Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2007., 15:22   #21
Quote:
magic blue kaže:
a sta je sa stazom kod nezaposlenih i onih na pol radnog vremena?
Znam da su meni na burzi rekli da mi se od rodjenja djeteta do prve godine priznaje godina dana radnog staza. Sve se to obavlja u mirovinskom, a pisu detalju na rodinim stranicama, link koji je stavila SaveAss.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 15:34   #22
ma procitala sam to jos davno, ali mi jos uvijek nije jasno koliko ce meni pisat
pola koliko bi imala da radim i koliko mi vodi firma ili puni kao da sam nezaposlena? znam, malo je specificna situacija, ali mozda naleti neko ko je upoznat s time
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 15:40   #23
Quote:
magic blue kaže:
ma procitala sam to jos davno, ali mi jos uvijek nije jasno koliko ce meni pisat
pola koliko bi imala da radim i koliko mi vodi firma ili puni kao da sam nezaposlena? znam, malo je specificna situacija, ali mozda naleti neko ko je upoznat s time
Ne znam, mozes poslati TM da pita na burzi ili u mirovinskom.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 15:50   #24
Quote:
SaveAss kaže:

Zaposlena žena
.....
Naknada u prvih šest mjeseci ne može biti niti manja od 1600 kn, bez obzira na prosjek plaće.
Pretpostavljam da tu ulazi i pola radnog vremena.
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 15:53   #25
Nesto se vec pisalo o naknadama pa da bude i ovako dostupno:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=174644
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 18:10   #26

hvala ti!
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 18:13   #27
a sad ću opet biti malo dosadna. a kad moramo rješavati ovo na burzi/mirovinskom? sad su me curke skroz smotale!
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 19:00   #28
Da znate koliko je samo nezaposlenih žena popušilo da nisu dobile porodiljno jer nisu znale da moraju biti prije toga 12 mjeseci na burzi,mojoj rekli prije par godina da što će se prijavljivati kad je trudna pa sam kasnije morao preko poljoprivrede ganjat da dobije porodiljno,sramotno
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 00:16   #29
Quote:
chiara kaže:
i lijepo molim da netko objasni cijelu proceduru... otvaranje porodiljnog kod dr, što sve treba nositi na hzzo itd.
Malo sam prokopala...

Trudnice kojima počinje rodiljni dopust odmah nakon zaključenja trudničkog bolovanja, na socijalno nose samo doznaku, ako ne žele korigirati izračun naknade (na što imaju pravo ako smatraju da će im novi obračun biti povoljniji od starog).

Trudnice koje iz aktivnog rada otvaranju rodiljni dopust, na socijalno nose doznaku, ER-1 obrazac kojeg dobiju od poslodavca, kopiju kartice s brojem tekućeg računa, trudničku knjižicu samo na uvid.

Ako si zaposlena kod obrtnika, tražiti će te i potvrdu iz Porezne o plaćenom doprinosu za zdr.osig


Inače, ja se ujutro idem baviti svim ovim papirima, pa ću znati iz prve ruke... no kako sam već dobila informaciju iz svoje firme (ja s bolovanja otvaram porodiljni koji mi počinje prekosutra) trebam se sutra nacrtati sa:

Fotokopijom:
- osobne iskaznice
- kartice tekućeg računa
- ugovora o radu

Nadalje, na HZZO moram potpisati izjavu (da se bolovanje uplaćuje na žiro račun) i dostaviti ER-1 i doznake

Quote:
...jel istina da se za isplatu porodiljnog mora otvoriti račun u nekoj posebnoj banci...?
Nije istina
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 00:24   #30
Quote:
Utpala kaže:
... I nemoj cekati u redu, jer kao trudnica imas prednost !
Baš me zanima hoće li me sutra tolerirati...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 00:29   #31
Quote:
magic blue kaže:
ma procitala sam to jos davno, ali mi jos uvijek nije jasno koliko ce meni pisat
pola koliko bi imala da radim i koliko mi vodi firma ili puni kao da sam nezaposlena? znam, malo je specificna situacija, ali mozda naleti neko ko je upoznat s time
A ja ću sutra naletit na one koji jesu upoznati pa ću ih baš ovo pitati. Logika mi govori da bi trebalo biti s punim iznosom kao da si nezaposlena, jer tamo stoji određen minimum...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 10:26   #32
Quote:
SaveAss kaže:
ER-1
Joj kak me pika u oci ovaj ER-1 nijeeeeeee tako nego je R-1
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 10:50   #33
Quote:
SaveAss kaže:
A ja ću sutra naletit na one koji jesu upoznati pa ću ih baš ovo pitati. Logika mi govori da bi trebalo biti s punim iznosom kao da si nezaposlena, jer tamo stoji određen minimum...
thx, srceko si, cekam odgovor
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 10:53   #34
Quote:
ksenija_2 kaže:
Ja se vodim kao nezaposlena osoba. Par ljudi mi je već reklo da mi je bolje da se bar negdje prijavim ako mogu kao zaposlena bar fiktivno (citaj: netko me prijavi kao zaposlenu, ali ne radim i sama plaćam potrebne doprinose), jer mi je to kao bolje.
Pls, nek mi netko objasni ako zna u čemu bih tada bila u boljem položaju.
toplo ti preporučam da to napraviš... davanja ćeš uplatiti samo za mjesec-dva, a onda otvoriš bolovanje (čuvanje trudnoće), pa porodiljni... ovisno na koliku plaću budeš prijavljena toliko ćeš porodiljnog dobivati. meni je ginekologica rekla da žene iz BiH (s hrvatskim državljanstvom) dolaze ovdje iskoristiti takva porodiljna prava. zašto ne bi i ti?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 10:54   #35
Quote:
magic blue kaže:
ma procitala sam to jos davno, ali mi jos uvijek nije jasno koliko ce meni pisat
pola koliko bi imala da radim i koliko mi vodi firma ili puni kao da sam nezaposlena? znam, malo je specificna situacija, ali mozda naleti neko ko je upoznat s time
magic, odbrojavaš sitno? kako ste vas dvoje, troje?
nisam shvatila što ti pitaš ovdje
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:18   #36
pitam, da li ce se meni racunat pol staza, koliko mi se racunalo i kad sam radila ili ce mi se racunat puni staz ko i nezaposlenima? kapiši
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:31   #37
Quote:
Wedding kaže:
Joj kak me pika u oci ovaj ER-1 nijeeeeeee tako nego je R-1
Kakva si ti to trudnica ?! To pravdaj g-hormonom
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:36   #38
Quote:
Utpala kaže:
Kakva si ti to trudnica ?! To pravdaj g-hormonom
joj al fakat me peglaju ti hormoni, sad sam u fazi kad mjenjam raspolozenje kak i trepcem ...uzas, sva sreca da starci i dragi imaju razumjevanja
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:46   #39
Quote:
magic blue kaže:
pitam, da li ce se meni racunat pol staza, koliko mi se racunalo i kad sam radila ili ce mi se racunat puni staz ko i nezaposlenima? kapiši
puni !!! ti se sad unapređuješ iz raske u mamu i to na prepuno radno vrijeme
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:53   #40
like it thx!
a jel im ja to kako dokazujem papirologijom ili kako? jel oni to pisu u knjizicu ili kako ce mi pred pemziu to racunat?
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.