Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2012., 00:46   #1
Question Adolescent-masturbacija

Kako bi reagirali da kćer/sina zateknete dok masturbiraju? Smatrate li masturbaciju grijehom?
AgataK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 00:56   #2
Po meni je to najnormalnija fizička aktivnost. Većina muškaraca to radi i kad je u braku.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 01:06   #3
Quote:
AgataK kaže: Pogledaj post
Kako bi reagirali da kćer/sina zateknete dok masturbiraju? Smatrate li masturbaciju grijehom?
Kako si ti reagirala?

Quote:
momak_20 kaže: Pogledaj post
Po meni je to najnormalnija fizička aktivnost. Većina muškaraca to radi i kad je u braku.
Nisam znala da je masturbacija isključivo vezana za muškarce A tu je ionako riječ o adolescentima.

@ Agata: Nisam roditelj, al mislim da je to najnormalnija pojava koja prati otkrivanje vlastite seksualnosti. I to ne nužno u adolescenciji, već kod neke djece i puno prije. Na drugi dio pitanja bi možda bolje odgovore našla na podforumu Religija.
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 06:49   #4
Quote:
AgataK kaže: Pogledaj post
Kako bi reagirali da kćer/sina zateknete dok masturbiraju? Smatrate li masturbaciju grijehom?
Naučio bih se kucati na njena/njegova vrata prije nego nahrupim u sobu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 07:45   #5
Grijeh?
Ma da kaj ima takvih roditelja? Kaj kažu da će oslijepiti, narast će im rep?
Dobro šalu na stanu moje stajališe je da je sve to normalan dio odrastanja i razvoja.
I naravno da, kucanje na vrata pod obavezno.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 12:37   #6
Ja sam svom sinu jednom prilikom pročitala šta sam našla na netu:

"Ako je abortus ubojstvo, onda je masturbacija genocid!"





Objasnivši mu da sam protiv abortusa, no, ovo oko masturbacije je i istina, ali na malo drugačiji način. No, dobro je za razmišljati...

A šta će on (oni) da rade....teško da im mi možemo zabraniti ili im soliti pamet.
__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 12:57   #7
cekaj, kaj?
ti si djetetu govorila protiv masturbacije? i za zbilja ju isporedila s abortusom? ili te nisam skopcala.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 13:36   #8
Quote:
AgataK kaže: Pogledaj post
Smatrate li masturbaciju grijehom?
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 13:46   #9
Quote:
AgataK kaže: Pogledaj post
Kako bi reagirali da kćer/sina zateknete dok masturbiraju?
Kako bih reagirala?
Rekla bih "ups, pardon/joj, oprosti" i posramljeno se 78 puta lupila po glavi što nisam pokucala... Poslije bih se kratko (da mu/joj ne priuštim dodatnu neugodnost zbog razgovora o tome) ispričala što sam samo upala.

U slučaju da se radilo o masturbiranju u dnevnom boravku ili slično, mirno bih rekla da nema(m) nikakvih problema s time, ali da za sve postoji vrijeme i mjesto te da ga/ju molim da se preseli u svoju sobu/kupaonu...

Quote:
Smatrate li masturbaciju grijehom?
Smatram ju zdravom i normalnom, ako učestalošću te izborom vremena i mjesta ne prelazi te okvire.
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 15:06   #10
Quote:
AgataK kaže: Pogledaj post
Kako bi reagirali da kćer/sina zateknete dok masturbiraju? Smatrate li masturbaciju grijehom?
Kako bih reagirao? Pravo se da nisam vidio, i posramljeno se pokupio. Sve je to dio odrastanja

Masturbacija grijeh? Daj me poštedite tih srednjovjekovnih razmišljanja
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 15:09   #11
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post

"Ako je abortus ubojstvo, onda je masturbacija genocid!

Objasnivši mu da sam protiv abortusa, no, ovo oko masturbacije je i istina, ali na malo drugačiji način. No, dobro je za razmišljati...
Daj mi reci da se šališ - molim te, onaj mig na kraju je upravo to - reci da je!
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 18:38   #12
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
cekaj, kaj?
ti si djetetu govorila protiv masturbacije? i za zbilja ju isporedila s abortusom? ili te nisam skopcala.
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Daj mi reci da se šališ - molim te, onaj mig na kraju je upravo to - reci da je!
Ma to vam postoji pod forama/vicevima/zezancijama/humoru na netu....forno je....a svaki nek si prevede kako želi, jel?

A i dodala sam, možemo im kako zabraniti? pa ne možemo 24 sata biti nad njima, s svijećom.....to je stvar čovjeka/karaktera/osobnosti...
__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 20:47   #13
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Daj mi reci da se šališ - molim te, onaj mig na kraju je upravo to - reci da je!
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
Ma to vam postoji pod forama/vicevima/zezancijama/humoru na netu....forno je....a svaki nek si prevede kako želi, jel?

A i dodala sam, možemo im kako zabraniti? pa ne možemo 24 sata biti nad njima, s svijećom.....to je stvar čovjeka/karaktera/osobnosti...
Ne šali se....
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 22:15   #14
Naravno da sam čula za taj "štos".
No to ne doživljavam kao nešto drugo osim fora izvaljenih u doba puberteta.
To mi dođe kao tipa - menstruacija svaki mjesec - ode jedna jajna stanica - šteta jel za tu jajnu stanicu, uzalud bačena.
I što sa djecom kojoj uistinu kažu da je to grijeh. Što je recimo s noćnom polucijom kod dječaka. Izjutra klečati na kukuruzu..
Nadam se da u današnje doba nema takvih osoba koje bi tako nešto izvalile djeci..
Mislim da mogu izrasti samo u seksualno disfunkcionalne osobe.
Ne, ja to ne želim svom djetetu.
Radije - kuc, kuc na vrata sobe ili kupaonice.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 22:39   #15
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
A i dodala sam, možemo im kako zabraniti? pa ne možemo 24 sata biti nad njima, s svijećom....
Znači, problem je u tome što im to ne možeš zabraniti? Što bi napravila kad bi nekako mogla biti 24 sata nad njima sa svijećom?

Masturbacija kao karakterna osobina? Šališ se, jel'da?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 23:29   #16
Slažem se s većinom. Sasvim normalni dio odrastanja, a i kad se odraste. To nikako ne bi uspoređivala sa abortusom, ali se sjećam da sam na vj učila da je to grijeh iako mi je to suludo, zato pitam vaše mišljenje.

http://www.glas-koncila.hr/portal.ht...D=338&act=show

AgataK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 00:49   #17
Quote:
AgataK kaže: Pogledaj post
Slažem se s većinom. Sasvim normalni dio odrastanja, a i kad se odraste. To nikako ne bi uspoređivala sa abortusom, ali se sjećam da sam na vj učila da je to grijeh iako mi je to suludo, zato pitam vaše mišljenje.

http://www.glas-koncila.hr/portal.ht...D=338&act=show

Što sam i ja sve učio na vjeronauku - bože sačuvaj.. kao npr da će ti ruke otpasti

sva sreća, brzo sam se svega toga otarasio..
Dobro, kad sam se krizmao i sve to napokon sve to završilo.. Danas se zgražam nad tim izjavama i govorim Bože dragi, zašto ne prosvijetliš te svećenike??

btw agatak, koliko imaš godina?
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 08:05   #18
Meni su ovakvi tekstovi čista provokacija.
Mislim da nije dobro još tu upletati crkvu jer njezino "mišljenje" se zna unatoč što dijelima pokazuju drugačije. Ovo pišem kao moje osobno stajalište.
Tako da možda bi ova tema bila dobra na vjeri pa neka brate mili tamo raspravljaju do mile volje jel će nekom narasti rep ili neće.
Ovdje su se gotovo svi složili da je to normalan proces odrastanja i ne vidim zašto se sada kuri vatra s tekstovima Glasa Koncila kada je poznato da to ljude jako jako vuče za jezik.
Predlažem moderatorima da prebace temu jer bi tu mogli samo letiti kartoni pa i meni osobno.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 10:44   #19
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Znači, problem je u tome što im to ne možeš zabraniti? Što bi napravila kad bi nekako mogla biti 24 sata nad njima sa svijećom?

Masturbacija kao karakterna osobina? Šališ se, jel'da?
Tko je rekao da je to problem? I zašto bi visila nad glavom djeteta 24 sata zbog tog problema?

Ne, rijetko se šalim s životom i životnim situacijama....dapaće, vrlo sam načitana po pitanju nekih stvari u životu, mnoge knjige pročitala, koje mene zanimaju i privlače od djetinjstva i samo su potvrda mog stava od malih nogu.

No poznata mi reakcija mase, šta nije po nečijem ukusu i načinu razmišljanja, ajmo ga ispljuvat i ismijat...no, kažem, naučena sam na takve dušice i svjesna sam njihovog odrastanja....

Zato dalje ne bih ni ulazila u rasprave...napisala sam šta mislim...svaka osoba neka radi šta želi, ako i dobi savjet i ne posluša ga, uradi po svome, mora znati da mu se sve to piše u njegovu tekicu života koju će kad tad morat prolistat i odgovarat za neke svoje postupke.

__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 10:58   #20
odgovarati za masturbaciju? ili za ismijavanje masturbacije?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.