Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2004., 12:35   #1
Odvikavanje od pelena - što/kako/zašto

E joj, imam problema s klincem i pelenama. Mali mi ima 2 i pol godine i još uvijek ima pelene. Znam da je to kod djece različito, ali moj mali uopće ne pokazuje znakove da bih se mogla uskoro riješiti pelena.

Što se kakanja tiče, to zna uvijek kad treba, jer se smjesti na točno određeno mjesto i tjera nas van iz sobe. Ali ako mu nudimo lonku, on neće. Obavio je nekih 4-5 puta u lonku do sada, ali kad mu nudimo, on baš odbija.

Što se druge nužde tiče, nekad hoće ako mu ponudim, ali u zadnje vrijeme baš odbija. Ali nikada sam ne traži.

Zanima me kako ste vi to naučili svoju djecu i u kojoj dobi.

Hvala.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 13:10   #2
Ja sam to riješila s godinu dana starosti. Ljeti.

Jednostavno nisam stavljala pelene. Doduše tada sam imala samo klasične od gaze, ali ipak...

Ni za spavanje. Zato je u krevetiću ispod plahtice bila nepromočiva podloga.
Ubrzo je prespavao suh...

A za kahlicu nije bilo milosti. Bio je na njoj dok nije obavio što je trebalo, ali sa i pratila "znakove" kad ga je trebalo staviti.

Jedino je bilo problema kad ga je baka čuvala, ali i to smo ubrzo riješili.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 17:42   #3
Neman direktnog iskustva, ali znam da je kod neke malo komotnije djece upalilo sa nekakvim posebnim pelenama sa sličicama. Kad bi mala obavila nuždu u pelenama nestajao je miki maus ili sl.
Možda uspije s takvim trikovima.
Tesa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 18:49   #4
Quote:
Simona kaže:
Ni za spavanje.
Kvaka je zapravo (iz mog osobnog i kako mi drugi pričaju) u ovom
Nije bitno jel po danu s pelenama, bitno ja da s njima NE spava.





btw. moj se minimalno pol sata nemre odvojit od tute da ga jebeš
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 18:52   #5
zašto prisiljavati djecu, kad odluči da ih ne želi nositi, prestat će
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 19:40   #6
Da ne treba djecu prisiljavati, al ako ih ne poguras malo nosili bi ih jako dugo! Moji su svo troje ostavili pelene sa 2,5 godine i to po ljeti jer sam im skinila pelenice pa je bilo pisice i kakice na sve strane al smo uspjeli u vrlo kratko vrime!
__________________
... protiv snage ljubavi u vrtovima ne raste lijek ...
Cvitak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 19:46   #7
i ja sam svojima (komada 3) skinula s 2,5 godine,
tada ih se već i sami žele riješiti
mislila sam da je prisiljavanje ako im skineš prije, s godinu dana
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 22:58   #8
Pratim i ucim i naravno pripremam se. Navodno da danas klinci teze ostavljaju pelene jer su ove nove tak dobre da i kad su popisani nisu mokri, pa im nije koma biti i popisanima u njima jos sate poslje. Ja sam za varijantu, ljeto ,gologuzi, okolo jure i kad im se pripiski vide kaj su napravili, ili jos bolje kad se pokenjaju. Em smrdi ,em je fuj onda im valjda lakse dodje iz dupeta u glavu,doslovno
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 08:38   #9
Quote:
Simona kaže:
[B]Ja sam to riješila s godinu dana starosti. Ljeti.
]
Mislim da je ovo ipak malo prerano, djete još tada mnogo toga ne zna, ono uči i upija........

....evo moj sin je imao 2,5 kad se ostavio pelena išli smo na more i tamo je bio gol, stavljala sam ga na tutu, ali po noći sam mu još stavljala pelene i tu sam napravila kiks, naime tad nisam znala da je najbolje skinuti sve, jer ih inaće tako samo buniš, moj je znao reći navećer kada sam mu stavila pelenu, mama piški mi se, jadan nije znao, jer mora u pelenu ili u tutu
.....da kada smo došli s mora bila je subota, navećer, u nedelju mi se popiškio 10x u gaće i čitav dan sam samo prala, a u ponedjeljak u vrtiću niti jednom

.....malenoj još neću skinuti, još je malena, nek uživa, ali zato iduće ljeto, idu dolje tada puni pune dvije godine, a i kažu da je djete najbolje odučavati između 18-24mj. mi ćemo se pripremati za ljeto
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 09:00   #10
ja mislim mog pisonju pocet odvikavat vec ovog ljeta, cekam da jos malo stabilnije sjedi. i ne mislim da je prerano (ima 6.5 mjeseci) ali ga necu forsat. ako ide, super.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 10:20   #11
Rano je Bibinjka. Pišonje su ti kilavi, moj se skinuo s pelene s pune 3 godine.
A pokušavala sam čim je napunio dvije, i brbljala i pokazivala i sjedila na tuti, ma svašta, jednostavno nije bio zainteresiran.
Onda sam odustala od glupiranja a gospon je jedan dan jednostavno sam odlučio skinut i to je bilo to.
Nikad se nije popiškio u krevet, jedino se dešavalo da nije uspio stić do veceja, nego se popiškio u onom trku do veceja.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 10:23   #12
a tijo, ja ga kuzim kad se sprema kakati, hoce kakati na poticaj, zasto ne iskoristit? pa necu ga mrcvarit, al zasto ne probat?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 11:31   #13
Nisam rekla da ne probaš
Ali iz iskustva, mislim da je rano pa se nemoj baš nadati.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 12:46   #14
Mojem je pišonji sada 1,5 god, i probat ćemo na moru! Iako je već pokazao da mu se na tuti baš i ne sjedi....

No, strina je imala 5-ro djece i svi su već sa godinu bili na wc-u i tuti... ali to je bilo doba pamučnih pelena i drvenih tuta (one u koje te zarvore), pa kada bi te stavili na nju fino bi morao sjediti dok se ne naprave crveni kolutovi na guzi..., i ni pisnuti u međuvremenu!! Jel' se netko sjeća toga??!!
__________________
Jump-Jump
Jump-Jump is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 14:39   #15
Quote:
Tija kaže:
Nikad se nije popiškio u krevet,


Kako to uspiješ? Prodaj mi neki trik

Zadnje uređivanje Mljacko : 14.07.2004. at 18:48.
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 14:51   #16
moj pišonja br.1 je vrlo brzo prestao piškiti po noći, mjesec dana je svako jutro pelena bila suha i onda sam ih prestala stavljati, i nikad se po noći nije upiškio, ali po danu bi stalno bio popišan
pišonja br.2 je po danu bio suh, čim bi mu se pripiškilo išao je na wc, ali je bar jednom tjedno pošteno zapišao krevet po noći(nikad nisam stavljala gumene podloške jer mi se to čini neudobno, nego peri i suši madrac)
pišonja br.3 se povremeno zapiša i po danu i po noći,
na tutu nikad ne ide (nisu voljeli ni ovi prvi), nego za kakanje imamo nastavak na wc školjci a za pišanje klupicu ispred školjke
u početku je htio piškiti u wc samo sa starijom braćom ili s tatom, onako u duetu ili tercetu, malo pišaju u školjku, malo izvan , malo jedni po drugima, ali mu je postalo zanimljivo pa je ostavio pelene
htjela sam sa svim ovim reći da nema pravila
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 15:19   #17
sorry kaj ovak upadam, ali htjela sam dodati svoja 2 centa

razlika je izmedju pisanja i kakanja velika po mom iskustvu

kakanje se puno ranije nauči kontrolirati tako da ima smisla stavljati dijete na tutu puno ranije nego mu mjehur dozvoljava kontroliranje mokrenja. moja je kakati naučila u tjedan dana od prvog stavljanja na tutu u dobi od 12 mj (a skinula pelene s 24 mj.)

time se izbjegne kasniji problem s kakanjem - ne da klinci to ne bi mogli naučiti nego neće jer su već stekli čvrstu naviku da se to radi u pelenu i nigdje drugdje
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 20:00   #18
Quote:
GogaG kaže:
sorry kaj ovak upadam, ali htjela sam dodati svoja 2 centa

razlika je izmedju pisanja i kakanja velika po mom iskustvu

kakanje se puno ranije nauči kontrolirati tako da ima smisla stavljati dijete na tutu puno ranije nego mu mjehur dozvoljava kontroliranje mokrenja. moja je kakati naučila u tjedan dana od prvog stavljanja na tutu u dobi od 12 mj (a skinula pelene s 24 mj.)

time se izbjegne kasniji problem s kakanjem - ne da klinci to ne bi mogli naučiti nego neće jer su već stekli čvrstu naviku da se to radi u pelenu i nigdje drugdje
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 20:06   #19
Quote:
mimi2003 kaže:
Mislim da je ovo ipak malo prerano, djete još tada mnogo toga ne zna, ono uči i upija........
Samo misliš. Moje iskustvo je drukčije.
Baku je zezao, mene nije.

I nije bilo nikakvog maltretiranja. Samo čvrsti stav i dežuranje na "signale" (umirio se), ali i pokraj kahlice ili stoličice s pregradom. Bilo mu i zabavno, a naročito kad je završilo uspješno pa smo se zajedno veselili onom unutra.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 14:50   #20
upravo sam svoju lutkicu naucila da si sama presvlaci pelene a vec moram razmisljati i o tome kako ju nauciti da trazi tutu..
no, salu na stranu..kada smo u pocetku vjezbale pipi i kaka u tutu sve je islo glatko,..medjutim, ocito sam negdje napravila gresku i sada kada se sjedne na tutu radi to samo reda radi...a dalje piski i kaki u pelene...

da ju veceras pustim da spava bez pelena? a ?
sta me jos ocekuje osim puno pranja ?
thalia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.