Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 22:46   #421
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Eto, iste takve argumente su koristili i domaći protivnici parada pa ih je dočekao bijes "modernih i tolerantnih pravednika" boraca za pravu stvar.

Gle i kod nas su pričali da je parada provokacija i pričalo se "zašto to ne rade u svoja četiri zida". Tada je to odbačeno kao argument, još se ismijavalo takvo obrazloženje, ali kad su u pitanju imigranti onda se mora paziti da ih se ne isprovocira, a oni koji organiziraju paradu su zločesti.

To je ono što sam napisao u prethodnom upisu. Nema tih pravljenja razlika. I to selektivno dopuštanje na ne toleranciju jednima, a drugima se ne dopušta.

Ili parada provocira sve pa se onda neće nigdje održati ili će se održati bez obzira na osjećaj provokacije koji se kod nekoga može pojaviti
A ne ova mutava opravdanja gdje nije OK prema muslimanima, ali će domaći kršćani i govno progutati ako treba.

sorry, miješaš kruške i jabuke

da lijeva ekipa, ili točnije, da gay populacija želi u dijelu grada gdje žive imigranti organizirati gay paradu onda bi mogli reći da je motiv i cilj jednak onome koji imaju i kod svih ostalih parada

no, kad desna ekipa koja je u pravilu protiv parade sada želi organizirati paradu i to upravo u dijelu grada gdje su smješteni ljudi čiji je svjetonazor daleko konzervativniji i od tih desnih - nije ništa drugo nego čista provokacija

I ovo nije mutavo opravdanje nego činjenično stanje

nego nisi mi odgovorio na ovo pa bih lijepo molila odgovor
Quote:
Koliko puta je Švedska desna demokratska stranka organizirala Gay paradu? Ili aktivno sudjelovala u njoj? Ili pripremi iste?
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 03.10.2017., 23:18   #422
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
sorry, miješaš kruške i jabuke

da lijeva ekipa, ili točnije, da gay populacija želi u dijelu grada gdje žive imigranti organizirati gay paradu onda bi mogli reći da je motiv i cilj jednak onome koji imaju i kod svih ostalih parada

no, kad desna ekipa koja je u pravilu protiv parade sada želi organizirati paradu i to upravo u dijelu grada gdje su smješteni ljudi čiji je svjetonazor daleko konzervativniji i od tih desnih - nije ništa drugo nego čista provokacija

I ovo nije mutavo opravdanje nego činjenično stanje

nego nisi mi odgovorio na ovo pa bih lijepo molila odgovor
Što se tiče pitanja... pokušala je organizirati jednu i sudjelovati u njoj ali nije uspjela zbog dvostrukih standarda, jbg ali tako je. Jer se jednom dijelu populacije, onom imigrantskom oprašta ne tolerancija.

Drugo, ako je švedska stranka željela organizirati gay paradu onda je očito imala s kime to i organizirati, odnosno došao bi im dio gay populacije.

Ili je po tebi samo ljevica pretplaćena na organizaciju i kad ona to radi sve je OK, nema govora o provokaciji....

I ne radi se tu tko želi što organizirati...

Ponavljam, opet će se dopustiti imigrantima, muslimanima pravo na ne toleranciju i traži će se opravdanja, pričat o provokacijama i da ih se pusti na miru.
Isti ljudi neće korisiti istu argumentaciju o provokaciji za domicilno stanovništvo.

To su dvostruki standardi
To je licemjerje
To nije iskrena borba za tuđa prava čime se ljevica voli kititi.
To nije ravnopravnost ni prema gay populaciji, ali ni prema onima koji nemaju pravo na osjećaj provokacije, dok drugi imaju.
vojvo is offline  
Old 04.10.2017., 00:15   #423
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Što se tiče pitanja... pokušala je organizirati jednu i sudjelovati u njoj ali nije uspjela zbog dvostrukih standarda, jbg ali tako je. Jer se jednom dijelu populacije, onom imigrantskom oprašta ne tolerancija.

Drugo, ako je švedska stranka željela organizirati gay paradu onda je očito imala s kime to i organizirati, odnosno došao bi im dio gay populacije.

Ili je po tebi samo ljevica pretplaćena na organizaciju i kad ona to radi sve je OK, nema govora o provokaciji....

I ne radi se tu tko želi što organizirati...

Ponavljam, opet će se dopustiti imigrantima, muslimanima pravo na ne toleranciju i traži će se opravdanja, pričat o provokacijama i da ih se pusti na miru.
Isti ljudi neće korisiti istu argumentaciju o provokaciji za domicilno stanovništvo.

To su dvostruki standardi
To je licemjerje
To nije iskrena borba za tuđa prava čime se ljevica voli kititi.
To nije ravnopravnost ni prema gay populaciji, ali ni prema onima koji nemaju pravo na osjećaj provokacije, dok drugi imaju.
I opet
licemjerni pakosni zločesti provokatori koji su inače protiv ali eto sada bi oni bili malo liberalni

točno, nije ravnopravnost ni prema gay populaciji jer ih koriste za svoje , sve samo ne plemnite ciljeve

nema "osjećaja" provokacije
ovo JE provokacija

nisam te pitala jel desni imaju s kim organizirati paradu - naravno da če se uvijek naći oni kaj vole parade i "parade" i prosvjede

Koju to gay paradu je pokušala organizirati?
Imaš link? Ili da ti vjerujem/o na riječ?
nisu uspjeli zbog dvostrukih standarda?
moguće njihovih?
pa tko će im vjerovat?
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 04.10.2017., 00:20   #424
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
I opet
licemjerni pakosni zločesti provokatori koji su inače protiv ali eto sada bi oni bili malo liberalni

točno, nije ravnopravnost ni prema gay populaciji jer ih koriste za svoje , sve samo ne plemnite ciljeve

nema "osjećaja" provokacije
ovo JE provokacija

nisam te pitala jel desni imaju s kim organizirati paradu - naravno da če se uvijek naći oni kaj vole parade i "parade" i prosvjede

Koju to gay paradu je pokušala organizirati?
Imaš link? Ili da ti vjerujem/o na riječ?
nisu uspjeli zbog dvostrukih standarda?
moguće njihovih?
pa tko će im vjerovat?
Pa tko će vjerovati ljevici kad organizira parade ?? Ili je ljevica pretplaćena na organizaciju??

Osim toga, provokacija je dopuštena i dalje ne mijenja stvar.

Ne tolerancija je ne tolerancija. To jel se ta ne tolerancija očituje kroz tuđu provokaciju ili ne, ne mijenja stvar.

Provokacija je stvar percepcije, tvoje, moje, nekog muslimana i nekog kršćanina.

Zašto je dopušteno muslimanu koristiti provokaciju kao opravdanje, a kad neki kršćanin kaže da je gay parada u njegovom gradu provokacija onda mu se to pravo oduzima??

To je licemjerno
To su dvostruki standardi

Ili ćemo se svi vaditi na provokacije i tražiti zaštitu od istih ili neće nitko.
Odaberi jedno
vojvo is offline  
Old 04.10.2017., 00:53   #425
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Pa tko će vjerovati ljevici kad organizira parade ?? Ili je ljevica pretplaćena na organizaciju??

Osim toga, provokacija je dopuštena i dalje ne mijenja stvar.

Ne tolerancija je ne tolerancija. To jel se ta ne tolerancija očituje kroz tuđu provokaciju ili ne, ne mijenja stvar.

Provokacija je stvar percepcije, tvoje, moje, nekog muslimana i nekog kršćanina.

Zašto je dopušteno muslimanu koristiti provokaciju kao opravdanje, a kad neki kršćanin kaže da je gay parada u njegovom gradu provokacija onda mu se to pravo oduzima??

To je licemjerno
To su dvostruki standardi

Ili ćemo se svi vaditi na provokacije i tražiti zaštitu od istih ili neće nitko.
Odaberi jedno
gay parade valjda organizira gay populacija a ne ljevica
a ti muslimani tamo u Švedskoj su organizirali neku paradu ili provociraju sa nečim pa je njima tamoneštovećdopušteno a desnima organizacija gay parade a protiv koje su inače, eto nije
I tamo u Švedskoj se neki kršćanin žalio da mu smeta gay parada u njegvom gradu?
Vjerojatno, kao i u svakom. Taj kršćanin koji se žalio se vjerojatno i sada žali

i dalje - desni u švedskoj ovo ne rade iz dobrobiti za nikoga niti su odjednom postali liberalni nego jedino i isključivo zbog provokacije

sorry, ak je tebi to u redu i OK, eto budi okružen sa takvim ljudima
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 04.10.2017., 01:00   #426
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
gay parade valjda organizira gay populacija a ne ljevica
a ti muslimani tamo u Švedskoj su organizirali neku paradu ili provociraju sa nečim pa je njima tamoneštovećdopušteno a desnima organizacija gay parade a protiv koje su inače, eto nije
I tamo u Švedskoj se neki kršćanin žalio da mu smeta gay parada u njegvom gradu?
Vjerojatno, kao i u svakom. Taj kršćanin koji se žalio se vjerojatno i sada žali

i dalje - desni u švedskoj ovo ne rade iz dobrobiti za nikoga niti su odjednom postali liberalni nego jedino i isključivo zbog provokacije

sorry, ak je tebi to u redu i OK, eto budi okružen sa takvim ljudima
Da, ja želim biti okružen takvim ljudima.

Ljudima koji nisu licemjeri. Koji neće malo odbacivati provokaciju kao argument jednoj skupini, a drugu će braniti od istog oblika provokacije.

Ljudima koji se neće plašiti provokacije i koji neće prema vlastitom domicilnom stanovništvu primjenjivati jedne kriterije (u pravilu strože i tražiti oštre sankcije u slučaju da se ne poštuju), a od drugih (imigranata, muslimana) neće tražiti ni mrvicu onog što traže od ovih prvih.

Ja hoću ljude koji će prema svima biti isti i od svakog očekivati jednako
vojvo is offline  
Old 04.10.2017., 11:07   #427
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Da, ja želim biti okružen takvim ljudima.

Ljudima koji nisu licemjeri. Koji neće malo odbacivati provokaciju kao argument jednoj skupini, a drugu će braniti od istog oblika provokacije.

Ljudima koji se neće plašiti provokacije i koji neće prema vlastitom domicilnom stanovništvu primjenjivati jedne kriterije (u pravilu strože i tražiti oštre sankcije u slučaju da se ne poštuju), a od drugih (imigranata, muslimana) neće tražiti ni mrvicu onog što traže od ovih prvih.

Ja hoću ljude koji će prema svima biti isti i od svakog očekivati jednako
Načelno si posve u pravu, ali besmisleno je da ignoriraš licemjerje druge strane.

Sve o čemu pričaš podrazumijeva i iskrenost, a lamatanje švedskih desničara o organizaciji gay parade u muslimanskim četvrtima nije iskrena želja da se širi tolerancija. I siguran sam da to i sam shvaćaš.

Ako LGBT organizacije žele organizirati paradu koja će ići kroz sve četvrti pa tako i muslimanske, e onda ćeš biti u pravu za svakog tko će reći da "ove ne treba provocirati". Ili za same organizatore ako u startu kažu "ma tamo nećemo, nije fer da provociramo ljude".

Ali kad se ksenofobi preseravaju s tim onda to nema veze s ovim o čemu pričaš.

Načelno ti je poruka super. Problem je što su upravo ti o kojima se priča - licemjeri. Jednaki kao i oni koje kritiziraš (a svakako ima i njih i oko njih si u pravu).


On topic - apsolutno sam za zabranu burki svugdje u Europi. Jednako kako treba biti dozvoljen hidžab. Ne postoji niti jedan razlog da se zabranjuje hidžab, a isto tako postoje svi razlozi da se zabrani burka.
KLCCLK is offline  
Old 04.10.2017., 11:34   #428
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post

Načelno ti je poruka super. Problem je što su upravo ti o kojima se priča - licemjeri. Jednaki kao i oni koje kritiziraš (a svakako ima i njih i oko njih si u pravu).
Dobro, ali recimo Dawkins nije desničar.

I kada je kritizirao kršćanstvo, bio je doslovno najpopularnija osoba među liberalima, i neka je.
Onda je imao par izjava gdje je kritizirao jednu drugu religiju.

Long story short, više mu ne dopuštaju nastupe na nekim sveučilištima...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 04.10.2017., 13:51   #429
Ma nisam htio reć da toga nema, jer naravno da ima. Samo je primjer potpuno pogrešan, jer je ono u Švedskoj podjebavanje od strane ekstremne desnice. I licemjerje u startu.
KLCCLK is offline  
Old 04.10.2017., 15:23   #430
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
*****Ja hoću ljude koji će prema svima biti isti i od svakog očekivati jednako
i ja

ali i onima koji su uvijek takvi
kojima je metar jednak za sve
koji u startu u namjeri nisu zločesti i provokativni
koji nisu licemjerni ali su - empatični
ima toga još
a ovi nisu ništa od toga

Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Ma nisam htio reć da toga nema, jer naravno da ima. Samo je primjer potpuno pogrešan, jer je ono u Švedskoj podjebavanje od strane ekstremne desnice. I licemjerje u startu.
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 12.10.2017., 22:11   #431
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
A koja je razlika u cijeloj toj priči između tebe i tih "zatucanih primitivčina" muslimana? Oni bi propisivali svojoj kćeri kako da se odijeva, ponaša, s kim da se ženi i živi. A ti bi propisivao i njima kako da žive?Ti i te zatucane primitivčine muslimani ste zapravo na istoj strani, nametali bi svoje vrijednosti drugima.

Dok ne ugrožava druge, svatko ima pravo živjeti kako hoće. A to hoće li netko staviti maramu na glavu ili neće ne ugrožava ničije slobode. Što se mene tiče neka se u alu foliju umotaju pa šeću, ako žele.
Razlika je u tome što ja nebi prijetio vlastitom djetetu da ću ga ubiti ako se zaljubi u nekoga tko mi nije po volji. Razlika je u tome što ja razumijem da je moje "pravo", osobna sloboda i sve ostalo da živim na koji god način želim ne smije ugrožavati "pravo", osobne slobode i ostalo nekog drugoga da živi na način na koji želi živjeti.
Taj religijski ekstremist i ljudska gnjida kojeg bi zgazio ko crva (kad mi je prijatelj ispričao bio sam poprilično ljut što se tako lako pomirio sa situacijom) svojim "pravima" krši prava nekog drugog. Ako se tako postavio prema svojoj kćerki, takav je i prema ostaloj djeci, ženi i svima.
Ako žena želi nositi maramu, na plažu ići odjevena od glave do pete, klanjat se deset puta dnevno, postiti i raditi ono što joj njena religija propisuje neka joj bude. Ali ako to radi samo zato što mora, jer se to od nje očekuje da zadovolji kojekakve anakrone poremećene likove oko nje onda treba najprije te poremećene likove maknuti i omogućiti ovoj da živi svoj život kako želi.

Kako se tu uklapa čador, burka i slična islamska visoka moda? Nikako, ovo je drugi tip civilizacije. Ako je žena u Arabiji morala biti ogrnuta plahtom da je nebi neki psihopat silovao jerbo navodno nije u stanju zaustaviti pohotu koja bi valjda nastala nakon što bi vidio par kvadratnih centimetara njezine kože nije problem žene nego takvih muškaraca. Umjesto da žene zamataju i socijalno zapinju ko prije seljaci konje efikasnije rješenje bi bilo da po kratkom postupku riješe takve muškarce. To bar u Saudijskoj Arabiji i Bliskom Istoku nije nikad bio problem.
Kad bi dokazali da žene samoinicijativno žele obući takvu, za Europu neprimjerenu obleku, bez pritiska njene sredine i zaostale religije lakše bih ih i prihvatio takve mumificirane. Ali NIKAD, pa niti onda, ne bi dozvolio potpuno prekrivanje (lice i oči) iz bioloških, komunikacijskih, sigurnosnih i sličnih razloga. Iz sličnog razloga smatram nekulturnim seljačinama ljude koji ne skidaju sunčane naočale kad razgovaraju s nekim.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Old 23.09.2018., 21:51   #432
Švicarski kanton izglasao: Većina ljudi za zabranu burki

https://www.24sata.hr/news/svicarski...u-burki-591628 - 24sata.hr
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 26.09.2018., 00:09   #433
Zabraniti sva vjerska pokrivala jer to nije u duhu europske mode i tradicije.
brnaze is offline  
Old 27.09.2018., 12:45   #434
^

Treba ih zabraniti u celoj Evropi, a onda i u ostatku sveta!
Preveza is offline  
Old 27.09.2018., 19:31   #435
Naravno da ih treba zabraniti. Treba zabraniti svako skrivanje lica koje onemogućuje identifikaciju. Isto kao i nošenje maski, jel.

Uostalom, koliko sam shvatila burka je tradicionalna nošnja u pustinjskim djelovima svijeta gdje je praktičnost istih i shvatljiva.
Ulicom ne šetamo niti goli. To je rezultat naših normi o pristojnom ponašanju..

Burke i tradiciju neka sprovode u svojoj kući, u svoja četiri zida, a nošenje bilo kakvog pokrivala neka se kazni bez iznimke.
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Old 27.09.2018., 19:51   #436
Quote:
duxi kaže: Pogledaj post
Naravno da ih treba zabraniti. Treba zabraniti svako skrivanje lica koje onemogućuje identifikaciju. Isto kao i nošenje maski, jel.
Upravo tako
Omoguciti drugome maskiranje (bez obzira sto je razlog maskiranja tu tradicija) je apsolutni sigurnosni fail i neutralan argument kojeg treba gurati da se ne zamjeris nekima
Ako ne mozemo mi takvi uci negdje, ne mogu ni oni i bok.
Laaaa13 is offline  
Old 10.10.2018., 17:07   #437
Kamo sreće da se islamski običaji i zakoni vezani za siromaštvo i bankarstvo/dugove/kamate preliju na otuđeni i dekadentni Zapad.

A burke kod nas nisu neka prijetnja da bi ih se zabranjivalo. Zabrana zapadnih intervencija po zemljama nositelja burki bi bila puno praktičnija i svrsishodnija stvar.
Thasunke Witko is offline  
Old 10.10.2018., 18:47   #438
Mislim da je svaki komentar suvišan

Ne želim biti ksenofoban ali, smatram da je primarna: Si fueris Romae, Romano vivito more, Si fueris alibi, vivito sicut ibi. (Kad si u Rimu, živi na rimski način, budeš li drugdje, živi kako se živi tamo.)
Ukratko, prilagodi se mjestu na kojem si. Ako ti se pak ne sviđa, svoje običaje provodi unutar vlastita četiri zida ili se vrati doma, rodnoj grudi, tamo gdje je to uobičajeno.

Hebemu, žena i ja smo nudisti, to nam je životno načelo. Baš se pitam kako bi završili da se razgolitimo na nekakvoj saudijskoj plaži. Pa ni u svom vlastitom gradu ne mlataram pimpekom tamo gdje to nije primjereno.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Old 19.10.2018., 08:18   #439
ALŽIRSKA vlada u četvrtak je objavila zabranu pokrivanja lica na radnom mjestu u javnim službama, odnosno nošenja nikaba ili burke.

Premijer Ahmed Ouyahia pozvao je ministre i guvernere u njegovoj zemlji da strogo poštuju uputu da se ne dopusti "bilo kakva odjeća koje priječi obavljanje funkcija javnih službi, a koja je strogo zabranjena na radnom mjestu, posebice nikab".

Glasnogovornik vlade je rekao da zaposlenici moraju pokazati svoj identitet na radnim mjestima kako bi se izbjegle sigurnosne prijetnje.

Dodao je da se "od svih zaposlenika traži da se suzdrže od bilo kakvog postupka ili ponašanja, uključujući odijevanje, protivnih prirodi njihovih zadaća, ponašaju se s poštovanjem i tako prenose pravila i načela kojima se vodi javna služba, uključujući neutralnost i transparentnost".
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 24.07.2019., 23:30   #440
burka

Quote:
hmxhmx1 kaže: Pogledaj post
Što se mene tiče, neka nose što god žele. To je njihov izbor.
Naravno, to je njihov izbor ali u njihovoj državi. U Iranu žene moraju pokriti glavu u javnosti i nama opravdanja za "ne pokrivam glavu, to je dio moje kulture". Kultura i kulturno ponašanje u Evropi ima svoje karakteristike pa i pravila. Onaj tko ih ne može prihvatiti, put pod noge odakle je došao. Jednako bi bilo i opravdanje da tuče ženu i nitko mu ništa ne može jer je to dio njihove kulture.
sandro1957 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.