Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2013., 14:53   #41
..evo da malo podignem pomalo zaboravljenu a zanimljivu temu..

Tetovaže načelno volim, pogotovo ako su napravljene ukusno i ako se nalaze na dobrom mjestu s obzirom na sami izgled. Ja imam jednu tetovažu na lijevom zapešću. Ta tetovaža je pomno birana i planirana, nije uočljiva i nije za pokazivanje nikome. Obzirom da na toj ruci nosim sat uglavnom ljudi ni ne znaju da ju imam. Radi se o jednoj riječi napisanoj na devanagari(hindu) pismu.To pismo sam odabrala puno prije nego je to postalo hit među mladima...

Enivej, svoju tetovažu jako volim i bilo bi mi čudno da je nema. S obzirom da jedina znam njeno značenje to cijeloj priči daje osobni pečat. Slikovne tetovaže i tetovaže u boji ne volim. Volim samo crne i u obliku simbola i slova te da nisu previše uočljive. Tetovirala sam se jedne kišne večeri u listopadu 2010. godine. I da, nisam od onih koji govore da ako se jednom tetoviraš tome nema kraja..ova tetovaža je bila moja velika želja i druge me uopće ne zanimaju. Zanima me komentar napisanog i povezanosti sa mojom natalnom kartom..

karta

Puno hvala
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."

Zadnje uređivanje ZsaZsa : 19.01.2013. at 15:12.
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 14:39   #42
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Što se tiče motiva i odabira dijela tijela koje se tetovira, to uglavnom bira i opisuje Venera. Pa tako ona u škorpiji bira motive zmajeva, zmija, lubanja i sl. Dok će u ribi birati delfinčića na nožici ili možda.... sidro.
Suuuuuper tema

Moja Venera u Vagi je odabrala motiv sidra i morskog psa

To sam tetovirala jer sam s mora, a more je moja duša i mir.
Sidro kao motiv odaje sigurnost (usidrenost)

Inače me privlače mistični motivi, osobito Mjesec.

natalna
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 12:46   #43
Cool

Quote:
Raven 99 kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja isto imam kombinaciju Djevica/Vaga/Djevica, ne patim od klasične ljepote, zapravo više volim neke ekscentrične, posebne tipove ljudi.
Znam da je tema stara, ali mi je skroz zanimljiva

Ja imam ovaj "nered" Rak/Djevica/Ovan Rekla bih da tu ima svega!
I također ne volim mlaku vodicu, tj. ljude kojima je to skroz odbojno.

Quote:
Volim tetovaže, stalno planiram tetoviranje, nikako da se odlučim. I to odmalena.
Tak' sam i ja htjela pirs dugo vremena i jedan dan mi je bio posebno loš i vraćajući se s faksa, samo sam skrenula u studio i ispirsala usnicu A tetovaže isto volim i planiram. Ili će biti nešto s mačkama, ali definitivno mora biti povezano i s mojom bakom Nešto što će imati smisao.

Quote:
Pogotovo su mi privlačne na muškarcima tetovaže. :ce rek:
I da, tetovaže na dečkima ALI ne oni seljački trajballi :božesačuvaj:
Posebno su mi dobre istetovirane ruke. Ovak' nešto.

Quote:
Vjerujem da je kod mene to zbog aspekata Saturna i Venere, Saturna i Marsa, vladar 6.polja Neptun, Venera vladar 1. polja, Mars u 1.
Ovo je i kod mene

Saturn opozicija Venera
Saturn kvadrat Mars (u Biku )

Šesto polje mi je u Vodenjaku, a vladari Uran i Saturn su u petom polju.
Merkur mi je vladar prvog polja, a Mars mi je u devetom polju koje mi se nalazi u BIKU!

Ne znam što bi to značilo, ALI mislim da je to neka tetovaža sigurno

A moj deda Bik to ne voli i UVIJEK je imao nešto za reći zbog pirsa. Ne znam što bi bilo s tetovažom. Posivio bi! Čak je došlo do toga da sam, kada bih došla kod njega, stavljala flaster na pirs samo da što manje priča Ne možeš to tvrdoglavom Biku objasniti :P

HA.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 18:41   #44
odlicna tema. Eto ja jos skiciram svoju tetovazu,mjesec u ovnu u 1.kuci,zelim simbol ovnovske glave,s hr. Pleterom,sve to ima posebno znacenje, venera mi je u vagi,7.kuca, mars u 9. I neptun u konjukciji s jupiterom u 10. A saturn u 8. naravno jos nisam odlucila na koji dio tijela ce ici,najradje bi ju na gornjem djelu ledja.vidjet cemo.
Lorena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 19:59   #45
Ja imam tetovazu na ledjima malo ispod vrata , recenica koja ima znacenje za mene

Mars0Mesec (Mars vladar 4 kuce i Mesec vladar 7 kuce ) u 9 kuci u Vagi , a Venera(vladar 5 i 10 kuce) je u Vagi takodje ali na kraju znaka i u konjukciji sa Mc . O ovoj recenici sam razmisljala prilcino dugo , nekih 3/4 godine i na kraju sam je uradila 03.10.2011. Tada su Merkur, Sunce, Venera i saturn bili u Vagi a Mars je radio 60 na Ma0Mo.
Etna 911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 21:16   #46
Gornji dio ledja, lijeva strana, koja planeta tim dijelom tijela vlada?
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 18:17   #47
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
Gornji dio ledja, lijeva strana, koja planeta tim dijelom tijela vlada?
Merkur
__________________
Amicus certus in re incerta cernitur
Lorena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 14:31   #48
Heellouuu! Evo, polako se bliži dan tetoviranja i NEOPISIVO sam sretna! Baš jako

Što upravlja rebrima? Ovim dijelom Samo što ću ja na lijevoj strani jer sam ljevakinja
Iznimno sam sretna time što to mjesto nije tek toliko jer mi je, štajaznam, lijepo nego za mene ima emotivan značaj. Drugačije ni ne bih.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Što se tiče motiva i odabira dijela tijela koje se tetovira, to uglavnom bira i opisuje Venera. Pa tako ona u škorpiji bira motive zmajeva, zmija, lubanja i sl. Dok će u ribi birati delfinčića na nožici ili možda.... sidro. :'D
A motiv tetovaže je emotivne prirode I neće biti nikakva slika nego tri riječi Sad, tetovaža je vezana za tatu, a kaže se da je on predstavljen Suncem koje je u 11. polju jednako kao i Venera. Još je to polje u emotivnom Raku ..pa ima neke veze, ha? I Venera u trigonu s Mjesecom.. valjda je to pokazatelj te emotivne važnosti koju tetovaža ima.

Uuuuuuglavnom, ovu tetovažu doživljavam nečim strašno bitnim i osjećam da će imati divan terapeutski učinak
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 01:19   #49
Iako nije baš vezano za temu, zanima me da li se jednaki položaji i aspekti koji se gledaju za tetovaže i sklonost osobe tetoviranju mogu gledati i za piercinge? Je li to povezano ili je već nešto drugo u pitanju?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 10:24   #50
Uran je generalno planeta koja voli ugrađivati neke đavole u svoje telo, jer ne podnosi biti običan i "zemaljski". Tako i za pirsing, ja bih gledala Ve-Ur konekciju.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 13:08   #51
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Uran je generalno planeta koja voli ugrađivati neke đavole u svoje telo, jer ne podnosi biti običan i "zemaljski". Tako i za pirsing, ja bih gledala Ve-Ur konekciju.

Pokušala sam to na svom primjeru razjasniti. Imala sam pirsing na nosu, jeziku i pupku, i probušene hrskavice na oba uha. Skinula s jezika brzo nakon stavljanja, na nosu skinula nakon nekog vremena jer su svi počeli bušiti nos, ostavila samo na pupku.

Venera u Jarcu, dispozitor Venere - Saturn u Vodenjaku, dispozitor Saturna - Uran u Jarcu.

Uran konjukcija Neptun i opozicija ASC.

To je sve što Uran kontaktira. Mislim da mi je karta sklonija tetovažama, pa sam zbog toga mislila da bi tetovaže i pirsinzi bili povezani jer sam oduvijek htijela uraditi tetovažu, ali sam radila pirsinge. I sad opet mi je došlo da želim tetovažu.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 15:59   #52
Ja mislim da im je Mars (ubadanje, bušenje) zajednička strana. Ne volim ni jedno ni drugo. A Ve-Ur imam, pa mi to nije nimalo privlačno.
Mora postojati neka mazohistička crta, jer to je neka vrsta nasilja nad tijelom.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 16:29   #53
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ja mislim da im je Mars (ubadanje, bušenje) zajednička strana. Ne volim ni jedno ni drugo. A Ve-Ur imam, pa mi to nije nimalo privlačno.
Mora postojati neka mazohistička crta, jer to je neka vrsta nasilja nad tijelom.
Ne mislim da je u pitanju uvijek mazohistička crta, jer ljudi iz različitih razloga rade pirsinge/tetovaže, motiva ima milijun. To bi značilo da je većina mazohista jer previše populacije ima npr. probušene uši

A Mars je sigurno zajednički, pa s njim nešto mora biti vezano..
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 17:33   #54
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Ne mislim da je u pitanju uvijek mazohistička crta, jer ljudi iz različitih razloga rade pirsinge/tetovaže, motiva ima milijun. To bi značilo da je većina mazohista jer previše populacije ima npr. probušene uši

A Mars je sigurno zajednički, pa s njim nešto mora biti vezano..
Upravo to, različiti su motivi i različitu poruku osobe žele poslati svojim tatooom, a samim time i različiti aspekti u natalnoj karti to opisuju. Netko time želi pokazati svoj "paćeničku" dušu, netko to radi zbog trenda, netko želi pokazati da je kul, netko obilježiti time nešto važno u svom životu i na taj način tomu dati "težinu", netko iz hira i tako to...

Dakle treba s jedne strane osoba imati "toleranciju na bol" a s druge želju za ukrašavanjem "bockanjem" (Venera/ukrašavanje - Mars/igla/bušenje).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 22:55   #55
Natalno imam vezu Venera - Saturn & Mars.

Kada sam se tetovirala, Merkur i Uran su mi tranzitirali natalnu Veneru. Tetovaža je u kineskim ideogramima - neobično (Uran) pismo (Merkur) na tijelu (Venera u 1.) Tranzitni Saturn (oznaka) aplicirao je na natalni Mjesec (emocionalni poriv). Kod mene je tetovaža izraz emotivnih kategorija koje sam tada smatrala za sebe važnim za život i obilježava punoljetnost jer sam je napravila za 18. rođendan. Odluka je vrlo vjerojatno donesena za vrijeme opozicije tranzitni - natalni Saturn.

Razmišljam o još tetovaža ali nekako nisam još definitivno donjela odluku jer imam previše ideja što bih mogla staviti. Pričekat ću još jednu opoziciju tranzitnog na natalni Saturn.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 23:57   #56
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Upravo to, različiti su motivi i različitu poruku osobe žele poslati svojim tatooom, a samim time i različiti aspekti u natalnoj karti to opisuju. Netko time želi pokazati svoj "paćeničku" dušu, netko to radi zbog trenda, netko želi pokazati da je kul, netko obilježiti time nešto važno u svom životu i na taj način tomu dati "težinu", netko iz hira i tako to...

Dakle treba s jedne strane osoba imati "toleranciju na bol" a s druge želju za ukrašavanjem "bockanjem" (Venera/ukrašavanje - Mars/igla/bušenje).
Da, to za različite motive mi je i bilo nekako logično.
A da li isto što vrijedi za tetovaže vrijedi i za pirsinge?

I ako npr. u natalu ne postoji direktna veza između Marsa i Venere, može li se gledati njihova veza preko njihovih vladara?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 12:24   #57
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Dakle treba s jedne strane osoba imati "toleranciju na bol" a s druge želju za ukrašavanjem "bockanjem" (Venera/ukrašavanje - Mars/igla/bušenje).
Da, imam 2 tetovaže i Mars u Vagi u 8. kući

Još ako tome dodamo da Vaga/Venera simbolizira kožu simbolika je potpuna
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 13:55   #58
A valjda je najbitnije da osoba ima takav ukus (Venera). Bez toga ne bi išlo.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 13:59   #59
Ja još nemam tetovažu, ali imam toliko grandiozne planove da ću nakon prve vjerojatno izgledati kao yakuza jer će imati toliko detalja da će morati biti vrlo vjerojatno preko cijelih leđa.

Mars i Venera u Lavu, pa mora biti nešto flashy, nikako skromno
Skarga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 20:46   #60
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Pokušala sam to na svom primjeru razjasniti. Imala sam pirsing na nosu, jeziku i pupku, i probušene hrskavice na oba uha. Skinula s jezika brzo nakon stavljanja, na nosu skinula nakon nekog vremena jer su svi počeli bušiti nos, ostavila samo na pupku.

Venera u Jarcu, dispozitor Venere - Saturn u Vodenjaku, dispozitor Saturna - Uran u Jarcu.
Pa ako je motivacija da se deluje "opasno", vezala bih to za Pl. Ako je motiv da se bude drugačiji, da se dobije izgled "alternativca", onda je Uran.

Sa Ve-Ur, htela sam da se tetoviram u srednjoj. Umesto toga sam uradila probnu tetovažu kanom. Sljuštila sam je posle par dana s kože, jer nisam mogla podneti da imam nepromenljivu sliku na svom telu . Tu sam zaključila da nije to za mene

Mada mi malo čudno za Veneru u Jarcu, iako jeste Sa u Vodenjaku. Šta bi istetovirala? Dolare?

Ja sam htela leptira, jer me asocira na lepršavost i nestalnost Ve-Ur.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.