Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2017., 17:29   #21
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post




Mislim, kako podići spomenik braniteljima pripadnicima HOS-a bez tog pozdrava, ajd kako? Što, treba ih obrisati iz povijesti? Posrati se po onome što su žrtvovali i dali u obrani domovine?
U svakom slučaju se na pozdrav za dom spremni treba posrati. Kao što se treba posrati na pozdrav sieg heil. i dok se spomenik može podići i bez pozdrava, već npr sa napisanim imenima poginulih, pozdrav se u komunikaciji ne može zabraniti bez strogih sankcija.

tako postoji hrpa debila u njemačkoj koji uzvikuju pozdrave hitleru, i hrpe debila u hrvatskoj koji sa pozdravom veličaju ustaštvo.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:38   #22
Mogli su hrvatsku braniti i bez toga pozdrava, jedno nije neodvojivo od drugog
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:39   #23
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Opcenito raste nasilje i netrpeljivost prema manjinama.
Tako da... mislim da imaju razlog za brigu, ali malo sto mogu.
Mozes dati neke konkretne primjere za taj "rast nasilja" i rast "netrepeljivosti prema manjinama"?

Jer ja se zbilja ne sjecam valjda u posljednjih 20 godina da je u Hrvatskoj netko napadnut samo i iskljucivo zato jer je druge nacionalnosti.

Ni Srbin, ni crnac, ni peder, ni musliman.

Pa cak ni onaj Srbin koji su se vratio/nastavio zivjeti u Hrvatskoj nakon sto je aboliran od sudjelovanja u ratu i rusenja i protjerivanja susjeda.

I ne nabrajaj molim te prepucavanja hrvatskih i srpskih politicara, jer to nema veze s drustvom, vec drzavnopolitickim carkama.

Gdje su primjeri iz drustva, a da nije gola politicka propaganda?
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:42   #24
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Mozes dati neke konkretne primjere za taj "rast nasilja" i rast "netrepeljivosti prema manjinama"?

Jer ja se zbilja ne sjecam valjda u posljednjih 20 godina da je u Hrvatskoj netko napadnut samo i iskljucivo zato jer je druge nacionalnosti.

Ni Srbin, ni crnac, ni peder, ni musliman.

Pa cak ni onaj Srbin koji su se vratio/nastavio zivjeti u Hrvatskoj nakon sto je aboliran od sudjelovanja u ratu i rusenja i protjerivanja susjeda.

I ne nabrajaj molim te prepucavanja hrvatskih i srpskih politicara, jer to nema veze s drustvom, vec drzavnopolitickim carkama.

Gdje su primjeri iz drustva, a da nije gola politicka propaganda?

Bacanje suzavca na gay party.
Za dom spremni u Jasenovc, lijepljenje " srpskog obiteljskog stabla ", napad na list srpske nacionalne manjine od udruge krajnje desnice koji se presutno odobrava.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:44   #25
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
koji se presutno odobrava.
Još gore: o napadima na Srbe se uglavnom uopće ne izvještava pa društvo ala Aurigo misli da se nisu desili.

SNV je dao primjer od preko 300 napada na srbe
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:48   #26
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Još gore: o napadima na Srbe se uglavnom uopće ne izvještava pa društvo ala Aurigo misli da se nisu desili.

SNV je dao primjer od preko 300 napada na srbe
Moguce ljudi i ne prijavljuju jer nemaju povjerenja u policiju i sudstvo ( kod napada na gay osobe je to cesta pojava ).
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:49   #27
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Još gore: o napadima na Srbe se uglavnom uopće ne izvještava pa društvo ala Aurigo misli da se nisu desili.

SNV je dao primjer od preko 300 napada na srbe
Ma da, Index, Novosti i ostali namjerno ne izvjestavaju o svim tim silnim napadima na Srbe koji su svakodnevica, kako bi obmanuli drustvo i stvorili sliku tolerantne Hrvatske.

Bas...

Jebalo vas huskanje i obmanjivanje, kak imas jebeni zeludac tak nekaj napisati?
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:50   #28
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju se na pozdrav za dom spremni treba posrati. Kao što se treba posrati na pozdrav sieg heil. i dok se spomenik može podići i bez pozdrava, već npr sa napisanim imenima poginulih, pozdrav se u komunikaciji ne može zabraniti bez strogih sankcija.

tako postoji hrpa debila u njemačkoj koji uzvikuju pozdrave hitleru, i hrpe debila u hrvatskoj koji sa pozdravom veličaju ustaštvo.
Ali meni nije isto ZDS u ww2 i u Domovinskom ratu. Dva različita značenja.

Prvo su ga koristile ustaše, koji su bili nacisti, zločinački režim, a u drugom slučaju ga koristili hrvatski vojnici u domovinskom ratu u obrani od agresije.

Po meni bi se problem riješio ako bi se našao način odvojiti kontekst u kojem se promatra pozdrav.
ne bih želio da se veliča ustaštvo ali isto tako ne želim niti da se omalovažava žrtva ljudi koji su branili hrvatsku.
Moglo bi se to riješiti uz jasnu ogradu od nacizma, ali nema se volje.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:52   #29
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Ma da, Index, Novosti i ostali namjerno ne izvjestavaju o svim tim silnim napadima na Srbe koji su svakodnevica, kako bi obmanuli drustvo i stvorili sliku tolerantne Hrvatske.

Bas...

Jebalo vas huskanje i obmanjivanje, kak imas jebeni zeludac tak nekaj napisati?
Ti smisliš rečenicu koju nisam napisao i onda me napadaš da kako tako nešto mogu napisati
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:52   #30
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Bacanje suzavca na gay party.
Za dom spremni u Jasenovc, lijepljenje " srpskog obiteljskog stabla ", napad na list srpske nacionalne manjine od udruge krajnje desnice koji se presutno odobrava.
Kao sto rekoh - nadji konkretne primjere "rasta nasilja" i "netrepeljivosti prema manjinama", a ne ovaj agitprop...

Dobro da nisi dodao famoznu svastiku na Poljudu kao dokaz da svako jutro kao drustvo iz zajebancije saramo svastike gdje god stignemo i plasimo Srbe.
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:54   #31
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Kao sto rekoh - nadji konkretne primjere "rasta nasilja" i "netrepeljivosti prema manjinama", a ne ovaj agitprop...

Dobro da nisi dodao famoznu svastiku na Poljudu kao dokaz da svako jutro kao drustvo iz zajebancije saramo svastike gdje god stignemo i plasimo Srbe.
Naveo sam ti ih.
To sto ti te primjere smatras agitpropom...
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:55   #32
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Još gore: o napadima na Srbe se uglavnom uopće ne izvještava pa društvo ala Aurigo misli da se nisu desili.

SNV je dao primjer od preko 300 napada na srbe
evo baš sam prelistao bilten...

http://snv.hr/file/bilten/file/bilten-10.pdf

...i moram priznati da se čitajući ima osjećaj da je ovo srbima zadnja godina.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:56   #33
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Kao sto rekoh - nadji konkretne primjere "rasta nasilja" i "netrepeljivosti prema manjinama", a ne ovaj agitprop...

Dobro da nisi dodao famoznu svastiku na Poljudu kao dokaz da svako jutro kao drustvo iz zajebancije saramo svastike gdje god stignemo i plasimo Srbe.
A ne, svastika je bila odraz dobre volje i prijateljstva.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:56   #34
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Bacanje suzavca na gay party.
Za dom spremni u Jasenovc, lijepljenje " srpskog obiteljskog stabla ", napad na list srpske nacionalne manjine od udruge krajnje desnice koji se presutno odobrava.
Za bacanje suzavca na gay party se uopće još ne zna tko je to napravio i zašto
(možda poslovni konkurent ili netko u konfliktu s nekim prisutnim, ili neka namještaljka vlasnika da bi dobio dozvole i legalizirao lokal, ili ...xyz??? ... ), pa ne treba ovako preuranjeno politizirati.

A ovo ostalo nisu primjeri fizičkog napada.

I zašto UIO nazivaš "udrugom krajnje desnice", to insinuiraš i klevećeš.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:56   #35
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ti smisliš rečenicu koju nisam napisao i onda me napadaš da kako tako nešto mogu napisati
Ti tvrdis da mediji ne izvjestavaju o napadima, ja tvrdim da se bilo kakav takav napad i dogodio, ne bi tjednima silazio s naslovnica najmanje Indexa i Novosti.
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:58   #36
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Za bacanje suzavca na gay party se uopće još ne zna tko je to napravio i zašto
(možda poslovni konkurent ili netko u konfliktu s nekim prisutnim).
A ovo ostalo nisu primjeri fizičkog napada.

Niti ce se saznati, kao sto se vrlo cesto ne otkrije pocinitelj takvih napada , a i to nesto govori onome tko zeli vidjeti.
Ostalo su primjeri netrpeljivosti
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 18:06   #37
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Niti ce se saznati, kao sto se vrlo cesto ne otkrije pocinitelj takvih napada, a i to nesto govori onome tko zeli vidjeti.
Ostalo su primjeri netrpeljivosti
"Za dom spremni" u grbu postrojbe na mjestu gdje su poginuli branitelji koji su bili pripadnici te jedinice ne mogu nazvati netrepeljivoscu.

Spomen ploce pognulim HOS-ovcima s grbom postrojbe postavljane su i prije i vjerojatno ce biti postavljane i dalje.

Drugo sto ja mislim o tom nazivu i sto ga ja osobno ne bih koristio.

A prosvjed pred Novostima - pa u tim Novostima najmanje Srba pise, samo su smokvin list za hrvatske kvaziintelektualce koji svoje frustracije prema drustvu izdrkavaju upravo manipulirajuci manjinom i njihovim listom.
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 18:07   #38
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
"Za dom spremni" u grbu postrojbe na mjestu gdje su poginuli branitelji koji su bili pripadnici te jedinice ne mogu nazvati netrepeljivoscu.

Spomen ploce pognulim HOS-ovcima s grbom postrojbe postavljane su i prije i vjerojatno ce biti postavljane i dalje.

Drugo sto ja mislim o tom nazivu i sto ga ja osobno ne bih koristio.

A prosvjed pred Novostima - pa u tim Novostima najmanje Srba pise, samo su smokvin list za hrvatske kvaziintelektualce koji svoje frustracije prema drustvu izdrkavaju upravo manipulirajuci manjinom i njihovim listom.
Za dom spremni u Jasenovcu!?! Najcrnji crni humor, ali na zalost istina. Nisu se samo Srbi protiv toga pobunili vec i Zidovska zajednica... sto dovoljno govori koliko je to...nemam rijeci.
Ne bitno tko pise u Novostima. Novosti su jedino glasilo srpske nacionalne manjine u Hrvatskoj.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 18:18   #39
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post

Jer ja se zbilja ne sjecam valjda u posljednjih 20 godina da je u Hrvatskoj netko napadnut samo i iskljucivo zato jer je druge nacionalnosti.
imaš brdo takvih primjera, recimo zatukli su čovjeka na mrtvo s kolcima, dobili godinu zatvora, nacionalisti i fašisti, ohrabreni blagom kaznom, ispod u komentarima, odbravavaju i krvoločno navijaju da se ponovi.

http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...godinu-zatvora
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 18:20   #40
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Za dom spremni u Jasenovcu!?! Najcrnji crni humor, ali na zalost istina. Nisu se samo Srbi protiv toga pobunili vec i Zidovska zajednica... sto dovoljno govori koliko je to...nemam rijeci.
Ne bitno tko pise u Novostima. Novosti su jedino glasilo srpske nacionalne manjine u Hrvatskoj.
Gle, isto crni humor ko i smrt branitelja koji su poginuli od srpske vojske na tom mjestu...

Naravno da je nebitno tko pise u Novostima, samo potvrdjujes moje argumente oko djelovanja te redakcije...

S druge strane - kako to da nitko od "ekstremne desnice" nije napao ni jednog Srbina pred pravoslavnom crkvom prije mise, a odrzavaju se na stotinama mjesta u Hrvatskoj i nikad problema.

Primjerice, u Varazdinu pravoslavna crkva usred gradske trznice stoji, ljudi se ni ne obaziru dok kupuju jutarnji grincajg da se odrzava, a ljudi direktno s mise odu i kupuju na placu...
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.