Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2008., 18:34   #281
a jesi li pokusala jednostavno uzeti neki blagi sampon protiv peruti? ovi svi koje si probala mozda prvise iritiraju vlasiste?? ja sam isto godinama koristila razno-razne skupe smapone/kreme/masti... ali sad koristim samo fructis protiv peruti. cak mi je dobar i neki od konzuma. neka njihova marka. isto protiv peruti. ne koristim H&S jer mi je preagresivan i pece me.
ajde pokusaj s nekim "jeftinim" samponom. naravno da ti nece izlijeciti bolest, ali ce je ublaziti. redovito peri kosu. svaka 2-3 dana. i pokusaj stavljat sto manje drugih preparata na vlasiste (gelovi, lakovi...). takodjer, regenerator za kosu pokusaj sto krace drzat (ja ga obicno samo stavim i odmah isperem).
i to je to meni je tako najbolje
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 22:47   #282
Evo da vam se i ja malo javim i pitam vas za mišljenje. Već oko 3 godine imam problema s kožom na licu. Do prije nekoliko mjeseci nisam pridavao tome neku pozornost, jer imam vrlo osjetljivu kožu (sklona je iritacijama), sve dok nisam čuo za pojam seboreja. Naime, obično počne kao crvenilo na nosu i oko nosa, bez nekog posebnog razloga, da bi se potom koža počela nekontrolirano ljuštiti (slično kao da sam satima ležao na suncu, pa izgorio). Inače me ne svrbi, niti peče. Situacija se dodatno pogorša kada mi lice dođe u doticaj s npr. šamponom, tijekom pranja kose. Tada mi koža na licu postane toliko suha da se sva ljušti, potom je dan-dva sve okej, potom se jako zamasti, i onda sve opet ispočetka, opet crvenilo na nosu.Kao da mi doticaj s vodom smeta (ne brinite, tuširam se Inače se borim protiv ispadanja kose, pa sam istražujući malo po Internetu naletio na seboreju gdje piše da bi ona upravo mogla biti jedan od uzroka ispadanja kose, i da se obično javlja kao prateće stanje uz androgenetsku ćelavost. Što mislite, da li je moguće da je to neobjašnjivo crvenilo oko nosa seboreja?
Sneux is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 09:47   #283
ja i suprug isto imamo užasnih problema sa seborejom.
on već nekoliko mjeseci koristi šampon phyteol force 1, a sada koristi fazu 2. njemu je to pomoglo i za sada je sve pod kontrolom.
ja sam se umislila, pa sam i ja počela to koristit, međutim, meni je to strašno nadražilo vlasište, kosa mi se prorijedila i kosa i vlasište mi nikad nisu bili u gorem stanju!
već sam sva bezvoljna!
još su mi se na tijelu počele pojavljivati kao suhe flekice koje se perutaju.
sva sam si šugava, a stalno se mažem s nekim kremicama.
čim malo zahladi meni se koža osuši i gotovo. nema pomoći sve do proljeća...
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 01:20   #284
Quote:
mfili262 kaže: Pogledaj post
Prvo sam počela koristit Asebon šam., od njega je bilo trenutno poboljšanje, ali se je opet seboreja vrattila, onda sam uzela Receptov šamp. no on mi ništa nije pomogao, zatim Vichy, od cca 70 kn, to mi je isprva djelovalo, ond a opet sve po starom. Onda kupila u ljekarni Ducray (fran.) jednom oprala kosu i više nikad. Toliko mi je iziritirao vlasište, da sam rekla više NIKAD! I opet bacila 70-80 kn. Onda kupila neki kamen u Ilici (onaj mirisni dučančić) na prirodnoj bazi s tim da se to malo protrlja po vlasištu, odstoji pola sata i tek tad mogu prati kosu. Dobro, ta stvar je ok, ali i dalje imam problem šampona!! U međuvremenu pokupovala u ljekarnama koješta, nešto na svoju ruku, nešto na nagovor onih teta, i nikakav poseban rezultat. Da ne duljim, pokušala sam i nekim čajevima, masl. uljem, koprivom i ne znam čime, i to je malo ublažilo simptome, no NISU NESTALI. Trenutna opcija mi je kaduljin šampon od Bioaromatice i Eucerinov, znači kombiniram ta dva. Nažalost, istina je da se to ne može izliječiti, no ako kažem da stres, kava, alkohol itd. to stanje pogoršavaju, to vjerojatno znate i sami, zar ne!!!
Da vidimo...Recept, Asebon, T-Gel, Oronazol, Vichy Dercos, Eucerin...jesam li štogod zaboravila?
Morala sam i za Belosalicom posegnuti

Sad sam kupila isto ovo kao i mfili + kruti šampon (oboje u Lushu), ljubazni feminizirani prodavač se kune da mu je pomoglo sa seborejom

Ako uspije, izvijestit ću vas.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 01:23   #285
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
a jesi li pokusala jednostavno uzeti neki blagi sampon protiv peruti? ovi svi koje si probala mozda prvise iritiraju vlasiste?? ja sam isto godinama koristila razno-razne skupe smapone/kreme/masti... ali sad koristim samo fructis protiv peruti. cak mi je dobar i neki od konzuma. neka njihova marka. isto protiv peruti. ne koristim H&S jer mi je preagresivan i pece me.
ajde pokusaj s nekim "jeftinim" samponom. naravno da ti nece izlijeciti bolest, ali ce je ublaziti. redovito peri kosu. svaka 2-3 dana. i pokusaj stavljat sto manje drugih preparata na vlasiste (gelovi, lakovi...). takodjer, regenerator za kosu pokusaj sto krace drzat (ja ga obicno samo stavim i odmah isperem).
i to je to meni je tako najbolje
Mene je taj Fructisov ubio i satro jednom i nikad više sam ga stavila

H&S je jedno vrijeme bio fakat okej, al kad podivlja, ne pomaže puno.

Inače stavljam puno regeneratora + kuru (imam kovrčavu kosu do dna leđa ) + još nešto odmah nakon pranja za kroćenje , ali nakon toga više u pravilu niš ne stavljam do idućeg pranja.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:52   #286
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Da vidimo...Recept, Asebon, T-Gel, Oronazol, Vichy Dercos, Eucerin...jesam li štogod zaboravila?
Morala sam i za Belosalicom posegnuti

Sad sam kupila isto ovo kao i mfili + kruti šampon (oboje u Lushu), ljubazni feminizirani prodavač se kune da mu je pomoglo sa seborejom

Ako uspije, izvijestit ću vas.
E sad dok se ja sjetim čime sam ja sve prala kosu, potrajat će! Uglavnom, bilo je togga.....i T-Gel sam koristila, ali je skroz jak, pa sam odustala, jedino kaj nisam od navedenih preparata probala je ORONAZOL, i to zbog toga jer mi je moja dr rekla da je to prejak praparat za osljetljivo tjeme. I ja već bila odlučila dati stotinjak kn za njega, ali sam se tad predomislila.
U tom Lushu, sam kupila kamen koji nije šampon, već više dođe kao neki piling i antibakterijskog je djelovanja, i to mi već dosta znači!
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:55   #287
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
ja i suprug isto imamo užasnih problema sa seborejom.
on već nekoliko mjeseci koristi šampon phyteol force 1, a sada koristi fazu 2. njemu je to pomoglo i za sada je sve pod kontrolom.
ja sam se umislila, pa sam i ja počela to koristit, međutim, meni je to strašno nadražilo vlasište, kosa mi se prorijedila i kosa i vlasište mi nikad nisu bili u gorem stanju!
već sam sva bezvoljna!
još su mi se na tijelu počele pojavljivati kao suhe flekice koje se perutaju.
sva sam si šugava, a stalno se mažem s nekim kremicama.
čim malo zahladi meni se koža osuši i gotovo. nema pomoći sve do proljeća...
Sa tom seborejom nemaš nikakvih pravila, ako je tvom mužu pomoglo ne znači da će i tebi. Meni to uvijek u ljekarni objašnjavaju! I onda jedino što preostaje je isprobavat, dok ne nađeš nešto odgovarajuće, baš sa sebe!
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:59   #288
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
a jesi li pokusala jednostavno uzeti neki blagi sampon protiv peruti? ovi svi koje si probala mozda prvise iritiraju vlasiste?? ja sam isto godinama koristila razno-razne skupe smapone/kreme/masti... ali sad koristim samo fructis protiv peruti. cak mi je dobar i neki od konzuma. neka njihova marka. isto protiv peruti. ne koristim H&S jer mi je preagresivan i pece me.
ajde pokusaj s nekim "jeftinim" samponom. naravno da ti nece izlijeciti bolest, ali ce je ublaziti. redovito peri kosu. svaka 2-3 dana. i pokusaj stavljat sto manje drugih preparata na vlasiste (gelovi, lakovi...). takodjer, regenerator za kosu pokusaj sto krace drzat (ja ga obicno samo stavim i odmah isperem).
i to je to meni je tako najbolje
regenerator stavajam samo na vrhove, lak uopće ne koristim, kao ni gel, jedino malo ehotona stavim po kosi ( da zakamufliram sijede) i eventualno malo kreme za kosu, isto samo na vrhove.
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 13:00   #289
Manje od ovog ne mogu- zaista!!!
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 18:20   #290
Quote:
mfili262 kaže: Pogledaj post
regenerator stavajam samo na vrhove, lak uopće ne koristim, kao ni gel, jedino malo ehotona stavim po kosi ( da zakamufliram sijede) i eventualno malo kreme za kosu, isto samo na vrhove.
BRAVO!!!! :klap:
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 12:22   #291
moje iskustvo

evo ovako... sve je pocelo jos u teen godinama i necim sta sam smatrala obicnom peruti. Kako sam onda imala jako gustu, kovrcavu i jako dugu kosu pokusavala sam sa raznim samponima ali vise manje je sve djelovalo jako kratko.
Par godina nakon toga otisla sam na pregled vlasista i zena mi kaze da imam seboreicni dermatitis. A ja onako cila zgrozena pokupujem sta god mi je ponudila i platim masu (mislim da je bilo oko 400kn - to je bilo prije 10ak g.)
Ne sicam se vise kako se zvalo ali bile su ampule i sampon. Kosu sam par dana nakon toga osisala skroz na kratko (ne radi dijagnoze nego eto tako ) ali to sta sam kupila ne da nije pomoglo nego je samo pogorsalo stvar.

Prosla jos koja godina i pocelo se pojavljivat crvenilo oko nosa, u usima, oko usiju i tjeme naravno.

Probala razne jake sampone ukljucujuci ducray (koji je cak neko vrime pomaga), T-Gel (glupost) i stala na oranozolu. On meni najbolje pomaze i vise mi se koza na tjemenu toliko ne ljusti (jos povremeno svrbi ali to je samo ako je ne stignem oprat redovito) Ne perem oronazolom stalno... svaki tjedan ili dva a preko ljeta napravim pauzu od par miseci jer je onda sve bolje.

Veci problem sada mi je lice i u zadnjih mjesec dana tijelo. Uz crvenilo i ljustenje oko nosa primjetila sam crvene tockice s ljuskicama po cijelom tijelu (rukama, ledima i trbuhu pogotovo). Neznam je li to samo sljedeca faza ili je problem u promjeni mjesta stanovanja, prehrane, stresa ili cega drugog.

Uglavnom za sada nisam s nicim osim obicnim kremicama za tijelo (uglavnom nivea) tretirala te tockice. Ne smetaju toliko (osim ove na trbuhu koja je u promjeru 1-2 cm i ponekad cese ko luda) ali procitala sam sve vase savjete i mislim da je vrime da malo pozabavim se prehranom i smanjim stres (koliko god to tesko bilo)... a mislim da bi i kofein i nikotin mogao imat utjecaja jer sam povecala unos i jednog i drugog u zadnjih par mjeseci...
Pocinjem s promjenama pa vam javim kako ide... ostajem na oronazolu ali za sada ne trosim novce na kremice dalje od obicnih hidrantnih za lice i tijelo.
Manne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 14:21   #292
ajde pa javi
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 17:31   #293
Neki dan sam čula neobičan savjet koji je pomogao jednoj osobi: mazanje aloe vera gelom.

Ja još uvijek na Lushu btw, zasad nema nekog značajnijeg pomaka.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 20:35   #294
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Neki dan sam čula neobičan savjet koji je pomogao jednoj osobi: mazanje aloe vera gelom.
moguce...ali vjerojatno samo ublazi simptome...kao i svaki drugi preparat
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 03:51   #295
pozdrav
mučio me problem sa otpadanjem kose,muči me i još,prvo sam mislio da se radi o genetskim predispozicijama,iako mi svi u familiji imaju gustu kosu,tada sam se kod doktora uvjerio u suprotno.
dakle počelo mi je pred dosta godina,dobio sam ekceme na rukama koji su se javljali zimi,uz to mi se tjeme jako znojilo i užasno svrbilo,ali nikada nisam na njemu primječivao crvene fleke ili ljuščeje kože.
kosa mi otpada več jako dugo(osim toga me tjeme jako svrbi i užasno se brzo masti,a pogtovo ako se perem sa toplijom vodom,svrbež je kao užaren),i u zadnje sam vrijeme primjetio da se jako prorijedila,bio sam kod dermatologa i objasnio mu simptome,te obavio preglede,ali on ne navodi na seboreju iako se sve više pronalazim u ovome topicu?
te nikda nisam imao crvene fleke po licu i ljuštenja kože,iako mislim da se u mome slučaju radi o atopičnome dermatitisu.....
šampon koji bi u svakome slučaju preporučio je oronazol,i čičkov blagi šampon koji se treba koristiti kroz jedno duže razdoblje i period,i rezultati su vidljivi,no meni se ipak po prestanku korištnja ovih šampona vrača svrbež
e sada što se tiče ispadanja kose i opčenito seboreje vlasišta,čuo sam da je dobra prevencija šišanje na kratko i brijanje vlasišta,kroz jedan duži period a pogotovo na ljeto,jer otpadnuta kosa tj njena fikula se ne zatvara več ostaje otvorena,primjetio sam na sebi,što daje mogučnost rasta novoj dlaci,pogotovo na ljeto koje je idealno razdoblje za šišanje i jačanje kose
sada,bolest se jako može kontrolirati čelavim vlasištem iz jednostavnoga razloga što je tjeme golo i nema se na čemu stvarati tj nema na što djelovati znoji žlijezde lojnice
postupak šišanja svakako ponovoti barem 3 puta godišnje,eto to su moja saznanja u vezi svrbeža vlasišta i moguče seboreje
iako jako važnu ulogu u tome svemu ima suha koža,te još važniju ulogu stres,po povečavanju stresa se i povečava djelovanje bolesti,jače lučenje lojnica
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 12:28   #296
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
pozdrav
mučio me problem sa otpadanjem kose,muči me i još,prvo sam mislio da se radi o genetskim predispozicijama,iako mi svi u familiji imaju gustu kosu,tada sam se kod doktora uvjerio u suprotno.
dakle počelo mi je pred dosta godina,dobio sam ekceme na rukama koji su se javljali zimi,uz to mi se tjeme jako znojilo i užasno svrbilo,ali nikada nisam na njemu primječivao crvene fleke ili ljuščeje kože.
kosa mi otpada več jako dugo(osim toga me tjeme jako svrbi i užasno se brzo masti,a pogtovo ako se perem sa toplijom vodom,svrbež je kao užaren),i u zadnje sam vrijeme primjetio da se jako prorijedila,bio sam kod dermatologa i objasnio mu simptome,te obavio preglede,ali on ne navodi na seboreju iako se sve više pronalazim u ovome topicu?
te nikda nisam imao crvene fleke po licu i ljuštenja kože,iako mislim da se u mome slučaju radi o atopičnome dermatitisu.....
šampon koji bi u svakome slučaju preporučio je oronazol,i čičkov blagi šampon koji se treba koristiti kroz jedno duže razdoblje i period,i rezultati su vidljivi,no meni se ipak po prestanku korištnja ovih šampona vrača svrbež
e sada što se tiče ispadanja kose i opčenito seboreje vlasišta,čuo sam da je dobra prevencija šišanje na kratko i brijanje vlasišta,kroz jedan duži period a pogotovo na ljeto,jer otpadnuta kosa tj njena fikula se ne zatvara več ostaje otvorena,primjetio sam na sebi,što daje mogučnost rasta novoj dlaci,pogotovo na ljeto koje je idealno razdoblje za šišanje i jačanje kose
sada,bolest se jako može kontrolirati čelavim vlasištem iz jednostavnoga razloga što je tjeme golo i nema se na čemu stvarati tj nema na što djelovati znoji žlijezde lojnice
postupak šišanja svakako ponovoti barem 3 puta godišnje,eto to su moja saznanja u vezi svrbeža vlasišta i moguče seboreje
iako jako važnu ulogu u tome svemu ima suha koža,te još važniju ulogu stres,po povečavanju stresa se i povečava djelovanje bolesti,jače lučenje lojnica
Možda je tebi zgodno ošišat se na ćelavo, s obzirom da si muško, al zamisli da se ja šišnem do kraja, prvo bi od šoka pala u nesvijest, a onda svakako nabavila neku periku i tek onda išla među ljude!
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 13:48   #297
muku mučim sa seborejom već 10 godina
zasada pomaže samo Node DS+ Biodermin šampon i Belosalic
ali čim prestanem koristit spomenuti šampon opet se javlja svrbež i perutanje tjemena
Mona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 15:18   #298
Quote:
Mona* kaže: Pogledaj post
muku mučim sa seborejom već 10 godina
zasada pomaže samo Node DS+ Biodermin šampon i Belosalic
ali čim prestanem koristit spomenuti šampon opet se javlja svrbež i perutanje tjemena
šampon dr temta je jako dobar za održavanje,ne perutanje i protiv svrbeža
probaj sa time,čuo sam da je promjena klime jako dobra i povoljna za spriječavanje a možda i prestanak bolesti,te svakako iskorištavati ljeto za štoviše odlaska na more

Quote:
Možda je tebi zgodno ošišat se na ćelavo, s obzirom da si muško, al zamisli da se ja šišnem do kraja, prvo bi od šoka pala u nesvijest, a onda svakako nabavila neku periku i tek onda išla među ljude!
mfili262,imaš pravo,ali rađe bi 2 godine izdržao sa obrijanom glavom,dakle ne konstantno obrijanom,nego kasnije jaukao i kukao za golim tjemenom,otpadnute kose,pa makar i o perici morao razmišljati jedno vrijeme
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 15:35   #299
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
čuo sam da je promjena klime jako dobra i povoljna za spriječavanje a možda i prestanak bolesti,te svakako iskorištavati ljeto za štoviše odlaska na more
je..ja sam kontinentalka al otkako studiram na moru sve se popravilo. nije se izljecilo (jer,koliko ja znam,izljecenje u potpunosti nije moguce), ali su se simptomi smanjili.
kad se vratim doma na duze vrijeme opet bude po starom
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 22:24   #300
15 godina borbe sa seborejom..jedina formula koja meni djeluje:Vichy šampon protiv peruti i dr.Temt krema od aloe vere..sve ostalo bacija odavno u škovace!
jimi12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.