Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2011., 17:04   #21
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Ja sam sve to napisala.

Ali Jupiter nije samo Vjera.

Put kojim se do Vjere, Boga, dolazi.

Jer, meni osobno, je Vjera čisto apstraktno i nematerijalno (Ne) koje se na zemaljskom nivou manifestira kroz Ju.

Jedino ako ne dođe Fish s nekom drugom teorijom, jer njoj vjerujem više nego sebi.
Jest, religija i vjera su dvije različite stvari, religija je u neku ruku materijalna manifestacija nečega što bi najjednostavnije opisali kao ljudske više, ljudske duhovne težnje (Jupiter).


Drugo je posve pitanje čemu ta potreba stvaranja opipljivog i materijalnog kako bi se opisalo nešto neopisivo (Neptun)? Jer onoga trenutka kada se ideja o nečemu neopisivo savršenom (Neptun) pretvori u nešto toliko nesavršeno kao što je institucija religije koja postoji u našem materijalnom svijetu, prestaje svaka potraga čovjeka za Bogom (Jupiter) i počinje sljedbeništvo kakvo postoji između ovčica i pastira.

Jupiter je suvladar u Neptunovu znaku i tu leži njegova sposobnost da ostane otvoren prema znanju o tome da je istina puno složenija i veća od bilo kojeg materijalnog objašnjenja.


Jupiter je u sjedištu u znaku strijelca i zato se on uvijek i pita - Je li pomoću religije moguće pronaći Boga? Mislim da je to taj put i "putovanje" koje si spomenula.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 20:32   #22
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Ako se ja ne varam, agonsticizam je nemanje stava prema Bogu.
Oni u njega nit vjeruju, nit ne vjeruju, nego ono, ako postoji postoji, ako ne postoji ne postoji, ali vjere nema.
Kod ateizma je baš nevjerovanje u Boga.
Ako sam ja dobro upućena.
A sad, Vjera se ne temelji ni na dokazima, ni na činjenicama, zato valjda ijest vjera.
Dok su ateizam i agnosticizam nekako više orjentirani na znanstveno i empirijsko.
Pa se onda pitam bi li za to bio "odgovoran" kakav Saturn...
On je onako čisto realan.
sve je to nekakav stav

Saturn mi je previse tup za ateizam
mozda Uran
Svi ateisti koje znam su ljudi koji imaju siroka shvatanja, otvorenost prema svemu, sve su spremni da preispitaju......
morala bih da pogledam karte nekih poznatih ateista, za neke zakljucke


a zanimljivo je da je posle Neptuna Pluton, znak u kome je Uran egzaltiran
sve ovo vodi ka jednom .........


(agnosticizam mi lici na devicu-sumnjicavost, sredina)
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 21:29   #23
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
jel mozes malo da obralozis zasto je islam Ju/Pl a hriscanstvno Ju/Ne?
zasto jednoj religiji dajes Neptuna koji je vera cista a drugoj Plutona koji je zestok malefik?
pa nema Pluton samo negativno značenje, Pluton je moć, a u islamu Allah je jedan i najmoćniji....štajaznam tako nekako mi to izgleda....
Kršćanstvo ne znam točno zašto, nastalo u eri Riba, pa zato Neptun....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 00:09   #24
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
A gdje to točno?
Osim što sam ja ponovila dvaput ono što sam napisala.
Odnosno što sam u drugom postu malo raširila i pojasnila što sam htjela reći.
A nekako ne bih ovaj agnosticizam i ateizam kroz Ju/Ne, jer to nisu vjere, a ni religije, nego negiranje/nemanje stava po pitanju istih...
Agnosticizam i ateizam bi trebalo onda da budu retrogradni Ju/Ne da nebi bilo zabune.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:28   #25
"Svaka religija podrazumjeva više ili manje jednostavno učenje koje se odnosi na srž, svrhu i porijeklo svega postojećeg. Takođe, svaka religija podrazumjeva određene oblike vjerskih zajednica, kao i određene obrede, ritualne radnje koje se obavljaju na posvećenim mjestima, odnosno u određenim institucijama (crkve, džamije, sinagoge, hramovi...). Svakodnevni odlasci na misu, pričesti, ispovjedi, razgovori sa svećenicima, imamima, rabinima, prorocima, guruima, posjete sinagogama, crkvama, džamijama..."

Je li to dovoljno da se nađemo u Božjoj milosti?



Ja vjerujem da sva tri trans-Saturna (Uran, Neptun i Pluton) nadilaze ljudsko i materijalno poimanje postojanja (a time i religiju). Da predstavljaju spiritualne dimenzije ukupnog ljudskog postojanja, nivoe svijesti u kojima ne postoji materijalno, ne postoji - osobno.


Oni za mene predstavljaju i kolektivno ljudsko nasljeđe (kolektivnu karmu ako nekome bolje odgovara taj izraz) iz čijeg rezervoara onda mi ljudi crpimo sve ono što nam je potrebno da bi kao ljudska rasa mogli napredovati. Pa tako Uran predstavlja "mentalni spremnik" univerzalnog znanja, "više genijalnosti", Neptun predstavlja "emotivni spremnik", spremnik psihičkih sadržaja, arhetipske i emocionalne slike...a Pluton kao posljednje tijelo našeg sustava - "spremnik" kolektivnog ljudskog crnila, kolektivne krivnje - kontejner kolektivnog ljudskog otpada...


Onako slikovito - baš kao što veliki gradovi imaju svoja odlagališta smeća na periferiji grada, tako i ljudska rasa ima Plutona na periferiji vlastita sustava. I baš kao što ljudskoj rasi u materijalnom smislu prijeti opasnost da svojim neodgovornim ponašanjem toliko zagadi planetu Zemlju da uništi sve što na njoj živi, i baš kao što tumor kao bolesno tkivo nema svijesti o tome da uništavanjem vlastitog stanodavca i on sam umire - tako i čovjek u svom materijalnom biću nema svijest da uništavanjem svog stanodavca (Zemlje) uništava i sebe.


No u spiritualnom smislu trans-Saturni svojim postojanjem daju "šansu" tom materijalnom svijetu/biću. Pa tako Pluton svojim postojanjem svjedoči da iako smo kao ljudska rasa posve obuzeti vlastitim nagonskim željama i žudnjama (Pluton) i iako postoji opasnost da kao materijalna bića izgubimo kontrolu nad vlastitim postupcima (Pluton)...da ipaak postoji i unutrašnja snaga i volja ovog kozmosa da iznese sve svoje mentalne (Uran) i emotivne (Neptun) zalihe da sudjeluju u procesu transformacije (Pluton).

Je li to dovoljno da se nađemo u Kozmičkoj milosti?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 17:04   #26
Jupiter i Neptun su mi u egzaktnoj konjunkciji u Strelcu,Jupiter je konacni dispozitor a Neptun vlada Mesecom (Ju0Ne ima i 60 Pl na ASC i nema drugih aspekata). Moje iskustvo je da taj spoj nema mnogo veze sa religijom,niti sam tako ucena niti imam tendenciju. Ovo je spoj ciste vere a unutrasnji svet je snazno duhovan jedino sto nisam zadovoljna tempom kojim ga razvijam a ne bih da se u sledecem dolasku vratim na nize .Vidi li se u karti da li sa godinama postajemo odgovorniji u razvijanju darova tj kako starimo?

Zadnje uređivanje Miranda333 : 17.12.2011. at 17:15.
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 12:35   #27
Kao osoba (sad cu da se hvalim ) sa Uranom i Neptunom u osnovnom trisu, Ju0Ne u Strelcu i Plutonom o ASC volela bih da napisem nesto u vezi ove,meni nadasve (do strasno) zanimljive teme

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
[I] Pa tako Uran predstavlja "mentalni spremnik" univerzalnog znanja, "više genijalnosti", Neptun predstavlja "emotivni spremnik", spremnik psihičkih sadržaja, arhetipske i emocionalne slike
Ovo mi je ok prihvatljivo u fullu ali...

Quote:

...a Pluton kao posljednje tijelo našeg sustava - "spremnik" kolektivnog ljudskog crnila, kolektivne krivnje - kontejner kolektivnog ljudskog otpada...
me ovo potresa..ja ga tako ne dozivljavam..ume biti brutalan i destruktivan ako ne radimo na sebi ali daje i fenomenalan uvid na nivou psiholoskog,transformativan,mocan iznad svega...ja mu ne mogu dati ili ne mogu prihvatiti da je otpad,ne razumem tacno sta se htelo reci,ne razumem tacno plutona ili u svakoj karti ne deluje isto a htela bih ga ogoliti do srzi

Quote:
No u spiritualnom smislu trans-Saturni svojim postojanjem daju "šansu" tom materijalnom svijetu/biću. Pa tako Pluton svojim postojanjem svjedoči da iako smo kao ljudska rasa posve obuzeti vlastitim nagonskim željama i žudnjama (Pluton) i iako postoji opasnost da kao materijalna bića izgubimo kontrolu nad vlastitim postupcima (Pluton)...da ipaak postoji i unutrašnja snaga i volja ovog kozmosa da iznese sve svoje mentalne (Uran) i emotivne (Neptun) zalihe da sudjeluju u procesu transformacije (Pluton).

Je li to dovoljno da se nađemo u Kozmičkoj milosti?
I evo tu plutonovske esencije-transformacija koja je po meni neophodna da bi se razvijalo a koju ni Uran ni Neptun ne nose sobom. Pluton je zato poslednji jer transformise i od njega tek krug ide dalje. Zasto znak kojim vlada nije poslednji u nizu,malo iskace iz logicnog po meni


Htela bih jos da se osvrnem na svoju kartu po pitanju vere. Kao sto sam pisala Ju 0 Ne u Strelcu 60 Pl koji u XII ( inace vlada kucom u kojoj su Ju i Ne). Ju konacni dispozitor. Mesec u Ribama. Ovo su zaista snazni i mocni simboli vere koji u meni i zive (religije nigde). Sva dogadjanja u zivotu svedem na kraju na tu tacku konacnog dispozitora, uvek nadjem dobro i gledam siru sliku. Beskrajno sam zahvalna na Daru, nije bolji mogao biti. Jeste,imam i jednu ludu naivnost,jednostavno na pogresnom mestu (medj ljudima ) trazim Ideal, nisam razocarana samo pokusavam da taj ideal usmerim na jedinu pravu stranu,ona ne stanuje na zemlji ali joj svakako treba teziti

Eto,ako sam sta promasila nek se brise
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 15:35   #28
Quote:
Miranda333 kaže: Pogledaj post
me ovo potresa..ja ga tako ne dozivljavam..ume biti brutalan i destruktivan ako ne radimo na sebi ali daje i fenomenalan uvid na nivou psiholoskog,transformativan,mocan iznad svega...ja mu ne mogu dati ili ne mogu prihvatiti da je otpad,ne razumem tacno sta se htelo reci,ne razumem tacno plutona ili u svakoj karti ne deluje isto a htela bih ga ogoliti do srzi

I evo tu plutonovske esencije-transformacija koja je po meni neophodna da bi se razvijalo a koju ni Uran ni Neptun ne nose sobom. Pluton je zato poslednji jer transformise i od njega tek krug ide dalje. Zasto znak kojim vlada nije poslednji u nizu,malo iskace iz logicnog po meni
Dobro si napisala da ga tako doživljavaš jer tvoj Pluton je u 12. polju na samom ASC-u. Da, Pluton jest zadnje tijelo u astrološkoj galaksiji, no 12. polje jest posljednje polje astrološkog kotača i ljudske evolucije i zato je Pluton ovdje potopljen u "kozmičko more" s potrebom da se potpuno dezintegrira...odatle takav zreo i "idealistički" doživljaj. Kada bi se to riječima moralo opisati onda bi rekli - Pluton ovdje uranja u kozmički izvor, u ambis vječnosti i na taj način savladava lekciju o vjeri. No Pluton sam po sebi jest "spremnik" kolektivnog ljudskog crnila i sve "ono najgore" što ostavljamo iza sebe i kao individue i kao rasa.


Svaki pojedinac i svaka nacija imaju svoje duhovno zračenje koje je stvoreno kroz kulturu, zakone, običaje i tabue...svatko od nas se rađa u naciji koja odražava osobne karmičke i razvojne potrebe i u tom smislu svaki pojedinac i svaka nacija ostavljaju nešto iza sebe (12. polje). Pluton kao posljednje materijalno tijelo našeg univerzuma najbolje se vidi ako ga paralelno promatramo na individualnoj i kolektivnoj razini.

Pluton u materijalnoj sferi predstavlja sve ljudske ostatke, raspadnutu materiju i "izmet" a u psihičkom smislu predstavlja "demone", sve one najnezdravije psihičke obrasce u obliku ljudske potrebe za dominacijom, destrukcijom, zločinom, kriminalom, smrću... Dok u univerzalnom smislu Pluton predstavlja sve ono što nam se kolektivno nagomilalo kroz povijest i evoluciju kao otpad, kao kolektivni izmet koji ostavljamo Zemlji i u materijalom i u "duhovnom" smislu.

Dakle, ljudi su davno osmislili kanalizaciju da ne bi plivali u vlastitom izmetu i to je ono što bi mogli nazvati materijalnom civilizacijom. No u duhovnom smislu još nisu tako poduzetni i revni pa iako ima puno "spiritualnih" načina kojima se mogu čistiti (rješavati psihičkog otpada) ljudi su lijeni ili ne žele ili ne znaju...uglavnom to ne rade.

Mi stvaramo smeće, to je činjenica...kada vreću s smećem držimo više tjedana u kući smeće se počme raspadati i uz nesnosan smrad ono počme zagađivati prostor u kojem jest...tako i na globalnoj razini postoji potreba za redovitim i "kolektivnim čišćenjem" (Pluton). Da li vjeruješ (12. polje) da je moguće da će to ljudi revno i poslušno obavljati zato jer su obzirni prema sebi i drugima?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 11:40   #29
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
No Pluton sam po sebi jest "spremnik" kolektivnog ljudskog crnila i sve "ono najgore" što ostavljamo iza sebe i kao individue i kao rasa
Znaci da nije on uzrok ljudskom crnilu nego samo kontejner kom nakon izvesne kolicine shita pukne film i krene u ciscenje svojim metodama?

Ja sam u prvoj polovini ove god prosla taj proces, bilo je prejako,terao me je u ono sto si pisala za PL u XII da se mesam u tudje zivote a ja sam bila suvise slaba da se tome oduprem i mesala sam se. Bila sam slaba od nerada na sebi,od neokrenutosti sebi i bavljenja drugima pa i mesanja u njihove zivote,bila sam nesvesna,kontejner je bio pun a PL mi se snazno nametnuo (mislim da je okidac bio tranzitni Uran o DCS 180 PL).Paralelno je isao rad na sebi tj dobijala sam snagu za taj rad i zestoko sam se promenila.Najbliza okolina vise nije znala ko sam ali tom transformacijom sam fascinirana i srecna iako je bila veoma bolna.Ostala je senka od destrukcije ali tesim se da svako ima svoje lekcije

Takodje sam svesna da stalnim radom na sebi transformacije su cesce,manje bolne a kontejner praznjikav u kontinuitetu. Nadam se da ciscenje zavisi samo od mene,da nema visih sila koje ce mi ponovo oci zatvoriti. Dakle,na licnom nivou mi je jasno. Ostaju pitanja,da li neminovno svi ljudi imaju kontejner? Zavisi li od toga koliko je PL jak u karti? Kako se menjaju i napreduju oni kojima je PL slab?


Quote:
.. a u psihičkom smislu predstavlja "demone", sve one najnezdravije psihičke obrasce u obliku ljudske potrebe za dominacijom, destrukcijom, zločinom, kriminalom, smrću...
dodala bih i paranoju i paralisuci strah kojim na nizem nivou pokusava blokirati prelaz na visi

Quote:
No u duhovnom smislu još nisu tako poduzetni i revni pa iako ima puno "spiritualnih" načina kojima se mogu čistiti (rješavati psihičkog otpada) ljudi su lijeni ili ne žele ili ne znaju...uglavnom to ne rade
pa sad sta je od ta tri ne znam. Znala sam kako sebi mogu pomoci ali iz nekog razloga to nisam radila.bila sam puna crnila,mora biti neka uslovljenost ali sam sve karte stavila na razvoj,to mi je bila najveca zivotna ambicija i krenulo je ipak,ne prepisujem to sebi (vodolija) ali mi je drago da se desilo . kako je kod drugih ljudi , sigurna sam da svako ima bar mali prostor za napredak no, bad luck ili sta god neke u tome sprecava

Quote:
Mi stvaramo smeće, to je činjenica...tako i na globalnoj razini postoji potreba za redovitim i "kolektivnim čišćenjem" (Pluton). Da li vjeruješ (12. polje) da je moguće da će to ljudi revno i poslušno obavljati zato jer su obzirni prema sebi i drugima?
Globalni nivo kao zbir pojedinacnih? Verujem da je vise na strani DA iako me istorija demantuje !
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 13:06   #30
Quote:
Miranda333 kaže: Pogledaj post
Dakle,na licnom nivou mi je jasno. Ostaju pitanja,da li neminovno svi ljudi imaju kontejner? Zavisi li od toga koliko je PL jak u karti? Kako se menjaju i napreduju oni kojima je PL slab?)
Jeff Green je to u svojoj knjizi Pluton objasnio jako lijepo pa ću ga citirati u skraćenom obliku. On je istaknuo četiri faze unutra modernog svijeta unutra kojih se pojedinac nalazi:



1. Faza slabe razvijenosti: 2-3% ljudske rase koji su evolutivno nerazvijeniji zbog karmi iz prošlih života. Imaju nejasan osjećaj osobne svijesti i nejasan osnovni smisao za vrijeme i prostor, u nekim slučajevima toj fazi se pridružuje mentalna ograničenost, kretenizam i retardiranost.

2. Faza kolektiva: 75% ljudske rase se nalazi u ovoj fazi, a karakteriziraju ih oni pojedinci čiji su identiteti u većoj mjeri produžetci društvenih normi, uvjerenja, običaja i tabua. Ustvari ova faza je glavni tok svakog društva. To je društvo. Ovi ljudi ne razmišljaju ozbiljno o onome što im je rečeno da vjeruju ili da misle.

3. Faza individualizacije: približno 20% ljudske rase nalazi se u ovoj fazi koju karakteriziraju oni ljudi koji ispituju uvjerenja, običaje, norme i tabue društva. Ovi ljudi tragaju za tim da otkriju vlastitu individualnost kao različitu od društva. Oni žele da saznaju i ponašaju se prema svojim prirodnim zakonima, uvjerenjima, vrijednostima, potrebama, običajima i tabuima. I oni nastoje da otkriju ove stvari unutra sebe.

4. Faza duhovnosti: 2-3% ljudskih bića pokušati će razumjeti vlastite živote i živote drugih u univerzalnom/sveobuhvatnom kontekstu. U stvari ovi ljudi žele da spoznaju prirodu čitave Tvorevine u ovom kontekstu i zajednički se povezuju s duhovnim učiteljima ili duhovnim idejama kao vodećim principima u životu. Oni pokušavaju da otkriju i zbog toga se poistovjećuju sa vječnim vrijednostima, vjerovanjima i istinama koje se mogu primijeniti u svim vremenima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 11:32   #31
a koje je tu uloga 9. kuće? ako ispada da je vjera predstavljena 12., bi li onda religija imala veze s devetom?
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 15:54   #32
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
a koje je tu uloga 9. kuće? ako ispada da je vjera predstavljena 12., bi li onda religija imala veze s devetom?
O razlici između vjere i religije smo pisali gore (npr. post 21)...da vjera je predstavljena serijom 12. a religija serijom 9.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 12:32   #33
U šta je vjerovao Kaligula?

Kaligula je vladao od 37. do 41.g, a u to vrijeme kršćanstvo je bilo židovska sekta. Judaizam je postao služben za vrijeme Kladudija (41.-54.g), a kršćanstvo zasebna religija negdje u vrijeme Nerona (54.-68.g). Islam je nastao tek u 7st.
Do pojave kršćanstva većina europskih naroda su bili politeisti (grčka, rimska, nordijska religija). Tako je Kaligula bio pagan.

Odnos na nivou 4k-9k govori o pripadnosti nekoj religiji na osnovi porijekla odakle dolazi.

Kršćanstvo je vezano uz Neptuna, era kršćanstva počela je u vrijeme ere Riba. Katoličanstvo NE/JU, pravoslavlje NE/SA.
Judaizam JU/SA, islam PL, SA također hinduizam, ali pod uvjetom da nema vezu s 4k....

Kada se preko 9k (religija) umiješa neharmoničan Uran, zajedno sa JU i/ili SA govori o odbacivanju sistema. Uran može dati ateistu, ali samo u slučaju da ne postoje naznake neke druge religije preko 12k.k koja opisuje u šta osoba osobno vjeruje.

Kaligula na vrhu 4k ima NE Sag, a disp JU 120 UR u 9k. Kako je u njegovo vrijeme kršćanstvo (NE) bilo tek sekta, ova vezanost uz porodičnu religiju ima veze s paganstvom. Politeističke religije imaju vjerovanje u više bogova (NE). Rimski/grčki bogovi su karakterizirani ljudskim osobinama (+UR).
Iz tog razloga politeistu čini Neptun/Uran, a ateistu UR neharmonično. Ateista negira postojanje boga (0/90/180).
Kaligula se smatrao reinkarnacijom (UR) Jupitera/Zeusa što je prikazano aspektom JU u 1k 120 UR u 9k
Današnja wicca religija iako nadahnuta starim paganskim, nastala je u 20st te ima jak uticaj Mjeseca i štovanje boginje....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 14:46   #34
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
U šta je vjerovao Kaligula?

Kaligula je vladao od 37. do 41.g, a u to vrijeme kršćanstvo je bilo židovska sekta. Judaizam je postao služben za vrijeme Kladudija (41.-54.g), a kršćanstvo zasebna religija negdje u vrijeme Nerona (54.-68.g). Islam je nastao tek u 7st.
Do pojave kršćanstva većina europskih naroda su bili politeisti (grčka, rimska, nordijska religija). Tako je Kaligula bio pagan.

Odnos na nivou 4k-9k govori o pripadnosti nekoj religiji na osnovi porijekla odakle dolazi.

Kršćanstvo je vezano uz Neptuna, era kršćanstva počela je u vrijeme ere Riba. Katoličanstvo NE/JU, pravoslavlje NE/SA.
Judaizam JU/SA, islam PL, SA također hinduizam, ali pod uvjetom da nema vezu s 4k....

Kada se preko 9k (religija) umiješa neharmoničan Uran, zajedno sa JU i/ili SA govori o odbacivanju sistema. Uran može dati ateistu, ali samo u slučaju da ne postoje naznake neke druge religije preko 12k.k koja opisuje u šta osoba osobno vjeruje.

Kaligula na vrhu 4k ima NE Sag, a disp JU 120 UR u 9k. Kako je u njegovo vrijeme kršćanstvo (NE) bilo tek sekta, ova vezanost uz porodičnu religiju ima veze s paganstvom. Politeističke religije imaju vjerovanje u više bogova (NE). Rimski/grčki bogovi su karakterizirani ljudskim osobinama (+UR).
Iz tog razloga politeistu čini Neptun/Uran, a ateistu UR neharmonično. Ateista negira postojanje boga (0/90/180).
Kaligula se smatrao reinkarnacijom (UR) Jupitera/Zeusa što je prikazano aspektom JU u 1k 120 UR u 9k
Današnja wicca religija iako nadahnuta starim paganskim, nastala je u 20st te ima jak uticaj Mjeseca i štovanje boginje....
Ne znam zasto bi Islam kao monoteisticka religija bio Pl a sve ostale bile pod uplivom Ne, Ju ili Sa.Muslimanska sveta knjiga najvecim dijelom sadrzi ranije objave,Staroga i Novoga zavijeta sa nesto izmjenjenim pogledima na iste,u najvecem broju slucajeva nema nikakve razlike.Vjerovatno mnogi Islam povezuju sa fanatizmom i radikalizmom pa mu zato pripisuju vladavinu Plutona.Ne smiju se nacela i moralni principi koje propagira neka vjera mjesati sa politickom aktivnoscu onih koji za sebe kazu da su vjernici.Takvi nemaju veze sa vjerom a samim tim ni sa religijom cija nacela i propisi se zasnivaju odredjenim vjerskim stanovistima i pogledima.Znaci odmah otpada da Islam moze da bude pod vladavinom Plutona.Sta bi rekli za Hitlera(protestant bio) ili za Irski Sinn Fein,da ne govorim o fanatizmu i radikalizmu Crkve u srednjem vijeku.
Religija predstavlja samo skup pravila i propisa koji su zasnovani na temeljima odredjenih vjerovanja i kao takva ne moze biti odvojena od Vjere.Ali Vjera moze od Religije(mozemo da vjerujemo u sta hocemo i na koji nacin hocemo) Pa je to malo zbunjujuce,kako 9 kuci da damo da oznacava Religiju bez upliva 12te(vjere na nju)?12 kuci(Vjeri) Religija nije neophodna.
9 kuca se opet sa druge strane veze i za filozofiju(Metafizika) koji ne mora obavezno da iskljucije i neka vjerska uvjerenja.Znaci to dvoje ne moze da se razgranici.Ili jedino ako 12 kucu smatramo nekom visom oktavom 9te,pa kada osoba dostigne neki visi stepen svojih filozofskih uvjerenja zasnovanim na metafizickim pogledima na svijet oko sebe,onda se moze reci da je vec pod uplivom 12 kuce,da vjeruje u ovo ili ono.
Sto se tice Kaligule mislim da je on tu pricu(da je reinkarnacija Jupitera) svjesno sirio vise iz manipulativnih razloga,da bi lakse vladao,ali ko zna,davno je to bilo.Pa i ova karta Boga pitaj dali je validna
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 21:27   #35
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Ne znam zasto bi Islam kao monoteisticka religija bio Pl a sve ostale bile pod uplivom Ne, Ju ili Sa.Muslimanska sveta knjiga najvecim dijelom sadrzi ranije objave,Staroga i Novoga zavijeta sa nesto izmjenjenim pogledima na iste,u najvecem broju slucajeva nema nikakve razlike.Vjerovatno mnogi Islam povezuju sa fanatizmom i radikalizmom pa mu zato pripisuju vladavinu Plutona.Ne smiju se nacela i moralni principi koje propagira neka vjera mjesati sa politickom aktivnoscu onih koji za sebe kazu da su vjernici.Takvi nemaju veze sa vjerom a samim tim ni sa religijom cija nacela i propisi se zasnivaju odredjenim vjerskim stanovistima i pogledima.Znaci odmah otpada da Islam moze da bude pod vladavinom Plutona.Sta bi rekli za Hitlera(protestant bio) ili za Irski Sinn Fein,da ne govorim o fanatizmu i radikalizmu Crkve u srednjem vijeku.
Religija predstavlja samo skup pravila i propisa koji su zasnovani na temeljima odredjenih vjerovanja i kao takva ne moze biti odvojena od Vjere.Ali Vjera moze od Religije(mozemo da vjerujemo u sta hocemo i na koji nacin hocemo) Pa je to malo zbunjujuce,kako 9 kuci da damo da oznacava Religiju bez upliva 12te(vjere na nju)?12 kuci(Vjeri) Religija nije neophodna.
9 kuca se opet sa druge strane veze i za filozofiju(Metafizika) koji ne mora obavezno da iskljucije i neka vjerska uvjerenja.Znaci to dvoje ne moze da se razgranici.Ili jedino ako 12 kucu smatramo nekom visom oktavom 9te,pa kada osoba dostigne neki visi stepen svojih filozofskih uvjerenja zasnovanim na metafizickim pogledima na svijet oko sebe,onda se moze reci da je vec pod uplivom 12 kuce,da vjeruje u ovo ili ono.
Sto se tice Kaligule mislim da je on tu pricu(da je reinkarnacija Jupitera) svjesno sirio vise iz manipulativnih razloga,da bi lakse vladao,ali ko zna,davno je to bilo.Pa i ova karta Boga pitaj dali je validna
ne znam šta imaš protiv Plutona. Ti isto spadaš u onu grupu astrologa koji ga smatraju negativnim? Što se tiče radikalizma, Uranova domena. Fanatizam je stvar neharmoničnih aspekata.

Religija - 9k, nemaju sve religije skup pravila i propisa. A kad je u pitanju analiza natalne gleda se i 9 i 12k i 4k(porodica, nasljeđe). Sve to piše u linku koji sam ostavila. Naravno da možeš razgraničiti filozofa od vjernika, jer filozofija je stvar 9k, a u šta netko vjeruje 12k.

Jupiter i 9k: religija i filozofija.
Neptun i 12k: vjera i duhovnost
Mjesec i 4k: porodica, odnosno čovjek se rađa u određenom okruženju kroz koje prima pripadnost religiji, a šta na kraju od toga bude govore 9k i 12k

Prilagođivanje filozofije religiji ne ide bez prilagođivanja religije filozofiji.*

Šta misliš kojoj religiji pripada ovaj čovjek?

http://i270.photobucket.com/albums/j...lbum/karta.png
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 22:52   #36
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ne znam šta imaš protiv Plutona. Ti isto spadaš u onu grupu astrologa koji ga smatraju negativnim? Što se tiče radikalizma, Uranova domena. Fanatizam je stvar neharmoničnih aspekata.

Religija - 9k, nemaju sve religije skup pravila i propisa. A kad je u pitanju analiza natalne gleda se i 9 i 12k i 4k(porodica, nasljeđe). Sve to piše u linku koji sam ostavila. Naravno da možeš razgraničiti filozofa od vjernika, jer filozofija je stvar 9k, a u šta netko vjeruje 12k.

Jupiter i 9k: religija i filozofija.
Neptun i 12k: vjera i duhovnost
Mjesec i 4k: porodica, odnosno čovjek se rađa u određenom okruženju kroz koje prima pripadnost religiji, a šta na kraju od toga bude govore 9k i 12k

Prilagođivanje filozofije religiji ne ide bez prilagođivanja religije filozofiji.*

Šta misliš kojoj religiji pripada ovaj čovjek?

http://i270.photobucket.com/albums/j...lbum/karta.png
Ne smatram se uopste astrologom,i Pluton ne smatram iskljucivo negativnim,ali ne vidim logicku razliku u poredjenju izmedju 3 vodece(pa i one manje) monoteistocke religije,Judeizma,Krscanstva i Islama da bi astrolozi medju njima trebali da "silom" prave tu astro simbolicku razliku.Ako je Vjera Neptun onda je i Islam valjda Vjera(Neptun) a ne Pluton.ZAsto bi samo Islam bio predstavljen vladarem 8 kuce a ostale monoteisticke religije vladarem 12te? Objasni mi molim te tu razliku ako mozes?Mozda radi bombasa samoubica(Pluton,destrukcija) za koje sam vec rekao da nemaju nikakve veze sa onim sto Islam propovijeda.U Islamu nema veceg zlocina od Suicida,cak se kaze da na "onom svijetu" posebna kazna ceka takve.Sto znaci da Religija ne smije nikome da predstavlja "alibi" za svoje politicke ili neke druge ciljeve koji nemaju veze sa njom.

Sto se tice tog odnosa 9 i 12 kuca nije slucajno da je po TA Jupiter vladar i jedne i druge.Ne moze se steci bilo kakvo vjerovanje ako prije toga ne razmislimo o njemu(kao sto rekoh prvo metafizika pa onda vjera)9 kuca predstavlja vec dobro formiranu svijest pojedinca koja ga naviodi da razmislja o smislenosti zivota.Ne moze mala beba(rodjenje,1 kuca) da vjeruje,jer nema toliko razvijenu svijest.
Pa Neptun(Vjera) po meni dolazi kao tacka na I djelovanju Jupitera(filozofija) u 9toj,a ne obratno,jer sta ce 12 kuci Jupiter kada je ona iznad trazenja smislenosti zivota,ona ga je vec pronasla(ona Vjeruje)
Sto se tice 4 kuce,to sto je neko preko oca i majke nasljedio tradiciju da bude pripadnik odredjene religije ne mora da znaci da nece imati neka svoja licna stajalista u vezi sa tim.

Pitas me koje je covjek religije?Aristotel rece"Smisao zivota lezi u tome da se bude sretan" pa bi rekao da je "Sreca" religija svih nas,svi zudimo za srecom i cinimo sve da bi je osjetiliPA bi mozda religija svih nas bila opisana sa JU0SA,istrajavanje na tome da se sto duze bude sretan
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 23:21   #37
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Ne smatram se uopste astrologom,i Pluton ne smatram iskljucivo negativnim,ali ne vidim logicku razliku u poredjenju izmedju 3 vodece(pa i one manje) monoteistocke religije,Judeizma,Krscanstva i Islama da bi astrolozi medju njima trebali da "silom" prave tu astro simbolicku razliku.Ako je Vjera Neptun onda je i Islam valjda Vjera(Neptun) a ne Pluton.ZAsto bi samo Islam bio predstavljen vladarem 8 kuce a ostale monoteisticke religije vladarem 12te? Objasni mi molim te tu razliku ako mozes?Mozda radi bombasa samoubica(Pluton,destrukcija) za koje sam vec rekao da nemaju nikakve veze sa onim sto Islam propovijeda.U Islamu nema veceg zlocina od Suicida,cak se kaze da na "onom svijetu" posebna kazna ceka takve.Sto znaci da Religija ne smije nikome da predstavlja "alibi" za svoje politicke ili neke druge ciljeve koji nemaju veze sa njom.
Astrolozi sve oko sebe prevode na astrološki jezik pa tako i pojmove vezane uz religiju. Ako razlikuješ more od planine, i znaš da je jedno Neptun/Ribe, a drugo Saturn/Jarac, zašto onda ne bi razlikovao kršćanstvo od judaizma ili islama ili nečeg trećeg.
Ako je vjera Neptun, onda su Jupiter religije, odnosno čovjek može pripadati bilo kojoj religiji što je prikazano 9k, a vjerovati u šta već vjeruje što je 12k. Tebi se ispremiješala vjera s religijom.
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Sto se tice tog odnosa 9 i 12 kuca nije slucajno da je po TA Jupiter vladar i jedne i druge.Ne moze se steci bilo kakvo vjerovanje ako prije toga ne razmislimo o njemu(kao sto rekoh prvo metafizika pa onda vjera)9 kuca predstavlja vec dobro formiranu svijest pojedinca koja ga naviodi da razmislja o smislenosti zivota.Ne moze mala beba(rodjenje,1 kuca) da vjeruje,jer nema toliko razvijenu svijest.
Pa Neptun(Vjera) po meni dolazi kao tacka na I djelovanju Jupitera(filozofija) u 9toj,a ne obratno,jer sta ce 12 kuci Jupiter kada je ona iznad trazenja smislenosti zivota,ona ga je vec pronasla(ona Vjeruje)
Sto se tice 4 kuce,to sto je neko preko oca i majke nasljedio tradiciju da bude pripadnik odredjene religije ne mora da znaci da nece imati neka svoja licna stajalista u vezi sa tim.
Jel razlikuješ vjeru od religije, astrološki? Gdje gledaš jedno, a gdje drugo? U kojim kućama? I po MA je Jupiter vladar i suvladar 9k i 12k. Slažem se ovo što kažeš za 4k. Pa s obzirom da je tako, ukoliko dođe do promjene vezano uz korijene, kuda ide proces? Preko kojih kuća i planeta? Kako se vidi da netko npr pređe iz jedne religije u drugu?
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Pitas me koje je covjek religije?Aristotel rece"Smisao zivota lezi u tome da se bude sretan" pa bi rekao da je "Sreca" religija svih nas,svi zudimo za srecom i cinimo sve da bi je osjetiliPA bi mozda religija svih nas bila opisana sa JU0SA,istrajavanje na tome da se sto duze bude sretan
Ne zanima me što je rekao Aristotel, nego me zanima da svoja zapažanja potvrdiš natalnom kartom. Pitanje je bilo jednostavno. Kojoj religiji taj čovjek pripada? Ne znaš odgovor? Šta ćeti onda argumenti, tj teorija bez natalne...


Drugo pitanje, jel ovaj čovjek izgradio crkvu, džamiju ili sinagogu? Nema sata rođenja pa se ne može utvrditi kojoj religiji pripada, ali aspekti su jaki i prikazuju šta je gradio....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 00:06   #38
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Astrolozi sve oko sebe prevode na astrološki jezik pa tako i pojmove vezane uz religiju. Ako razlikuješ more od planine, i znaš da je jedno Neptun/Ribe, a drugo Saturn/Jarac, zašto onda ne bi razlikovao kršćanstvo od judaizma ili islama ili nečeg trećeg.
Ako je vjera Neptun, onda su Jupiter religije, odnosno čovjek može pripadati bilo kojoj religiji što je prikazano 9k, a vjerovati u šta već vjeruje što je 12k. Tebi se ispremiješala vjera s religijom.

Jel razlikuješ vjeru od religije, astrološki? Gdje gledaš jedno, a gdje drugo? U kojim kućama? I po MA je Jupiter vladar i suvladar 9k i 12k. Slažem se ovo što kažeš za 4k. Pa s obzirom da je tako, ukoliko dođe do promjene vezano uz korijene, kuda ide proces? Preko kojih kuća i planeta? Kako se vidi da netko npr pređe iz jedne religije u drugu?

Ne zanima me što je rekao Aristotel, nego me zanima da svoja zapažanja potvrdiš natalnom kartom. Pitanje je bilo jednostavno. Kojoj religiji taj čovjek pripada? Ne znaš odgovor? Šta ćeti onda argumenti, tj teorija bez natalne...


Drugo pitanje, jel ovaj čovjek izgradio crkvu, džamiju ili sinagogu? Nema sata rođenja pa se ne može utvrditi kojoj religiji pripada, ali aspekti su jaki i prikazuju šta je gradio....
Imam osjecaj da si ti bukvalno naucila ta astroloska nacela(sta koja planeta i kuce predstavljaju) i ne ulazis dublje u razloge zasto je to tako.Rekoh da je 9 kuca nacin razmisljanja(filozofija) koji nas vodi do vjerovanja(ne moze da vjeruje zivotinja,moze samo svjesno bice,homosapiens,zato jer razmislja)pa iz tih vjerskih nacela nastaju i Religije.Nadji mi jednu Religiju na svijetu(monoteisticku,politeisticku) koja nije zasnovana na principima odredjenog vjerovanja u ovo ili ono?TAko da bi ta vrsta Vjerovanja u Boga bila u jako uskoj vezi sa Religijom i predstavio bi je 9 kucom.SA druge strane 12 kuca bi predstavljala sam termin "Vjerujem" ne odredjujuci se u sta i u vezi sa cim.Znaci predstavlja "Vjerovanje" u globalu,ne iskljucivo vezano za apstraktni svijet i smislenost zivota,sto bi pripisao 9toj.Kriminalac opisan 12 poljem"Vjeruje" da ga nikada nece uhvatiti(Intuicija ,Neptun).
JA tebe prvo upitah zasto je Islam Pluton,a druge religije to nisu?Nisi mi dala odgovor.
Znaci posto ne znas odgovor onda ne mozes na osnovu natalne karte ni da predpostavis sta ko predstavlja i sta je ko izgradio.Mozes samo u slucaju ako vec znas odgovor.Mogu se ja sada potrduti da pronadjem u ovoj karti i tu simboliku sta je ovaj izgradio,ali sam siguran da bi od 10 puta bar 8 promasio.Ovaj je izgradio Pravoslavnu crkvu zato sto se dispozitor Saturna(gradnja) u Raku ide preko Mjeseca u Djevici u Jarca,ali se opet vraca u Raka.Da nije rijec o Aja Sofiji?Posto je Sa u Raku u padu kasnije su je pretvorili u Dzamiju?
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 01:02   #39
Ako je vjera Neptun, religija Jupiter, što bi onda označavalo ateizam i agnosticizam?
Možda vrh 9. u Vodenjaku, ili Uran u 9. polju? Jupiter u Blizancima? 12. kuća u djevici ili blizancima?
Može netko više o tome?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 07:36   #40
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
.Ovaj je izgradio Pravoslavnu crkvu zato sto se dispozitor Saturna(gradnja) u Raku ide preko Mjeseca u Djevici u Jarca,ali se opet vraca u Raka.Da nije rijec o Aja Sofiji?Posto je Sa u Raku u padu kasnije su je pretvorili u Dzamiju?
Džahan-šah, izgradio je džamiju. Gradnja je započela 19.10.1650. i trajala 6 godina.(pola jupiterovog ciklusa)
Natalno Veliki Vatreni trigon JU120PL120NE.
Te godine njegov solarni stelij u Strijelcu sjeda na taj Veliki trigon, zajedno s trPL formira Zmaj....
I crkva i džamija i sinagoga su stvar Jupitera/Strijelca i 9k. Da se radilo o sinagogi bio bi uključen SA, a za crkvu NE. Džamija-PL. Dakle, kombinacija JU/PL...

A kojoj religiji pripada onaj čovjek?

Odgovorit ću ti kasnije na ostatak poruke.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.