Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2012., 22:00   #61
JOj, ljudi, ja jesam bila smrtno bolesna i evo pušim. Što reći?
Trebam li objasniti brigu mojih roditelja i moju ne brigu.
Naravno za pušenje imam debelo opravdanje.
Evo pušim sada kada je dijete leglo u krevet (isključivo u ovo vrijeme),tada uz otvoren prozor ili na balkonu.
Ma ja sam neki čudesan pušač..moj muž ne može vjerovati da ja pušim jer mogu u biti danima bez cigarete ako treba.
Na poslu - od posla niti ne pomislim na pljugu.
Mislim kakav sam ja u biti pušać koji po 12 sati ne puši tijekom dana i onda naveće zapali??
Sama sebi kažem - dosta a onda evo me opet s cigaretom...
Danas smo obiteljski bili na pogrebu i zapalila sam jednu cigaretu pred tatom. Onako me ošinuo pogledom čovjek od preko 70 godina ali mi nije rekao ni riječ..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 22:38   #62
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Naravno za pušenje imam debelo opravdanje.
Naravno, svi imaju. I svaki pijanac pred Konzumom ima debelo opravdanje.
Quote:
Evo pušim sada kada je dijete leglo u krevet (isključivo u ovo vrijeme),tada uz otvoren prozor ili na balkonu.
Oprosti, netko ti je upao u account i napisao da pušiš i pred djetetom.
Quote:
mogu u biti danima bez cigarete ako treba.
Ali ne možeš prestati.
Quote:
Mislim kakav sam ja u biti pušać koji po 12 sati ne puši tijekom dana i onda naveće zapali??
Sama sebi kažem - dosta a onda evo me opet s cigaretom...
Ti si, zapravo, tipičan pušač. Imaš "debelo opravdanje" za svoje pušenje, minimaliziraš svoje pušenje do granice poricanja - i nisi u stanju prestati.

Sve dok ne možeš prestati iako si "kažeš dosta", ovisnik si.

Zadnje uređivanje Lord Byron : 24.04.2012. at 22:45.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 22:49   #63
Po svim točkama optužnice sam kriva
Ovisnik sam
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 22:54   #64
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Po svim točkama optužnice sam kriva
Ovisnik sam

nisi jedina
__________________
stigla je 14.06.
ALBooM
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 06:56   #65
Možda je na ovoj temi dobro spomenuti knjigu "Lako je prestati pušiti"-Allen Carr.

Nisam ju čitala ali sam iz prve ruke čula da pomaže posvjestiti pušačima neke zablude.

Na knjigu me podsjetilo ovo što je Ribež rekla da malo puši i da može dugo bez cigarete, ovaj autor kaže da je to daleko lošije nego pušiti konstantno, pri tom ne misli na unešenu količinu nikotina, već na samu ovisnost.

Zanimljivo mi je da sam knjigu ponudila nekim dragim ljudima za koje bi mi bilo drago da se odluče prestati, ali nitko ju nije htio niti uzeti, odmah su zauzeli obrambeni stav.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 07:41   #66
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Zanimljivo mi je da sam knjigu ponudila nekim dragim ljudima za koje bi mi bilo drago da se odluče prestati, ali nitko ju nije htio niti uzeti, odmah su zauzeli obrambeni stav.
Mislim da nikada nije bilo lakše (dobro, budimo pošteni, manje teško) prestati pušiti nego u ovo današnje vrijeme kad su pušači jako stigmatizirani i kad se puno više pozornosti posvećuje zdravom životu i zdravom tijelu. Daleko je teže bilo prestati u vrijeme kad su apsolutno svi javni prostori smrdili po dimu, kad nije bilo praktički nikakvih pušačkih restrikcija, a trčali su samo oni za kojima je netko trčao .

Ne podcjenjujem činjenicu da se radi o ovisnosti, niti se smatram čudotvorcem koji će sklepati tri rečenice i riješiti problem pušenja i pušača - ali, mislim da se cijela stvar svodi na nepostojanje istinske želje za prestankom.

Kad čovjek malo pogleda, a pogotovo kad malo pročačka po pušačkim rečenicama, uvijek će prije ili kasnije naletjeti na agresivnu reakciju i razotkrivanje stvarnog stanja stvari (vjerojatno isti mehanizam djeluje i u nekim drugim traženja pravih izvora problema u glavi, ali nisam od struke pa se nebi' štel mešat'). Sve do tog trenutka, možeš računati ili na "velike" rečenice-objašnjavalice (od umanjivanja problema umanjivanjem popušene količine, preko famozne brige za nabijanja kilaže prestankom pušenja, pa do hrabrih izjava na temu "moj život, moje zdravlje, i tako se ne mogu zamisliti kao penzića..."), ili na priznavanje krivice, nemoći i ostaloga - na foru "evo, priznajem sve, sad me pusti na miru da zapalim".

Onog trenutka kad čovjek odluči, onog trenutka kad istinski poželi prestati bez kenjkavih "ako, možda, 'ajmo probat', vidjet ćemo, ne znam baš..."), napravio je barem dvije trećine posla.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 12:14   #67
ja se od roditelja još uvijek skrivam
marina222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 13:04   #68
Moje su stariji siblinzi pušili (i još uvijek puše) pred roditeljima koji su svojedobno bili strastveni pušači. Eto, već su pet godina izdržali bez.

Ja sam druga priča. Nekako oduvijek imam osjećaj da su starci ispucali svoje živce na starijima i da je za mene ostalo samo NE. Što god: ludi dan, bušenje uha, farbanje... sve je bilo NE i za sve sam se zubima i niktima borila. S pušenjem nisam niti pokušavala. Sad sam kao Ribež, zapalim 2-3 na dan, nekad niti jednu. Ali smatram da imam problem. I nemam nikakvo opravdanje, jednostavno volim cigarete...

OT Da mi klinka povjeri/da je uhvatim, ne bih joj branila. Pokušala bih eventualno objasniti kakva je to boleština koje se ne možeš riješiti nekad i pod cijenu života. Ako nastavi, nastavit će. Ali u kući sigurno neće pušiti. 1. Jer bi muž i mene i nju bacio spavati kod pesa (na cigarete ima 0. toleranciju). 2. Jer ni ja ne pušim u kući.
__________________
Bolje ispasti glup, nego ispasti iz aviona.
Cikla Oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 15:26   #69
moji su nepusaci.
tj tata je zbog bolesti prestao kad sam ja imala 14. godina.
ja pusim od 16.
nikad im nisam skrivala.
nikad mi nisu branili. da, zvocali su, cvilili, nagovarali na prestanak, sto je cist normalno i svaki roditelj to radi. ali mi nisu branili.
necu niti ja braniti svom djetetu.

osim ako se nece pusiti u kuci. za sad, dok je mala, ne pusi se u kuci. iskreno, nadam se da cemo tu naviku zadrzati i kad ona odraste.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 16:40   #70
Quote:
omega00 kaže: Pogledaj post
Ovako imam kcer od 17 god.Uhvatila sam je da pusi prije 5 mj. pa je rekla da nece vise.Ali neki dan ponovno sam je vidila.Zamolila me da je ne recem ocu.Ocigledno je da je nastavila,a ne mogu joj nesto govoriti jer i sama pusim.Da li da joj dopustim da pusi sa mnom ili je jos rano,da cekam barem do 18? Kakva su vaša iskustva,pogotovo vi što pušite,kad ste dopustili djeci da puse pred vama,s koliko godina ste skupa zapalili prvu cigaretu?
Ja sam se skrivala od svojih 10 godina... što je rezultiralo apsolutnim uništenjem naših odnosa. Daj joj da puši ispred tebe (i ne broj joj cigarete). Nema smisla da joj braniš, neće upaliti - samo će više vremena provoditi izvan kuće, po kavama.
__________________
Sutra samo što svaki dan ne dođe -
jutra već su zaboravljena
- bogatstvo trenutka izgubljeno.
Opal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 19:11   #71
Quote:
Opal kaže: Pogledaj post
Nema smisla da joj braniš, neće upaliti - samo će više vremena provoditi izvan kuće, po kavama.
Budući da kći o kojoj se radi danas ima barem 21 godinu, fakat nema smisla da joj majka brani pušenje .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 19:50   #72
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Naravno, svi imaju. I svaki pijanac pred Konzumom ima debelo opravdanje.
Ovakve reklame bi trebalo sankcionirati.
Pa nije Konzum bas najjeftiniji kako se reklamira...
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Budući da kći o kojoj se radi danas ima barem 21 godinu, fakat nema smisla da joj majka brani pušenje .
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 22:00   #73
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Budući da kći o kojoj se radi danas ima barem 21 godinu, fakat nema smisla da joj majka brani pušenje .
A jesi genijalan, stvarno sam se sada od srca nasmijala
No,molim bez nekakvih sada ego tripova
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 23:37   #74
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Budući da kći o kojoj se radi danas ima barem 21 godinu, fakat nema smisla da joj majka brani pušenje .
Gle, fakat... No, dobro je da drugi roditelji s istom dilemom vide. Btw, nema "smisla", pa su meni moji svejedno branili.
Na kraju krajeva, koliko 21-godišnjakinja znaš da žive same? A uglavnom vrijedi ona "dok si pod mojim krovom"...
__________________
Sutra samo što svaki dan ne dođe -
jutra već su zaboravljena
- bogatstvo trenutka izgubljeno.
Opal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 07:35   #75
Quote:
omega00 kaže: Pogledaj post
Ovako imam kcer od 17 god.Uhvatila sam je da pusi prije 5 mj. pa je rekla da nece vise.Ali neki dan ponovno sam je vidila.Zamolila me da je ne recem ocu.Ocigledno je da je nastavila,a ne mogu joj nesto govoriti jer i sama pusim.Da li da joj dopustim da pusi sa mnom ili je jos rano,da cekam barem do 18? Kakva su vaša iskustva,pogotovo vi što pušite,kad ste dopustili djeci da puse pred vama,s koliko godina ste skupa zapalili prvu cigaretu?
Glupo je da joj braniš, a znaš da će to raditi sastrane, moj sin je počeo sa 16g, zapalio je pred nama, šutili smo. 2g nakon toga prestao je i rekao da nema gušta. Mislim da je bolje pustiti ih da pred nama probaju, nego da im vani tko zna što ponude, to je moje mišljenje, i alkohol smo dozvolili, da proba pred nama, sad ima 2o g i ne pije niti ne puši.
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 23:40   #76
ja imam 17, počela sam pušit prije 2 godine, al ovisnik postala prije godinu otprilike. Starci su me previše puta ulovili sa pljugom u ruci ili sam smrdila po pljugama (kod njih ne pali fora "bila sam u kafiću pa zato smrdim" ) i svašta. Ja znam da oni znaju da ja pušim. I obrnuto. Al ta tema je tabu tema i ne spominje se uopće. Jednom ili dvaput su mi rekli da nesmijem pušiti, ja sam rekla dobro,neću više i to je to. Sad imam svoju sobu na svojem katu u kući, praktički sam odvojena od njih. I pušim vani na balkonu, ali moram se skrivati, i izvoditi kerefeke da me nebi skužili I polako mi više ide na živce bit pod stresom (da, ja sam stvarno pod stresom kad izađem zapaliti na balkon da me nebi netko vidio ) zbog cigareta i staraca. Čak se predomišljam da prestanem. Kolko god bi ja željela moći zapaliti pred njima, toliko ima i prednosti što nemogu. Prva prednost je to da duplo manje pušim kad sam doma, tako da tjekom vikenda ako nejdem van popušim svega cca 6 cigareta, i uštedim para i para
Ana0212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 23:47   #77
Quote:
Ana0212 kaže: Pogledaj post
Čak se predomišljam da prestanem. Kolko god bi ja željela moći zapaliti pred njima, toliko ima i prednosti što nemogu. Prva prednost je to da duplo manje pušim kad sam doma, tako da tjekom vikenda ako nejdem van popušim svega cca 6 cigareta, i uštedim para i para
Pa...eto korisnosti te zabrane...ako se premisljas, budi pametna pa dobro smisli.
Novci se ...znas mogu i pametnije utrositi.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 23:52   #78
Smile

Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
JOj, ljudi, ja jesam bila smrtno bolesna i evo pušim. Što reći?
Trebam li objasniti brigu mojih roditelja i moju ne brigu.
Naravno za pušenje imam debelo opravdanje.
Evo pušim sada kada je dijete leglo u krevet (isključivo u ovo vrijeme),tada uz otvoren prozor ili na balkonu.
Ma ja sam neki čudesan pušač..moj muž ne može vjerovati da ja pušim jer mogu u biti danima bez cigarete ako treba.
Na poslu - od posla niti ne pomislim na pljugu.
Mislim kakav sam ja u biti pušać koji po 12 sati ne puši tijekom dana i onda naveće zapali??
Sama sebi kažem - dosta a onda evo me opet s cigaretom...
Danas smo obiteljski bili na pogrebu i zapalila sam jednu cigaretu pred tatom. Onako me ošinuo pogledom čovjek od preko 70 godina ali mi nije rekao ni riječ..

moja mama je pušač tvoga tipa sa tim da nekad zna navratiti susjeda pa zapali preko dana 1-2.
ona sa svojim tatom puši skupa valjda cijeli život kao što je i moj tata pušio pred svojima dok je pušio (sad već ne puši 27godina) glupo mu je to i nema potrebu, počeo je sa 16 pa se izdovoljio-valjda....
bratu i meni roditelji nikada nisu branili pušenje, i obadvoje smo zakleti nepušači, nama je to glupo, seljački, primitivno, ružno za vidjeti i nikada ni jedno nije zapalilo cigaretu a ni iz znatiželje
krojacica zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 00:02   #79
Quote:
Ribež kaže:
JOj, ljudi, ja jesam bila smrtno bolesna i evo pušim. Što reći?
Ovo je davno napisano...pa nije originalni citat, vec iz ovog posta prije...ali, pretpostavljam da nisi imala rak pluca, jer nekako sumnjam da bi danas ovdje pisala. A biti smrtno bolestan od neceg sto nema direktne veze s pusenjem, je imo nesto drugo...cini se da si ozdravila. Ne sumnjam da bi bilo dobro da - ne pusis, ali mislim da na tvoju smrt nece utjecati par cigareta dnevno...
Ne, nije to prorocanstvo ni obecanje, samo moje misljenje.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 15:38   #80
Quote:
marina222 kaže: Pogledaj post
ja se od roditelja još uvijek skrivam
I ja...39.g.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.