Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2010., 10:44   #1
Kriza srednjih godina

Evo baš gledam što mi se pojavilo od dugoročnih aspekata na astro.com i vidim tranzitni Neptun kvadrira natalni.
Klasični, jeli, aspekt krize srednjih godina, u stvari, post-krize - onog zadnjeg vapaja za mladošću i neostvarenim snovima, kad muškarci ostave ženu zbog dvaest godina mlađe studentice, a žene posao u banci ne bi li se posvetile karijeri shiatsu terapeuta.
Eskapističke fantazije me opsjedaju
A primjećujem da mi se bliži i opozicija Urana na natalni Uran.

Al moram napomenuti da sam kvadrat Plutona već prošla, iako bi redoslijed trebao biti obrnut, a uz to ide i mali disclaimer da mi je ovaj kvadrat Neptuna uranio koje tri godine, još sam, tehnički, u kasnim tridesetima.
Što znači da imam više energije za nepromišljene poteze

Pa ajmo onda malo o tim mijenama i krizama koje, pretpostavljam, počinju negdje od prvog kvadrata Saturna na natalni nakon povratka.
Koja je predvidljiva serija psiholoških lomova gledajući te tranzite transpersonalnih planeta?
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 14:46   #2
Saturn je planeta koja se odnosi na sazrijevanje u pogledu obaveza i odgovornosti te dužnosti koje imamo prema sebi i u odnosu na naš položaj u okolini, obitelji i društvu.
Životne krize koje donosi dešavaju se u vrijeme kada tranzitni Saturn obrazuje kvadrat, opoziciju i konjukciju sa natalnim Saturnom. Generalno je to u periodu oko slijedećih godina života:
tranzitni Saturn 90 Saturn - 7 god.
tranzitni Saturn 180 Saturn - 15.g
tranzitni Saturn 90 Saturn - oko 22.g
tranzitni Saturn 0 Saturn (vrijeme saturnovog povratka) - 29. - 30.g
tranz. Saturn 90 Saturn - oko 36.g
tranz. Saturn 180 Saturn - oko 42.g
tranz. Saturn 90 Saturn - oko 51.g
tranz Saturn 0 Saturn - oko 59.g

Saturnu treba između 28 i 29 godina da prijeđe cijeli zodijak, odnosno da se vrati u natalnu poziciju. Ovo su periodi koji često za sobom donose frustraciju, depresiju i kašnjenja. Vrijeme koje donosi uspjehe i kad ubiremo plodove našeg rada ukoliko smo se do tad radili i kretali se u ispravnom pravcu. Ukoliko nismo, donosi ogromne gubitke kojima nas usmjerava u novo područje rada. U tim periodima pred nas su stavljene odluke koje moramo donijeti, a tiču se našeg položaja u sredini i adaptacije u istoj. Vrijeme odrastanja kada prestajemo na svijet gledati ružičastim naočalama i moramo se suočiti sa surovošću i realnosti života.
Kod svake osobe ovaj proces je individualan, i o njemu govori položaj natalnog Saturna u znaku, kući i kuća kojom vlada. Nekima se to tiče posla i karijere, nekima međuljudskih odnosa, ljubavi i braka, itd.
Što je natalni Saturn slabije postavljen, odnosno slabije integriran u natal, to se teže nosimo s promjenama koje donosi, teško ih prihvaćamo, opiremo se i za posljedicu imamo negativne događaje i psihološke krize.

Osim Saturna, svoje cikluse imaju i ostale planete, Uran, Neptun i Pluton.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 18:58   #3
Kod mene se 2013. (42 g.) dogodio tranzit svih planeta.Pluton 90 Pluton, Saturn opozicija natalni Saturn, Neptun kvadrat Neptun, Uran opozicija Uran.Proces je počeo 2012. tranzitom Plutona na natalni Pluton/Mjesec ,a ubrzo i konjukcija s natalnom Venerom.(natalno imam Ve kvadrat Pl).Već 2015. se to odrazilo na fizičko zdravlje.Nemam pojma kako sam to preživjela,ali si mislim da su me svi navedeni tranziti energetski oslabili.Nekako se tjesim da sam ovu 2016. i da ću sljedeću 2017. koristiti za "osnaživanje".
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.