Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2008., 00:04   #1
Treninzi za specijalce

Mene zanima sta vjezbaju specijalci na obukama.
A najvise me zanima karate i ostale borilacke vjestina.
Pa zna li netko ista o tome?
1234567 is offline  
Old 08.09.2008., 13:58   #2
pa nije da imas podforum borilacke vjestine
__________________
mumyo jinpu ryu satsujin ken shin
無明神風流殺人剣
onime no kyo is offline  
Old 08.09.2008., 20:16   #3
E,a šta je sa Krav-Maga/Mega bilo je govora da će uć u obuku
Ri-con is offline  
Old 09.09.2008., 09:56   #4
a koji specijalci? znas koliko specijalnih jedinica u svijetu postoji? jaaakooo puno....
ukratko: najvise vjezbaju svoje specijalnosti! primjerice ako si USSF, obavezno ces morat vjezbat bar jedan strani jezik (i to ne samo jezik, vec kulturu i tradicije određene države)

krav maga je cist ok, al trebate vidjet haganah sistem, također izraelsko, a produkt je kompilacije svega najboljeg kako iz krav mage tako iz jos par izraelskih martial arts. pogledajte ovdje:
http://www.fight2survive.com/
Da li se ima za nabavit na netu - ja nisam pronasao! Meni je to neki tip prije par godina poslao postom, doduse samo razoruzavanje noza, pistolja i samoobrana.
18Delta is offline  
Old 09.09.2008., 13:25   #5
vecina vojsci u svijetu kombinira vise bor. vjestina... ovisno koja di...
u HV sluzbeni borilacki sport je tejkvando(namjerno sam napisao ovako ).
iako bsd i petlja i sa nekim drugim vjestinama....decki koji im pokazuju nisu losi...zapravo neke koje znam su jako dobri...ali to nije sluzbeno koliko je meni poznato....

TKD kao vojna BV je sranje po mom misljenju....jer nakon recimo 10 km forsiranog marsa sa jednim rancem od samo 10 kg tezine plus puska u rukama plus prsluk sa streljivom...ma da je super specijalac nema sanse da digne nogu za udarac u glavu ovo sad govorimo o jedinicama koje bi trebale to kao koristiti kao vojni sport za dvoranu dobar ko i svaki drugi
__________________
mumyo jinpu ryu satsujin ken shin
無明神風流殺人剣
onime no kyo is offline  
Old 09.09.2008., 16:08   #6
Quote:
onime no kyo kaže: Pogledaj post
vecina vojsci u svijetu kombinira vise bor. vjestina... ovisno koja di...
u HV sluzbeni borilacki sport je tejkvando(namjerno sam napisao ovako ).
iako bsd i petlja i sa nekim drugim vjestinama....decki koji im pokazuju nisu losi...zapravo neke koje znam su jako dobri...ali to nije sluzbeno koliko je meni poznato....

TKD kao vojna BV je sranje po mom misljenju....jer nakon recimo 10 km forsiranog marsa sa jednim rancem od samo 10 kg tezine plus puska u rukama plus prsluk sa streljivom...ma da je super specijalac nema sanse da digne nogu za udarac u glavu ovo sad govorimo o jedinicama koje bi trebale to kao koristiti kao vojni sport za dvoranu dobar ko i svaki drugi

a kaj se to radi u BSD-u ???
šršlo88 is offline  
Old 09.09.2008., 16:59   #7
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
krav maga je cist ok, al trebate vidjet haganah sistem, također izraelsko, a produkt je kompilacije svega najboljeg kako iz krav mage tako iz jos par izraelskih martial arts. pogledajte ovdje:
http://www.fight2survive.com/
Da li se ima za nabavit na netu - ja nisam pronasao! Meni je to neki tip prije par godina poslao postom, doduse samo razoruzavanje noza, pistolja i samoobrana.

Krav maga je cist ok al haganah je nenadjebiv
Ajmo ponovo; "HaganaH" je produkt jedne osobe koja je svoj trening u IDF-u (i Krav Magi) dobro unovcila u SAD-u.
Inace te spike danas jako dobro prolaze; hardoce top-secret military special forces hand to hand bla bla bla, pogotovo kod glupih amera gdje svaka dvorana ima "ex specijalca, majstora svih borilackih vjestina".
p.s.pojam haganah potrazi na internetu, kao i povijest izraelskih BV, bit ce ti neke stvari puno jasnije
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Old 10.09.2008., 11:36   #8
Quote:
onime no kyo kaže: Pogledaj post
jer nakon recimo 10 km forsiranog marsa sa jednim rancem od samo 10 kg tezine plus puska u rukama plus prsluk sa streljivom...ma da je super specijalac nema sanse da digne nogu za udarac u glavu
pa gle, ima tu nesto. jer borilacke vjestine kao takve se postavljaju u realne uvjete, jedine u kojima se vojnici mogu naci. gledao sam nesto o marincima kako marsiraju pod punom opremom i onda ih sve ubace u nekakvu dvoranu pa udri (uglavnom ih izudaraju jer su precrknuti). naravano da borbu treba vjezbat kad si odmoran, tako ces najbolje i naucit, al oni moraju biti spremni posegnuti za tim vjestinama i kada su na bojstu, umorni i prljavi. prvenstveno jer je bitno iskustvo, da se upoznaju sto ih moze cekat. ali zato rade kao ekipa pa je utoliko lakse.

Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Krav maga je cist ok al haganah je nenadjebiv
Ajmo ponovo; "HaganaH" je produkt jedne osobe koja je svoj trening u IDF-u (i Krav Magi) dobro unovcila u SAD-u.
Inace te spike danas jako dobro prolaze; hardoce top-secret military special forces hand to hand bla bla bla, pogotovo kod glupih amera gdje svaka dvorana ima "ex specijalca, majstora svih borilackih vjestina".
p.s.pojam haganah potrazi na internetu, kao i povijest izraelskih BV, bit ce ti neke stvari puno jasnije
ummm, da, i? ili ljubomoran ili si krajnje kontra-americki
sve sto svladava neku prepreku na drugaciji nacin, sve sto moze pomoci u borbi valja nauciti, znanja nikad dosta pa se ti busaj u prsa

ono sto sam rekao bilo je da potakne znatizelju, a ne da uvelicavam kao sto si ti to shvatio (nenadjebiv??? op.a.)
18Delta is offline  
Old 05.05.2011., 13:46   #9
Koja je razlika izmedju Navy SEAL-ova i Navy SEAL Team 6(DEVGRU)??? Da li su ovi Team 6(DEVGRU) probrani najbolji komandosi iz "obicnih" SEAL-ova ili???

http://en.wikipedia.org/wiki/United_...rations_forces
Josey_Wales is offline  
Old 05.05.2011., 16:08   #10
bilo koja borilačka vještina je dobra i korisna...TKD, karate, kung-fu i sl. služe u puno više svrha od same borbe...trenutno od svega ponuđenog najviše mi se sviđa(inače treniram kung-fu i box, a jedno vrijeme i judo) krav maga i ono što primjenjuju marinci-znači mix svega i svačega, a u svrhu da ostaneš živ i rasturiš protivnika. Postoji puno borilačkih vještina koje uče osnovama, udarcima, kretanju i sl.(upravo tu je TKD, karate, ...)ali za vojsku su sve borilačke vještine samo osnova "sistema" koji moraju svladati, a da bi ostali živi u bliskoj borbi. Trenutno postoji par takvih "sistema", a krav maga je možda najpoznatiji...to nisu borilačke vještine u punom smislu riječi već sistemi za blisku borbu.
__________________
A znate li zbog cega se vodi ovaj rat, ova bitka?
A od kud znam? Sta ja znam? Kol'ko ja kuzim to ovi kao 'oce da se odcjepljuju, a mi im kao ne damo...
AMARU is offline  
Old 05.05.2011., 19:25   #11
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Koja je razlika izmedju Navy SEAL-ova i Navy SEAL Team 6(DEVGRU)??? Da li su ovi Team 6(DEVGRU) probrani najbolji komandosi iz "obicnih" SEAL-ova ili???

http://en.wikipedia.org/wiki/United_...rations_forces
Podjeljeni su po specijalnosti za ovo i ono (team 1, 2, 3...), kao i sve druge specijalne postrojbe. DEVGRU je novi naziv za team six i spadaju pod tkz tier one specijalnih postrojbi zajedno s 1st SFOD Delta. Glavna razlika između njih i recimo rangera ili marinskog force recona je upotreba za "crne" operacije.

Tako bar kaže striček gugl
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Old 05.05.2011., 21:08   #12
Quote:
_SS_ kaže: Pogledaj post
Podjeljeni su po specijalnosti za ovo i ono (team 1, 2, 3...), kao i sve druge specijalne postrojbe. DEVGRU je novi naziv za team six i spadaju pod tkz tier one specijalnih postrojbi zajedno s 1st SFOD Delta. Glavna razlika između njih i recimo rangera ili marinskog force recona je upotreba za "crne" operacije.

Tako bar kaže striček gugl
A kakve specijalnosti??? Mislis ono sniper, sapper, medic i sl.??? Recimo kod ruskog Vympela operativci moraju biti upoznati sa gotovo svim tim aspektima, dok je kod Alfi rezim nesto blazi... Npr. iako postoje specijalizirani snajperisti, svi operativci moraju proci obuku snajperom i to prilicno rigoroznu(kao i ostale), takodjer i medicinarsku obuku, upravljanje raznoraznim vozilima i letjelicama i sl...

Sto se tice "crnih" operacija to sam primjetio jer sam negdje procitao da im Bijela kuca i Pentagon omogucuju ogroman stupanj autonomije tipa: "kad napravite sranje mi vas ne poznajemo i poricemo ikakvu umjesanost u ista, but good job"...
Josey_Wales is offline  
Old 05.05.2011., 21:23   #13
Mislio sam specijalnost cijelog tima, ne pojedinog člana. Svi su upoznati s više-manje svime, ali podjela po sistemu npr. tim a je alpinizam, tim b zračni desant, tim c antiterorizam...
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Old 04.06.2011., 22:15   #14
Sada sam 3. razred srednje tehnicke skole.

Sta trebam ici poslije srednje skole,da bih kasnije mogao u specijalce?

Koji uopce kod nas postoje specijalci? Alfa i Lucko?
Dr.Milkun is offline  
Old 05.06.2011., 09:14   #15
Quote:
Dr.Milkun kaže: Pogledaj post
Sada sam 3. razred srednje tehnicke skole.

Sta trebam ici poslije srednje skole,da bih kasnije mogao u specijalce?

Koji uopce kod nas postoje specijalci? Alfa i Lucko?
zavrsit skolu,otici u ured za obranu ili mup.predati zahtjev za vojsku ili policiju...upasti prvo tamo a tek onda razmisljati biti specijalac.po tvom tekstu ti bi odma iz skolske klupe bio specijalac...
Vick#7 is offline  
Old 05.06.2011., 16:17   #16
Quote:
Vick#7 kaže: Pogledaj post
zavrsit skolu,otici u ured za obranu ili mup.predati zahtjev za vojsku ili policiju...upasti prvo tamo a tek onda razmisljati biti specijalac.po tvom tekstu ti bi odma iz skolske klupe bio specijalac...
Sta trebam ici poslije srednje skole,da bih kasnije mogao u specijalce?
Dr.Milkun is offline  
Old 05.06.2011., 18:07   #17
Quote:
Dr.Milkun kaže: Pogledaj post
Sta trebam ici poslije srednje skole,da bih kasnije mogao u specijalce?
u za "specijalce" prvo trebaš u MUP ili MORH
pa ako imaš kvalitete za "specijalce" ideš na selekcisu provjeru
JoZ@ is offline  
Old 06.06.2011., 12:03   #18
Quote:
Dr.Milkun kaže: Pogledaj post
Sada sam 3. razred srednje tehnicke skole.

Sta trebam ici poslije srednje skole,da bih kasnije mogao u specijalce?

Koji uopce kod nas postoje specijalci? Alfa i Lucko?
Moras biti ovaj....specijalan


Cimam te malo....a gle...zavsis skolu i odlucis dali zelis raditi u sljakerskoj firmi(MUP) ili hladit jaja(MORH).

Kad si rijesio tu dilemu i odabrao :

a)MUP

prijava na natjecaj,prolazak obuke i raspodjela....e sad...ako imas vezu(a trebat ce ti) najlakse je iz intervenata u lucko koliko sam ja upoznat sa ovim.

mup raspisuje interni natjecaj tako da trebas biti u sustavu da se uopce mozes javiti na natjecaj.
Velike su ti sanse da zavrsis u temeljnoj policiji odakle te dragi Bog nece vise iscupat.

b)MORH

isto ko i MUP
Prijava na natjecaj i odlazak na obuku(ako si se prijavio na natjecaj za vojnika)
nakon obuke od cca 6 mjeseci ide raspodjela.Također trebas imati vezu koja ce ti omoguciti da prođes najlaksi put od gustera do specosa tj. bsd inace ces zapet u nekoj vukojebini i cuvat strazu cijeli zivot.

Za BSD se također raspisuje interni natjecaj.


..............................

E sad nisam siguran ali ja mislim da je i za A i B potrebno minimalno 5 godina sluzbe(neka me netko ispravi ako grijesim) ali sasvim sigurno da nemozes odma.


Evo ti moj savjet frende....upisi ti faks...jos si mlad i stignes se milion puta predomisliti dok studiras sta zelis od zivota...ako i dalje budes htio u uniformu bit ce ti puno lakse sa faksom a i imat ces bolju placu.

Imam ti ja frenda koji je dosta daleko dogurao zahvaljujuci faksu a da mu "veza" nikad nije bila potrebna ali to ti je jedan naprema milion.

E da i zapamti jednu stvar....u vojsku i policiju idu oni koji nemaju druge alternative(nadam se da necu nikoga pavrijediti sa ovim ali to je istina)
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.