Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2015., 17:42   #21
Quote:
sunce86 kaže: Pogledaj post
Identicno je i kod nas,samo sto je ona vec prije imala problema sa zatvorom. Ali,kao da joj je to najlakse obavit stojecki u pelenu. Imali smo razdoblje da je normalno isla na wc,sad ceka da joj stavim pelenu za spavanje pa da to obavi. Pelenu za spavanje sam izbacila prije par dana jer joj je od prvog dana nocna pelena suha-otkad smo poceli odvikavanje. Moja ne kaka po tri ,cetiri dana. Pije sirup a ako ni to ne pomogne,ako vidim da se muci i da nejde,stavim cepic. To je bilo 2 puta do sada
nekog pametnog savjeta nemam,jer kazem,i mi se borimo.

Ona nikad nije imala problema sa zatvorom. Ne znam šta je ovo, ovo je nešto psihički, i nemam pojma kako da joj pomognem.
Sinoć smo stavili glicerinski čepić i ništa. Vrištala je i plakala sat vremena, stiskala se, trpila. Džabe grliti, maziti, čučati s njom, džabe obećavati kinder jaja i ostale pizdarije - ništa! Kako su u apoteci mm-u rekli da se u roku od pola sata mora pokakiti, mi smo shvatili da MORA i da nije dobro ako ne kaki nakon čepića. Ona NIJE kakila sat vremena nakon toga i onda smo u panici otišli pedijatrici, koja je rekla da to nema veze što se nije pokakila, da nije tako kako smo mi shvatili Dala nam je sirup Isolax. Naveče smo joj dali sirup, i opet se stiskala, plakala, govorila da ju boli guza, boli stomak, ali NEĆE da kaki. Mučili smo se i patili cijelo veče.. Za svo to vrijeme je imala pelenu, dakle, nismo joj branili da kaki u pelenu, mogla je.
Jutros se probudila nervozna i cijelo jutro se stiskala, prenemagala, govorila da ju boli guza i stomak, neće da kaki, neće da ruča, neće ništa. Samo hoće da ju nosamo i mazimo. Nije htjela ni piškiti. Ni u pelenu, ni bez nje, neće na šolju, neće na tutu... Jedva nekako sam ju nagovorila da piški na tutu, ali nije htjela ostati duže tako sjediti (ni čučati), jer joj taj položaj izgleda smeta, jer joj stvara napon na kakanje.
Kasnije sam ja otišla na šolju i sjela, kao ja ću kakiti, i zvala sam nju da me "čuva", i tad se uspjela pokakiti, stojeći. Nije sve pokakala, znam da ima još. Ali hajde, bar je nešto izbacila, pa mi je malo lakše.
Ne znam šta joj se dešava, zbog čega ima barijeru odjednom... Dobro nam je funkcionisalo kakanje u pelenu, piškenje u šolju, ne znam šta je ovo sad.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Old 13.02.2015., 20:03   #22
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
Koliko dugo je "prihvatljivo" da dijete od 2-2,5 godine nema stolicu? Kako smo skinuli pelenu, kakanje je postalo problem, odnosno moramo joj staviti pelenu da bi to obavila. Zadnji put je kod kuće kakila u subotu, a u ponedjeljak je bila u vrtiću, ali ne znam da li je kakila (ni tete se više ne sjećaju). Šta da radim da kaki? Pokušavala je juče i prekjuče i rekla je da ju boli guza. Ne jede hranu koja zatvara, čak suprotno, juhice, palenta... zaslađen čaj. Šta da radim?
Jelena ista stvar bila je I kod nas..trajanja skoro godina dana nakon skidanja pelene, jedno vrijeme kakala samo u kadu, ma cuda... puno pomogli savjeti od dr. jovancevica, vise puta sam citala ovaj clanak u tom periodu.... Prestalo je kad smo je staviti potpuno na ignore po tom pitanju ( sto je izuzetno tesko da se razumijemo jer vidis da se muci) plus potpuno razmocavanje stolice.. Stvar je psihicke ne fizicke prirode http://www.plivazdravlje.hr/vasa-pit...a-stolicu.html
__________________
8.6.2010. došlo nam naše zlato:)
buhtlica5 is offline  
Old 13.02.2015., 20:53   #23
Meni mali stalno zaglavljuje nozicu u drveni krevetic (kroz resetke od pokretne ogradice). Pogrijesila sam sto nisam uzela prenosivi, ali sta je tu je. Ako nastavi ovako, prodacu ga.
Kako ste vi rjesavali problem?
Vreca za spavanje, jastuci, ....
Nicoleta is offline  
Old 13.02.2015., 21:44   #24
Zaštita za ogradicu, vreća za spavanje.
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Old 13.02.2015., 21:58   #25
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post

Ona nikad nije imala problema sa zatvorom. Ne znam šta je ovo, ovo je nešto psihički, i nemam pojma kako da joj pomognem.
Sinoć smo stavili glicerinski čepić i ništa. Vrištala je i plakala sat vremena, stiskala se, trpila. Džabe grliti, maziti, čučati s njom, džabe obećavati kinder jaja i ostale pizdarije - ništa! Kako su u apoteci mm-u rekli da se u roku od pola sata mora pokakiti, mi smo shvatili da MORA i da nije dobro ako ne kaki nakon čepića. Ona NIJE kakila sat vremena nakon toga i onda smo u panici otišli pedijatrici, koja je rekla da to nema veze što se nije pokakila, da nije tako kako smo mi shvatili Dala nam je sirup Isolax. Naveče smo joj dali sirup, i opet se stiskala, plakala, govorila da ju boli guza, boli stomak, ali NEĆE da kaki. Mučili smo se i patili cijelo veče.. Za svo to vrijeme je imala pelenu, dakle, nismo joj branili da kaki u pelenu, mogla je.
Jutros se probudila nervozna i cijelo jutro se stiskala, prenemagala, govorila da ju boli guza i stomak, neće da kaki, neće da ruča, neće ništa. Samo hoće da ju nosamo i mazimo. Nije htjela ni piškiti. Ni u pelenu, ni bez nje, neće na šolju, neće na tutu... Jedva nekako sam ju nagovorila da piški na tutu, ali nije htjela ostati duže tako sjediti (ni čučati), jer joj taj položaj izgleda smeta, jer joj stvara napon na kakanje.
Kasnije sam ja otišla na šolju i sjela, kao ja ću kakiti, i zvala sam nju da me "čuva", i tad se uspjela pokakiti, stojeći. Nije sve pokakala, znam da ima još. Ali hajde, bar je nešto izbacila, pa mi je malo lakše.
Ne znam šta joj se dešava, zbog čega ima barijeru odjednom... Dobro nam je funkcionisalo kakanje u pelenu, piškenje u šolju, ne znam šta je ovo sad.
moj je jednom imao jako tvrdu stolicu koja ga je baš zaboljela, i onda se zablokirao i nije htio više na wc.

nakon 24 h bez kakanja (a moj ide 2x dnevno), postao je sav nikakav, i mi smo stavili čepić
držao ga je 12 h

i nakon 12 h, pokakao se tek kad sam ga stavila na tutu pred tv-om (što nisam nikad) i držala zagrljenog.

i nakon toga naredna 2x isto tako, tv da nije koncentriran na zadržavanje stolice i zagrljalj i tepanje da će sve biti ok.

ugl doslovno je od straha od ponavljanja boli uspio pobijediti fakin čepić.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Old 14.02.2015., 13:07   #26
Ne znam dal da pitam tu ili na adaptiranom. Ali ovako, mala mi ima proljev, dali slobodno dajem aptamil? I kako joj pomoci? Imam linex baby i rehidromikis? Treba izgurati vikend. Ali raspolozena je, pa mi je cudno sto ima proljev.
miatamara1 is offline  
Old 14.02.2015., 13:31   #27
mame,am jedno pitanje.imam bebu 7tj staru.prošli tjeda nije 3 dana imalo stolicu da bi nakon toga pokakao čisti proljev.i sad dalje ima 1-2 puta dnevno stolicu ali proljevastu.u to vrijeme negdje sam i ja pokupila neku zelacanu virozu ili trovanje želuca neznam ni sama.(i ja muku mucim s da oprostite proljevom već 4.dan)jel moguće da je on to od mene pokupio.isključivo je dojena beba.
sunascevz is offline  
Old 14.02.2015., 16:58   #28
Quote:
miatamara1 kaže: Pogledaj post
Ne znam dal da pitam tu ili na adaptiranom. Ali ovako, mala mi ima proljev, dali slobodno dajem aptamil? I kako joj pomoci? Imam linex baby i rehidromikis? Treba izgurati vikend. Ali raspolozena je, pa mi je cudno sto ima proljev.
Ne Aptamil. Specijalizirani AD za proljev, Humana ga ima.
Lineks i rehidromiks obavezno. Mada je nama bolji Polife od Linexa. Daj joj rižinu slu pomijesanu s kasicom od jabuke. Moju je to spasilo. I čaj od šipurka.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Old 15.02.2015., 10:43   #29
Quote:
sunascevz kaže: Pogledaj post
mame,am jedno pitanje.imam bebu 7tj staru.prošli tjeda nije 3 dana imalo stolicu da bi nakon toga pokakao čisti proljev.i sad dalje ima 1-2 puta dnevno stolicu ali proljevastu.u to vrijeme negdje sam i ja pokupila neku zelacanu virozu ili trovanje želuca neznam ni sama.(i ja muku mucim s da oprostite proljevom već 4.dan)jel moguće da je on to od mene pokupio.isključivo je dojena beba.

Ne moze preko mlijeka dobiti crijevnu virozu.
Trixie13 is offline  
Old 15.02.2015., 12:38   #30
Quote:
Trixie13 kaže: Pogledaj post
Ne moze preko mlijeka dobiti crijevnu virozu.
sta bi to onda moglo biti
sunascevz is offline  
Old 15.02.2015., 13:20   #31
kopiram s drugog topica jer mi je hitno a tu je prometnije

moram li ja osobno ici u hzzo za potpisati papire za drugih 6 mj. porodiljnog ili mi ih npr. moze muz tamo pokupiti, sve donijeti doma da ja to ispotpisujem i vrati natrag?

i sto nam sve od papira treba za to?

bolesna sam i nemam snage ni zelje hodati po institucijama a muz je available samo ovaj tjedan da to obavimo...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 15.02.2015., 13:33   #32
Moze ti muz podici i kod kuce to rijesis.
miatamara1 is offline  
Old 15.02.2015., 13:36   #33
Quote:
miatamara1 kaže: Pogledaj post
Moze ti muz podici i kod kuce to rijesis.
o, super onda!

a jel znas koji nam papiri jos trebaju osim tih njihovih formulara?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 15.02.2015., 14:07   #34
Ako budes ti koristila i dalje onda ne, podignte tamo papire, popunis i vracas u hzzo. Bar je kod nas u cku tako.
miatamara1 is offline  
Old 15.02.2015., 14:30   #35
hvala ti!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 15.02.2015., 15:02   #36
Kako bebu od 8 mjeseci potaknuti na iskasljavanje? Cujem da je puna slajma ali nikako da zakaslje i izbaci to. A pedica mi radi tek sutra popodne...probala sam bebusku inhalirati, ali to je borba, uspjela sam je drzati nekih minutu i pol, i nije neki uspjeh. Osim toga joj cistim nos, spricam hipertonicnom, pokusavam usisati ali nista ne izlazi, imam dojam da joj se sve slijeva negdje odozada. A grozno mi je ovo hroptajuce disanje. Mislim, ona je inace ok, opce stanje dobro, temperaturu nema.
didi fru is offline  
Old 15.02.2015., 15:09   #37
Jedino inhalacija. U takvoj situaciji u toj dobi mi smo dobili prospan sirup i na tome je ostalo.

Caj od sljeza
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 15.02.2015., 15:13   #38
Bebac 7 i pol mj.. pred par dana cinilo mi se izbija prvi zubic- donja jedinica desno,bila je s nutarnje strane bijela crtica.. medjutim danas mu je na mjestu dvojke uzasno oteceno i skoro pa ljubicasto , jel moguce da mu dvojka ide van? Od ove jedinice jos ni traga a kako je sve oteklo ne vidim vise ni tu bijelu crticu.. moze li ta oteklina biti od iceg drugog osim od zuba?
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Old 15.02.2015., 15:23   #39
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Jedino inhalacija. U takvoj situaciji u toj dobi mi smo dobili prospan sirup i na tome je ostalo.

Caj od sljeza
Hvala na odgovoru.
Uspjela sam je u međuvremenu odinhalirati s nekih 2,5 ml fiziološke, ali i dalje samo škripi.
Imam doma neki sirup od gradske ljekarne, dječji za iskašljavanje, sastav je bijeli sljez i trputac. Ali naravno u uputama piše od godine dana (ubit će me ta granica....još tri i pol mjeseca). Jel zna netko je li ok to dati?
Kuham čaj od sljeza. Nekak se nadam da to ne može škoditi.
didi fru is offline  
Old 15.02.2015., 15:37   #40
Ja ne bih davala taj sirup
Radije kupi prospan. Mada cujem da u hrvatskoj na njemu pise od dvi godine, ali u nas u bih ne pise tako i pedijatri ga propisuju i bebama, madai kod vas propisuju malenima kolko znam

Mozes probat skuhat 1 luk pod ljuskon, mozes ga nasjec i jednu jabuku i to davat, isto pomaze

Trputac je super, ali malenima bas treba pazit sa biljkama
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.