Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2013., 16:13   #1
Obuća (i odjeća) - kvaliteta i cijena

Ponukana višemjesečnim zgražanjem nad proizvodima kad god krenem u shopping, odlučila sam pokrenuti ovu temu da čujem i vaša mišljenja i iskustva oko toga.

Dakle, prvo što se tiče odjeće, to sam stavila čisto da izrazim razočarenje poznatim imenima kao što su H&M, Bershka, Zara & co. Daleko od toga da si i ja ne kupim nešto u njihovim trgovinama, ali ipak u zadnje vrijeme nemilo pretjeruju oko cijena. Probam košulju od 150 kuna u H&M-a i kroj je prečudan, nekako steže preko prsa, a ispod pazuha nekako čudno zateže jer uopće nije krojeno po normalnom ljudskom tijelu. Moram napomenut da imam normalne mjere, tako da nije da me steže zbog velikih sisa il slično :P
Nadalje, haljina u Zare na sniženju 200 kuna - probam je i ne mogu vjerovat kako nekako visi čudno, nema nikakvog normalnog oblika u gornjem dijelu, kao da ju je neko dijete zašilo od oka i nitko kasnije nije provjeravao pristaje li doista ženskom tijelu.

Ali dobro, primarnija je stvar obuća - e to je tek priča za sebe. Kupila sam u Bershki čizme od 400 kuna. Dakle, nisam očekivala čuda niti da će zaživjeti na kiši ili ne znam šta, ali izvršavanje osnovne funkcije (normalno hodanje) bi se za te novce bar trebalo podrazumijevati. Ali, te sprave za mučenje su i u tome pobacile. Oplata, odnosno dno cipele je bila toliko ravna da sam sa svakim korakom osjećala kako mi se stopalo deformira. A hodati u tome sat vremena ili, ne daj Bože, više.... Uf. Još su me žuljale, čudno mi stezale prste naprijed ( da su jednom krvarili), ali eto glavni problem je bilo to dno. Također da i tu kažem, nemam nekakvo široko stopalo ili ne znam kakvo - normalno je, zato i nije dobro podnijelo takav čudan kalup koji uopće nije prilagođen normalnom obliku ljudskog stopala. To sam vidjela i u H&M-u, za Zaru pretpostavljam da je tako, ne znam. Prijateljica mi je za 250 kuna kupila sandale u Shoe Be Do (ili Shoe Box, jedno od to dvoje) i isto su bile preravne i samo s jednom crtom koja je izgledala kao da će svakog časa puknuti. Ja sam u jednoj od te dvije trgovine probala štikle od 800 kuna jer me zanimalo vrijede li bar pola od toga i nisam mogla vjerovati kako su nekako neudobne i imaju dosta tvrde i nefleksibilne rubove, kao da su neke iz Roberta od 50 kuna. Njih ne osuđujem, oni bar cijenama pokažu gdje su u kvaliteti pa ti nije žao, ali zato mi se gade ove komercijalne i razvikane marke koje obična kineska sranja prodaju kao da su od zlata napravljene.

Zaključak: cijena i kvaliteta sve više obrnuto proporcionalno rastu - moraš sve više i više para davati za sve jadnije i gore stvari.


Oprostite ako već postoji ova tema i što sam se raspisala, ali... Što se to događa? Gdje da kupujemo, u nekim žnj trgovinama ili nekim ekstra ekstra skupim? Ili u običnim kineskim dućanima, još oni ispadnu najkvalitetniji...

Kakva su vaša iskustva oko ovoga, jesu li i vas razočarale ove polifunkcionalne trgovine koje izbacuju i obuću i odjeću bez svijesti da za to netko planira izdvojiti pozamašnu svotu i to nositi na sebi te preskupa i precijenjena imena kao što su Shoe Be Do i ekipa? Ili su, pak, iskustva pozitivna?
Betty Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 17:21   #2
Pa neznam što bi rekla na ovo... Zarina kolekcija mi je ovu sezonu sva , iako krpice tamo uglavnom kupujem na sniženju, a sa svime što sam do sada kupila sam zadovoljna što se kvalitete tiče. Vjerujem da ima i tamo krpa, al ja eto nisam naletjela na njih. H&M kako kada, ima svega, al tamo isto ko i u Bershki ne očekujem previše, kupim ono što mi se kvalitetom čini ok...
Što se obuče tiče, imam skuplje obuće koja nije toliko udobna, a s druge strane imam dosta Zarinih cipela i čizama koje su mi fakat sve odlične i udobne. A iznenađenje sezone su mi bile Bershkine štikle sandale koje nisam doslovce skidala cijelo ljeto. Doduše, to mi je jedina obuća od Bershke, pa nemam usporedbe...
Andrijana1312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 18:29   #3
Quote:
Betty Mo kaže: Pogledaj post
kao da ju je neko dijete zašilo od oka
Ja potpisujem sve kaj si navela, isto se i ja pitam, ali ovo sam morala quotat jer bojim se da to stvarno je zašilo neke dijete (no o tome ima više govora u nekom drugom pdf-u).

Navedenim markama ja sam užasno razočarana, pogotovo kad se sjetim da sam prije 10 godina u Austriji kupovala od iste brendove (H&M, Bershka) i bili su puuuno bolji neg danas.
Ja sam odustala i lijepo prešla na 2nd hand shopove, iako treba malo više kopati da se nešto dobro nađe, nađe se stvarno kvalitetna roba.
Vicky Leax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 18:49   #4
Apsolutno potpisujem sve što si rekla. Imam Benettonovu kašmir vestu iz 1996. i to je kvalitetna kašmir vesta proizvedena u Italiji. Imam njihovu 3 godine staru kašmir vestu koja se sva ofucala i koliko god da skidam bombice s nje nije mi za drugo nego za šetnju po Bundeku...i da, proizvedena je negdje na istoku. Možda je Benetton postao cijenovno pristupačniji, ali osim povremenog zgodnog dizajna nema ništa zajedničko s nekadašnjim Benettonom, tako da ga izbjegavam.
Marke tipa Zara, Mango, H&M tu i tamo imaju zgodan model, ali loš materijal, dobar materijal s užasnim krojem...dakle nikako da se poklopi dobar model, izdrada i materijal.
Tu i tamo nešto dobro još uspijem naći u sOliveru, T.Tailoru, tako da se sve više orijentiram na T.Hilfiger, Lacoste, R.Lauren i sl. Bez obzira što mi nekad zapne za oko nešto u navedenim jefitnijim dućanima, zaobilazim ih jer nisam dovoljno bogata da kupujem jeftino jer je to roba za par nošenja (ofuca se, dobije bombice, rupice, izokrenu se šavovi na rukavima i sl. koliko god da pazim kod nošenja i održavanja). U New Yorker, Bershku, C&A, OVS, Stradivarius i sl. niti ne ulazim.
Što se tiče obuće, tu sam posebno osjetljiva jer mi je bitno da je obuća udobna, od dobrih materijala, ali i dobrog dizajna. Tu me je najviše razočarao Aldo...cijenama su prihvatljivi, materijal i izrada solidni, dizajn super, ali ubijaju noge...imam njihove dvoje cipele, ali nakon sat vremena stopala me bole kao da me netko tukao po njima.
I zaključak: imam blizu 40 godina i rađe kupujem klasične stvari i za njih odvojim podosta novca, nego da kupujem jeftine stvari, pretrpavam ormar i nemam ništa pošteno za obuć i obut. No kad sam bila studentica u ranim dvadesetim nije bilo dućana koji su danas na našem tržištu i kad sam otišla van i ja sam gledala da kupim čim više komada za čim manje love, ali su tada i ti jeftiniji brandovi bili kvalitetniji, nije bilo takve invazije nekvalitetne robe na tržištu. Mislim da treba procijeniti što se od odjeće očekuje...da je u trendu za jednu sezonu pa kakva god da je samo da je ili da se kupuju vredniji komadi za na duge staze.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 23:15   #5
Quote:
Vicky Leax kaže: Pogledaj post

Navedenim markama ja sam užasno razočarana, pogotovo kad se sjetim da sam prije 10 godina u Austriji kupovala od iste brendove (H&M, Bershka) i bili su puuuno bolji neg danas.
Ja sam odustala i lijepo prešla na 2nd hand shopove, iako treba malo više kopati da se nešto dobro nađe, nađe se stvarno kvalitetna roba.

Ja vidim razliku samo od vremena kad se otvorio H&M ovdje, kamoli neće netko poput tebe tko ima staž u kupovini toga. Znači ima u second hand shopovima dobre odjeće? Moram priznat da se meni nikad nije dalo pretjerano istraživati po gradu, trgovački centri jesu najjednostavniji, ali ovo stvarno postaje preloše, tako da bi trebala malo to i ove nepoznate trgovine...

Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post

Što se tiče obuće, tu sam posebno osjetljiva jer mi je bitno da je obuća udobna, od dobrih materijala, ali i dobrog dizajna. Tu me je najviše razočarao Aldo...cijenama su prihvatljivi, materijal i izrada solidni, dizajn super, ali ubijaju noge...imam njihove dvoje cipele, ali nakon sat vremena stopala me bole kao da me netko tukao po njima.
I zaključak: imam blizu 40 godina i rađe kupujem klasične stvari i za njih odvojim podosta novca, nego da kupujem jeftine stvari, pretrpavam ormar i nemam ništa pošteno za obuć i obut. No kad sam bila studentica u ranim dvadesetim nije bilo dućana koji su danas na našem tržištu i kad sam otišla van i ja sam gledala da kupim čim više komada za čim manje love, ali su tada i ti jeftiniji brandovi bili kvalitetniji, nije bilo takve invazije nekvalitetne robe na tržištu. Mislim da treba procijeniti što se od odjeće očekuje...da je u trendu za jednu sezonu pa kakva god da je samo da je ili da se kupuju vredniji komadi za na duge staze.

Ja isto postajem osjetljiva na obuću jer sad kad izađem ujutro iz stana provedem vani skoro cijeli dan i mrzim kad se moram misliti o tome kako ću hodati i koliko ću hodati.. Nedavno sam bila primorana kupiti čizme za kišu, čak je ok kalup i sve, samo što me strašno nažuljaju pogotovo ako nemam čarape pa stavljam flastere iznad pete i to... Ali nemam pojma u kojoj bi trgovini inače gledala kvalitetniju obuću, nedavno sam na primjer naišla na čizme u nekoj nepoznatoj trgovini kožne izvana i iznutra, 600 kuna, a ono plitak onaj dio za petu nazad, da su obične baletanke ili nešto stopalo bi stalno ispadalo, a onako se neprestano pomiče i struže po peti... Ma katastrofa, ja isto biram jeftiniju odjeću jer sam studentica pa ne kupujem na duže staze sad, ali opet bar je prije jeftinija imala neki oblik, sad ni to! Pesimizam zavladao u tom području kod mene
Betty Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 23:17   #6
Quote:
Andrijana1312 kaže: Pogledaj post
Pa neznam što bi rekla na ovo... Zarina kolekcija mi je ovu sezonu sva , iako krpice tamo uglavnom kupujem na sniženju, a sa svime što sam do sada kupila sam zadovoljna što se kvalitete tiče. Vjerujem da ima i tamo krpa, al ja eto nisam naletjela na njih. H&M kako kada, ima svega, al tamo isto ko i u Bershki ne očekujem previše, kupim ono što mi se kvalitetom čini ok...
Što se obuče tiče, imam skuplje obuće koja nije toliko udobna, a s druge strane imam dosta Zarinih cipela i čizama koje su mi fakat sve odlične i udobne. A iznenađenje sezone su mi bile Bershkine štikle sandale koje nisam doslovce skidala cijelo ljeto. Doduše, to mi je jedina obuća od Bershke, pa nemam usporedbe...
Slažem se da se u Zari može probrati nešto bolje, ali u globalu je prepreprecijenjena
Betty Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 01:01   #7
Meni je HM kod nas teska katastrofa. Nekad mi zapne nesto za oko pa i kupim ,ali presla sam na totalno odvikavanje od HM-a jer se nakon nekoliko nosenja bas vidi kako je roba nekvalitetna.
Sto se tice Zare , to mi je slaba tocka i 80posto ormara mi je Zara. Stvarno su neke stvari precijenjene tipa kosulje ili obicne majice ljetne itd.. ali njihova obuca sva koju sam dosad kupila se jos uvijek drzi i u odlicnom je stanju, tako da kad god mi se svidi nesto od Zarine obuce to kupim bez beda .
marina_sb_zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 01:16   #8
Meni je Zara ponekad fantastična dizajnom, ali dati 400 kn za običan poliester mi ne pada na pamet. Jako su im nekvalitetni materijali i to mi je glavni razlog što sam prestala tamo ostavljati novce. Čak su i obične kratke majice ko neka krpa, uopće ne znam bi li preživjele tri pranja u mašini.
Nije mi toliko do modela samih, da se i dalje naći ok stvari, ali materijali su baš žalost!
Sunce i oblaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 01:25   #9
što se udobnih cipela tiče, a niže cijene, postoji u humanicu neka talijanska marka u kutijama tamno roze/ljubičaste boje, al se ne mogu sjetiti naziva....cipele su im oko 300-400 kn, a jako mekane, udobne i ugodne za cijeli dan...sestra i prijateljica su kupovale i jako su bile zadovoljne...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 01:55   #10
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
što se udobnih cipela tiče, a niže cijene, postoji u humanicu neka talijanska marka u kutijama tamno roze/ljubičaste boje, al se ne mogu sjetiti naziva....cipele su im oko 300-400 kn, a jako mekane, udobne i ugodne za cijeli dan...sestra i prijateljica su kupovale i jako su bile zadovoljne...
Ako se sjetiš marke, molim te napiši. I vi ostale isto podijelite ako negdje naiđete na kvalitetnu obuću jer mi stvarno ne bi bilo žao čak dati i više novaca ako vidim da se isplati... Ali ovako kad vidiš da nema razlike dati za cipelu 50 ili 500 kuna... Žalosno, ova masovna proizvodnja stvarno nemilo uništava kvalitetu jer se sve komercijalizira, a teško je opstati u proizvodnji kvalitete u svijetu koji se oslanja na marketing i poznato ime

A to za materijale i govorim... Još ja slabije raspoznajem poliester i to, ali nekako otprilike pretpostavljam pa nabadam Prijateljica mi se u to dosta razumije, uvijek me uči kad dođe u Zagreb pa se skupa zgražamo nad cijenama poliestera od kojeg se za gotovo 15-20 kuna može sašiti majica koju prodaju za 200 :/
Betty Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 02:24   #11
pogledam u humanicu kad prođem u cc1, pa napišem...

ja preko zime već godinama nosim bronx reno čizme (imam 4 boje - cognac, chilly, black distressed, navy) koje sam naručila s butyka i još uvijek su sve kao nove..u njima sam od jutra do navečer i preudobne su...također imam panama jack godinama za bljugovito i kišovito vrijeme i isto mogu samo reći oboje vrijede svake lipe....

što se odjeće tiče, tu je već teže pronaći nešto kvalitetno, ugodnog materijala i lijepog dizajna...

sestra je nedavno kupila predivnu suknju kod grete gudelj u gundulićevoj za 350 kn...ja sam kod nje vidjela savršenu jaknu/sako i razmišljam da i meni napravi takvu....jer takvih materijala nema u zari i sl. masovnim trgovinama...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 09:56   #12
onda sam valjda ja jedina nezahtjevna osoba ovdje

naime, ja kupujem i u bershki i u zari i h&mu, njujorkeru- znači svim tim "Šrot" dućanima

koja je moja tajna?

kupujem isključivo na popustima. u zadnjih 6,7 godina je to moj "način rada" jer sam 90% stvari koje gledam po normalnoj cijeni uspjela uhvatiti po snizenoj. u čemu je kvaka? dosta često obilazim dućane- ne kupujem- nego obilazim da vidim da li je nesto snizeno. isto tako ako mi se nesto jako svidja a nema mog broja, pokusat cu uzet koji broj veće i isfurat na neki drugi način
tako da kad platim 70 kn haljinu koja je nekad kostala 259 kn nisam nezadovoljna

također, dosta sam oprezna sa odjećom- vješam ih na vješalice, pazim kako perem, i sl.

nakon sto sam se "zasitila" odjece( a to je jako brzo ) prodajem ju na krpicama. to je sve jako dobro ocuvana roba, i do sada sve djevojke koje su kupovale od mene su prezadovoljne stanjem robe

novcem koji dobijem kupujem ponovno novu robu ( na snizenjima )
sharenaloptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 10:54   #13
ja sam nekidan tražila biker čizmuljke, obišla sam hm, zaru, mass, shoe box, shoe be do, i još par i prozvizdila sam, 400-500kn su od umjetne kože, đonovi katastrofa, većinu nisam ni probala, jer su naočigled loše. mislim da ću i ja naručiti nešto iz uk
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 10:57   #14
Quote:
marina_sb_zd kaže: Pogledaj post
ali njihova obuca sva koju sam dosad kupila se jos uvijek drzi i u odlicnom je stanju, tako da kad god mi se svidi nesto od Zarine obuce to kupim bez beda .
I ja imam jedne njihove peep toe salonkice od neke čvrste tkanine s lakiranim rubom...savršene...udobne, nisu izgubile formu...mada rijetko kod njih naletim na nešto što mi djeluje kvalitetno.

Quote:
sharenaloptica kaže: Pogledaj post
kupujem isključivo na popustima
Ni ja ne kupujem nikako drugačije...ne pada mi na pamet dati lovu za toliko precijenjene stvari koje su i na sniženju granične s obzirom na plaćeno/dobiveno u odnosu na USA i Europu.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 11:25   #15
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
ja sam nekidan tražila biker čizmuljke, obišla sam hm, zaru, mass, shoe box, shoe be do, i još par i prozvizdila sam, 400-500kn su od umjetne kože, đonovi katastrofa, većinu nisam ni probala, jer su naočigled loše. mislim da ću i ja naručiti nešto iz uk
prije neg krenes narucivati online, chekiraj postolara zvonimira u ilici. neki dan sam u prolazu skuzila odlican primjerak biker cizama u izlogu. sigurna sam da se detalji poput kopci, zakovica i sl. mogu dogovoriti. neam pojma koja je cijena. nisam nikad imala nikakve druge cipele od nasih postolara, osim rimljanki i to mi se pokazalo odlicno kako cijenom tako i kvalitetom.
__________________
OOS
lik iz bajke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 11:50   #16
Quote:
lik iz bajke kaže: Pogledaj post
prije neg krenes narucivati online, chekiraj postolara zvonimira u ilici. neki dan sam u prolazu skuzila odlican primjerak biker cizama u izlogu. sigurna sam da se detalji poput kopci, zakovica i sl. mogu dogovoriti. neam pojma koja je cijena. nisam nikad imala nikakve druge cipele od nasih postolara, osim rimljanki i to mi se pokazalo odlicno kako cijenom tako i kvalitetom.
nisam iz zg
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 12:58   #17
Kvaliteta odjeće i obuće definitivno se iz godine u godinu besramno srozava, a cijene rastu. Ja sam starija situirana gospođa, pa mi cijene (novac) nisu problem (pogotovo što nisam više, kao dok sam bila mlada, nezasitna što se tiče količine...)
Problem mi je kvaliteta: dućani koje navodite (u kojima sam prije puno kupovala, u Austriji i Italiji) danas prodaju (po mom sudu) krpe, uglavnom sintetičke, doduše često dobroizgledajuće, ali to mene više ne zadovoljava. S druge strane, ne želim u razvikanim dućanima kupovati skupe brandove za enorman novac, iako su stvari kvalitetne. Nisam ni taj tip žene koja se oblači tako da svaka stvar na njoj vrišti "koštam nebulozno puno!!!", puno vrhunske lak kože, zlatnih lanaca, krznenih dodataka, svile... znate na kaj mislim... ono..."ja sam skupa milf" stil...

Netko je spominjao kašmir vestice: evo, gdje da se danas kupi normalna, obična, ali kvalitetna klasična kašmir vestica (ili, gle mene zahtjevne, kašmir twin set, sve jednostavno, bez ikakvih kerefeka u kroju, "najobičnijih" boja: camel, crne, sive...?)
Kupila sam pred nekoliko godina jednu malu sivu kašmir dolčevitu u Mangu. Još je ista kao tada (mazim ju i pazim ko oko u glavi, nježno ručno pranje i te stvari... ). Bila pred par dana u Mangu, pogledat nemaju li slučajno u asortimanu nešto što bi makar bilo od kašmira... Ni slučajno: isto same krpe, za koje ti je, dok su još na dućanskim vješalicama, jasno da će trajati 2 pranja.

U Zari sam na vješalicama vidjela majice od nekog nježnog, poluprozirnog makoa, od kojih je već tamo svaka druga bila oštećena (npr. na mjestu gdje je bila napeta na vješalici, ili s rupicama po šavovima, gdje je konac proparao materijal.) Ma tko to uopće kupuje?!?
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 14:05   #18
Quote:
Betty Mo kaže: Pogledaj post
Slažem se da se u Zari može probrati nešto bolje, ali u globalu je prepreprecijenjena
Baš tako, zato sam i navela da kupujem uglavnom na sniženjima.
Imam dosta Zarinih cipela koje se s vremenom nisu nimalo izdeformirale, a i par komada klasičnih suknji i košulja koje su stare 2-3 godine, koje stvarno često nosim, a izgledaju ko nove...
Tako da se fakat može probrati dobrih i kvalitetnih komada (ono što mi se čini šrot neću ni isprobavati), a ako su još i sniženi... ja sam uglavnom sa Zarom zadovoljna...
Andrijana1312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 14:14   #19
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
pogledam u humanicu kad prođem u cc1, pa napišem...

ja preko zime već godinama nosim bronx reno čizme (imam 4 boje - cognac, chilly, black distressed, navy) koje sam naručila s butyka i još uvijek su sve kao nove..u njima sam od jutra do navečer i preudobne su...također imam panama jack godinama za bljugovito i kišovito vrijeme i isto mogu samo reći oboje vrijede svake lipe....

što se odjeće tiče, tu je već teže pronaći nešto kvalitetno, ugodnog materijala i lijepog dizajna...

sestra je nedavno kupila predivnu suknju kod grete gudelj u gundulićevoj za 350 kn...ja sam kod nje vidjela savršenu jaknu/sako i razmišljam da i meni napravi takvu....jer takvih materijala nema u zari i sl. masovnim trgovinama...
Nikad nisam čula za tu trgovinu, kakve su cijene tamo i što ima? Baš me zanima kakvih sve ima trgovina po gradu koje nisam otkrila, ali kad ja slabo znam kojim se ulicama kretati jer živim u Zagrebu tri godine, a izgubim volju kad trebam ovako od oka birati stranu u koju ću iću u potragu.. A je li te strah naručivati obuću s interneta, to je ipak dosta složeno nije dovoljno samo izmjeriti stopalo, ima sto caka zbog kojih ti nešto ne bi moglo pasati... Nema problema s vraćanjem proizvoda?

Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
ja sam nekidan tražila biker čizmuljke, obišla sam hm, zaru, mass, shoe box, shoe be do, i još par i prozvizdila sam, 400-500kn su od umjetne kože, đonovi katastrofa, većinu nisam ni probala, jer su naočigled loše. mislim da ću i ja naručiti nešto iz uk
S ove iste stranice s koje i Allexis ili imaš još neke u vidu?
Betty Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 14:18   #20
Quote:
sharenaloptica kaže: Pogledaj post

nakon sto sam se "zasitila" odjece( a to je jako brzo ) prodajem ju na krpicama. to je sve jako dobro ocuvana roba, i do sada sve djevojke koje su kupovale od mene su prezadovoljne stanjem robe

novcem koji dobijem kupujem ponovno novu robu ( na snizenjima )
Je li kupuju cure na toj stranici? Baš sam i ja htjela neke stvari koje skoro nikad nisam ni obukla staviti, skroz su očuvane, baš si mi dala dobru ideju da se pozabavim time ovih dana i prodam ponešto tamo, a i možda sama nešto upiknem Je li ti kupuješ tamo, daju li i ostale cure dobro očuvane stvari?
Betty Mo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.