Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2016., 10:18   #41
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
OK, kužim to...
...znači, prvo Merkur "pofarba" Sunce pa onda Sunce tak' "Merkurovski pofarbano" djeluje na 12. kuću...
E, sad...
Nije mi jasno, ako u ovom mojem slučaju, Merkur farba Sunce na način Blizanaca pa tak' "Blizanački" pofarbano Sunce djeluje na Pluton i Uran u Djevici, kako onda Djevica u cijeloj toj priči djeluje na Pluton i Uran?

Jerbo, razlika između Blizanaca i Djevice je i u konzistenciji i u sastojcima i u proizvođaču farbe...
Pokušat ću, ali molim ispravke ako sam krivo povezala.

Sunce kao vladar 12. kuće odlazi u 9. kuću (više filozofije) gdje pokušava razjasniti prirodu 12. kuće (psihe, bolesti, podsvijesti). Obzirom da je Sunce identitet onda tvoj odabir nickname-a Bolesna uopće nije čudan.

Sunce je u blizancima i pokazuje blizanačku svestranu (9.kuća) znatiželju.
Uran i Pluton u djevici bi duboko mogli uroniti u analize psihe i tu se zakopati, ali njihov dispozitor Merkur u blizancima je jači pa to može ostati više na razini razbibrige i znatiželje.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 10:50   #42
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Pokušat ću, ali molim ispravke ako sam krivo povezala.

Sunce kao vladar 12. kuće odlazi u 9. kuću (više filozofije) gdje pokušava razjasniti prirodu 12. kuće (psihe, bolesti, podsvijesti). Obzirom da je Sunce identitet onda tvoj odabir nickname-a Bolesna uopće nije čudan.

Sunce je u blizancima i pokazuje blizanačku svestranu (9.kuća) znatiželju.
Uran i Pluton u djevici bi duboko mogli uroniti u analize psihe i tu se zakopati, ali njihov dispozitor Merkur u blizancima je jači pa to može ostati više na razini razbibrige i znatiželje.
Hm... Nekaj si spobrkala...
Moje Sunce je u 10. (karijera) i to stupanj od MC-a...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 10:58   #43
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Hm... Nekaj si spobrkala...
Moje Sunce je u 10. (karijera) i to stupanj od MC-a...
... onda neće biti viša filozofija nego društveni ugled temeljen i na značenju 12. kuće koju u nju unosi Sunce.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 11:07   #44
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
... onda neće biti viša filozofija nego društveni ugled temeljen na značenju 12. kuće.
AAA-HA...!!!
Dakle, moglo bi se desit' da preorem astrologiju uzduž i poprijeko....?
Kaj got...
Pa da me svi žicaju da im tumačim progresije i tranzite...?!

Al' vi'š, znaš kaj...?
Bum si razmislila...
Morti bi moglo bit' profitabilno...

Firmu imam, sam' se prešaltam u drugu branšu...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 11:16   #45
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Morti bi moglo bit' profitabilno...

Firmu imam, sam' se prešaltam u drugu branšu...
10. kuća je kuća društvenog statusa, ugleda. Nije nužno povezana sa novčićima.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 11:18   #46
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
10. kuća je kuća društvenog statusa, ugleda. Nije nužno povezana sa novčićima.
Je, al' je meni Venera u 10. u Raku u recepciji s Mjesecom na vrhu 2. u Vagi...
Ja ti sve moram prvo proučit' materijalistički...
Pa ak' je profitabilno, vrijedi truda...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 12:11   #47
Uf... Noćas sam bila budna (i odmorna...!!!) do pol tri... Nis' mogla spavat'... Bit' će zato kaj mi je tranzitni Mjesec opozicioniral natalni s vrha 8. kuće.
I tak' sam si fino noć provela u razmišljanju...
...pa mi se nametnulo pitanje...
Kakav je to "društveni ugled" i "status u društvu", ak' čo'ek nema peneza?
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 12:26   #48
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Uf... Noćas sam bila budna (i odmorna...!!!) do pol tri... Nis' mogla spavat'... Bit' će zato kaj mi je tranzitni Mjesec opozicioniral natalni s vrha 8. kuće.
I tak' sam si fino noć provela u razmišljanju...
...pa mi se nametnulo pitanje...
Kakav je to "društveni ugled" i "status u društvu", ak' čo'ek nema peneza?
X kuca su i autoriteti, opisuje nasu karijeru ili posao kojim cemo se baviti, to je vrhunac ili zenit naseg zivota i ono sto zelimo biti i kakav utisak o sebi ostaviti, a isto tako, opisuje i nasu majku.
Po snazi i vaznosti, drugi ugao u nasoj karti, odmah nakon ASC.
SO u Blizancima je peregrinirano a peregrinirana planeta je kao planeta lutalica, beskucnik koji se ne snalazi najbolje, ili u Blizancima cesto menja interesovanja kojih ima napretek, radoznao, inteligentan, leprsav je ali nema istrajnosti da neki posao dovrsi do kraja, sve mu brzo dosadi, treba mu stalni intelektualni podsticaj, voli da bude vidjen, primecen, da se nametne...
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 13:17   #49
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Kakav je to "društveni ugled" i "status u društvu", ak' čo'ek nema peneza?
Bravo!

Blizanac može ostati vječno dijete posebno kad mu se So nađe na MC-u , eto.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 13:31   #50
Pa bas takav, jer je SO u Blzancima bez dostojanstva i ne moze da izrazi svoj potencijal koje ono inace ima. Ima vise zelja nego mogucnosti, mada ne mora uvek tako biti, treba sve kombinovati jer kada su promenljivi znaci na uglovima karte a planete slabe po dostojanstvu onda je osoba i sama promenljivog karaktera, cesto menja interesovanja ali je isto tako vrlo prilagodljiva promenama.
Ukoliko je na ASC Devica, onda je kod njih karakteristicno da su malo povuceniji i nenametljivi pa najcesce svoje uspehe dostizu u kasnijim godinama. Zavisi i od postavke ME.

Opisuje i autoratitivnu majku.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 15:50   #51
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Pa bas takav, jer je SO u Blzancima bez dostojanstva i ne moze da izrazi svoj potencijal koje ono inace ima. Ima vise zelja nego mogucnosti, mada ne mora uvek tako biti, treba sve kombinovati jer kada su promenljivi znaci na uglovima karte a planete slabe po dostojanstvu onda je osoba i sama promenljivog karaktera, cesto menja interesovanja ali je isto tako vrlo prilagodljiva promenama.
Ukoliko je na ASC Devica, onda je kod njih karakteristicno da su malo povuceniji i nenametljivi pa najcesce svoje uspehe dostizu u kasnijim godinama. Zavisi i od postavke ME.

Opisuje i autoratitivnu majku.
Ako je SO u Blizancima u konjukciji sa ME u 5. kuci?
haart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 08:48   #52
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Bravo!

Blizanac može ostati vječno dijete posebno kad mu se So nađe na MC-u , eto.
Imaš praf... Al' ima tu kvaka...
Nije nam problem srozat' se na tuđi nivo
...pa nam se krenu upucavat' redom 10-15 godina mlađi...
...onda budi "imun"...
...i postupi zrelo i odraslo...

Zadnje uređivanje Bolesna : 19.09.2016. at 09:17.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 09:08   #53
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Pa bas takav, jer je SO u Blzancima bez dostojanstva i ne moze da izrazi svoj potencijal koje ono inace ima. Ima vise zelja nego mogucnosti, mada ne mora uvek tako biti, treba sve kombinovati jer kada su promenljivi znaci na uglovima karte a planete slabe po dostojanstvu onda je osoba i sama promenljivog karaktera, cesto menja interesovanja ali je isto tako vrlo prilagodljiva promenama.
Ukoliko je na ASC Devica, onda je kod njih karakteristicno da su malo povuceniji i nenametljivi pa najcesce svoje uspehe dostizu u kasnijim godinama. Zavisi i od postavke ME.

Opisuje i autoratitivnu majku.
Hm... S ovim se donekle slažem, mada u mojem slučaju postoji odstupanje...
Želja, istina, imam puno, ali sam jako skroman čovjek. Tak' da mi uskraćene mogućnosti nisu bauk.
Što se pak potencijala tiče, ne da ga ne mogu izraziti, nego ga NE smijem izraziti u potpunosti. Ovo malo potencijala što iskazujem, dovoljno je da me se ljudi prestraše. Ideš, miki... Ne smijem niti pomisliti kakve bi reakcije bile da znaju kaj sve mogu...
Istina je da me sve zanima, ali ne gubim interes. Prilagodljiva jesam, ali nisam oportunist.
ASC mi JE u Djevici, ali da sam povučena? Ni pod razno. Samo volim mir, tišinu i samoću u trenucima rezerviranim samo za sebe.
Nenametljiva...? Uglavnom da. No, ako procijenim da situacija zahtijeva veći angažman, rušim brda i kopam doline.
Autoritativna majka...? Pokušavala je biti. Ali vrijeme je prolazilo... Pa je sad' situacija obrnuto proporcionalna.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 10:49   #54
Ah, da... Još nešto zaboravih dodat'...
To peregrinirano Sunce u Blizancima, možda JE poput beskućnika koji se dobro ne snalazi, ali je interesantno, da "vlasnika" takve natalne karte, jako dobro nauči snalažljivosti.
Osobno, a zahvaljujući upravo Suncu na MC-u i ASC-u u Djevici, moje dvije osnovne karakteristike su organizacija i snalažljivost.
Čega god se u životu primim, napravim "reda" i u kakvu god situaciju da upadnem, uvijek se k'o mačka dočekam na noge.
I, da...
Sve je to JAKO obojano Merkurovski.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 11:21   #55
Ti mater...
Dakle...
Ja se prije dva tjedna na ovom topicu našalila u svezi glede svojeg Sunca, vladara 12. koje se smjestilo u 10. i moguće profesije...
...a sinoć se uvjerih kako čovjek mora pazit' kaj govori, jer...
...moglo bi mu se i ostvarit'...
Pa se tako meni sinoć, ukazala prilika da uistinu poletim u tu "branšu"...

Srela naime, uvečer slučajno, jednu poznanicu iz susjedstva, sjele na kavu i ožeži po tračevima...
Tranzitna mi Venera, naime, u egzaktnom sekstilu na natalni Uran (vladar 6.) i egzaktnoj inkonjunkciji na natalni Jupiter, samo što nije ušla u 3. kuću.

I rastorokale se tako nas dvije nekih sat vremena... Uz kavu i kikiriki...
Tranzitni mi Merkur baš preš'o prek ASC-a i tranzitira natalni Mars u 1.
Ajmeee, kakvih li alapača...

I tak, riječ po riječ i žena mi otkri' čime se bavi...
Nemrem u detalje...
Ali mogu reć' da me pozvala da se pridružim...
I eto, ja zagrizla...

I sad si kontam, kak' mi progresivni Mars gotovo egzaktno trigonira natalno Sunce na MC-u, a progresivni Merkur (natalno vladar 10. i ASC-a na MC-u) samo što nije promijenio znak i uš'o u Djevicu.

Tranzit Sunca i Jupitera da i ne spominjem...
Krupnim koracima grabe prema natalnom Mjesecu na vrhu 2. i višestrukim trigonima na onu moju "mentalnu" hrpu oko MC-a u Blizancima...

Ljudi, kako stvari stoje, to moje natalno Sunce na MC-u, gadno se nameračilo ugrabit' društveni ugled i napravit' karijeru ni manje ni više, nego simbolikom planeta iz moje 12. kuće kojom vlada...

...a kojoj je, usput rečeno, progresivni Mjesec baš preskočil prek' vrha...

I tak'...
Poželite mi sreću.
Ak' postanem "društveno ugledna", svima vam bum poklonila - autogram.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 12:12   #56
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
I tak'...
Poželite mi sreću.
Držat ću ti fige.

Quote:
Ak' postanem "društveno ugledna", svima vam bum poklonila - autogram.
Lijepo od tebe. Nekad škrabotine mogu imati neizmjernu vrijednost (12. kuća) posebno kad su od srca (Sunce - dispozitor 12.kuće).
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 14:17   #57
Ima jedna stvar u vezi dispozitora i planete koju udomljuje. Ako dispozitor ne vidi kuću kojom vlada, u averziji je s njom, odnosno ne radi niti jedan ptolomejski aspekt (opoziciju, trigon, sekstil, kvadrat) onda nema vlast nad njom i ne može utjecati na nju pa ni na planetu koju udomljuje, bar po tradiciji.
oposum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 08:34   #58
Quote:
oposum kaže: Pogledaj post
Ima jedna stvar u vezi dispozitora i planete koju udomljuje. Ako dispozitor ne vidi kuću kojom vlada, u averziji je s njom, odnosno ne radi niti jedan ptolomejski aspekt (opoziciju, trigon, sekstil, kvadrat) onda nema vlast nad njom i ne može utjecati na nju pa ni na planetu koju udomljuje, bar po tradiciji.
Koliko sam ja razumjela, tradicionalna i moderna astrologija imaju isti stav prema dispozitorima, samo način na koji taj stav obrazlažu je drugačiji.U modernoj kažu da je važno gdje su dispozitori(u sjedištu, egzataciji, izgonu...), te da taj način pokazuju , ovisno o snazi ii slabosti,rasplet situacije.Aspekti između dispozitora i planete određuju kako će sve završiti.Npr. meni je Merkur dispozitor Mjeseca i Plutona u 3. polju.Merkur kao dispozitor, sa MJ/PL ima trigon, tako da sam preko Merkura svom Mjesecu dala ravnotežu između mašte i zbilje u domeni 3. polja,a Pluton mi je povećao koncentraciju učenja i komuniciranja.To je jedan od primjera.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 09:54   #59
Nemaju isti stav o dispozitorima jer moderna astrologija ne poznaje princip averzije. Averzija znači pasti neprikladno, dakle dvije planete ili planet i neka točka nisu ni u jednom ptolomejskom aspektu, ne vide se, i stoga ne mogu ostvariti kontakt. Planet može biti u averziji sa svojim domicilom i nema moć da rješava stvari u svojoj kući. Takav dispozitor ne može utecati na ishod jer jednostavno nema moć da išta odlučuje o tome kad ne vidi tu planetu, odnosno znak u kojem se ta planeta nalazi.
Vladar Asc može biti u averziji sa Asc što Robert Zoller naziva brodom bez kormilara. Dakle čovjek nema moć da upravlja vlastitim životom, više je igračka sudbine. E, tu bi mogao pomoći dobar dispozitor koji vidi Asc da izvuče tog nemoćnog vladara. Ili recimo, neki planet koji je u aspektu s vladarom i bliskom aspektu s Asc.
oposum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 10:51   #60
Quote:
oposum kaže: Pogledaj post
Nemaju isti stav o dispozitorima jer moderna astrologija ne poznaje princip averzije. Averzija znači pasti neprikladno, dakle dvije planete ili planet i neka točka nisu ni u jednom ptolomejskom aspektu, ne vide se, i stoga ne mogu ostvariti kontakt. Planet može biti u averziji sa svojim domicilom i nema moć da rješava stvari u svojoj kući. Takav dispozitor ne može utecati na ishod jer jednostavno nema moć da išta odlučuje o tome kad ne vidi tu planetu, odnosno znak u kojem se ta planeta nalazi.
Vladar Asc može biti u averziji sa Asc što Robert Zoller naziva brodom bez kormilara. Dakle čovjek nema moć da upravlja vlastitim životom, više je igračka sudbine. E, tu bi mogao pomoći dobar dispozitor koji vidi Asc da izvuče tog nemoćnog vladara. Ili recimo, neki planet koji je u aspektu s vladarom i bliskom aspektu s Asc.
Aha,shvatila sam.Više sam obrazložila tvoju tezu o dispozitoru u tradicionalnoj astrologiji svojim primjerom iz natala, dispozitor Merkur na Mjesec/Pluton u Djevici,te potvrdila tvoje izlaganje, jer meni je Mjesec vladar ASC,pa ga Merkur "vidi i izvlači".
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.