Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2017., 14:06   #41
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Objasnit će im život. Većina se kad tad zasiti samo seksualnih veza. Kad tad čovjek osjeti potrebu i za ljubavlju. Kad se ljubav i seks upare, onda dosežemo neku treću dimenziju. Ne znam zašto stavovi da nešto postaje loše proporcionalno s godinama?! Postaje drugačije, ne nužno loše. Je li prvi seks isti kao i onaj nakon 5 godina? Je li lošiji u odnosu na prvi ili je drugačiji, zreliji? Seks čine ljudi, a ne godine i veza. Kakvi smo mi, takav će nam biti i seks.
Kad se dvoje pravih nadju, veza i seks postaju bolji s vremenom.
To kaze gotmanov institut koji se bavi vezama i koji je do sada pratio preko 36 000 parova.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 14:14   #42
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Kad se dvoje pravih nadju, veza i seks postaju bolji s vremenom.
To kaze gotmanov institut koji se bavi vezama i koji je do sada pratio preko 36 000 parova.
Imam dojam da nam je lakše opravdanje za loš seks i veze naći u godinama koje smo proveli s nekim, nego se hvatati kvalitete stupova (mislim na partnere) koji su u suštini nosioci veze.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 14:26   #43
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Imam dojam da nam je lakše opravdanje za loš seks i veze naći u godinama koje smo proveli s nekim, nego se hvatati kvalitete stupova (mislim na partnere) koji su u suštini nosioci veze.
Ja mislim da ljudi imaju opcenito previse opravdanja za sebe i uvijek je tu neki ali.

Npr.
Nije on narkoman za sebe vec mu je tesko u zivotu pa uzima droge iako je zaboravio da je krenuo u te droge jer su mu pasale na pocetku i jer nije imao dovoljno karaktera pa da ih vremenski dozira.
Nema posla jer je sugava drzava. Nikako nije razlog zato kaj nema adekvatna znanja ili zato sto je ljencina ili zato jer se uopce nije potrudio naci posao.
Nema curu ne zato jer je isfrustrirana i bezlicna persona vec zato jer su danasnje cure cudovista.
...

Isto je i sa seksom gdje netko kao ima los libido ili ga jebu brige i umor, ali to sve postane beznacajno kad se pojavi nova osoba pa libido ode u nebo.

Isto je i sa odnosom. Ona nema podrsku od njega... Jel trazila podrsku, jel apelirala i trudila se, jel pokusala vidjeti i njegovu stranu, jel to napravila na vrijeme ili je sutjela i cekala da on cita njene misli...?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 14:42   #44
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ja mislim da ljudi imaju opcenito previse opravdanja za sebe i uvijek je tu neki ali.

Npr.
Nije on narkoman za sebe vec mu je tesko u zivotu pa uzima droge iako je zaboravio da je krenuo u te droge jer su mu pasale na pocetku i jer nije imao dovoljno karaktera pa da ih vremenski dozira.
Nema posla jer je sugava drzava. Nikako nije razlog zato kaj nema adekvatna znanja ili zato sto je ljencina ili zato jer se uopce nije potrudio naci posao.
Nema curu ne zato jer je isfrustrirana i bezlicna persona vec zato jer su danasnje cure cudovista.
...

Isto je i sa seksom gdje netko kao ima los libido ili ga jebu brige i umor, ali to sve postane beznacajno kad se pojavi nova osoba pa libido ode u nebo.

Isto je i sa odnosom. Ona nema podrsku od njega... Jel trazila podrsku, jel apelirala i trudila se, jel pokusala vidjeti i njegovu stranu, jel to napravila na vrijeme ili je sutjela i cekala da on cita njene misli...?
Upravo sam na to mislila kad sam pisala o kvaliteti nas kao partnera. I u svojoj okolici sam se nagleda osoba koje pristaju na svašta s izlikom nije takav/takva, neće više...., a onda nisam znala. Jadno je da ja kao prijateljica ( ili forumaši) znam u detalje neki problem u tuđoj vezi, a da osoba koja jest u toj vezi partner bude uskraćen za tu informaciju, živi u lažnoj idili.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 14:46   #45
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Osim kaj je starost kraci dio zivota i bilo bi dobro zivjeti prije nje.
Jesi procitao prvu recenicu sto sam napisala? Pozeljno je oboje. Naravno da bi bilo dobro zivjeti i prije starosti.

Ali prvo biram ljubav jer hocu starost docekati s nekim koga volim. Govorim o sebi, ali naravno da je pozeljan i dobar seks uz ljubav.
Jedno bez drugoga ne ide bas kod mene. A problema sa seksom moze biti u nekim specificnim situacijama; problemi sa zdravljem, neka nesreca ili neki od razloga poznatih paru koji zajedno zive. Ali mozda zbog ljubavi zele ostati zajedno, bez obzira na probleme sa seksom. To ne mogu znati - tko sto ima u svoja cetiri zida, kakav im je seks i ima li ljubavi. Ne znam sto me ceka u zivotu, ali moj izbor je prvo ljubav.
Dhark Fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 14:54   #46
Quote:
Dhark Fairy kaže: Pogledaj post
A problema sa seksom moze biti u nekim specificnim situacijama; problemi sa zdravljem, neka nesreca ili neki od razloga poznatih paru koji zajedno zive. Ali mozda zbog ljubavi zele ostati zajedno, bez obzira na probleme sa seksom. To ne mogu znati - tko sto ima u svoja cetiri zida, kakav im je seks i ima li ljubavi. Ne znam sto me ceka u zivotu, ali moj izbor je prvo ljubav.
Ljudi znaju i u bolesti i nesreći naći način da i taj segment bude zadovoljen. Seks je široko područje, uključuje i kreativnost i snalažljivosti i igru, ... sve što je za taj par prihvatljivo.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 15:01   #47
Slazem se, naravno. Najbitnije je da su ljudi zadovoljni svojim zivotom i sretni.
Dhark Fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 15:12   #48
Quote:
Mantel kaže: Pogledaj post
Pa, nije baš 100% teoretski. Mogu ili tražiti 100% ozbiljnu vezu, ili biti pijan i kresnuti nekog reda radi. Dal' je vrijedno skupljati iskustvo u mojim godinama ili bi trebao čekati pravu osobu? Ili je samo stvar mojeg odabira?
a zakaj misli da je to tak crno-bijelo?
skupljanje iskustva? kaj je to tocno? bezumno jebanje svega kaj hoda ili? a cekanje prave osobe... ne znam sto tocno mislis, ali pretpostavit cu da mislis na to da ne bi bio s nijednom dok se ne nade prava, pa cu ti reci - zajebi cekanje, u cekanju ti moze proci cijeli zivot. uostalom, ne mozes na prvi pogleda znati je li prava ili pogresna, sto znaci da moras probati. a to ti nitko ne moze reci na koji nacin. sve je to hit and miss, za tebe, mene i za sve, jebiga.

Quote:
Mantel kaže: Pogledaj post
Ovo sam htio čuti. Ovo je veliki zajeb na moju priču. Naći oboje u istoj osobi će biti jako jako teško.
i... evo opet. dosao si i otvorio temu samo zato da ti netko potvrdi sto mislis. koja korist onda? zelis li cuti misljenja ili ne?

a to da je tesko naci cijeli paket u jednoj osobi, to ti je mogla reci i prva osoba koju sretnes na cesti. zivot je takav, ne postoji carobni stapic kojim bi mahnuo i dobio sve ono sto zelis i vise.
Zoey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 15:23   #49
sranje od teme
__________________
That...Was mozart. That... That giggling, dirty-minded creature I'd just seen crawling on the floor.
stipko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 16:53   #50
Seks ili ljubav?
Čini se previše komplicirano, stoga je dobro poći od iskustva i okolnosti.

Seks,
kod svakog zdravog čovjeka je stalna i svakodnevna (dok je mladosti, pa i kasnije kod mnogih) potreba, odvede to svagdje da bi se došlo do zdovoljenja. Za dobar seks jedino što je potrebno je raspoloženje (funkcija), jebozovan partner i naravno prilika. Većini ljudi ove tri svari se poklope vrlo rijetko ili nikako.

Ljubav,
nije mi namjera dekonstruirati ovaj pojam, ali za mene on ne vrijedi. Mada mlađima bih preporučio uvijek da se s tim pozabave.
S obzirom da je ona izmišljena od strane buržoazije u vrijeme romantizma i nametnuta narodu u svrhe lakše kontrole rulje, to i nije ništa drugo nego ideologija, mada se čini lijepom ima i tragičnu stranu.
Emancipirana današnja žena nema osnova da uhvati tako nešto kao što je ljubav.
Jer je ona nastala onda kada su ljudi bili robovi tradicije, rigidnih patrijarhalnih društvenih normi, uspostave institucije braka, itd... svega onoga što je ljudima pomagalo (na silu) da ostanu zajedno. Kategorički se sve to danas odbacuje od strane modernih žena.
Ni današnji muškarci nisu što su nekad bili.

Ne gajim iluzije, jer bi me bilo stid.
Seks je svakako poželjna aktivnost, još neko vrijeme...
Srebrenocrni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 17:05   #51
Autore, pardon, moja greska sto nisam procitala cijeli uvodni post.
Inace nemam obicaj bas preletjeti preko njega, ali evo, desilo se. Procitala sam polovicno.
Mislila sam po naslovu kako opcenito trazis misljenje da li ljubav ili seks. Sad vidim na kraju uvodnog da si napisao kako si djevac. Ne bih pisala ovdje da sam odmah shvatila.
Ali mislim da bi trebao napraviti onako kako sam osjecas i mislis da je u redu. Valjda poznajes sebe najbolje i znas sto hoces. Ako ne znas sto bi, mozda ti neki od savjeta ovdje mogu pomoci. Zato si i pokrenuo temu na kraju krajeva.
Dhark Fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 17:16   #52
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Jos jedna tema rezultat konzumiranja previse teorije a premalo prakse.
Previše alkohola ima tu prijatelju, previše alkohola.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 17:28   #53
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Ljudi znaju i u bolesti i nesreći naći način da i taj segment bude zadovoljen. Seks je široko područje, uključuje i kreativnost i snalažljivosti i igru, ... sve što je za taj par prihvatljivo.
Ovisi o kakvoj je bolesti riječ. Ne dao Bog nekome smrtonosnu bolest. To je muka kroz što suprotna strana mora prolaziti. Ono, gledaš kako ti se partner psihički i fizički raspada, dok mu ti moraš biti na raspolaganju 24 sata dnevno, dok ne umre. Doduše, nitko nije primoran na to, postoje bolnice koje se brinu o tome, ali najgore je kada partner postane tvoj problem, na kućnoj njezi. E onda ti se tek život pretvori u pakao.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 09:00   #54
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ovisi o kakvoj je bolesti riječ. Ne dao Bog nekome smrtonosnu bolest. To je muka kroz što suprotna strana mora prolaziti. Ono, gledaš kako ti se partner psihički i fizički raspada, dok mu ti moraš biti na raspolaganju 24 sata dnevno, dok ne umre. Doduše, nitko nije primoran na to, postoje bolnice koje se brinu o tome, ali najgore je kada partner postane tvoj problem, na kućnoj njezi. E onda ti se tek život pretvori u pakao.
Imala sam takavih slučajeva u svojoj okolini. Ljudi su proveli 30-tak godina lijepoga braka i zajedništva. Dolaskom teške bolesti njihov odnos je promijenjen na fizičkoj razini samo u jednom pogledu, ali i dalje je bila prisutna ona opipljiva ljubav i zajedništvo. Je li bilo lako i jednostavno, najvjerojatnije nije. Ali, čini mi se više osjećaja, razumijevanja nego u vezama gdje je oboje zdravo.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger