Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2017., 15:54   #1
Koje su optimalne godine za brak?

Zanima me,pričam u prvom redu za muški dio populacije,koja je po vama neka granica za ulazak u brak danas ?

Pri tome mislim na ljude koji su išli u škole do 24,25 godine,pa počeli raditi,malo iskusili život sa svojim novcem.

Naravno,tu možda ide malo i kalkuliranja (vidim i čitam da ga ima sve više),da se nešto stvori samostalno,što materijalno (stan,ušteđevina ) pa do karijere.

Imam dvoje ljudi,istina ljudi su dr.sc.,ali rade jako puno,jedan je u braku,ali bez djece,a drugi ima 39., svoj stan je kupio,ima firmu gdje još doprinosi budžetu i njemu je odlično...

S jedne strane mislim da je možda dobro ući s nekom osobom od velikog povjerenja (bračni dug) u posao i razvijanje nečega,ali opet,može se dosta brzo i srušiti zbog istog razloga.

Vaše mišljenja,odnosno sama iskustva ?
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 15:57   #2
Ne znam zašto, ali mene ovo izuzetno ljuti.
J*bala Vas optimalnost, pravila, norme. Ne postoji pravo vrijeme niti pravi način. Svatko misli da je njegov način ispravan i to je u redu.
Radi ono što želiš i onda kada želiš.
Zar ne može biti jednostavnije??
Ili sam totalno u krivu?
cedevitaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 16:17   #3
ne postoji optimalno vrijeme. postoji optimalna osoba. i trenutak kad ju sretneš, prepoznaš i upoznaš. i kad si malo posložiš obavezne prioritete u životu...školu, posao, financije.
tak bar ja mislim..
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 16:21   #4
Brak ne bi trebala biti opcija za muskarce.
Tu nema nista dobroga za vecinu nas.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 16:33   #5
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Zanima me,pričam u prvom redu za muški dio populacije,koja je po vama neka granica za ulazak u brak danas ?

Pri tome mislim na ljude koji su išli u škole do 24,25 godine,pa počeli raditi,malo iskusili život sa svojim novcem.

Naravno,tu možda ide malo i kalkuliranja (vidim i čitam da ga ima sve više),da se nešto stvori samostalno,što materijalno (stan,ušteđevina ) pa do karijere.

Imam dvoje ljudi,istina ljudi su dr.sc.,ali rade jako puno,jedan je u braku,ali bez djece,a drugi ima 39., svoj stan je kupio,ima firmu gdje još doprinosi budžetu i njemu je odlično...

S jedne strane mislim da je možda dobro ući s nekom osobom od velikog povjerenja (bračni dug) u posao i razvijanje nečega,ali opet,može se dosta brzo i srušiti zbog istog razloga.

Vaše mišljenja,odnosno sama iskustva ?
Optimalne godine za brak vjerojatno ne postoje. Odnosno ne postoje univerzalne. Npr. ja sam muško i meni su optimalne godine između 28-30te. (ja cu sad 25 tek) Dok većina mojih frendova kaže "ti nisi normalan"

Diplomirao sam i tek tražim posao u struci a ovako sa strane nešto radim. I to što kažeš. Htio bih imat žensku osobu sličnog osobina uz sebe. I da kroz par godina živimo skupa i da krenemo zajedno "osvojiti svijet". Općenito u životu sam naučio da treba sve zaslužiti i da nije bogat onaj koji puno ima nego kojem malo treba. U cijeloj tog "bajkovitoj" priči je najgore ako dođe do nepovjerenje->prevara-> rastave. A drugo je (barem meni) sve lako
__________________
U Bogu mom je snaga moja sva.
JosipDBZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 17:19   #6
Zrelost, emocionalna stabilnost, promišljeno i racionalno donošenje odluka, ne idu nužno s godinama...

Nekad davno bilo je takvih s 20, sad ima i s 40 velike djece.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 17:44   #7
Nekome nekad, nekome nikad.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 17:47   #8
Nije do godina koliko do zrelosti u glavi i spremnosti za taj čin. Netko je zreo sa 22 netko nije ni sa 30. Sve ovisi od osobe do osobe i kako si posloži prioritete u životu i koliko ''narasteš'' da shvatiš da ti je potrebna samo ta jedna osoba,oslonac s kojom ćeš ići kroz život.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 18:01   #9
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Zanima me,pričam u prvom redu za muški dio populacije,koja je po vama neka granica za ulazak u brak danas ?

Pri tome mislim na ljude koji su išli u škole do 24,25 godine,pa počeli raditi,malo iskusili život sa svojim novcem.

Naravno,tu možda ide malo i kalkuliranja (vidim i čitam da ga ima sve više),da se nešto stvori samostalno,što materijalno (stan,ušteđevina ) pa do karijere.

Imam dvoje ljudi,istina ljudi su dr.sc.,ali rade jako puno,jedan je u braku,ali bez djece,a drugi ima 39., svoj stan je kupio,ima firmu gdje još doprinosi budžetu i njemu je odlično...

S jedne strane mislim da je možda dobro ući s nekom osobom od velikog povjerenja (bračni dug) u posao i razvijanje nečega,ali opet,može se dosta brzo i srušiti zbog istog razloga.

Vaše mišljenja,odnosno sama iskustva ?
Kakva granica? Zar ti stvarno mislis da se jedino kroz taj brak mozes realizirati kao netko odnosno kao osoba? Kaj ak nisi bio u braku ni ne vrijedis nis?
Bilo kako bilo slozio bih se s kolegom.flatom i jos jednom ponovio da je to totalna glupost i da ces imati vise stete nego koristi od te zaostale institucije.
Jednog dana mozes vrlo lako ostati bez pola te firme ako se dragoj gospodji tako sprdne. Pametnije ti je naci poslovnog partnera pa s njim graditi firmu.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 18:04   #10
Nema optimalnih godina, ili si zreo i spreman za taj korak ili nisi....
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 18:45   #11
Naravno da nema optimalnih godina za ulazak u brak, nego se radi o pronalaženju prave osobe za to.
Iako sam se mlada udala sa 21 godinom, danas ne bi tako napravila da sam u tim godinama. Prvo bi proputovala svijet, tulumarila i malo uživala, a tek onda oko 30 te godine bi krenulo nešto ozbiljnije i imala djecu.
Mladost jako brzo prođe, a brak i djeca su velika obaveza. Upravo to je razlog zbog kojeg ne treba prerano ulaziti u to.
Kad dođeš u zrele godine ima puno stvari koje nisi proživio u mladosti, a za njih je sada kasno.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 18:58   #12
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Naravno da nema optimalnih godina za ulazak u brak, nego se radi o pronalaženju prave osobe za to.
Iako sam se mlada udala sa 21 godinom, danas ne bi tako napravila da sam u tim godinama. Prvo bi proputovala svijet, tulumarila i malo uživala, a tek onda oko 30 te godine bi krenulo nešto ozbiljnije i imala djecu.
Mladost jako brzo prođe, a brak i djeca su velika obaveza. Upravo to je razlog zbog kojeg ne treba prerano ulaziti u to.
Kad dođeš u zrele godine ima puno stvari koje nisi proživio u mladosti, a za njih je sada kasno.
Za djecu se slažem, ali brak ne doživljavam kao veliku obavezu, a i proputovati svijet, tulumariti i uživati se može i u dvoje.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:04   #13
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Naravno da nema optimalnih godina za ulazak u brak, nego se radi o pronalaženju prave osobe za to.
Iako sam se mlada udala sa 21 godinom, danas ne bi tako napravila da sam u tim godinama. Prvo bi proputovala svijet, tulumarila i malo uživala, a tek onda oko 30 te godine bi krenulo nešto ozbiljnije i imala djecu.
Mladost jako brzo prođe, a brak i djeca su velika obaveza. Upravo to je razlog zbog kojeg ne treba prerano ulaziti u to.
Kad dođeš u zrele godine ima puno stvari koje nisi proživio u mladosti, a za njih je sada kasno.
Osim što ti se može desiti da kada prođeš mlađe - luđe godine - više ne želiš djecu.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:09   #14
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Osim što ti se može desiti da kada prođeš mlađe - luđe godine - više ne želiš djecu.
Pa što?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:10   #15
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Za djecu se slažem, ali brak ne doživljavam kao veliku obavezu, a i proputovati svijet, tulumariti i uživati se može i u dvoje.
Tu sam prvenstveno mislila na brak u kojem ubrzo dođu djeca (meni su nakon godine dana).
Naravno da je bolje putovati po svijetu i tulumariti sa partnerom, ali kad imaš odmah djecu to nije baš izvedivo.
Zato bi bilo najbolje prvih 5 godina braka ili zajedničkog života sa partnerom samo uživati, a onda nešto ozbiljnije (najbolje oko 30 te).
Ali, nikad nije kasno. Sada mi imamo veliku djecu i spremamo se na putovanja koja nismo mogli ostvariti kao mladi, iako ni sada nismo stari, nego u najboljim godinama.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:12   #16
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Pa što?
E to ti je jedna od onih "da bar mogu vratiti vrijeme" grešaka. Svjestan si da je to sada tako i da tu odluku možeš jednom požaliti.

Samo pišem.

U prijevodu, puno rjeđi su slučajevi kada ljudi požale što jesu imali djecu - od obratnih.....
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:14   #17
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Tu sam prvenstveno mislila na brak u kojem ubrzo dođu djeca (meni su nakon godine dana).
Naravno da je bolje putovati po svijetu i tulumariti sa partnerom, ali kad imaš odmah djecu to nije baš izvedivo.
Zato bi bilo najbolje prvih 5 godina braka ili zajedničkog života sa partnerom samo uživati, a onda nešto ozbiljnije (najbolje oko 30 te).
Ali, nikad nije kasno. Sada mi imamo veliku djecu i spremamo se na putovanja koja nismo mogli ostvariti kao mladi, iako ni sada nismo stari, nego u najboljim godinama.
Slažem se, sve ima prednosti i mane i treba se fokusirati na prvo, što god odabrali.

HHmischko-svatko se može kajati zbog nečega u životu i fokus usmjeriti na žaljenje, ili jednostavno prihvatiti život kakav je odabrao i na pozitivne stvari u svom odabiru.
(tvoj dodatak je tvoja osobna interpretacija života oko tebe, ne nužno činjenica)
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:18   #18
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
E to ti je jedna od onih "da bar mogu vratiti vrijeme" grešaka. Svjestan si da je to sada tako i da tu odluku možeš jednom požaliti.

Samo pišem.

U prijevodu, puno rjeđi su slučajevi kada ljudi požale što jesu imali djecu - od obratnih.....
Što se tiče djece, ne treba sad čekati 40 te godine, ali u 30 tima je najbolje, zato što si nekako zreliji i drugačije shvaćaš roditeljske obaveze. Znam to po sebi. Ja sam imala 37 kad mi je sin krenuo u srednju školu, a danas se mnogi u tim godinama tek odluče na prvo dijete.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:29   #19
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Slažem se, sve ima prednosti i mane i treba se fokusirati na prvo, što god odabrali.

HHmischko-svatko se može kajati zbog nečega u životu i fokus usmjeriti na žaljenje, ili jednostavno prihvatiti život kakav je odabrao i na pozitivne stvari u svom odabiru.
(tvoj dodatak je tvoja osobna interpretacija života oko tebe, ne nužno činjenica)
Ja stvarno ne znam o kakvim ti činjenicama pišeš. Ništa nisam iznio kao činjenicu.

Nego MOGUĆNOST toga da netko tko odgađa imanje djece do recimo kasnih 30 odluči ne imati djecu.


Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Što se tiče djece, ne treba sad čekati 40 te godine, ali u 30 tima je najbolje, zato što si nekako zreliji i drugačije shvaćaš roditeljske obaveze. Znam to po sebi. Ja sam imala 37 kad mi je sin krenuo u srednju školu, a danas se mnogi u tim godinama tek odluče na prvo dijete.
Ili se ne odluče.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:30   #20
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Za djecu se slažem, ali brak ne doživljavam kao veliku obavezu, a i proputovati svijet, tulumariti i uživati se može i u dvoje.
A može i u troje Znam ljude koje dijeca nisu ništa spriječila da proputuju pol europe i čak i odu u Ameriku jednom. Malo je teže al se da.

A što se tiče teme, autore mislim da previše kalkuliraš oko toga. Ne postoji univerzalno pravo vrijeme za brak. Pravo vrijeme za brak je kad upoznaš osobu koja ti paše i kad oboje odlučite da bi u brak (a pod brak ne mislim nužno brak kao takov, nego zajednički život). Pa bilo to sa 20, 30 ili 50. A ove kalkulacije oko toga da bi trebalo prije srediti karijeru, kupiti stan i slično su mi malo bezveze. Šta ćeš godinama zavlačiti curu jer eto još nisi situiran. Ak to misliš vjerojatno će te spucat radi nekog drugog, jer ne želi čekat do 40te da bi živjela s tobom i imala dijecu. Ili misliš uopće ne ulazit u ozbiljne veze dok ne budeš situiran? Znači otkantat svaku potencijalnu partnericu koja bi ti možda odlično pasala jer eto još nisi situiran?
Meni osobno proči kroz pola svog života (svojim izborom) bez ikakvog partnera baš zvuči tužno i isprazno. Mislim, nekome i to paše.

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.