Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2011., 17:43   #1
Raniji upis u 1. razred osnovne škole

Molila bih, ako netko ima iskustva, kakva se pitanja i testovi postavljaju djetetu koje upisuje 1. razred osnovne škole redovno (zakonski obvezni sa 6. godina) i ranije (mlađi od 6. godine, na zamolbu roditelja)?
Unaprijed zahvaljujem!
brch123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 20:07   #2
Quote:
brch123 kaže: Pogledaj post
Molila bih, ako netko ima iskustva, kakva se pitanja i testovi postavljaju djetetu koje upisuje 1. razred osnovne škole redovno (zakonski obvezni sa 6. godina) i ranije (mlađi od 6. godine, na zamolbu roditelja)?
Unaprijed zahvaljujem!

to je ono iz pizde u školske klupe?

po njihovom pravilniku ne vidim nigdje mogućnost ranijeg upisa u školu (prije 6 god)

a smijemo znati zašto bi dijete išlo u školu prije 6 godina?
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 20:14   #3
Quote:
brch123 kaže: Pogledaj post
Molila bih, ako netko ima iskustva, kakva se pitanja i testovi postavljaju djetetu koje upisuje 1. razred osnovne škole redovno (zakonski obvezni sa 6. godina) i ranije (mlađi od 6. godine, na zamolbu roditelja)?
Unaprijed zahvaljujem!
Nemoj uzimati djetetu godinu dana igre i bezbrižnosti
Sve stigne, pa biti i wunderkind....
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 20:43   #4
mislim da po zakonui prije navršenih 6 godina dijete ne smiej u školu...bilo je negdje o tome al ne mogu se sjetiti gdje
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 21:06   #5
Pusti dijete nek se igra. Sa skolom pocinju odgovornosti, obaveze, nikad vise toliko bezbriznosti nece imat u zivotu kao u predskolskoj dobi.
Mene su htjeli s pet upisat u skolu (vrticki i skolski psiholog su procijenili da sam dovoljno zrela, bez prethodnog razgovora s roditeljima, valjda im je falilo mjesta u vrticima. Na svu srecu su starci prvo pitali mene, a ja sam im rekla da bih se igrala jos. Pa sam se igrala jos godinu dana i sa 6 godina krenula u prvi razred.).
I prvo razgovaraj s djeteteom.
Sa mnom na faksu je bila cura koja je bila u prosjeku dvije godine mladja od generacije, bila je pametna, ali socijalno je kaskala za nama, kuzilo se jako da joj nekaj fali, ne znam kak bi to rekla, bila je drustveno nezrela
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 21:39   #6
ja i moja sestra smo suprotni primjeri. mene nisu htjeli pustit u školu sa 6 i po jer sam imala 14 kila i bila minijaturna.
ja sam molila i kumila mamu, a ona pak psihologe i pedagoge pa su me pripustili na testiranje spremnosti za školu (do kojeg iz prve nisam ni došla jer nisam prošla liječnički ) i ipak su me pustili. mislim da bih bila uvenula još jednu godinu u vrtiću da nisam išla tad u školu.

sestra je isto preskočila, umjesto u predškolsku grupu u vrtiću krenula je u školu - isto je kumila i molila roditelje da bi ona u školu pa psiholozi zaključili da je spremna. krenula je sa 6 i tri mjeseca.

nisam za forsanje, al ni za odgodu. otić na stručnu procjenu, i dva puta ako treba i vidjet s djetetom, naravno.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 21:41   #7
Mene su moji sa 6 g dali u školu i kažu da žale jer su mi "ukrali" godinu dana bezbrižnosti i igre.
Po mom mišljenju nema žurbe;pa ionako ga čeka stoooo godina školovanja jednom kad upiše....
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 22:04   #8
ja sam trebala krenuti sa pet i pol, nepunih šest (navršila bih 6 u listopadu) godina u školu i primili bi me bez pol problema, no moji su u zadnji tren odlučili ostaviti me još godinu dana doma pa sam na kraju krenula dogodine, sa šest i pol. testiranje je - koliko se sjećam - bilo isto oba puta, razgovor sa pedagogom i psihologom, opisivala neku sliku, nacrtala nešto i neki test tipa spoji crtice u neprekinutu crtu, ispuni red crtama i slično.. to je bila jesen 95 prvi put, odnosno jesen 96 drugi put, ne znam jel sad još uvijek isto
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 23:06   #9
Pusti dijete da se igra još godinu dana!
-annaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 23:36   #10
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
ja sam trebala krenuti sa pet i pol, nepunih šest (navršila bih 6 u listopadu) godina u školu i primili bi me bez pol problema, no moji su u zadnji tren odlučili ostaviti me još godinu dana doma pa sam na kraju krenula dogodine, sa šest i pol. testiranje je - koliko se sjećam - bilo isto oba puta, razgovor sa pedagogom i psihologom, opisivala neku sliku, nacrtala nešto i neki test tipa spoji crtice u neprekinutu crtu, ispuni red crtama i slično.. to je bila jesen 95 prvi put, odnosno jesen 96 drugi put, ne znam jel sad još uvijek isto
i jedino si ti odgovorila autorici teme na jasno postavljeno pitanje

isto mislim da su zadaci jednaki, bez obzira je li redovan ili raniji polazak u školu
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 23:56   #11
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
i jedino si ti odgovorila autorici teme na jasno postavljeno pitanje

isto mislim da su zadaci jednaki, bez obzira je li redovan ili raniji polazak u školu



Pa zar treba znati i zadatke za upis u prvi razred
-annaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 00:00   #12
Quote:
brch123 kaže: Pogledaj post
Molila bih, ako netko ima iskustva, kakva se pitanja i testovi postavljaju djetetu koje upisuje 1. razred osnovne škole redovno (zakonski obvezni sa 6. godina) i ranije (mlađi od 6. godine, na zamolbu roditelja)?
Unaprijed zahvaljujem!
a to pitaš zato da ga "pripremiš" pa da bolje riješi test (bez obzira je li stvarno zrelo za školu) ili ....?
mislim, ak je dijete zrelo onda će riješiti sve što treba i bez dodatnog pripremanja, a ako nije onda ga takvim "pripremanjem" možeš samo zaje.... i upisati prerano u školu.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 00:57   #13
moja iskustva pokazuju da ta jedna godina znači jako, jako puno u dječejm razvoju, pa čak i onda kad dijete prođe testiranja bez problema. primijetila sam da se u toj godini dana koja kad ovako pričamo zvuči banalno- godina gori, godina doli, djetetu jednostavno dogode neki klikovi i sa sedam (i pol) budu puno spremniji, zreliji i pripravniji za cijeli taj proces školovanja, nego je to slučaj kad polaze sa šest, šest i pol. razlika bude dosta velika.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 01:50   #14
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
moja iskustva pokazuju da ta jedna godina znači jako, jako puno u dječejm razvoju, pa čak i onda kad dijete prođe testiranja bez problema. primijetila sam da se u toj godini dana koja kad ovako pričamo zvuči banalno- godina gori, godina doli, djetetu jednostavno dogode neki klikovi i sa sedam (i pol) budu puno spremniji, zreliji i pripravniji za cijeli taj proces školovanja, nego je to slučaj kad polaze sa šest, šest i pol. razlika bude dosta velika.
A moja iskustva pokazuju da neka djeca protrunu čumeći godinu dana u vrtiću.

Uglavnom, test je nešto tipa nacrtaj svoju obitelj, gdje živiš, zaokruži sličice iz priče koju ti ispričaju, zaokruži sve ptice na slici i mislim spoji neke parove a la čarape-cipele.
Kako god, beskorisno je pripremati dijete za to.

I uopće ne kužim kako ste svi zaključili da autorica misli poslati dijete prije šeste godine u školu, valjda ga misli poslati na testiranje prije šeste godine, što je sasvim normalan i zakonom predviđen postupak.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.

Zadnje uređivanje sun.shine : 31.01.2011. at 01:55.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 02:41   #15
Pa sa sest je normalno krenut u skolu. Krenula sam sa sest u skolu. I moja ce kcer sa sest u skolu.... Mene su htjeli s pet poslat u skolu. Crtala sam bez problema, pisala i citala, kuzila isto.... Meni je cijelo skolovanje do faksa bilo ubitacno dosadno, pa ja sam u nasem odgojno-obrazovnom programu trunula
I nije mi krivo kaj sam dobila tu godinu vise za bezbriznu igru. Kasnije sam se bogme nagrlila knjiga
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 02:43   #16
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
A moja iskustva pokazuju da neka djeca protrunu čumeći godinu dana u vrtiću.

Uglavnom, test je nešto tipa nacrtaj svoju obitelj, gdje živiš, zaokruži sličice iz priče koju ti ispričaju, zaokruži sve ptice na slici i mislim spoji neke parove a la čarape-cipele.
Kako god, beskorisno je pripremati dijete za to.

I uopće ne kužim kako ste svi zaključili da autorica misli poslati dijete prije šeste godine u školu, valjda ga misli poslati na testiranje prije šeste godine, što je sasvim normalan i zakonom predviđen postupak.
Mozda zato kaj je to napisala u prvom postu?
A i naslov threada je "Raniji upis u 1. razred osnovne skole"

Edit: ne, nisam vampir. Napokon sam nasla malo mira da platim rezije. Kaj se ne vidi?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1

Zadnje uređivanje Dora K : 31.01.2011. at 02:50. Reason: dopisala
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 02:54   #17
pusti jadnog malisana nek se igra, prije nego sretne obaveze, zadace, sranja, nek uziva to mu tj joj je jedino razdoblje da nema brige o nicemu, cemu to uskratit ??
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 03:33   #18
moj mali ce na jesen u skolu, a tek je napunio 4 :/
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 03:37   #19
PBE ti si u UK. Mislila sam da je to neka vrsta predskole, kaj je to prava skola?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 04:27   #20
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
PBE ti si u UK. Mislila sam da je to neka vrsta predskole, kaj je to prava skola?
da, to je prava obavezna skola, koju ne mozes izbjeci, osim ak ne zelis zavrsiti u zatvoru i da ti oduzmu dijete. kod njih je preschool od 3 pa dok dijete ne krene u skolu, a krecu one godine u kojoj ce dijete navrsiti 5. tako da dijete koje je navrsilo 4 u 8. mjesecu, ce odmah tu jesen krenuti u skolu, a dijete koje ce navrsiti 5 u 9. mjesecu, ce istu tu jesen krenuti u skolu. to je skoro razlika od godinu dana, a krenut ce iste godine u skolu.

ta prva skolska godina se zove reception, a year 1 je ona sljedeca kad vec imaju 5, no u reception uce vec kao sto smo mi u 1. razredu u hr. odmah prvi dan uce pisati

i odmah pocnu nositi uniformice i dobivati zadace :/
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.