Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2016., 21:42   #1
Odjeća i obuća koja vas je razočarala

Sigurno vam se barem nekoliko puta desilo da ste kupili neki odjevni predmet koji se (nakon propisanog pranja na etiketi) jako stisnuo ili naprotiv razvukao.
Ili imate odjeću koja se jako brzo ofucala, istanjila, pukla po šavu ili nakon par nošenja izgledaa kao da je za baciti.

Meni se npr. nekoliko puta desilo da sam kupila cipele koje su mi u trgovini bile potpuno ok i bez greške.
Međutim, kada bi ih nosila po gradu počele bi mi nakon sat-dva jako stiskati nogu i postale bi užasno neudobne (očito zbog loše napravljenog kalupa za stopalo).
Također sam nekolicinu cipela poznatih marki praćala u trgovinu na povrat nakon što bi se odlijepio potplat nakon tjedan dana od kupovine.

Zamislila sam ovu temu kao određeni ispušni ventil za sve one koji su nezadovoljni sa svojim kupljenim stvarima.
Ovdje ne ubrajam onu odjeću i obuću koja je oštećena zbog nestručnog pranja, održavanja ili korištenja od strane kupca.
Slike se mogu stavljati u postove ako imate fotografije ili se predmet još može pronaći na netu.
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 22:43   #2
Jedna od mojih zadnjih kupovina - Mango skinny Noa crne hlače (pamuk 98%, elastin 2%). Kupila sam ih u veličini 36 (inače nosim Mango 38). Prvih nekoliko nošenja su mi bile stvarno super - potpuno uske, nigdje nije bilo lufta. A onda nakon nekog vremena su se toliko raširile u gornjem dijelu tj pasici da ih dok ih nosim moram doslovce navlačiti prema gore. Čak se ni pranjem nisu vratile u prvobitno stanje. Očito je jako loša kvaliteta tkanine tj. elastina.

Ovu H&M majica od 100% pamuka sam ručno oprala u mlakoj vodi, a nakon sušenja je bila po dužini kraća za barem 5 cm. Zamijenili su mi je u dućanu za veći broj, međutim ista se stvar ponovila. Majica je izgledala kraća po dužini nego po širini.
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 09:50   #3
Pat godina sam trazila kaput za prijelazno razdoblje, jednostavno ih nije bilo i naletim na Pennyblack ogrtac boje trule visnje i u nadi da ce fakat vrijediti i izdrzati par sezona platim ga 300 eura. Istu sezonu su se pojavile mucice na rukavima i bokovima!
Usporedbe radi, kupila sam u importanne centru turski kaput za 150 eura, najbolja investicija IKADA. Do sada mi se potvrdilo pravilo da su marke tipa Zara, Mango i sl. govno losije kvalitete od one na placu 90ih i da je turska roba za sada medu najboljima koje kozes kupiti.
Samo steta sto isti su jebeno teski kada je u pitanju online shopping.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 13:22   #4
Dobar dio Zarinih odjevnih predmeta i neki od Manga. Losa kvaliteta koja sigurno ne vrijedi (pogotovo Zara) punu cijenu. Krojevi su zgodni i moderni, ali i tako nisu originalni jer kopiraju poznatije dizajnere.
Ipak, da se naci i kvalitetnih stvari po sasvim ok cijeni, samo treba pazljivije birati pa zbog takvih "dragulja" i dalje namjeravam kupovati tamo
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 13:33   #5
Pupetta jako mi je drago da si se prva javila

Što se tiče turske odjeće - moram se složiti s tobom. Imam nekoliko majica/pulovera koje sam kupila na placu prije desetak godina, a čiji je sastav materijala predobar (mješavuna pamuka, vune, kašmira). Nosim ih svaku jesen i zimu, a kao nove su.

Sjetila sam se svoje najgore investicije do sada - Hilfigher crne jahaće čizme koje sam platila 1600 kn, najneudobnije ikad.
Tada sam pri kupnji bila uvjerena da su superkvalitetne i da će mi trajati godinama.
Već nakon tjedan dana se dio materijala s kojim je bio presvučen vanjski dio pete potpuno odlijepio. otišla sam u njihovu trgovinu da bi mi prodavačica rekla da je to potpuno normalno da se desilo te da imaju svoh postolara koji če mi odbrusiti ostatke s pete.
Ok, ja pristanem i postolar je to uredio tj. skinuo ostatak materijala.
To je bilo prije nego sam saznala sve o pravima zaštite potrošača

Međutim, jako brzo sam shvatila da nakon 2 sata nošenja čizama one počnu jako stiskati stopalo sa strana (ne prste nego baš kosti sa strane) tako da bi doslovce šepala do kuće.
Inače mi pri obuvanju nisu bile nimalo uske + kupila sam broj veći od onog kojeg inače nosim.
Nosila sam ih 3 puta na specijalna širenja kod postolara, ali bez ikakvog uspjeha. Postolar je rekao da još nije vidio tako loš kalup za stopalo po kojem su čizme napravljene.
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 14:36   #6
Ja isto imam primjedbu na Mango - hlace, nakon 2 pranja crna boja potpuno je izbljedila i toliko su se stisnule da ih vise ne mogu niti nositi. Nikad vise Mango! Isto tako Deichman, kad je Deichman tek doso u HR kupila sam 4 para cipela i trajale su mi 3 zime, proslu zimu kupila sam 1 par isto zimskih cipela i nisu mi ni tu jednu zimu izdrzale. Kvaliteta im se pogorsala

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
melm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 15:17   #7
mercury3, ono sto je uzasno sto platis toliko puno cizme u uvjerenju da je pozitivan omjer cijene i kvalitete, a takav kalup koji pristice metatarzalne kosti izazivaju mortonovu bolest (moram opet opsovati- jebeno neugodno sranje).
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 15:23   #8
Kaput iz Zare. Postava je očajno nekvalitetan materijal. Gdje se savinula pukla je, kao da je plastika.
Xoxo cipele iz Jesa. Svaki put kad ih obučem jedva dočekam da ih izujem.
Torbica I am, kupljena u Marasu srećom je bila na sniženju. Vrlo brzo popucala.
Zanimljivo da se Xoxo i I am više ne uvozi.
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 15:46   #9
Quote:
Gdjica kaže: Pogledaj post
Kaput iz Zare. Postava je očajno nekvalitetan materijal. Gdje se savinula pukla je, kao da je plastika.
Xoxo cipele iz Jesa. Svaki put kad ih obučem jedva dočekam da ih izujem.
Torbica I am, kupljena u Marasu srećom je bila na sniženju. Vrlo brzo popucala.
Zanimljivo da se Xoxo i I am više ne uvozi.
Joj, imala sam jedan s takvom podstavom iz Benettona, nije uopce bio jefrin. Nakon par mjeseci se podstava tako razderala na svim savovima, a sto je najgore to je takav neki materijal koji se ne da ni zasit. Kako me sram bilo skinut se negdje u tom kaputu, jedva sam cekala kupit novi. A sto je tragikomicno, vanjski dio je bio dosta kvalitetan.
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 15:47   #10
obicno ne ocekujem puno od jeftinijih stvari, ali neke ne toleriram.

hm balerinke - toliko se usmrde, one i moja noga, da tko god je pokraj mene osjeti taj smrad. nije do mojih nogu, noge mi se u drugoj obuci ne usmrde ni upola od te hm obuce.

ovo ljeto - zarina bluza. oprala ju na ruke, stisla se po duzini i sirini valjda za 2-3 cm. nisam ju htjela reklamirat, jer sam ugrabila zadnju, a stavrno mi je jedna od ljepsih koje imam pa se tiskam u njoj
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 06:35   #11
Quote:
maryah1 kaže: Pogledaj post
Joj, imala sam jedan s takvom podstavom iz Benettona, nije uopce bio jefrin. Nakon par mjeseci se podstava tako razderala na svim savovima, a sto je najgore to je takav neki materijal koji se ne da ni zasit. Kako me sram bilo skinut se negdje u tom kaputu, jedva sam cekala kupit novi. A sto je tragikomicno, vanjski dio je bio dosta kvalitetan.
Ako je tako odnesi kod krojaca da ti promijeni podstavu. Ja sam to isto napravila s nekim benetton kaputom
Ljiljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 11:17   #12
Pepe Jeans cizme gleznjace. kupljene u shoe be do za 899.00kn.

Dva puta ih obula na posao (na poslu sjedim za kompom 95% vremena), peta se pocela odljepljivat. Nikad nista nisam vratila, ali ovo sam popizdila jer mi trebaju jer je zima i otisla vratit. Bez problema mi je uzela i rekla da ce odnijet njihovom postolaru nekom.

nakon 3 tjedna zovu da dodjem po njih.


Nakon 2 nosenja, ista stvar. Odem nazad u ducan, kaze zenska da moze opet odnijet postolaru ili da uzmem novce nazad jer su osim mene dosle jos tri cure koje su imale takvu reklamaciju i da je ocito tvornicka greska u seriji.


na kraju sam kupila tenisice, balerinke i jos neke cizmice ful snizene za istu lovu jer dok se to sve izdogadjalo, zima prosla


Nikad vise Pepe jeans
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 11:24   #13
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Pat godina sam trazila kaput za prijelazno razdoblje, jednostavno ih nije bilo i naletim na Pennyblack ogrtac boje trule visnje i u nadi da ce fakat vrijediti i izdrzati par sezona platim ga 300 eura. Istu sezonu su se pojavile mucice na rukavima i bokovima!
Usporedbe radi, kupila sam u importanne centru turski kaput za 150 eura, najbolja investicija IKADA. Do sada mi se potvrdilo pravilo da su marke tipa Zara, Mango i sl. govno losije kvalitete od one na placu 90ih i da je turska roba za sada medu najboljima koje kozes kupiti.
Samo steta sto isti su jebeno teski kada je u pitanju online shopping.
Je li neki turski brend u pitanju? ili je u pitanju no name dućan u kojem si kupila kaput?
meni isto treba kvalitetan kaput, a ovi u manga, zare i slično, su katastrofa :/
deedee_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 16:50   #14
Guess torbe i obuća... kvaliteta im je užasno loša, a rok trajanja manji od godinu dana, čak i kožne obuće... baš sam se razočarala, a obzirom na cijenu očekivala sam da su im stvari ipak kvalitetnije
PuffCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 18:22   #15
deedee_00,
taj ducan je bio u straznjem djelu imortanea, onaj dio na koji dodes po sirokim stepenicama, stepenice izmedu ducana wgw i mislim lacosta.
Prosle godine zene vise nije bilo, mama je provjerila , mozda se pojavi ove godine i ako dode javi jer imam jedan shuttle zena iz Ljubljane koje zele takav kaput.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 18:59   #16
Quote:
melm kaže: Pogledaj post
Ja isto imam primjedbu na Mango - hlace, nakon 2 pranja crna boja potpuno je izbljedila i toliko su se stisnule da ih vise ne mogu niti nositi. Nikad vise Mango! Isto tako Deichman, kad je Deichman tek doso u HR kupila sam 4 para cipela i trajale su mi 3 zime, proslu zimu kupila sam 1 par isto zimskih cipela i nisu mi ni tu jednu zimu izdrzale. Kvaliteta im se pogorsala

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
isto stvar kod mene, s tim da sam ih ja nakon prvog pranja vratila..i vratili su mi novce. nisu ni trepnuli-znaci nije prvi put
Brillus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 19:18   #17
S Oliver traperice... doslovno sam ih 5 puta obukla. Već nakon trećeg nošenja mi je otpao metalni gumb, a nakon 5. su mi pukle na riti... nisu imale puno elastina, ali svejedno se ne bi smjele raspasti nakon par nošenja.
napominjem da nemam problema s kilažom i nisam si kupila premale hlače....
__________________
>> Ponekad, nakon razgovora s nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem...<<
Andrijana1312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 19:57   #18
Quote:
PuffCat kaže: Pogledaj post
Guess torbe i obuća... kvaliteta im je užasno loša, a rok trajanja manji od godinu dana, čak i kožne obuće... baš sam se razočarala, a obzirom na cijenu očekivala sam da su im stvari ipak kvalitetnije
Potpisujem...
Guess torba, nakon 2-3 mj. povremenog nošenja izgledala je gore nego torba iz C&A od 150 kn koju nosim godinama...a platila sam je x10 skuplje, doslovce...
Guess sandale...ajoj...sam kalup je bio ok, ako uzmemo u obzir da je potpetica nekih cca 12 cm, bile su udobne...ali oni zaokrenuti ukrasni remenci, krv su mi pustili...
tintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 20:13   #19
ne brojim probleme sa hlačama i trapericama, mislim da ne postoje ni jedne koje mi se nisu rastegle, mislim da bii mi se i Replay, Levis vjerojatno rastegle, zbog toga si stalno govorim kupit ću mani broj i gotovo uvijek posustanem

slična je stvar i sa obućom, zbog čukljeva i spuštenog stopala kupujem veći broj no što mi realno treba jer uvijek mislim da će mi manji biti na knap i onda se toliko raširi da mi noga iz istih skoro ispada zadnje što sam kupila je bilo taman do skoro na knap i raširila sam si sad taman sa rastezivačem

majice da su ''vunene'' i ne znam ni jednu bez grudica

možda mi generalno od odjeće previše očekujemo, jasno da se vidi razlika između Zare i kvalitetnijih nekih brendova, no razlika jest samo u tome nakon koliko vremena će se stvar uništiti jer ni najkvalitetnija stvar nije vječne pogotovo u današnje konzumerističko doba
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 20:36   #20
Quote:
tintintina kaže: Pogledaj post
Potpisujem...
Guess torba, nakon 2-3 mj. povremenog nošenja izgledala je gore nego torba iz C&A od 150 kn koju nosim godinama...a platila sam je x10 skuplje, doslovce...
Guess sandale...ajoj...sam kalup je bio ok, ako uzmemo u obzir da je potpetica nekih cca 12 cm, bile su udobne...ali oni zaokrenuti ukrasni remenci, krv su mi pustili...
Ne znam kako imate takva iskustva, ja nosim njihove torbe nekoliko godina, crnu nosim apsolutno svaki dan po dve tri godine i kad mi dosadi kupim drugu, do sad sam samo jednu bacila jer je oksidirao onaj komad za zatvarat patent. Manje torbice njihove nosim za izlaske i imam ih godinama, nikad nista.
__________________
hedonist heart.......
coccolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.