Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2014., 08:21   #41
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Vecu glupost odavno nisam cula.


Taj ravnatelj bi u milisekundi odletio, zasto ne prijavis?
Inspekcija bi jedva docekala tako nesto.
Moje saznanje je od neki dan i naravno da neću šutjeti.I ne,nije glupost.Nemojte mazati oči ljudima,nismo idioti.
To što vi nemate obraz je vaš problem i to veliki.Po ovome kada bi krenuli češljati mnogi bi dobili otkaze,ne samo ravnatelj.Neke škole ne bi imale više učitelje jer oni čekaju račune da vide koliko će im ostati pa tek onda predaju u računovodstvo.
Fakat je žalosno da se učitelji prodaju za 15 kn, zar ne?Samo to nije 15 kn ukupno nego po klincu.A ovo podbadanje za referendum ću preskočiti.Nisam ti ja niti ikoji drugi roditelj birala posao.Sama si.Eto nadam se da ne radiš u školi koja uzima tih pišljivih 15 kn od roditelja i djece.Sram bilo nas roditelje zašto nismo retardirani mada ti ovdje postavljaš stvari kao da jesmo.Dopusti da vas iznenadimo.I mi imamo inteligenciju a kada još imaš i pisani trag ne mislim da je to glupost.
Uzet ću s rezervom da je to tebi prvi glas ali čisto sumnjam
I tu ja završavam s raspravom.Napisala sam evo za sve roditelje.Ako sumnjate,prijavite inspekciji gdje neka traže račun u računovodstvu a vi imate dokaz od uplatnice koliko su djeca platila.Ako vam do sada nisu davali uplatnicu tražite od učitelja ovjerni papir koliko ste novaca dali.I kada se to dvoje usporedi biti će jako zanimljivo.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....

Zadnje uređivanje Samojedica : 13.06.2014. at 08:31.
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 08:26   #42
Ne da mi je prvi glas, nego sam zgrozena kakve je neistine netko u stanju siriti I iz kojih razloga.

da, nama u prosvjeti su zapravo ucenici izvor prihoda..
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 08:34   #43
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ne da mi je prvi glas, nego sam zgrozena kakve je neistine netko u stanju siriti I iz kojih razloga.

da, nama u prosvjeti su zapravo ucenici izvor prihoda..
A ti si se prestrašila kada sam stavila obrazac kako se može doći do podataka?E, pa žao mi je.Ustvari nije.Ako nije istina,super ali meni se čini da sam te uzdrmala i to pošteno. Sve je vrlo lako dokazivo.Lagano paničariš pa ćeš još da me i vrijeđaš?
Gotova sam,zviždaći uvijek loše prođu
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 08:39   #44
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
A ti si se prestrašila kada sam stavila obrazac kako se može doći do podataka?E, pa žao mi je.Ustvari nije.Ako nije istina,super ali meni se čini da sam te uzdrmala i to pošteno. Sve je vrlo lako dokazivo.Lagano paničariš pa ćeš još da me i vrijeđaš?
Gotova sam,zviždaći uvijek loše prođu
Joj da, necu spavati vise nocima.

Naprotiv, ja te molim da to prijavis ako imas ikakvih dokaza.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 08:48   #45
uff, ajde molim vas raspravljajte argumentirano, bez podjebavanja, pozivanja na referendum i sl.

dakle, ak sam shvatila, samojedica ima saznanja da skola dobiva neke provizije po uceniku od strane agencije (da bi i druge godine birali tu istu agenciju, cisti biznis)....
meni to nije nista novo, da sama imam turisticku ageciju, radila bih to isto.

dnevnice, kolko znam ucitelji dobivaju od strane ministarstva, zajamcene su im kolektivnim ugovorom.
zasto dobiju (jos jednu) i od strane agencije, nemam pojma, al iskreno, ja taj rad bih nagradila, pa valjda radi toga.
jer paziti na ucenike cijeli dan i nije lak posao, 170kn (iako mislim da je smanjeno na 120) i nije neka lova, a isto tako, znam da cesto skole ne mogu organizirati vise od 1-2 nastavnika, jer ne mogu isplatiti dnevnice. pa ako se to moze od agencije, imaju moju podrsku.

meni bi u toj prici bilo jedino zao da lova ode ravnatelju ili tajnici, koji taj dan ostanu u klimatiziranom uredu, u koznoj fotelji, i ucenike vide jedino na slici.

kao roditelj, zaista ne mislim da bih propala za 15 kn, a vjerujem da je 450kn, sa kojima se mogu osigurati dva ili tri nastavnika vise da idu sa djecom, neprocjenjivo. i u smislu sigurnosti djece, a i druzenja i upoznavanja nastavnika i djece van klupa.
(ili, da se onima dvoje koji idu, isplati veca dnevnica)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 09:07   #46
ah da...pitanje je ovdje naravno legalnosti i transparentnosti...
sto, vjerojatno i nije.

cesto me iznenadi, kad vidim da skola (razrednik, blagajnik, tajnica) skuplja lovu, da ne ide uplatnica/na racun-niti skoli niti agenciji.
eventualno se ljudi potpisu (na zajednicku listu)
ono, 2014, uz fiskalne blagajne
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 10:11   #47
ja uopće ne sumnjam u to da u dobrom dijelu škola u RH se dobivaju provizije za odabir određenih agencija ili izleta. dapače dobra prija radi u turističkoj agenciji tako da....
jedino šta mislim da večina tih novaca ide ovima u kožnim foteljama u školi a ne nastavnicima i profesorima....


ali nitko mi nije odgovorio na pitanje:
da li je zakonom obavezno pozvat policiju da pregleda buseve prije izleta?
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 10:18   #48
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
dakle, ak sam shvatila, samojedica ima saznanja da skola dobiva neke provizije po uceniku od strane agencije (da bi i druge godine birali tu istu agenciju, cisti biznis)....
meni to nije nista novo, da sama imam turisticku ageciju, radila bih to isto.
Ako agencija to i radi (u sto sve manje vjerujem jer i oni nekom polazu racune, ali ajde, dopustam da se netko i time bavi), to onda radi agencija, a ne nastavnicko vijece, pobogu.
Ovdje (a i ne samo ovdje) se uvijek insinuira da novac od izleta dobrim dijelom zavrsi u dzepovima profesora.
Kud vec moramo trpiti te izlete, tud jos trpimo i uvrede i lazi na svoj racun.
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
cesto me iznenadi, kad vidim da skola (razrednik, blagajnik, tajnica) skuplja lovu, da ne ide uplatnica/na racun-niti skoli niti agenciji.
eventualno se ljudi potpisu (na zajednicku listu)
ono, 2014, uz fiskalne blagajne
Sorry, ovo se ne radi vec godinama, davno prije fiskalnih blagajni, mozda u nekim seoskim skolama koje su miljama daleko od agencije, a roditelji nemaju pristup internetu.
Broj rata i nacin placanja roditelji dogovaraju direktno s agencijom, bilo da osobno odu u agenciju ili placaju online.
Eto, takve fame i dezinformacije i dovode do svakakvih primisli.
Razrednik skupi lovu pa si po potrebi uzme koliko mu treba.
Quote:
mandolina2013 kaže: Pogledaj post
ali nitko mi nije odgovorio na pitanje:
da li je zakonom obavezno pozvat policiju da pregleda buseve prije izleta?
Naravno da nije.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 10:46   #49


Ja djecu godinama vodim na izlete i nikad nisam dobila dnevnicu i od agencije, niti mi je to itko ikad ponudio.
Predložimo roditeljima gdje bi se išlo, nabavimo par ponuda, sazovemo roditeljski, odlučimo gdje ćemo. Odredimo sljedeći sastanak sa ljudima iz agencije koji pripreme uplatnice, roditelji uplate i potvrdu donose meni a ja poslije agenciji i to je to.
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 10:52   #50
Quote:
Gremblina kaže: Pogledaj post


Ja djecu godinama vodim na izlete i nikad nisam dobila dnevnicu i od agencije, niti mi je to itko ikad ponudio.
Predložimo roditeljima gdje bi se išlo, nabavimo par ponuda, sazovemo roditeljski, odlučimo gdje ćemo. Odredimo sljedeći sastanak sa ljudima iz agencije koji pripreme uplatnice, roditelji uplate i potvrdu donose meni a ja poslije agenciji i to je to.
Ma ne moze biti tako jednostavno.
Jesi sigurna da netko tu ne pere lovu?
Sigurno ne dobivas duplu dnevnicu?
Sigurno ne dobivas proviziju po uceniku?

Razmisli jos jednom...

Dakle, stvarno se svakim danom sve vise iznenadjujem sto ce nam jos imputirati.
Uskoro ce ispasti da djeci i uzinu krademo iz torbe.

Ja sam uvijek za transparenciju.
I ako svi ti roditelji imaju raznorazne dokaze za muljaze po skolama neka reagiraju, anonimno, s imenom i prezimenom, samostalno, u grupi, kako god pozele.
Ali ne, lakse je pod nickom siriti svakakve nebulozne price i pjevati zalopojke po forumima.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 11:05   #51
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ma ne moze biti tako jednostavno.
Jesi sigurna da netko tu ne pere lovu?
Sigurno ne dobivas duplu dnevnicu?
Sigurno ne dobivas proviziju po uceniku?

Razmisli jos jednom...

Dakle, stvarno se svakim danom sve vise iznenadjujem sto ce nam jos imputirati.
Uskoro ce ispasti da djeci i uzinu krademo iz torbe.

Ja sam uvijek za transparenciju.
I ako svi ti roditelji imaju raznorazne dokaze za muljaze po skolama neka reagiraju, anonimno, s imenom i prezimenom, samostalno, u grupi, kako god pozele.
Ali ne, lakse je pod nickom siriti svakakve nebulozne price i pjevati zalopojke po forumima.
Skroz se slažem. Mislim da se po niti jednoj profesiji toliko ne pljuje kao po prosvjeti, koja je uz zdravstvo po meni osnova društva. Ja da imam takvo mišljenje o ljudima koji doslovno odgajaju moje dijete, davno bih ga ispisala iz škole. Mislim, ta djeca su više sa nastavnicima nego s roditeljima i onda si dopuste toliko lupetat i izmišljati i generalizirati o cjelokupnoj prosvjeti. Toliko mućimo tu jadnu djecu da je to nepojmljivo!

Ja od niti jednog roditelja, pa ni ovdje na forumu, nisam čula da je išao moljakati za ocjene i da je to otvoreno rekao. A svi znamo kakva horda roditelja čeka ispred kabineta sa svojim zahtjevima jer eto dijete kod kuće zna za više. Ili treba mu dva jer putuju, treba mu 4 za upis u školu, itd...... Nikad nisam čula da je roditelj rekao dijetu: sam si si pobrao, da si radio imao bi. Ne, nego je odmah nastavnik kriv.

Tako i za ovo.

Ako imaš dokaze za nepravilnosti, prijavi. Kad saznaš tko je krao novac, reci i imenuj tu osobu i bok. Ne možeš reči da svi kradu. Zato svaki nastavnik ima par dobrih auta, stan, kuću, apartman na moru, jahtu i ostalo....

Stvarno su ljudi postali previše bezobrazni i svatko si je uzeo za pravo laprdati bezveze.

A uostalom, ako je svima nama tako super, divno, bajno i krasno, svi znate kako doći do toga. Fakultet ima adresu, upišeš, završiš, zaposliš se i na konju si!
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 11:12   #52
Quote:
Gremblina kaže: Pogledaj post
Skroz se slažem. Mislim da se po niti jednoj profesiji toliko ne pljuje kao po prosvjeti, koja je uz zdravstvo po meni osnova društva. Ja da imam takvo mišljenje o ljudima koji doslovno odgajaju moje dijete, davno bih ga ispisala iz škole. Mislim, ta djeca su više sa nastavnicima nego s roditeljima i onda si dopuste toliko lupetat i izmišljati i generalizirati o cjelokupnoj prosvjeti. Toliko mućimo tu jadnu djecu da je to nepojmljivo!

Ja od niti jednog roditelja, pa ni ovdje na forumu, nisam čula da je išao moljakati za ocjene i da je to otvoreno rekao. A svi znamo kakva horda roditelja čeka ispred kabineta sa svojim zahtjevima jer eto dijete kod kuće zna za više. Ili treba mu dva jer putuju, treba mu 4 za upis u školu, itd...... Nikad nisam čula da je roditelj rekao dijetu: sam si si pobrao, da si radio imao bi. Ne, nego je odmah nastavnik kriv.

Tako i za ovo.

Ako imaš dokaze za nepravilnosti, prijavi. Kad saznaš tko je krao novac, reci i imenuj tu osobu i bok. Ne možeš reči da svi kradu. Zato svaki nastavnik ima par dobrih auta, stan, kuću, apartman na moru, jahtu i ostalo....

Stvarno su ljudi postali previše bezobrazni i svatko si je uzeo za pravo laprdati bezveze.

A uostalom, ako je svima nama tako super, divno, bajno i krasno, svi znate kako doći do toga. Fakultet ima adresu, upišeš, završiš, zaposliš se i na konju si!


Na neke lazi, niske udarce i uvrede smo vec, nazalost, navikli i oguglali - svi (ili u najboljem slucaju vecina nas) nepravedno i subjektivno ocjenjujemo, na satu nista ne radimo, imamo 3 mjeseca godisnjeg, maltretiramo djecicu nepotrebnim stvarima, nemamo razumijevanja za njihovu osjetljivu dob (jer smo valjda s brda sisli i dosad s trupcima radili i nikad pedagogiju i psihologiju slusali nismo, a roditelji svi redom pedagozi I razvojni psiholozi par exellence)...

Ali kad mi sad jos netko krene s tim da se na izletima, na racun djece bogatimo, to je sad vec fkt too much.

Ponavljam, nitko sretniji od mene da mi tu svetu duznost ukinu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 11:18   #53
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ali kad mi sad jos netko krene s tim da se na izletima, na racun djece bogatimo, to je sad vec fkt too much.

Ponavljam, nitko sretniji od mene da mi tu svetu duznost ukinu.
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 11:20   #54
Quote:
mandolina2013 kaže: Pogledaj post
j
da li je zakonom obavezno pozvat policiju da pregleda buseve prije izleta?
Ako je izlet u organizaciji neke Agencije nema zakonske obaveze.Stvar je do škole kako će postupiti.Mada bih ja rado da se to radi.Probajte inzistirati na roditeljskom sastanku,vijeću roditelja da se uvede ta praksa jer se pokazala jako dobrom a velik dio škola ne provodi taj dio jer nije obavezan.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 11:24   #55
Quote:
Gremblina kaže: Pogledaj post
Ma nije moguce da ne volis skolske izlete?


Stoput ides na istu destinaciju, imas pun bus klinaca koji povracaju (u osnovnoj zbog kinetoze, u srednjoj zbog alkohola), svi redom nezainteresirani za nauciti bilo sto (jer to je za njih izlet, a ne terenska nastava), cijeli dan (ili nedajboze dva ) na iglama da se nekome od njih 50nesto ne dogodi (u osnovnoj zbog nespretnosti, u srednjoj zbog gluposti), nema veze jel pici sunce ili pada snijeg, nekad i bez toplog obroka (jer ga roditelji nisu htjeli ukljuciti u cijenu) i sve to za dnevnicu od taaadaaa... 150 kn!!!
Neprocjenjivo!

Pa tko to ne bi pozelio???

__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 11:35   #56
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ma nije moguce da ne volis skolske izlete?


Stoput ides na istu destinaciju, imas pun bus klinaca koji povracaju (u osnovnoj zbog kinetoze, u srednjoj zbog alkohola), svi redom nezainteresirani za nauciti bilo sto (jer to je za njih izlet, a ne terenska nastava), cijeli dan (ili nedajboze dva ) na iglama da se nekome od njih 50nesto ne dogodi (u osnovnoj zbog nespretnosti, u srednjoj zbog gluposti), nema veze jel pici sunce ili pada snijeg, nekad i bez toplog obroka (jer ga roditelji nisu htjeli ukljuciti u cijenu) i sve to za dnevnicu od taaadaaa... 150 kn!!!
Neprocjenjivo!

Pa tko to ne bi pozelio???

Za to mila moja dobivaš plaću.Ok?Da budeš sa djecom.Da budeš s njima kada su u školi, na terenskoj nastavi, što god.Zašto ne odbiješ izlete?To je recimo tvoje pravo.Pravac ravnatelju i reci:ja više ne želim za smrdljivih 150kn čuvati onu klinčadiju i gotovac.Zašto kažnjavaš sama sebe?Uostalom ni malo mi se ne sviđa tvoj način komunikacije.Ti si završila i pedagogiju koliko znam, pa ne možeš baš tako o djeci pisati.Zbog njih si ti tu.Ne oni zbog tebe.Da te moraju poštivati slažem se.Ali to je druga priča, ne vezana uz izlete.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 11:40   #57
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
Za to mila moja dobivaš plaću.Ok?Da budeš sa djecom.Da budeš s njima kada su u školi, na terenskoj nastavi, što god.Zašto ne odbiješ izlete?To je recimo tvoje pravo.Pravac ravnatelju i reci:ja više ne želim za smrdljivih 150kn čuvati onu klinčadiju i gotovac.Zašto kažnjavaš sama sebe?Uostalom ni malo mi se ne sviđa tvoj način komunikacije.Ti si završila i pedagogiju koliko znam, pa ne možeš baš tako o djeci pisati.Zbog njih si ti tu.Ne oni zbog tebe.Da te moraju poštivati slažem se.Ali to je druga priča, ne vezana uz izlete.
Sama si napisala odgovor. Sve to ide u rok sluzbe. Izlete NAZALOST moram odraditi.
I tocno - ja sam tu zbog djece, ne oni zbog mene. Ali nisam ni ja tu zbog roditelja.
I s djecom (osim na izletima) iskreno uzivam. A, budi sigurna - i ona sa mnom.

Roditelji su kljucni problem u cijeloj prici.
Tek kad to osvijeste svima ce nam biti bolje.
Ponajprije djeci, jer ona su u cijeloj prici najvaznija.
__________________
Think positive...

Zadnje uređivanje frupy : 13.06.2014. at 11:48.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 11:49   #58
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

Ali kad mi sad jos netko krene s tim da se na izletima, na racun djece bogatimo, to je sad vec fkt too much.
gdje ti je itko, na ovoj temi, ili forumu hr napisao da se bogatis na racun djece?
ti osobno, tvoj kolega, tvoja kolegica?
ono, ovim rijecima kojima ti to iznosis?



Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ponavljam, nitko sretniji od mene da mi tu svetu duznost ukinu.
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Stoput ides na istu destinaciju, imas pun bus klinaca koji povracaju (u osnovnoj zbog kinetoze, u srednjoj zbog alkohola), svi redom nezainteresirani za nauciti bilo sto (jer to je za njih izlet, a ne terenska nastava),
zasto pljujes po sebi samoj i po struci?
ako ti vjerujes da su ucenici redom nezainteresirani, zasto ih ne zainteresiras?
ako mislis da je njihov stav da je to izlet, a ne terenska nastava, zasto ne ulozis trud u to da im predocis sto je i sto se od njih ocekuje?
najlakse je kukati kako su SVI ucenici nezainteresirani

na kraju krajeva, da i je samo izlet, ja to gledam kao priliku da ucenici vide nastavnike kao ljude od krvi i mesa, kao nekoga tko ce sa njima pricati viceve, pjevati, biti opusten, podjeliti neku crticu iz svog skolovanja...
jbg, ak si napet i to dozivljas ko svetu duznost (i molis se samo da prodje sto prije), naravno da je to tlaka.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 11:58   #59
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
gdje ti je itko, na ovoj temi, ili forumu hr napisao da se bogatis na racun djece?
ti osobno, tvoj kolega, tvoja kolegica?
ono, ovim rijecima kojima ti to iznosis?
Meni osobno to nije nitko rekao, naravno.
Ali post o uzimanju 15 kn po uceniku od strane skole daje naslutiti tocno sto...?
Kako si ga ti shvatila?




Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
zasto pljujes po sebi samoj i po struci?
ako ti vjerujes da su ucenici redom nezainteresirani, zasto ih ne zainteresiras?
ako mislis da je njihov stav da je to izlet, a ne terenska nastava, zasto ne ulozis trud u to da im predocis sto je i sto se od njih ocekuje?
najlakse je kukati kako su SVI ucenici nezainteresirani

Ajde pliz prestani prosipati tu psihologiju/pedagogiju for dummies.

Njihov stav da je to izlet dolazi od kuce.
Njihovo ponasanje na izletima (a fala bogu i u skoli) dolazi od kuce.

Hvala na pitanju, ja sam poprilicno uspjesna u modificiranju nepozeljnog ponasanja i krivog odgoja, ali nisam svemoguca.
Jesi li ikad u busu probala zainteresirati 50 ucenika istovremeno za bilo kakvu vrstu gradiva/podataka/informacija na dulje od 15-tak minuta u komadu?

Ako jesi -respect.

Otkrij mi tajnu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 12:36   #60
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Meni osobno to nije nitko rekao, naravno.
Ali post o uzimanju 15 kn po uceniku od strane skole daje naslutiti tocno sto...?
Kako si ga ti shvatila?
kao upozorenje na nelogicnosti.
kao propitivanje kuda novac ide.
kao odgovor roditeljima koji se pitaju zasto neki izlet kosta 150, a ne 110 (ko mozda u nekoj drugoj skoli) ili da li to moze biti jeftinije.
mislim, ja bih o tome svemu vrlo rado javno, argumentirano, raspravljala

pokusala sam usmjeriti raspravu na temu da voditi i preuzeti odgovornost za 30 ili 50 ucenika ne moze kostati 170kn. i da bih ja tim ljudima platila vise.
za sigurnost svoje djece, za dodatan trud, za motivaciju, stovec.
(kolko sam ja upoznata, vecina turistickih pratitelja, za takav izlet, gdje im je odgovornost znatno manja, dobije vise)

ti si krenula o zlim roditeljima i zicanju ocjena, o nepostivanju nastavnika, o tome nek se raspise referendum.....

mislim, zasto se o cijeni izleta (koji je ovdje tema) ne bi smjelo otovreno raspravljati kolko pojedini izlet kosta?
zasto roditelj nikada ne dobije specifikaciju troskova, meni bi bilo sasvim uredu da se uz rucak, ulaznice, troskove autobusa, vodica, uracuna i trosak dodatnog nastavnika


Quote:
frupy kaže: Pogledaj post



Njihov stav da je to izlet dolazi od kuce.
Njihovo ponasanje na izletima (a fala bogu i u skoli) dolazi od kuce.

i ja sam nekoc bila ucenik, i kolko me sjecanje sluzi na moje teenagerske dane, posebno izlete, bojim se da zivis u debeloj zabludi

jednom kada osvjestis, da svaka odrasla osoba, a pogotovo pedagoski djelatnik, cim stane ispred djeteta ga odgaja (rijecima, djelom i propustom), bit ce ti lakse hodati hodnicima skole.
i manje cuda ces ocekivati od roditelja
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.