mi moze zamijeniti suncevu svjetlost..

Nadam se da cu ko penzic otic zivjeti na Floridu ili na Tajland ili u Australiju..negdje "on the beach.."
FYI - npr. toronto je na istoj paraleli ko i split, a suncevog svjetla ne fali (2037 sati, 302 suncana dana u godini)....problem mogu predstavljati jedino zimske temp.

florida ima redovne uragane, a u tajlandu imas veliku priliku da te sa plaze opere tsunami....
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!

Zadnje uređivanje šatro gospon : 21.12.2009. at 14:47.
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 16:12   #72
I ovdje u Tuktoyaktuku ima svjetla na izvoz. Po godine traje dan
opsajd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 16:18   #73
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
florida ima redovne uragane, a u tajlandu imas veliku priliku da te sa plaze opere tsunami....
onda joj ostaje jedino australija
al u AU na plazi fata rak koze, kao nigdje na svijetu
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 16:29   #74
I otrovne zmije.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 16:31   #75
i dinosaurusi
opsajd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 16:32   #76
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
FYI - npr. toronto je na istoj paraleli ko i split, a suncevog svjetla ne fali (2037 sati, 302 suncana dana u godini)....problem mogu predstavljati jedino zimske temp.

florida ima redovne uragane, a u tajlandu imas veliku priliku da te sa plaze opere tsunami....
hm..zamijecujem jednu interesantnu pojavu..nasi ljudi koji zive u Kanadi imaju premanentnu potrebu opravdavati se za klimatske prilike nove domovine..

neka vi -samo obrazlazite-ja ipak preferiram Split ;o)
TigerLilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 16:33   #77
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
onda joj ostaje jedino australija
al u AU na plazi fata rak koze, kao nigdje na svijetu
pa obuces baletan-like odjecu i kupas se
opsajd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 16:34   #78
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
I otrovne zmije.
a tek zoharcine kapitalci i ostala gmizuca gamad- no ne ja se ipak vise plasim zime
TigerLilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 16:45   #79
Quote:
TigerLilly kaže: Pogledaj post
a tek zoharcine kapitalci i ostala gmizuca gamad- no ne ja se ipak vise plasim zime
u AU te Djed Mraz moze spasiti na plazi ak se davis
i to 15-to godisnji DM

clanak
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 16:50   #80
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
I otrovne zmije.

ima ih ovdje... recimo na plazama vole izgravati mrtvaca...pa kad im dodjesh blize a ona op...i cap

ili nesh ovako...creepy crawlies kao camel spider http://upload.wikimedia.org/wikipedi.../Sunspider.jpg

ili recimo.. http://www.abc.net.au/reslib/200804/r243413_990506.jpg

takva dva crna sam ljetos maknula djon metodom
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.