Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2006., 22:43   #1
Filozofski fakultet Družbe Isusove - Zagreb

Olitiga Filozofski fakultet Družbe Isusove. Recite mi sve!

Zapravo me najviše zanima o onoj potvrdi. Kojoj potvrdi, aktovka? Onoj potvrdi koja je potrebna za upis: potvrdi o kršcanskom ponašanju izdanu od jedne crkvene osobe.

Prešla sam prag i ukoliko upadnem bez placanja razmišljam o upisu.

Ali majke ti, što je s tom potvrdom? Se može upisat bez toga?


aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 23:44   #2
Quote:
aktovka kaže:
Prešla sam prag
Kaj su rezultati dosli?
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 19:37   #3
Idem se preksutra upisati.
Potvrdu o kršcanskom ponašanju naravno nemam.

Zadnje uređivanje aktovka : 12.07.2006. at 23:12.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 11:38   #4
Isuse dragi Bože

Ako se ne zajebavaš, javi se, vidjet ćemo što se može napravit.
__________________
The knowledge of the wise
The justice of the great
The prayers of the righteous
And the valor of the brave
AthasOfLordaeron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 22:03   #5
Quote:
AthasOfLordaeron kaže:
Isuse dragi Bože

Ako se ne zajebavaš, javi se, vidjet ćemo što se može napravit.



Ne zajebavam se. A ako su me pustili dalje nakon što sam na usmenom (di gledaju motivaciju) na pitanje dal idem u crkvu, odgovorila sa ne, a na poluironicni upit "Nemaš vremena?", odgovorila s "Da želim ici, našla bi vremena" , (barem sam bila iskrena ) upisat ce me i bez potvrde o kršcanskom ponašanju.

Nisam poput drugih "dobrih kršcana" rekla da nemam tu potvrdu jer je župni ured bio zatvoren i da stalno hengam u crkvi iako sam zadnji put bila u doba kad je još Ivan Ljubicic imao kosu.

A što je uopce kršcansko ponašanje, po kojim kategorijama i kriterijima se ono mjeri/procjenjuje?
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 00:49   #6
Pa valjda ono, da nisi delikvent, da se pridžavaš nekakvog krščanskog morala, deset Božjih zapovjedi, štajaznam
__________________
The knowledge of the wise
The justice of the great
The prayers of the righteous
And the valor of the brave
AthasOfLordaeron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 01:02   #7
Inače kaj se tiče samih Isusovaca (osnivač Sv. Ignatio Loyola), oni su vjerojatno najutjecajniji nedijecezalni red svećenstva / redovništva. Kroz povijest, a vjerojatno i danas, nosili su misiju svojevrsnog "ministarstva vanjskih poslova", "diplomacije" i "obavještajne službe" Svete Stolice. Uvijek su u milosti (a time i sa rukom čvrsto u kesi s novcima) Svete Stolice jer su osobna papinska prelatura, što znači da su svi osobno odgovorni papi, a ne Rimskoj Kuriji ("vladi" Crkve).

Radi svega ovoga, bili su jedni od prvih koji su, za razliku recimo od prvotnog izdanja naše dobre stare Kongregacije za nauk vjere (čiji nam je negdašnji kardinal prelat i Benedikt), brzo uvidjeli potrebu i korist nekog boljeg obrazovanja pa su relativno rano počeli osnivati visoke škole i sveučilišta. Kombinacija njihovog dobrog stajanja sa Sv. Stolicom i ranog početka bavljenja visokim školstvom redovito garantiraju prilično solidnju razinu edukacije koja se kod njih može pokupiti, a umreženost koja je utemeljena po ključu samog reda davno prije osnutka nekakvih organizacija koje to isto promiču u svjetovnom visokom obrazovanju je dobar jamac nastavka karijere širom planete
__________________
The knowledge of the wise
The justice of the great
The prayers of the righteous
And the valor of the brave
AthasOfLordaeron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 01:54   #8
Quote:
AthasOfLordaeron kaže:
Pa valjda ono, da nisi delikvent, da se pridžavaš nekakvog krščanskog morala, deset Božjih zapovjedi, štajaznam
Valjda da se trudim i imam dobru volju pridržavati se 10 Božjih zapovjedi.

Quote:
AthasOfLordaeron kaže:
umreženost koja je utemeljena po ključu samog reda davno prije osnutka nekakvih organizacija koje to isto promiču u svjetovnom visokom obrazovanju je dobar jamac nastavka karijere širom planete
A moj faks se trudi osnivati neke klubove diplomiranih studenata, alumni i te fore kako bi postigli umreženost. Aktovka je sada in The Net! Maknite se, ja sam s Isusovcima! Ja sam umreženo središte Zemlje!

Baš se veselim predavanjima.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 02:02   #9
možda se samo radi o potvrdi da si krizmana (za vinčane da su vinčani u crkvi) i da nemaš vanbračno dite
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 23:50   #10
..Pitanja za studente FFDI: ( i onih koji to nisu, a mogu pomoći)

Dakle..
Znači, treba potvrda iz crkve.. Ne vjerujem da cu to dobiti.. Al dobro.. Jel problem ako sam učila stalno etiku umjesto vjeronauka?
Zanima me onaj smjer religijska kultura... A kao prvih par godina se uči filozofija, a onda se tek ''usmjeriš'' na ono željeno.. I onda, kakva je ta filozofija? o čemu se filozofira?
I tako..dodajte još neke stvari o faksu.. Jer pojma nemam,a dosada se nisam o tome informirala. i hvala!
removka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 00:22   #11
Quote:
removka kaže: Pogledaj post
..Pitanja za studente FFDI: ( i onih koji to nisu, a mogu pomoći)

Dakle..
Znači, treba potvrda iz crkve.. Ne vjerujem da cu to dobiti.. Al dobro.. Jel problem ako sam učila stalno etiku umjesto vjeronauka?
Nije bed. Ne uci se samo krcsanstvo vec sve religije. Dakle, etika ti je cak i bolja.

Quote:
removka kaže: Pogledaj post
Zanima me onaj smjer religijska kultura... A kao prvih par godina se uči filozofija, a onda se tek ''usmjeriš'' na ono željeno.. I onda, kakva je ta filozofija? o čemu se filozofira?
Haha
Filozofija ti je jako zanimljiva, cak i ako ju prije nisi ucila ili ako se nisi interesirala za nju. Ako se upises, primjetit ces da su filozofija i religija usko povezane i tesko ih je odvojiti pa ti sigurno nece biti dosadno na predavanjima filozofije.

I to sto upisujes ti je dvopredmetni studij. Dakle studirat ces filozofiju i religijske znanosti. Neces samo "filozofirati o necemu".

Ja sam sa faksom ful ful zadovoljna i svakom bi preporucila da dodje. Profe su super i posto nas malo ima ko jedna velika obitelj smo.

Na prijamnom imas povijest, hrvatski, logiku, filozofiju i opcu kulturu ako se ne varam.

Jos pitanja?
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 22:39   #12
OkatoZlo hvala ti!!!
zvuci zanimljivo..jos bolje zvuci kad neće biti dosadno, kao sto kazes..
Al najviše me strah filozofije.. O cemu npr filozofirate, raspravljate? Jer mislim da mi raspravljanje bas i ne ide...pogotovo kad mi ponestane argumenata..
removka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 12:24   #13
Gledaj, filozofija je znanost ne djecja igraonica na kojoj se mi sjednemo u krug i filozofiramo o smislu zivota.
Mislim da ti to nije jasno.

Meni je malo glupo tebi ici objasnjavati sto je to filozofija jer je ocito da nemas pojma o tome i zato bi ti preporucila dvije stvari.
a) potrazi neko drugo zanimanje i fax o kojem znas neki k.
b) posudi od prijateljica iz gimnazija knjigu iz filozofije i procitaj si ju malo da dobijes dojam o tome sto se radi na filozofiji.

Sa ovakvim znanjem neces upast ziher, prijamni i nje bas tako lagan.
Sorry ako sam te uvrijedila ali mozda je bolje da se posvetis necemu drugome.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 13:30   #14
koji su predmeti tamo na prijemnom???? koji su smjerovi?
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 15:24   #15
http://www.ffdi.hr
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 22:11   #16
E zdravo! Jel mi može neko nabavit prijemni s družbe isusove?
Cordelle Walker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 20:00   #17
Quote:
Cordelle Walker kaže: Pogledaj post
E zdravo! Jel mi može neko nabavit prijemni s družbe isusove?
Ovo se isto moze dobiti od nekoga sa visih godina, uvijek su ista pitanja: logika, vjeronauk, hrvatska povijest, filozofija.
ffdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 22:13   #18
evo mene bi zanimalo malo o prijemnom, prošla sam gimanaziju s pet i tako, ali povijest (profesor nam je bio ludak) i logiku neznam nista. ovo ostalo sam kao imala 5 i to al nemam bas neko ludo znanje. zanima me sta mislite dal se stignem spremit, mislim koliko je tezak prijemni ? cula sam da nije bas jako tesko upast, pa da ne gajim lazne nadei to. a najvise me zanima da li u pravilu ostaje slobodnih mjesta i za drugi rok ili ne ?
tignes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 12:30   #19
Ostaje dosta mjesta jer mnogi odustaju.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 16:31   #20
ako odes na prvi rok, ne upadnes, mozes doc na drugi opet probat ?

kak se na prijemnima ispituje logika ?
mislim pitanja tipa...
tignes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.