Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2012., 16:42   #61
aha moguce da onda ne osjecam taj Merkur tolko na fizickom polju, on me vise blokira mentalno, i to bas u izrazavanju. inace, nije skroz vezano uz ovaj topic, ali ovo sto si napisala me podsjetilo na jos jednu stvar: kod bilo kakvog fizickog ispoljavanja, izgleda kao da imam "srece" (pod navodnicima jer ne vjerujem u istu), tj. cak sam u drustvu postala poznata po tome, npr. nesto treba napraviti s cim nemam dotadasnjeg iskustva i iz prve ga "pogodim", cak en mmogu nazvat ni pocetnickom srecom jer ako ponovim, uspijem, i to bas bez previse razmisljanja. dal se to isto gleda pod domenom Marsa, ili to sad vec ima Jupiter svoje prste u tome?
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 17:44   #62
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
aha moguce da onda ne osjecam taj Merkur tolko na fizickom polju, on me vise blokira mentalno, i to bas u izrazavanju. inace, nije skroz vezano uz ovaj topic, ali ovo sto si napisala me podsjetilo na jos jednu stvar: kod bilo kakvog fizickog ispoljavanja, izgleda kao da imam "srece" (pod navodnicima jer ne vjerujem u istu), tj. cak sam u drustvu postala poznata po tome, npr. nesto treba napraviti s cim nemam dotadasnjeg iskustva i iz prve ga "pogodim", cak en mmogu nazvat ni pocetnickom srecom jer ako ponovim, uspijem, i to bas bez previse razmisljanja. dal se to isto gleda pod domenom Marsa, ili to sad vec ima Jupiter svoje prste u tome?
Da, upravo to. Kako je kod ljudi za reakciju u prometu važna koordinacija na razini um (Merkur) - fizičko djelovanje (Mars) kod tebe nije problem u ovoj "fizičkoj spremi". Tu si ti jaka. Problem je onaj mentalni dio (Merkur).


Što se tiče sreće, da to je prije svega zbog veze Jupitera s tim koordinativnim umnim dijelom (Jupiter 0º Merkur, Jupiter u poziciji riba).

Jupiter u odnosu na Mars/Merkur je vezan uz koordinaciju u prostoru (Jupiter). Zato ćeš tu vezu npr. uvijek naći kod mačevalaca...oni trebaju "ubosti" u prostoru (Jupiter).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 20:52   #63
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
zašto sam tek iz 7. pokušaja položio vozački ispit?

http://s1205.photobucket.com/albums/...3844244212.gif
Mislim prije svega zbog brzopletosti (Uran u vrhu 3. polja, Uran je dispozitor Merkuru) ali i nepažnje (Neptun u 3. polju).

Merkur iz vodenjaka ovdje radi 180º na Mars što je aspekt koji govori da se radi o nestrpljivom, nemirnom i impulzivnom umu koji kroz fizičke reakcije želi što prije dokazati svoju kompetentnost. S druge strane retrogradni Mars u raku je u padu a kada on počne gubiti sigurnost (jednom padne) onda je tu cijeli "proces oporavka"...on je osjetljiv i u osnovi samodestruktivan jer dugo "pamti poraz" (psihički). Ovo je nesvjesan proces, naprosto način kojim ovakav Mars funkcionira.

No ovdje je glavni problem u tomu što mu je dispozitor u jarcu i potpuno neaspektiran, zapravo ovakvom Marsu treba dugo vremena da stvarima u životu da konačni smjer.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 15:38   #64
hvala ti, Fish
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 19:42   #65
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mislim prije svega zbog brzopletosti (Uran u vrhu 3. polja, Uran je dispozitor Merkuru) ali i nepažnje (Neptun u 3. polju).

Merkur iz vodenjaka ovdje radi 180º na Mars što je aspekt koji govori da se radi o nestrpljivom, nemirnom i impulzivnom umu koji kroz fizičke reakcije želi što prije dokazati svoju kompetentnost. S druge strane retrogradni Mars u raku je u padu a kada on počne gubiti sigurnost (jednom padne) onda je tu cijeli "proces oporavka"...on je osjetljiv i u osnovi samodestruktivan jer dugo "pamti poraz" (psihički). Ovo je nesvjesan proces, naprosto način kojim ovakav Mars funkcionira.

No ovdje je glavni problem u tomu što mu je dispozitor u jarcu i potpuno neaspektiran, zapravo ovakvom Marsu treba dugo vremena da stvarima u životu da konačni smjer.
Lijepo si to napisala Često kao da podsvjesno odbijam uzeti neki smjer u životu jer onda gubim sve ostale mogućnosti. Posljedica bude da ostanem cerebralan, pasivan.
Mjesec prima trigon od Saturna ali s nešto većim orbisom 8 s.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 23:07   #66
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post


P.S. No sada kada sam se toga dotaknula budem napomenula još jednu stvar vezanu i uz temu vožnje (kretanja) i uz ljudski um i njihovu obostranu simboliku upravo u Merkuru.

Ono što je jako zanimljivo u vezi mozga u astrološkom smislu njegove simbolike Merkura jest da je ključna riječ koja povezuje mozak i Merkur - kretanje.

Merkur predstavlja kretanje i pokretljivost, tj. Merkur nije samo fizički gledano duplić (izgled mozga). Ljudski se život danas primarno definira kao očuvanje funkcije mozga i uma - "računa" se da je čovjek (Merkur) živ dok mu je mozak aktivan (Merkur).

Ako može jedan savjet - probaj općenito na pozicije ne gledati kao na kategorije "dobar" "loš" "zao".
Ako netko ima merkur u blizancima i mars u biku- malo energije i pokretljivosti, to je onda pogodno samo za intelektualni rad?
CINTIA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 13:50   #67
Može mi netko reći zašto imam problema s polaganjem vozačkog na temelju karte, dugo vremena sam odgađala taj vozački i bojala se jer znam da se inače baš ne snalazim najbolje u sličnim situacijama, tj. onim koje uključuju neko kretanje... inače nemam neki ekstra strah od vožnje ili auta i zbilja bi to htjela položiti...
[IMG=http://img806.imageshack.us/img806/9896/daisy24.png][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us
Sanjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 05:27   #68
Može li mi netko reći kakva bih ja bila vozačica?

Kroz idući mjesec planiram upisati autoškolu i moram priznati da me malo strah.
Vjerojatno (kao i uvijek) bezrazložno paničarim i odgađam to polaganje, ali bih isto voljela vidjeti drugo mišljenje.
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 09:43   #69
Kod mene je neki čudan problem u pitanju. Kad sam bila mlađa, s 11-12 godina voljela sam voziti. Stari me učio vikendom. Ali kasnije sam postala puna nekih strahova i opreza. Bojim se uzbrdica/nizbrdica, jer kao ako ideš niz nizbrdicu, možeš se prevrnuti naprijed, a ako ideš uz uzbrdicu, može te "povući" unazad! Da ne spominjem da bih se u petljama 99% izgubila.

Zapravo se najviše bojim da me drugi voze. Jer općenito ne volim stavljati život u tuđe ruke. Užasava me to. Često imam dojam da većina ljudi nije toliko oprezna i promišljena kao ja.
Također, bojim se brze vožnje, jer samo čekam kad ću sletjeti s ceste! Nije mi toliki problem zabiti se u brdo, ali slijetanje s ceste me najviše plaši.

Zamislite ovu sliku
ali da je jedna strana ceste na puuuno većoj visini od druge, i ja moram preskočiti autom na drugu stranu, i točno pogoditi cestu, a ispod je more.
E, takve sam noćne more imala dosta puta.

Jesu li ti moji strahovi opravdani?

Zadnje uređivanje magic potion : 02.10.2012. at 10:25.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 18:26   #70
Ja nemam problem sa voznjom, dapace volim vozit, ali ne stalno vec samo onda kad trebam. Sigurna sam u sebe i volim pazljivo vozit. Meni je u 3 kuci jarac, prazna kuca, vladar otisao u 12 kucu. Nisam sigurna kako spojit to? No mogu reci da sam naucila lekciju od drugih, iako se meni nije desilo, da ako brzo vozis i neumjereno i protiv pravila mozes zavrsit u bolnici sa slomljenim ledjima, no ipak mozda je to paznja od saturna? Spominjajuci i merkura koji je isto u biku u 7 kuci, ja se stalno krecem sa autom medju javnim i drugim autima, i zapravo nemam nikad problema.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 19:37   #71
Pozdrav. Evo meni je Fish protumacila sposobnosti i sve je tako kako je opisano na prethodnim stranicama.
U biti, vozim dobro, brze reakcije imam, snalazim se, ali eto položila sam tek iz 3. puta.
Ali eto, često mi se zna desiti da mi neki znak promakne ili da ne obraćam toliku pažnju na znakove, predpostavljam da je to do tog što dispozitor Merkura kvadrira Neptun i Uran.
Nedavno sam imala i malu nezgodu. Kad sam se vraćala s jednog koncerta inače malo se i popilo jel, pa sam imala i malu nezgodu. Na sreću nije nikome ništa bilo i nije utjecalo na mene u smislu da se bojim sjesti za volan ponovo . Sad sam samo više opreznija.
Samo me zanima zašto sam tek položila vozački iz 3. puta?
http://tinypic.com/view.php?pic=29ymsn9&s=7
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 10:47   #72
Dragi svi... jučer sam pala vozački, odmah na poligonu. vožnja mi predstavlja ogroman stres, uglavnom preduga je to priča za forum. s obzirom da sve to jako puno košta ne znam da li da ustrajem u tome, oslobodim se straha ili da jednostavno zaboravim na vožnju. lakše mi je bilo kad sam pročitala ovu temu, jer vidim da nisam sama sa strahovima, meni se čini da svi voze bez ikakvih problema.
__________________
https://ibb.co/X3rRypn
bret-612 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 01:29   #73
Je li moj strah da ću poginuti tijekom vožnje opravdan?

Naime, obožavam vožnju, a osobito brzu vožnju
Ne znam voziti, ali htjela bih polagati, jer kao što već rekoh... luda sam za vožnjom.
Međutim, od tog nauma sam odustala kad sam vidjela stanje u mom natalu: vladar zloglasnog osmog polja, polja smrti, je merkur (promet), u zloglasnom škorpionu, koji se nakačio u prvu kuću, sjeo na asc, i pravi konjukciju za zloglasnim plutonom u zloglasnom škorpionu koji se nasadio na asc iz zloglasne 12.kuće, pri tome je pojačan zloglasnim marsom u zloglasnom škorpionu u isto tako zloglasnoj 12.kući. no ono što me također zabrinjava jest kvadrat koji taj merkur radi s mjesecom iz treće kuće (promet).
Ono što me zanima je bi li bilo pametnije da se okanim volana s obzirom na situaciju, i je li moguće da će me lijepi aspekti koje mjesec i mars rade prema ostalim planetama spasiti od (po mom mišljenju) sigurne smrti tijekom vožnje.

evo natala: http://i53.tinypic.com/2ahbew3.jpg
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 18:07   #74
Nisam znala da se i saobracaj & voznja mogu iscitati iz natalne, super

Ja sam dosad imala 2 sudara, bila sam djelomicno kriva mada mislim da je do njih doslo zbog brzopletosti i zurbe. Medutim, mene muci to sto u intervalima volim voziti, uzivam u voznji, a onda mi se najednom vrati taj iracionalni strah, mozda zbog sudara, kada sam u stanju ne voziti po nekoliko mjeseci. Inace volim adrenalin i motore, ali nekad sjest za volan ako ne moram, necu :/
3. kuca mi je prazna pa ne znam bas procitati sto, zasto i kako

http://tinypic.com/r/jh4ih3/6
Belle Ballerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 12:41   #75
Kakve su predispozicije za vozača u ovoj karti?

Treća u Biku, vladar Venera u 12., kvadrirana Neptunom u 8., opozicionirana Uranom (koji joj je i dispozitor)
Merkur u Jarcu, 60 Neptun i 120 Pluton, a dispozitor Saturn 0 Mars.
Osoba se nikad nije usudila polagati vozački.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 13:30   #76
Ja sam valjda jedina osoba kojoj su dali dozvolu iako sam profulala traku i pošla voziti u suprotni smjer . Na kraju sam rekla ispitivaču da sam savršeno svjesna svoje pogreške i da se nikada više neće ponoviti i čovjek mi dao dozvolu. Moj instruktor se nije mogao načuditi. Položila sam iz 2. puta
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 22:47   #77
Neznam dali u pravoj temi postavljam pitanje ako ne onda prebacite ga
Ovako za dve nedeli polagam gradska voznja pa ako nekozna da mi kaze dal mi se planeti nakloneti taj dan evo moja karta so tranziti za taj dan

Hvala puno

http://tinypic.com/view.php?pic=311q682&s=6
4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 10:34   #78
Nezz da li postavljam pitanje na pravom mjestu
Uglavnom, jučer smo imali lakšu prometnu nezgodu. Moj suprug je vozio. Prema tranzitima nema ničega u 3. polju. Prosvijetlite me ako je moguće.

http://i40.tinypic.com/4g2oid.gif
ognjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 19:37   #79
Quote:
ognjenka kaže: Pogledaj post
Nezz da li postavljam pitanje na pravom mjestu
Evo je premještena na pravi topic.
Quote:
Uglavnom, jučer smo imali lakšu prometnu nezgodu. Moj suprug je vozio. Prema tranzitima nema ničega u 3. polju. Prosvijetlite me ako je moguće.

http://i40.tinypic.com/4g2oid.gif
Imali ste ga na eklipsicu koja je ovaj put bila snažna tj. "pojačana" Mars/Saturn opozicijom. To je općenito vrijeme kada su ljudi malo "pomućeniji" i manje prisebni.

Pogledaj kartu svog muža, tamo će se ziher naći direktna aktivacija serije 3. Ti nisi bila vozač da bi to gledala u svom 3. polju, samo si bila u "kretalu" i u kretanju doživjela manju nezgodu (Mars/udarac je kvadrirao Merkur/kretanje, kratko putovanje).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 10:47   #80
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo je premještena na pravi topic.


Imali ste ga na eklipsicu koja je ovaj put bila snažna tj. "pojačana" Mars/Saturn opozicijom. To je općenito vrijeme kada su ljudi malo "pomućeniji" i manje prisebni.

Pogledaj kartu svog muža, tamo će se ziher naći direktna aktivacija serije 3. Ti nisi bila vozač da bi to gledala u svom 3. polju, samo si bila u "kretalu" i u kretanju doživjela manju nezgodu (Mars/udarac je kvadrirao Merkur/kretanje, kratko putovanje).
Hvala Fish ! Evo i karte mog muža: ovdje je eklipsa na natalnom merkuru, vladaru 3. polja, i dosta široka opozicija tranzitnog merkura na eklipsu.

Nisam uopće obratila pažnju na to

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 28.04.2013. at 10:50. Reason: pravila
ognjenka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.