Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2013., 15:42   #5101
Quote:
stigmata8 kaže: Pogledaj post
ovi na fotkama nisu popolini, ali imas i njih tako sarenih i u bojama. kupujem ih u austriji. imaju i online shop, pa moguce da sada dostavljaju i u hr.
našla, hvala
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 12:23   #5102
ja sam bila totalno protiv platnenih pelena jer mi se ne da petljati sa ispiranjem i sušenjem,ali polako mijenjam mišljenje,ali uza sav trud ne mogu skužiti šta je šta to jest koja je pelena za šta i s čim se kombinira,jedino što sam skužila da su AIO sve u jednom i da njih ne kombiniram s ničim ali su i najteže za sušenje(nemam sušilicu a bit će zimska beba)

jel može mala pomoć,tj malo pojašnjenje za dummiese,ja zasad imam 10 tetri,koje znam da će mi trebati za koje šta,ali koliko sam shvatila one su ujedno i uložak za ove nove pelene ili ne mora biti tj može se kupiti uložak ili već bude ušiven

help
__________________
Moj prodajni album
zabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 15:04   #5103
Na ovom linku je kroz slike opisano kakvih platnenih ima.
http://blog.hipbaby.com/2012/02/clot...h-is-over.html
__________________
!!!
franklin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 01:25   #5104
Ali kako se odlučiti?!
S obzirom da ću roditi u zimu i nemam sušilicu,ne bih uzimala AIO jer im najduže treba da se osuše! Dakke počela bih sa jedno 2-3mj u kombinaciji sa jednokratnim,čisto zbog toga što sam totalno neiskusna po pitanju beba i pelena i iz razloga što mi se ne kupuju newborn pelene nego bih odmah kemijala sa os! Dakle za mene su ili pocket ili fitted?! U pocket ide obavezno uložak(pamuk,frotir i za noć bambus ili konoplja i za njih uglavnom ne treba cover! Za fitted mi treba cover a uložak mogu staviti po noći! Ulošci se mogu kupiti zasebno ili jednostavno da ubacim tetru i na to se stavljaju papirići koji se bacaju u slučaju kakice,a u slučaju mokraće mogu se oprati! Coveri su ili plastični ili vuneni?!

Sorry što postavljam glupa pitanja al nemam koga pitat,jedina frendica koja je koristila pelene je koristila prefold bambino mio koje mi se čine ogromno kad se isprekićuju,nezgrapne i po prilici skupe!
Kako da odlučim što mi u biti treba? Najjednostavnije bi bilo uzet aio al me opcija sušenja onemogućava!?
__________________
Moj prodajni album
zabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 10:15   #5105
Quote:
zabut kaže: Pogledaj post
Ali kako se odlučiti?!
Kad pukneš od čitanja, onda se odlučiš i kupiš par primjeraka od onih za koje si procijenila da su tebi naj po pitanju praktičnosti, cijene, mogućnosti sušenja...Kad beba dođe, isprobaš, i onda popuniš kolekciju pelena onim pelenama koje su ti se pokazale najbolje.

Quote:
zabut kaže: Pogledaj post
S obzirom da ću roditi u zimu i nemam sušilicu,ne bih uzimala AIO jer im najduže treba da se osuše!
Ima i pelena koje nisu AIO, a isto se tako jako dugo suše. Imate li radijatore? To je OK zamjena za sušilicu.

Quote:
zabut kaže: Pogledaj post
Dakke počela bih sa jedno 2-3mj u kombinaciji sa jednokratnim,čisto zbog toga što sam totalno neiskusna po pitanju beba i pelena i iz razloga što mi se ne kupuju newborn pelene nego bih odmah kemijala sa os!
I ja sam bila totalno neiskusna po pitanju beba i pelena i nisam imala nijednu newborn pelenu pa smo u platnenim od prvog dana.


Quote:
zabut kaže: Pogledaj post
Dakle za mene su ili pocket ili fitted?! U pocket ide obavezno uložak(pamuk,frotir i za noć bambus ili konoplja i za njih uglavnom ne treba cover!
Ja sam pocketice stavljala bez uloška na početku, pa i sad ponekad. Za njih ti treba cover, na ovom linku mislim da su nacrtane AIO pocketice.

Quote:
zabut kaže: Pogledaj post
Za fitted mi treba cover a uložak mogu staviti po noći! Ulošci se mogu kupiti zasebno ili jednostavno da ubacim tetru i na to se stavljaju papirići koji se bacaju u slučaju kakice,a u slučaju mokraće mogu se oprati! Coveri su ili plastični ili vuneni?!
Da, coveri su plastični ili vuneni s time da vunene treba lanolizirati i ponavljati taj proces svako toliko.

Quote:
zabut kaže: Pogledaj post
Kako da odlučim što mi u biti treba? Najjednostavnije bi bilo uzet aio al me opcija sušenja onemogućava!?
Skužiti što je za tebe najbolje nije lako i predstoji ti još dosta čitanja i onda odluka u kojim se pelenama najbolje vidiš. Neki od nas slažu tetre, nekima su super prefoldi, nekima ne pada napamet zezati se s tetrom i prefoldima pa su kupili moderne pp...Nekoliko stranica unazad jedna je forumašica jako lijepo objasnila sve o tipovima pelena, mislim da ima i linkova na web shopove...pa miša u ruke i navali.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 10:53   #5106
Quote:
zabut kaže: Pogledaj post
ja sam bila totalno protiv platnenih pelena jer mi se ne da petljati sa ispiranjem i sušenjem,ali polako mijenjam mišljenje,ali uza sav trud ne mogu skužiti šta je šta to jest koja je pelena za šta i s čim se kombinira,jedino što sam skužila da su AIO sve u jednom i da njih ne kombiniram s ničim ali su i najteže za sušenje(nemam sušilicu a bit će zimska beba)

jel može mala pomoć,tj malo pojašnjenje za dummiese,ja zasad imam 10 tetri,koje znam da će mi trebati za koje šta,ali koliko sam shvatila one su ujedno i uložak za ove nove pelene ili ne mora biti tj može se kupiti uložak ili već bude ušiven

help
http://www.roda.hr/_upload/dokumenti...e_info_web.pdf

ne preostaje ti drugo nego se baciti u čitanje i proučavanje, kao i većina nas...iako dok mala guza ne dođe biti će ti teško procijeniti koja ti pelena paše, ja sam prije mj dana krenula s PP, kad je malac imao 4mj, iako mi je sad žao što nismo i ranije, al isto ne bi s njima krenula od početka, možda nakon mj dana nije ti potrebno čitati cijeli topic od početka, ali negdje unazad 100-njak stranica će ti pomoći, usput radi neke zabilješke jer ćeš kasnije sve zaboraviti od hrpu info hehe
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 13:06   #5107
Quote:
zabut kaže: Pogledaj post
Ali kako se odlučiti?!
S obzirom da ću roditi u zimu i nemam sušilicu,ne bih uzimala AIO jer im najduže treba da se osuše! Dakke počela bih sa jedno 2-3mj u kombinaciji sa jednokratnim,čisto zbog toga što sam totalno neiskusna po pitanju beba i pelena i iz razloga što mi se ne kupuju newborn pelene nego bih odmah kemijala sa os! Dakle za mene su ili pocket ili fitted?! U pocket ide obavezno uložak(pamuk,frotir i za noć bambus ili konoplja i za njih uglavnom ne treba cover! Za fitted mi treba cover a uložak mogu staviti po noći! Ulošci se mogu kupiti zasebno ili jednostavno da ubacim tetru i na to se stavljaju papirići koji se bacaju u slučaju kakice,a u slučaju mokraće mogu se oprati! Coveri su ili plastični ili vuneni?!

Sorry što postavljam glupa pitanja al nemam koga pitat,jedina frendica koja je koristila pelene je koristila prefold bambino mio koje mi se čine ogromno kad se isprekićuju,nezgrapne i po prilici skupe!
Kako da odlučim što mi u biti treba? Najjednostavnije bi bilo uzet aio al me opcija sušenja onemogućava!?
Problem kod platnenih pelena je taj što svakoj mami (i bebi) odgovara drugi tip pelena.
Ti si na samom početku pa si zbunjena hrpom pojmova, ali tako nam je svakoj bilo. Cure su ti dobro rekle, prouči ovu temu. Rodina brošura mi je također bila od pomoći kad nisam znala razliku između fitted i pocket.
Osnovna podjela pp je tetre, prefold(presavijene) i moderne platnene pelene.
Naravno da ti možeš kombinirati i koristiti sve tri vrste. Ja sam u početku, dok nisam nabavila moderne koristila tetre, a i danas ih koristim kao uložak u pocketice.

Modernih imaš više vrsta.
AIO i AI2 su najsličnije jednokratnima (primjeri takvih pelena su Rodina AIO, Close Pop in, Bumgenius i sl).
Pocket su takve pelene da imaju džep u koji stavljaš uloške, najčešće s kupljenom pelenom dobiješ i uložak.
Fitted su pelene u jednom komadu, znači nema džepova, uložaka koji se pričvršćuju drukerima i sl. Super za početnike, samo je staviš na bebu. Mana: dugo se suši.
Pelene na koju se pričvršćuju ulošci drukerima. Brzo se suše. Takvih imam najviše.
Covere moraš koristiti uz sve pelene osim AIO i AI2 (oni već u sebi imaju pul). Covera imaš od pula i od vune. Dolaze u veličinama, ali imaš i onih u jednoj veličini OS(one size).

Što se tiče održavanja. Ne ispirem pelene, jedino pokakane. Stavim ih u plastičnu kantu, kad ih se nakupi u mašinu. Ne kompliciram. Žlica praška i na 60, ponekad na 90. Sušim ih na zraku, okrenem unutarnju stranu prema suncu.
__________________
!!!
franklin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 14:38   #5108
Zabut, ja sam isto odlučila koristit platnene pelene kada se beba rodi a termin mi je 4.4.. Prvo sam krenula čitati forum i radila sam si bilješke koje pelene cure hvale. Dovoljno ti je pročitati forum od str 200 na dalje. Čitajući forum sve ćeš skužiti. 2 ili 3 stranice ispred imaš popis koji sam si sastavila što ja namjeravam kupiti i pitala sam cure za mišljenje. Uglavnom ja ću početi sa tetra pelenama cca 30-40 kom koje ću motati u origami fold http://www.youtube.com/watch?v=_-cuAfnBwMU. Uz to kupiti ću i razne vrste i od različitih proizvođača i materijala moderne platnene pelene pa ću vidjeti šta meni i mojoj bebi paše i dokupiti kolekciju. Osim pelena kupiti ću i papiriće http://pelenko.com/korisne-stvari/po...4%87i-u-kutiji (njih su cure hvalile). Imam sušilicu ali ih imam namjeru sušiti što više na zraku i suncu. Ako kreneš u zimu sa tetrama tetre će ti se i bez sušilice brzo posušiti u stanu.
Tab is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 16:18   #5109
Dakle najbolje su mi pocketice i one s uloškom na drukere,koje mi tete šivalice preporučujete?! Ja sam naravno krenula čitat ispočetka,gdje je većina linkova i dućana već ne postojeće?!
__________________
Moj prodajni album
zabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 16:53   #5110
Quote:
zabut kaže: Pogledaj post
Dakle najbolje su mi pocketice i one s uloškom na drukere,koje mi tete šivalice preporučujete?! Ja sam naravno krenula čitat ispočetka,gdje je većina linkova i dućana već ne postojeće?!
nije ti potrebno čitat otpočetka, kreni oko 200.te str, bit će ti dovoljno...najpoznatije šivalice kod nas su dolisa, tabita, flafi, natura, roda..iz bih naida (babysaurus)...svi ti oni imaju web stranice pa proguglaj, a mogu preporučiti pelenko i eko-butik koji imaju neke strane marke i druge potrepštine vezano za pp
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 18:05   #5111
jel ima kakvih savjetovanja ili tečaja za platnene pelene kao što je roda prije održavala?
__________________
Moj prodajni album
zabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 19:19   #5112
cure koji materijali su vam najbolji? svi hvale bambus, al se navodno sporo suši. evo nama u ponedjeljak stiže prvih 13 pelenica i pretežno sam uzela bambus. sad bi htela uzeti još nekaj pamučnoga. velur ili baby frotir? i kak perete zaštitne gačice od pop in pelenica?
__________________
Sarita
SaritaSarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 21:29   #5113
Quote:
zabut kaže: Pogledaj post
jel ima kakvih savjetovanja ili tečaja za platnene pelene kao što je roda prije održavala?
roda i dalje održava radionice o pp, zadnja je bila prije kojih mj dana, a kad će opet bit :nezna:
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 22:44   #5114
Quote:
SaritaSarita kaže: Pogledaj post
cure koji materijali su vam najbolji? svi hvale bambus, al se navodno sporo suši. evo nama u ponedjeljak stiže prvih 13 pelenica i pretežno sam uzela bambus. sad bi htela uzeti još nekaj pamučnoga. velur ili baby frotir? i kak perete zaštitne gačice od pop in pelenica?
pop in perem zajedno sa svim pelenama, ali bez octa i na centrifugi 800. od materijala ne volim pamučni velur, a volim bambus frotir (mother ease) i pamučni mako (tabita i natura)
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 22:54   #5115
Quote:
SaritaSarita kaže: Pogledaj post
cure koji materijali su vam najbolji? svi hvale bambus, al se navodno sporo suši. evo nama u ponedjeljak stiže prvih 13 pelenica i pretežno sam uzela bambus. sad bi htela uzeti još nekaj pamučnoga. velur ili baby frotir? i kak perete zaštitne gačice od pop in pelenica?
ne ovisi duljina sušenja o materijalu nego o debljini pelene, ja imam dvije flafi bambus konoplje - jedna fitted a druga split, ova fitted se suši sto godina a ova druga za čas (njen uložak je deblji i duže se suši).

Bambus kao bolje upija što ja nisam primijetila ali ono što jesam je da je i nakon X pranja uvijek mekan, što recimo nije slučaj sa velurom ili frotirom (tj budu mekani nakon sušenja u sušilici, sušeni na zraku budu kao šmirgl papir, bar meni ).
Za razliku od Verbene meni je draži velur jer je mekši i mako je jako mekan.
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 08:57   #5116
Quote:
boo-boo kaže: Pogledaj post
ne ovisi duljina sušenja o materijalu nego o debljini pelene
Ovisi zapravo i o jednom i o drugom. Ako uzmeš jednako debelu bambus pelenu i istu takvu pamučnu, pamučna će ti se dosta prije osušiti.

Quote:
boo-boo kaže: Pogledaj post
Bambus kao bolje upija što ja nisam primijetila ali ono što jesam je da je i nakon X pranja uvijek mekan, što recimo nije slučaj sa velurom ili frotirom (tj budu mekani nakon sušenja u sušilici, sušeni na zraku budu kao šmirgl papir, bar meni ).
Meni bambus, čini mi se, bolje upija. Za mekost potpisujem! Iako, nisu ni svi frotiri isti jer frotir od babysaurus dođe kao šmirgl, a od sNježne puse ne . To je glavni razlog zašto se još uvijek dvoumim da li da naručim još koju pelenu od BS. Pelene su dobre, ali taj grubi frotir me baš muči .

Quote:
boo-boo kaže: Pogledaj post
Za razliku od Verbene meni je draži velur jer je mekši i mako je jako mekan.
Kod velura treba paziti, kome je bitno, da bude 100% pamučni velur jer je velur dosta često po sastavu 80% pamuk, 20% poliester.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 14:38   #5117
Quote:
Tab kaže: Pogledaj post
Trebala bi pomoć. Trenutačno sam na čuvanju trudnoće pa čitam forum i proučavam šta i kako kada dođe beba. Odlučila sam koristiti platnene pelene. Zamislila sam si da ću koristiti jednokratne dok ne otpadne pupak a onda dok beba malo ne poraste prefold i tetra pelene a nakon toga ove moderne platnene pelene. E sad čitajući forum sastavila sam si popis šta bi nabavila dok se beba ne rodi a nakon što vidim šta mi najviše odgovara dokupila bi pelena. Na mom popisu je.......
Moje iskustvo je bilo takvo da sam sa starijom krenula s platnenima tek s 4 mjeseca jer je bila jako sitna i sve tada dostupne pelene bi joj došle do pazuha. Mlađi je bio kilu teži i 5 cm dulji od sestre, a s njim nisam koristila platnene prvih mjesec i pol jer je imao granulom u pupku pa dok to nije prošlo nisam koristila platnene da mu se što manje moči pupak. Za to vrijeme je prerastao S zaštitne gaćice koje sam nadobudno kupila. Mali je prvih valjda tjedan dana kakao po 5x dnevno, ne puno, ali mi je sasvim dobro došlo da ne moram to ispirati svako malo.
Od prefold pelena meni su super bambino mio, posebno sa starijom. Mlađi je bio 'migoljavija' beba pa sam ih kraće koristila do cca 6 mjeseci, dvojku u pocket od Sunčice za noć. Jedinicu i dan- danas stavljam u tabitine i Flafi pocket, dobre za dan. Tabitine su se dosta dobre pokazale, moj izbor za dan s bambino mio 1 prefold, no teško da bi izdržale još jedno dijete.
Ako hoćeš, imam malo korištenih zaštitnih, poklanjam- Tabita S čičak 1-2x stavljene, a Bambino mio nešto više korištene. Imam male do 5 kg i ove malo veće.
Rodina bambusica mi je razočaranje, imam jedne stare 2 godine i jedne stare cca godinu dana, ove zadnje su tanje i od lošijeg materijala nego starije, meni razočaranje. Podebljam ih s Tabitinim ulošcima za pocket pelenu pa je ok. Nježna pusa i pliš pusa su ok, koristim za dnevno spavanje.
Na tvom bih mjestu postupno kupovala pelene kad beba dođe. Ako baš hoćeš da je od prvog dana u platnenima, uvijek imaš opciju tetri koje kod tako malog djeteta nemoraš kopčati kopčom nego možeš zataknuti pelenu u struku ili uzeti švedske pelene.
Kao što sam pisala, ME su odlično držale noć, a sad i dalje ratujem s tim.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.

Zadnje uređivanje Cattleya : 27.10.2013. at 14:45.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 13:14   #5118
Cure kako vi kontaktirate Dolisu i naručujete od nje pelene? Poslala sam joj zahtjev za prijateljstvo na Facebook Dolisa Made with love i ništa. Nakon toga sam joj poslala na profil poruku i opet ništa. Od toga je prošlo sigurno tjedan dana.
Tab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 15:37   #5119
Quote:
Tab kaže: Pogledaj post
Cure kako vi kontaktirate Dolisu i naručujete od nje pelene? Poslala sam joj zahtjev za prijateljstvo na Facebook Dolisa Made with love i ništa. Nakon toga sam joj poslala na profil poruku i opet ništa. Od toga je prošlo sigurno tjedan dana.
neki dan je objavila na fb da neće biti dostupna neko vrijeme, a čula sam i od drugih cura da duže čekaju odg
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 15:46   #5120
Tnx. Ma ne žuri mi se nego nisam znala da li sam poslala na pravi profil. Nisam bila sigurna da li joj je taj profil za narudžbe ili privatni.
Tab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:38.