Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2016., 21:16   #21
mene je policija dvaput trazila na kucnoj adresi u Zg..
te me zvali iz Policije da se dopdjem odjaviti inace slijedi kazna...

sva sreca isao na godisnji i odmah se privremeno odjavio na 5 godina....

da su me kontrolirali na granici kaznu bih morao platiti..tako mi rekli u policiji
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 21:36   #22
Ma neka mi stave soli na rep, platit ću im kaznu, ali me nikad više neće ni na godišnjem vidjeti.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 22:41   #23
Totalna ludnica oko toga na fb grupama kako mi friend prica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 22:45   #24
Da, vidjela sam i ja par postova. Ajde, ako si već vani, nije da si ne možeš priuštiti kaznu, samo bi bilo puno jednostavnije da imam koga prijaviti što sam dobila oprečne informacije pri odlasku, pa da mi šalteruša plaća kaznu za koju me uvjerila da nema razloga da dobijem.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 00:00   #25
Ne moze se odjaviti remotely, pretpostavljam?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 00:07   #26
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Ne moze se odjaviti remotely, pretpostavljam?
trebalo bi se moci putem ambasade. ALI. kaze mi zena koja se preko ambasade odjavila (i platila to, of kors) da je sad nedavo (prije mj dana) isla u hr na odmor i pazigle - ona i dalje prijavljena, u MUPu nikakve informacije ni o kakvoj odjavi. pa za propucat se. radi se o odjavi na relaciji Kanada - jedan slavonski grad.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 06:05   #27
Ma zasto nisam iznenadjena?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 06:27   #28
Pa to se meni dogodilo na relaciji Zagreb-Zagreb kad mi je ukradena torbica i osobna u njoj.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 06:28   #29
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Ma zasto nisam iznenadjena?
jel da. bila sam tolko hepi kad mi je ambasada javila da to mogu i postom (jer su mi svi tvrdili da se mora osobno, a nama ambasada na 1000km), i onda se ona javi sa svojim iskustvom.. sad mi se opce ne baca 40$ x 3 za nas troje, kad je upitno jel ce to uopce proci
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 08:04   #30
Ja sam prosle godine selila u Belgiju i svu papirologiju potrebnu za privremenu odjavu prebivalista rjesavala u nasem veleposlanstvu u Bruxellesu. Nakon nekog vremena mi je na kucnu adresu (u Belgiji) stigao dopis veleposlanstva s prilozenom potvrdom MUP-a da sam privremeno odjavljena. Tek onda znate da je MUP odradio svoj dio posla i da ste stvarno privremeno odjavljeni. Ako ta potvrda iz nekog razloga ne stize, mozete opet kontaktirati s veleposlanstvom i pitati u kojoj je fazi rjesavanje zahtjeva.
Kamarmis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 08:22   #31
Koliko je trebalo da ti to stigne?
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 14:00   #32
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
jel da. bila sam tolko hepi kad mi je ambasada javila da to mogu i postom (jer su mi svi tvrdili da se mora osobno, a nama ambasada na 1000km), i onda se ona javi sa svojim iskustvom.. sad mi se opce ne baca 40$ x 3 za nas troje, kad je upitno jel ce to uopce proci


Briga njih jel to stoji u ladici ili je proslijedjeno dalje. Oci im se cakle zato na 40x3 za uslugu koja bi trebala biti besplatna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 11:49   #33
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Koliko je trebalo da ti to stigne?
Ne sjecam se tocno, ali sigurno vise od mjesec dana. Mislim da se sve to salje diplomatskom postom u RH, pa onda nakon obrade istim putem natrag... A naravno da to produljuje cijelu proceduru. Ne znam koliko sve moze trajati za druge kontinente.
Kamarmis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 19:46   #34
gdje se sve treba odjaviti nakon odlaska iz Hr
http://zagrebdublin.com/korisne-info...odlaska-iz-hr/
Trilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 17:36   #35
Quote:
Dostoj kaže: Pogledaj post
Novčanom kaznom od 500,00 do 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj fizička osoba:

1. koja u propisanom roku ne prijavi prebivalište ili boravište ili radi iseljenja iz Republike Hrvatske ne odjavi prebivalište ili ne produži prijavu boravišta (članak 3. stavci 1. i 3. i članak 4. stavci 1. i 3.),
a sa kojeg računa se misle naplatiti?
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 23:53   #36
Nakon koliko mjeseci izvan hrv se mora napraviti privremena odjava prebivališta? Ako naprimjer radim izvan hrv 6-8 mjeseci a ostatak sam u hrv dal trebam raditi privremenu odjavu ili ne?U mojem slučaju ja radim 8 mjeseci vani,a ostalo sam doma u hrv ili putujem ima da je neko u sličnoj situaciji?
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 01:00   #37
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
Nakon koliko mjeseci izvan hrv se mora napraviti privremena odjava prebivališta? Ako naprimjer radim izvan hrv 6-8 mjeseci a ostatak sam u hrv dal trebam raditi privremenu odjavu ili ne?U mojem slučaju ja radim 8 mjeseci vani,a ostalo sam doma u hrv ili putujem ima da je neko u sličnoj situaciji?
Ne trebas nista. Samo ako si vani duze od godine dana
Ni onda ne moras raditi odjavu nego samo odes u MUP i prijavis privremeni odlazak u inozemstvo.
Wild heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 02:52   #38
Quote:
Wild heart kaže: Pogledaj post
Ne trebas nista. Samo ako si vani duze od godine dana
Ni onda ne moras raditi odjavu nego samo odes u MUP i prijavis privremeni odlazak u inozemstvo.
zahvaljujem!
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 21:21   #39
Quote:
Wild heart kaže: Pogledaj post
Ne trebas nista. Samo ako si vani duze od godine dana
Ni onda ne moras raditi odjavu nego samo odes u MUP i prijavis privremeni odlazak u inozemstvo.


Odjava prebivalista ne utjece na status porezne rezidentnosti i to su odvojene stvari.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 03:17   #40
Najnovije od Danka Kozara koji je nedavno bio tema u clanku Jutarnjeg. Prenosim njegov post:

"Placanje poreza u HR - update:

*This will break the internet.*

Uglavnom, nakon sredjivanja nekih pogresaka u prvom poreznom rjesenju, dobio sam novo rjesenje od Porezne, i to na nesto MANJU cifru od izracunate.

Problem je sto je rjesenje puno netocnih navoda, tipa da je mene bivsa firma za koju sam radio u HR (RealNetworks) poslala u Irsku da tu radim, i pise da je to porez na place u 9, 10, 11 i 12. mjesecu!
(dok ja zapravo u Irskoj radim i placam porez od 5.5.2015, a supruga i djeca su mi se pridruzili PRIJE 9. mjeseca)

Zbog toga sam malo prije zvao poreznu i imao 10-minutni razgovor s referenticom. To sto sam cuo ne mogu vjerovati i jos sam u soku!

U najkracim crtama:
- oni "ne mogu knjiziti to nikako drukcije" nego kao RealNetworks (firma u kojoj sam radio do kraja 4. mj. 2015), jer da njihov sustav to ne moze
- jer "oni uopce ne znaju u kojoj firmi ja radim vani", jer da to nismo napisali (?)
- pitala me u cemu je problem, jer je "meni svejedno" kako je to proknjizeno i DA CU CAK DOBITI MANJU CIFRU NEGO MI JE ODVJETNIK TO ZARACUNAO
- na moje pitanje da li cu ostatak zivot placati porez Hrvatskoj, rekla mi je da moram placati porez u HR sve dok ne "odjavim prebivaliste" - rekla mi je da se odjavim (!?)
- rekla je da je ovo prvi takav slucaj na kojem ona radi, te da ona inace nije zaduzena za Ino porez i da je ona tu prijavu rjesavala 6 dana i molila me da je pokusam shvatiti, zvucala je jako nervozno

Eto, htio sam podijeliti ovo s vama. Ne bih odmah htio implicitati na zakulisne igre i korupciju u svim porama hrvatskog drustva, ali do sada nisam dosao do drugog zakljucka."
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.