Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2017., 15:17   #421
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Cijenim slobodu ali dodajem i još jednu bitnu dimenziju.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 15:44   #422
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
I kakvi su rezultati "podizanja svijesti hetero krkana" ? Kako se provjeravaju rezultati aktivnosti ? Ciljna skupina ? Socijalni eksperiment u kontroliranim uvjetima ? U kojem vremenskom razdoblju će testiranja biti obavljena ?

Da li postoji neka neovisna, objektivna grupa stručnjaka u koju svi relevantni imaju povjerenje ? Možda čak uključujući Pravobraniteljicu za ravnopravnost spolova...

Najveći problem je upravo (ne)povjerenje.
Očito vrlo slabo.
Svaki dan bi trebao biti neki gej prajd, tek toliko da tim hetero krkanima dođe iz guzice u glavu da se tako ne bi trebali ponašati.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 15:54   #423
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Točno, ali cijeli paket utječe na trendove.
Da, ako se prikazuje kao paket i s ciljem polariziranja.
Dugoročno mi se to ne čini kao održiv koncept, u koju god stranu pošao. Povijest to tako nekako pokaže.


Dakako, naravno da gledam globalno. Primjer s UIO je bio tu samo vis-a-vis argumentiranja ovoga oko čega smo se složili, a to je da 'paket' u principu ne postoji.
Globinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 16:02   #424
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Očito vrlo slabo.
Svaki dan bi trebao biti neki gej prajd, tek toliko da tim hetero krkanima dođe iz guzice u glavu da se tako ne bi trebali ponašati.
A u pm...

Možda i kontra prajd, pa zašto ne bi još zilijun skupina i inicijativa organiziralo svoj prajd... ili da ipak pozovemo klince iz vrtića da nas uozbilje i kažu nam da piceki ne padaju s neba i da EU neće otvoriti poseban fond samo kako bi Hrvati slobodno demonstrirali i/ili feštali, svejedno...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 16:09   #425
Ono što mi isto nikad neće biti jasno je zašto se to zove Pride ili Parada ponosa....

Kaj je netko fakat ponosan zato kaj je homoseksualac?

Kaj je netko fakat ponosan jer je heteroseksualac?

Pa ponosan možeš biti jer si pošten ili vrijedan, ili si pobijedio na Olimpijskim igrama, a ne jer si homo ili straight..

WTF?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 16:19   #426
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ono što mi isto nikad neće biti jasno je zašto se to zove Pride ili Parada ponosa....

Kaj je netko fakat ponosan zato kaj je homoseksualac?

Kaj je netko fakat ponosan jer je heteroseksualac?

Pa ponosan možeš biti jer si pošten ili vrijedan, ili si pobijedio na Olimpijskim igrama, a ne jer si homo ili straight..

WTF?
jako jednostavno, homoseksualnost se tad kad su prideovi krenuli gledala kao nešto sramno, obrnuto od srama je ponos
siguran sam da ista pitanja pitaš ljude koji kažu "ponosan sam što sam hrvat", ljude koji su ponosni na klub/zemlju za koji navijaju itd. itd
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 16:20   #427
riječ pride ima svoje korijene u staronordijskm pryði, što je značilo ukrašen, raskošan, pompozan. a svi ćemo se složiti da su te njihove parade, ako ništa drugo onda pompozne.

ja se sad čak ni ne zajebavam
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 16:22   #428
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
jako jednostavno, homoseksualnost se tad kad su prideovi krenuli gledala kao nešto sramno, obrnuto od srama je ponos
siguran sam da ista pitanja pitaš ljude koji kažu "ponosan sam što sam hrvat", ljude koji su ponosni na klub/zemlju za koji navijaju itd. itd

Čuo sam puno puta da je netko ponosan zato što je Hrvat ili Amerikanac, ali još nisam nikad čuo nekoga da je rekao da je ponosan zato što je homoseksualac ili heteroseksualac.
Tako da ti je analogija potpuno promašena.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 16:34   #429
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Čuo sam puno puta da je netko ponosan zato što je Hrvat ili Amerikanac, ali još nisam nikad čuo nekoga da je rekao da je ponosan zato što je homoseksualac ili heteroseksualac.
Tako da ti je analogija potpuno promašena.
analogija se ne tiče onoga što ti čuješ i ne čuješ nego značenja izrečenoga, tako da nije promašena
riječ pride je, pretpostavljam, predstavljala "izlazak iz ormara" i neprihvaćanje tadašnjih društvenih normi po kojim se gejeve i lezbijke tretiralo kao da su gubavi
ime je ostalo i danas kad je društvena stigma puno manja jer se "zalijepilo" za gay parade, jednako kao što ljudi kod nas znaju zvat pastu za zube kaladont a kalkulator digitron iako su to marke
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 16:37   #430
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
analogija se ne tiče onoga što ti čuješ i ne čuješ nego značenja izrečenoga, tako da nije promašena
riječ pride je, pretpostavljam, predstavljala "izlazak iz ormara" i neprihvaćanje tadašnjih društvenih normi po kojim se gejeve i lezbijke tretiralo kao da su gubavi
ime je ostalo i danas kad je društvena stigma puno manja jer se "zalijepilo" za gay parade, jednako kao što ljudi kod nas znaju zvat pastu za zube kaladont a kalkulator digitron iako su to marke

Analaogija ti je promašena iz razloga što se ne možeš ponositi time što si homo ili straight, kao što se ne možeš ponositi time što imaš slijepo crijevo ili nemaš.

Ali da ne idemo u off topic....
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 16:50   #431
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Pobačaj je legalan od 1952. Gadna neka nategnuta opruga kad donedavno nije nikoga uznemiravala. "Dokumentirano trgovanje fetusima" u Hrvatskoj nije zabilježeno. Surogat majčinstvo također. Eutanazija također. Otac i majka se i dalje, koliko mi je poznato, nazivaju ocem i majkom. O kakvim onda oprugama ovdje govorimo? Izmišljenim i pretjeranim kako bi se opravdala konzervativna revolucija?
Errr... djeca imaju nešto što se zove 'Internet' i jasno im je da Hrvatska nije izolirani otok u svemiru nego da sve ono što 'vide' da se događa okolo po svijetu - doći će prije ili kasnije do nas.

Konzervativna revolucija (taj termin je malo oksimoron) se ne mora nikome i nizašto 'opravdavati', BTW. Bar ne iz njihove perspektive, jel.

(Inače, nije tema, ali pobačaj kod nas NIJE 'legalan' od 1952. Kad se govori o 'legalnosti pobačaja', obično se cilja na danas prihvaćeni 'pobačaj na zahtjev žene' - bez ikakvih medicinskih indikacija, objašnjavanja i opravdavanja - a takav DEFINITIVNO nije postojao u Jugi 1952. Alternativne činjenice, much? Neš' ti 'legalnog' pobačaja koji se izvodi jedino kad partija odobri. A zbilja je legaliziran, u SRH, 1978. )
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 16:52   #432
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Analaogija ti je promašena iz razloga što se ne možeš ponositi time što si homo ili straight, kao što se ne možeš ponositi time što imaš slijepo crijevo ili nemaš.

Ali da ne idemo u off topic....
da, jednako tako se ne možeš ponositi time što si hrvat, jer se takav rodiš (sa nekim iznimkama)
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 16:54   #433
Ja sam ponosan sto sam hrvatski drzavljan

Treba to izdrzati

addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 16:59   #434
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ja sam ponosan sto sam hrvatski drzavljan

Treba to izdrzati


Hrvatski izdržavljanin
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 19:44   #435
Nemam nista protiv homosexualaca, zaista mi ne smetaju, neka ljudi odluce zivjeti kako zele i s kime zele. To nije razlog da se nekoga mrzi ili mu se radi zlo. Ali iskreno ovo s ovim suzavcem u tom klubu je nekako preisforsirano (da se razumijemo sam cin je odvratan i osudjujem ga) ali izgleda kao da je namjesteno jer su brze bolje drugi dan organizirali prosvjed a ni ne zna se tko je to ucinio. (jel se uopce saznalo tko je krivac?)
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 21:00   #436
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ono što mi isto nikad neće biti jasno je zašto se to zove Pride ili Parada ponosa....

Kaj je netko fakat ponosan zato kaj je homoseksualac?

Kaj je netko fakat ponosan jer je heteroseksualac?

Pa ponosan možeš biti jer si pošten ili vrijedan, ili si pobijedio na Olimpijskim igrama, a ne jer si homo ili straight..

WTF?
A vrag zna to ti je kao da ja pitam zašto se Dinamo zove Dinamo a ne modernije Alternator.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 06:23   #437
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
A u pm...

Možda i kontra prajd, pa zašto ne bi još zilijun skupina i inicijativa organiziralo svoj prajd... ili da ipak pozovemo klince iz vrtića da nas uozbilje i kažu nam da piceki ne padaju s neba i da EU neće otvoriti poseban fond samo kako bi Hrvati slobodno demonstrirali i/ili feštali, svejedno...
Ne kužiš baš sarkazam, ha?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 23:30   #438
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Kršćani su najprogonjenija vjerska zajednica na svijetu. Samo prošle godine je ubijeno oko 90.000 kršćana radi vjere.

Kako se očituje osjetljivost demokratskih društava?
Eno pune su ulice Europskih gradova gdje progresivci traže od svojih vlada akciju. Novinski članci vrište velikim naslovima, Šprajc bar jednom tjednom stavlja NUN bedž u znak podrške i suosjećanja. Jap, samo u nekom paralelnom svemiru.
I onda se čudiš kad vas zovu katolibanima.

Je li, majstore, koliko je kršćana ubijeno radi vjere u Hrvatskoj prošle godine?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 23:46   #439
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Čuo sam puno puta da je netko ponosan zato što je Hrvat ili Amerikanac, ali još nisam nikad čuo nekoga da je rekao da je ponosan zato što je homoseksualac ili heteroseksualac.
Tako da ti je analogija potpuno promašena.
Primjer je baš dobro pogođen.
Homićima je pun kurac više da se SRAME zato što su homići, PONOS je reakcija na taj osjećaj.

Mislim, slažem se da je bez veze ponositi se time kao i veličinom stopala, ali oni imaju razloga svoju povorku nazvati paradom ponosa. I neka im, stoljećima su ih ugnjetavali, šikanirali i ubijali - ako im je gušt prošetati gradom, zaslužili su to.

Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Tako ti je to kod opruge, ispočetka nisi ni svjestan da negdje nešto zateže.

Što se ostalog tiče HR nije otok sam za sebe. Komunistička diktatura nas je (uf što mi je mrsko to reći ) zaštitila od nekih negativnih trendova sa zapada koji sada kucaju na velika vrata. Nešto je već prisutno, ostalo dolazi.
Daj, zajebi opruge, samo si trebao reći Klonki: "Oprosti mi, Klonka, što lažem kako bih zaštitio kler i zatucane ideje, premda nigdje u Bibliji ne piše da Krist opravdava takve podle i prizemne postupke".
U čemu je problem? Je li to tako teško?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.