Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2003., 14:47   #21
Htje sam reci da djevojka/zhena mora sama odluchiti shto zheli sa svojim tijelom te biti jako dobro upoznata sa svim znanim nuspojavama i posljedicama. Kod ovakvih stvari nema nagovaranja.

Moja majka grozno teshko prolazi kroz klimakterij, i psihichki i fizichki - depresije, osteoporoza, valunzi, tlak....

Njena sestra uzima hormone, ja uzimam hormone, obratili smo se nashem ginekologu - igrom sluchja sve tri idemo istome, da pokusha s njom razgovarati, a on je rekao da kod osoba koje netko nagovori na hormonalnu terapiju nuspojave "nikad" ne prodju a i pozitivni efekti su puno slabiji. Eto, zna chovjek.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 15:00   #22
Damir Blagojevic

Vidim da si iz Zagreba. Ako ti se da otidji u Dom zdravlja u Swarcovoj , kod Kvatrica, doktor se zove Damir Blagojevic.
Jako je dobar dijagnosticar. Napipao mi je rukom mali miomic velicine zrna graska, a lijecnik na UZV- u, isto strucnjak u Petrovoj bolnici, ga nije nasao!
Drugi UZV, miomic tamo!
Nije bas jako pricljiv, strog je, ali je jako dobar strucnjak. Vise misljenja ti nece skoditi.
Obavio mi je skidanje polipa kojih je za moju dob bilo malo previse i u maternici i van nje.
Bojala sam se da necu moci ostati trudna, ali bilo je sve OK.
Jedino mu je medicinska sestra ziva koma. Azdaja od zene, troglava ala...
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 15:18   #23
Quote:
magic kaže:
Ma shto je vama, nishta trudnoce ne lijeche...to je sluchajna podudarnost kod nekih zhena.
Upravo tako. Moj stari je ginic i uvijek kaze da onog trena kada ti ginekolog savjetuje da zatrudnis da bi rijesila neki problem to je pravo vrijeme da potrazis novog gonekologa.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 17:46   #24
Heheh..prvo nist, a sad u pol dana 20 postova...

indian - ono sam ja bial rekla za velicine grozdova...ofkors da nisam mislila na CIJELI grozd kao takav... Odnosilo se na to kak mi se te cistice povecaju kad sam na pauzi sa velicine graska na velicnu bobice grozda (ok, nisam bila bas precizna). vidla svojim ocima, na ultrazvuku... uzas.

Ono za trudnocu i to... pa normalno da teze dolazi do zaceca jer ipak ak postoji taj hormonalni poremecaj, kod nekih onda dolazi do izostanka ovulacije, ili bas ne dozrijeva jajna stanica ili tako nesto u tom stilu, pa onda normalno da je teze zanijeti. A kod nekih moze doci i do potpunog izostanka ovulacije, pa je onda vrlo vrlo vrlo tesko ili gotovo nemoguce zanijeti.

A ono s prehranom... To je stvarno najlakse rec, i nekak mi je logicno da to bude razlog za akne al bas sad za ciste...hmmmm
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 18:47   #25
Ma to nije razlog ni za akne...prehrana mislim. Ovdje vec duze vrijeme pisu po novinama i magazinima i govore na TV da prehrana nema veze s aknama nego da su kozni poremecaji uzrokovani stresom ili s hormonalnim imbalance.
Dakle, mos pojest i tri kila cokolade i nes dobit aknu ako nemas vec predispoziciju. Ako pak imas kozni poremecaj (hormonalni ili na nervnoj bazi), imat ces ga, jeo ti cokoladu ili ne.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 23:09   #26
evo znam ja jednu curu, imala je problema s policističnim jajnicima, a onda je počela redovito trčat, skinula jedno 7 kila i sad ih više nema, menstruacije uredne (pila je Dabroston). Treba tjelesnu težinu dovest u normalu, nie dobro ni biti premršav, koliko znam to isto utječe na menstruacijski ciklus.
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 01:03   #27
Mislim da tezina nema nikakve veze s policisticnim jajnicima. Osim toga, neke vanjske manifestacije istih (dlakavost, akne) se ne mogu rijesit trcanjem i tjelovjezbom.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 12:09   #28
Mislim da soks ima pravo, ali tiče se samo nekih žena... Meni je dr. još davno rekla da to može biti i povezano s masnim tkivom, ali ne kod svakoga... Ja sam otada skinula nešto kg, sad skidam još jer imam viška... Ma ako se ispostavi da je u tom stvar, dovraga i sve! Makar... to bi bilo najlakše i najbolje rješenje problema...
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 12:52   #29
Debljina ima puno veze sa razvojem dijabetesa, ali i u salu se "proizvodi" testosteron. To suneki biokemijski procesi koji se događaju u tijelu. tako da je prvo i osnovno ustvari smršaviti.
teta mica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 16:17   #30
Quote:
kinara kaže:
indian - ono sam ja bial rekla za velicine grozdova...ofkors da nisam mislila na CIJELI grozd kao takav... Odnosilo se na to kak mi se te cistice povecaju kad sam na pauzi sa velicine graska na velicnu bobice grozda (ok, nisam bila bas precizna). vidla svojim ocima, na ultrazvuku... uzas.
Ma ženo cijeli jajnik je 2×2 cm..pa nema šanse da je SAMO JEDNA cista tolika..nemoguće

A i ovo s debljinom ..prvi put čujem, al zvuči totalno besmisleno..i šta je najgore takve informacije od doktora dolaze
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 19:54   #31
da, da, baš debljina

http://www.medicina.hr/clanci/polici...st_jajnika.htm
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 20:06   #32
Evo sam pročitala članak, max. što sam ja vidila da piše je 7-8mm, al dobro..mandarina

A ostatak, evo npr. ja nemam problema ni s debljinom, ni s dlakavošću, ni s ispadanjem kose..
Pomalo navodi na krivi put..
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 20:55   #33
Pročitah. I što mi je najgore - grozno da ovo sve saznam s interneta a da mi ni endokrinologica i ginićka nisu rekle ni riječ...

Nisam sad neznam kak debela, ali vidi se da imam par kg viška, a da me nitko ne upozori kako bi možda bilo nužno da to skinem??? Jedno je kad ti je motiv broj manje hlače (tad se ni ne uspjeva) ali zdravlje..??

Nitko me nije pitao pušim li i koliko?? Nitko mi nije rekao da me to može žestoko sjebati?? Ja sam sama smanjila cigarete, i to nakon onih Diana na forumu. Možda da više ne idem doktoru već da se počnem sama liječiti preko interneta???

Nitko me na alkohol nije upozorio?? (makar to mi se ne čini ne znam sad kako strašno)

Nitko me nije tjerao vaditi šećer (ne daj bože, ali opet, tko zna????)

I one sve opcije liječenja... Pa nisu to samo Diane, bar koliko ja vidim...


Mojoj ginićki je valjda svaki put dovoljno da me odmjeri i konstatira kako dobro izgledam, kako nemam ni akne i to je to... Sve što čujem od nje...

Sad sam stvarno u komi... A i dolazi sutra menga pa još ne mogu privatniku Osim toga cijelo vrijeme imam onaj 'spotting', skoro cijeli ciklus!

Puknut ću....

Gdje mi je optimizam nestao??
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 21:22   #34
Quote:
indian kaže:
Ma ženo cijeli jajnik je 2×2 cm..pa nema šanse da je SAMO JEDNA cista tolika..nemoguće
indian hehehe...a zasto bih ja izmisljala??? Ili preuvelicavala uopce?? Stvarno ne vidim razloga za to.
Dakle, evo za svaki slucaj, citiram doslovce ono sto pise na mom nalazu ultrazvuka: "blablabla......desni jajnik 48x34x26 mm, sa nekoliko folikula 22x23mm..." To je bilo jednom kad mi je bilo najgore stanje, a vjerojatno je bilo pred megu ili sta vec da je jajnik bio toliki (inace je 30x20mm)
Malo mi je smijesno da moram to tak dokazivati al eto...
Ak ipak jos slucajno ne vjerujes, mogu ti i skenirat...
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 21:57   #35
Quote:
kinara kaže:
indian hehehe...a zasto bih ja izmisljala??? Ili preuvelicavala uopce?? Stvarno ne vidim razloga za to.
Dakle, evo za svaki slucaj, citiram doslovce ono sto pise na mom nalazu ultrazvuka: "blablabla......desni jajnik 48x34x26 mm, sa nekoliko folikula 22x23mm..." To je bilo jednom kad mi je bilo najgore stanje, a vjerojatno je bilo pred megu ili sta vec da je jajnik bio toliki (inace je 30x20mm)
Malo mi je smijesno da moram to tak dokazivati al eto...
Ak ipak jos slucajno ne vjerujes, mogu ti i skenirat...


Uuuuf, koliko jajnici

To je neka poodmakla faza, koliko su meni rekli prilično opasna situacija...


Tinchi, zašto si ti tako "prestrašena" time? Mislim, nije ni meni baš nadraže al šta sad živi se....
Ko što sam rekla ja nemam pretjeranu težinu, mislim da ti skidanje tih par kilica viška neće puno pomoć..
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 22:10   #36
lijekovi koji potiskuju djelovanje muških spolnih hormona - ciproteron acetat, spironolakton, flutamid, finasterid

?!



teta mica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2003., 00:27   #37
Ma nije meni zbog kila, cigareta i svega, ne, nego sam općenito ljuta na to naše zdravstvo i doktore koji ti ni jednu suvislu ne znaju o ničemu reći....
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2003., 08:43   #38
Quote:
Ma nije meni zbog kila, cigareta i svega, ne, nego sam općenito ljuta na to naše zdravstvo i doktore koji ti ni jednu suvislu ne znaju o ničemu reći....

To je najveća istina. Valjda doktori misle da svi imamo Internet i da informacije možemo saznati on-line. Ili svi imamo doma medicinske enciklopedije i pretplaćeni smo na medicinske časopise sa najnovijim novostima! Šta će nam onda on kada sve znamo!
 
Odgovori s citatom
Old 10.03.2003., 14:24   #39
Ne bih se slozhila. Mislim da su zhene josh uvijek premalo upoznate sa svojom anatomijom te promjenama koje nastupaju. Chak i s uobichajenim, a kamo li sa nekim bolesnim stanjem.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2003., 14:26   #40
A i te kilazhe ste se uhvatile k'o pijan plota...ja sam najvecih problema s pc jajnicima imala s 47 kilograma. Je li i to previshe? Pravila ne postoje.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.