Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2010., 21:41   #41
Quote:
ana_renata kaže: Pogledaj post
pa ok al ovo nije tema di se razglaba da li peglat kosu il ne, i jeli kovrčava kosa neuredna il ne,
ovo je tema o brazilskom feniranju tj metodi, cijeni, efektu i slično ..
Apsolutno nije, zato ja i nisam pričala o tome.

Samo sam rekla da mi se neovisno o tome što koja cura u životu želi s kosom, ovo čini kao previše gnjavaže i previše kemije.
marylin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 02:34   #42
Quote:
marylin kaže: Pogledaj post
Apsolutno nije, zato ja i nisam pričala o tome.

Samo sam rekla da mi se neovisno o tome što koja cura u životu želi s kosom, ovo čini kao previše gnjavaže i previše kemije.
mmmm čekaj .. mini val nekoć popularni , ekstenzije (stavljanje, skidanje, održavanje ..), pramenovi na foliju, pramenovi NA KAPU :O .. ili recimo feniranje svaki tjedan, peglanje svaki dan .. ma gnjavaza koliko ti srce hoće
Takvi smo, jbga
Ovo je još samo jedna u nizu
A nama ženama nije teško trpit za ljepotu


Sent from my iPhone using Tapatalk
ana_renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 13:55   #43
Evo, kosa oprana i PREKRASNA Nisam više zalizana, i nije mi onako totalno "ispeglana", nego mi prirodno pada i lagano se uvija na vrhovima, što mi je fenomenalno. Puno je mekša i sjajnija, i nije više nimalo suha! Sve u svemu, moja kosa je preporođena i za mene je brazilsko feniranje ČUDO!!

Ali kako nikad ništa nije idealno, tako nije ni ovo. U salonu su mi tvrdili da u sredstvu nema formaldehida na koji sam alergična i koji je općenito jako štetan. No, moje ruke, tjeme i vrat svrbe za poludit i dobila sam crvene točkice, tako da sam bila prisiljena popiti tabletu protiv alergije. No, mislim da netko tko nije alergičan na formaldehid nebi trebao imati nuspojave i mislim da jedan tretman u 6 mjeseci nije toliko jako štetan.

Jedino ne želim razmišljati o tome što će se frizerki desiti ako će svakodnevno udisati formaldehid... Ali što ću joj ja, trebala se sama informirati prije nego je počela to raditi.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 23:41   #44
Meni se sviđa brazilsko feniranje,imam kovrčavu kosu,pa mi se ovo čini dobra prilika da se rješim kovrča na više tjedana.Vidjela sam na facebook-u da ima proizvoda za brazilsko feniranje bez formaldehida,salon se zove Studio ljepote,na Jarunu,imaju web stranicu pa na njoj piše sve o tretmanu..
M.klarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 11:40   #45
Hm, zanimljivo... Izgleda da taj Studio ljepote koristi oriđiđi proizvode jer su stavili slike. A i jeftiniji su.
Baš me zanima koja je njihova procedura. Na programu Style sam gledala da je procedura da se kosa opere, osuši bez ravnanja, nanese se sredstvo pa se ispegla. Onda se ponovo opere i osuši. To mi zvuči jedostavnije i bolje od ove varijante na kojoj sam ja bila da 3 dana imam sredstvo na kosi i ne smijem s njom ništa raditi. Brijem da ne bi dobila alergiju da sam bila na ovoj varijati u kojoj se odmah ispere sredstvo nakon peglanja.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 13:58   #46
Da bas cudno jel svi clipovi koje sam gledala kak se to radi- odmah bude gotovo nakon sat i pol ,, al ak si zadovoljna i dobro je ,, tak svejedno )) hmmmm nebi bas voljela bit frizerka i stim se bavit uglavnom zvala sam maloprije salon Studio ljepote na cijem se webu rekalmira brazilsko i zena mi je rekla da pocinju stim tek poslje Bozica ne kuzim zasto onda vec reklamiraju na netu , cura mi je zvucala nekak zbunjeno
Minimouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 14:07   #47
Ma zadovoljna sam učinkom, ali je procedura nije bila baš ugodna (pranje, sušenje, nanošenje sredstva, pol sata pod haubom, sat vremena ravnanja četkom, 45 min peglanja, 3 dana masne kose s kojom ne smijem ništa raditi, alergija). Ova procedura sa Stylea mi se čini manje mukotrpna, pa bi radije sljedeći puta tako...
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 15:43   #48
jel bio netko mozda u tom salonu na jarunu? razmisljam ozbiljno da odem na to nakon nove godine...nemam vise zivaca svakodnevno se boriti s 5 vrsta preparata peglom i figarom
darkilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 16:44   #49
Zvala sam salon,zenska kaže da se pere kosa poslje tretmana,te da se na kosu stavlja maska koju je najbolje ostaviti na kosi preko noći,i u jutro isprati.Naručila sam se idući tjedan pa javim rezultate..
M.klarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 18:06   #50
znaci tebe su narucili u Studiu ljepote ???? ja kad sam zvala danas ujutro zena je nes promrmljala i uopce me nije pitala dal se zelim narucit nego da oni to jos ne rade,, svastaaaa ,, idem bas nazvat ponovno
Minimouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 18:07   #51
e da i ne kuzim kak to oni misle ujutro isprati?? pa ja se nadam da valjda doc kod njih da isperu
Minimouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 01:18   #52
I nakon tri pranja kosa mi je savršena, svilena , zdravo izgleda, a frizura traje do slijedećeg pranja što prije definitivno nije bio slučaj. Uglavnom, sigurna sam da ću to opet napraviti kad popusti djelovanje. Radila sam u salonu fabula de forma
simply blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 20:10   #53
Quote:
ana_renata kaže: Pogledaj post
mmmm čekaj .. mini val nekoć popularni , ekstenzije (stavljanje, skidanje, održavanje ..), pramenovi na foliju, pramenovi NA KAPU :O .. ili recimo feniranje svaki tjedan, peglanje svaki dan .. ma gnjavaza koliko ti srce hoće
Takvi smo, jbga
Ovo je još samo jedna u nizu
A nama ženama nije teško trpit za ljepotu
Imaš pravo, mi smo žene luđakinje.

Quote:
simply blue kaže: Pogledaj post
I nakon tri pranja kosa mi je savršena, svilena , zdravo izgleda, a frizura traje do slijedećeg pranja što prije definitivno nije bio slučaj. Uglavnom, sigurna sam da ću to opet napraviti kad popusti djelovanje. Radila sam u salonu fabula de forma
Super
marylin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 16:10   #54
Quote:
simply blue kaže: Pogledaj post
I nakon tri pranja kosa mi je savršena, svilena , zdravo izgleda, a frizura traje do slijedećeg pranja što prije definitivno nije bio slučaj. Uglavnom, sigurna sam da ću to opet napraviti kad popusti djelovanje. Radila sam u salonu fabula de forma
A kolko si to platila ???? jel ti bilo odmah gotovo il si morala drzat ono na glavi par dana ??
Minimouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 16:40   #55
3 Dana nisam prala kosu i morala sam paziti da je ne smočim, nisam je vezala u rep ni kopčala, no izgledala je samo dobro ispeglana ta tri dana, a cijena ovisi o duljini kose, gustoći, tj. utrošku materijala.
simply blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 00:56   #56
Aha kuzim. pa jel mozes rec kolko si ti platila i kolka je tvoja kosa ??? di je uop ce taj salon,, e da i sa kojim preparatima rade ak mozda znas ??
ja bila u studiu ljepote,, zasad sam zadovoljna,, bumo vidli kad operem kosu
Minimouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 00:55   #57
molim cure koje su bile na brazilskom preporuke za solon..planiram otic sljedeci tjedan ali nemam pojma kuda
darkilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 08:17   #58
salon je na Peščenici,ul. Jure Kaštelana. Meni je odličan salon, zastupnici su Revlona pa sam uvijek ziher kaj se tiče preparata. Platila sam 1000 kuna. Poluduga kosa
simply blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 14:54   #59
Question

EVO I JA SAM NAPRAVILA BRAZILSKO FENIRANJE! RADILA SAM U SALONU GDJE JE RADILIA I MUSHMULA! ISTA JE BILA PROCEDURA I SADA ČEKAM 72 SATA DO PRVOG PRANJA (samo se nadam da kod mene neće biti nikakvih alergijskih reakcija).
Što se tiče održavanja rekli su mi da kupim šampon bez sulfata, nisu mi pokušali prodati svoj samo su mi rekli da mi je to najbolje ako želim održati efekt ravne kose. Preporučili su mi TIGI Sulfate-Free Shampoo . Navodno ima kupiti u Avenue Mall-u i košta do 100kn
jeeleenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 16:30   #60
Drage moje curke, evo ulogirala sam se na forum samo da komentiram ovo brazilsko ravnanje, nedavno mi je frendica rekla neš o tome i ja već par dana pretražujem net u potrazi za informacijama.
drago mi je zbog svih vas koje ste zadovoljne rezultatima ali evo kaj sam ja našla (na američkim web stranicama itd. gdje se ovaj posupak godinama radi); iako će vam većina frizera reći da proizvod ne sadrži formaldehid - SADRŽI GA, samo možda pod drugim imenom da se misli da ga nema, dakle ne mogu vam 100& zagarantirati. taj je sastojak inače kancerogen i zato ga šesto ubacuju u sastojke pod drugim imenima, ne bi smio premašivati 1% učešća u proizvodu a bude ga i 12%.
NITKO vam ne može garantirati da nećete imati posljedica (kao što su neke cure spomenule; crvenilo , osip, alergija, djelovanje na pluća, oči, grlo i sl.),
nakon tretmana mnogim je curama kosa ispadala, razvile su alergiju na taj FORMAHELID iako prije toga nisu imale elergiju pa su mislile da su sigurne. i ja sam se zapalila za to brazilsko ravnjanje, htjela dati par stotina kuna ali kad sam sve ovo vidjela- ne želim biti jedna od tih cura... nadam se da ćete dobro razmisliti. uglavnom po onome što sam ja pročitala uspjeh je 50-50, pola cura je oduševljeno i prezadovoljno a druga polovica ima spomenute posljedice i kaju se... ima još jedan salon u zg koji to radi, zove se menart, čini mi se u degenovoj ulici. klipova imate na youtubu, najbolje upisati: brazilian keratin hair straightenig.

al ovak kad razmislim, baš me zanima jel to fora kao minival, isto se kosa kovrča putem kemikalija... to sam imala prije par godina i sve ok... joooj zašto taj formahelid mora imat negativne posljedice!!!
mayablond is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.