Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2010., 15:18   #2681
Psmtr.

Sad sam dobila mailom nalaz PAPA-e iz Sunca (sa sistematskog prije 2 tjedna).
Kaže: uzorak djelomično zadovoljava za interpretaciju; prekriven leukocitima dijelom; negativno na intraepitelnu ili invazivnu leziju.
Mikroorganizmi: Bacillus vaginalis, Fungi, pseudomicelij. Ponoviti za 6 mj.

Nadala sam se da je mjesec i pol dijete nešto popravilo, ali očito ih ima još, gamad. A na PAPA-i 22.10. nije bilo gljivica.

Izgleda da ću ipak morati gutati Diflucan, jer će bez lijekova ovo moje "prirodno" liječenje trajati godinu dana.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 15:23   #2682
Jel ti funghi znači candida? jer je i meni na papa-i to pisalo. šta je najgore doktor mi nikad nije rekao šta je to točno nego samo da su gljivice. i ja još pametna nisam ni pitala. već dugo to imam i sad sam odlučila stat na kraj tome. mislila zvat doktora i naručit se na pregled svega (brisevi svega mogućega) možda je i nešto drugo. ali kao šta sam napisala prije red je do 4 mj i neznam dal će me primiti. a neznam kolko se sve to kod privatnika plaća.
Pringles_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 15:44   #2683
Quote:
Pringles_f kaže: Pogledaj post
Jel ti funghi znači candida? jer je i meni na papa-i to pisalo. šta je najgore doktor mi nikad nije rekao šta je to točno nego samo da su gljivice. i ja još pametna nisam ni pitala. već dugo to imam i sad sam odlučila stat na kraj tome. mislila zvat doktora i naručit se na pregled svega (brisevi svega mogućega) možda je i nešto drugo. ali kao šta sam napisala prije red je do 4 mj i neznam dal će me primiti. a neznam kolko se sve to kod privatnika plaća.
Funghi su općenito gljivice. Postoji više vrsta, najčešća je Candida albicans.

Ako ti nije dobro, idi kod privatnika na cervikalne briseve (pogledaj temu "4 ginekološka brisa"). Ne znam koliko točno košta, barem 600-700 kn za sve.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 15:46   #2684
Quote:
ms*day*dreamer kaže: Pogledaj post
Pa da..džabe mi sve kreme i vaginalete i to mi je sad zadnje kaj mogu..dijeta i diflukan i probiotici..samo dijetu sam probala i ne ide samo tako..a svrbeža mi je dosta, imala sam već 9 puta žešću infekciju OVE GODINE..tak da jetra će morati pretrpjeti.. Ne pričam ja bezveze..konzultirala sam se i sa nutricionistom i sa 2 ginekologa..
To što si imala 9 puta jaku gljivičnu infekciju ti je pokazatelj da negdje nešto ne štima. Gljivice ne bujaju same od sebe, one su inače sastavna flora u maternici al kad se nešto poremeti u tijelu, njima se stvore idealni uvjeti i one se razbuktaju.

I šta ćeš ako ti diflukan ne pomogne? Meni recimo nije pomogao, vratile su mi se za mjesec, dva.

Ja mislim da bi ti trebala dalje istraživati zbog čega se tebi stalno vraćaju, i na istraživanje ne mislim na ginekologe već da kreneš od doktorice opće prakse pa nadalje. Jebemu sunce mora postojati nešto zbog čega se one tebi vraćaju, nije riješenje samo malo ih zalječiti, one će se opet razbuktati. Inzistiraj možda za početak da ti naprave sve briseve, da ti povade hormone pa ako je to uredu onda idi dalje tražiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 15:49   #2685
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Psmtr.

Sad sam dobila mailom nalaz PAPA-e iz Sunca (sa sistematskog prije 2 tjedna).
Kaže: uzorak djelomično zadovoljava za interpretaciju; prekriven leukocitima dijelom; negativno na intraepitelnu ili invazivnu leziju.
Mikroorganizmi: Bacillus vaginalis, Fungi, pseudomicelij. Ponoviti za 6 mj.

Nadala sam se da je mjesec i pol dijete nešto popravilo, ali očito ih ima još, gamad. A na PAPA-i 22.10. nije bilo gljivica.

Izgleda da ću ipak morati gutati Diflucan, jer će bez lijekova ovo moje "prirodno" liječenje trajati godinu dana.
A šta ti je ovo boldano, jel to neka bakterija?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 15:53   #2686
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Funghi su općenito gljivice. Postoji više vrsta, najčešća je Candida albicans.

Ako ti nije dobro, idi kod privatnika na cervikalne briseve (pogledaj temu "4 ginekološka brisa"). Ne znam koliko točno košta, barem 600-700 kn za sve.
I čitala sam tu temu zato i želim to sve napraviti. nije da meni nije dobro ne osjećam se loše ili nešto..samo me ubija to bijelo pranje i miris. još imam i spolne odnose cijela soba nam fino miriši a šta je sa muškima? dobiju li oni neku terapiju? ima li veze sa mojim gljivicama to što tipu mom svako tolko popuca kožica tokom sexa? dali se nekoj od vas dešavalo (vašim tipovima?
Pringles_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 15:53   #2687
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
I šta ćeš ako ti diflukan ne pomogne? Meni recimo nije pomogao, vratile su mi se za mjesec, dva.

Ja mislim da bi ti trebala dalje istraživati zbog čega se tebi stalno vraćaju, i na istraživanje ne mislim na ginekologe već da kreneš od doktorice opće prakse pa nadalje. Jebemu sunce mora postojati nešto zbog čega se one tebi vraćaju, nije riješenje samo malo ih zalječiti, one će se opet razbuktati. Inzistiraj možda za početak da ti naprave sve briseve, da ti povade hormone pa ako je to uredu onda idi dalje tražiti.
Hm, zanimljiv pogled. I ja tako mislim, ali me doktori specijalisti uvjeravaju da ih se neću uspjeti riješiti bez Diflucana. I sad se kolebam.

Koliko si dugo uzimala Diflucan? Ja dvaput, ali samo po jednu-dvije.
Misliš da ih on ne može izliječiti?

A koji mogu biti uzroci? Sve ginekološko štima (PAPA, brisevi), urinokultura, danas gastroskopija uredna (osim gastritisa), hormone sam vadila početkom godine - sve O.K., TSH isto.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 15:56   #2688
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A šta ti je ovo boldano, jel to neka bakterija?
Ne, to je ona prva kućica pod Mikroorganizmi, u biti normalni stanovnici vaginalne sluznice - pozitivno.
To i "miješana flora" se računaju kao normalna, zdrava flora.

Ma te gljive mi idu na živce, ne znam koliko bih trebala biti na dijeti i gutat Citrofit i probiotike da bih ih se riješila bez tableta i ubojstva jetre.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 15:58   #2689
Po svemu šta sam čitala imam osjećaj da se tih jeb.. gljivica nemoguće riješiti. jednoj pomaže ovo, drugoj ono, trećoj ništa.
Pringles_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 15:59   #2690
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Hm, zanimljiv pogled. I ja tako mislim, ali me doktori specijalisti uvjeravaju da ih se neću uspjeti riješiti bez Diflucana. I sad se kolebam.

Koliko si dugo uzimala Diflucan? Ja dvaput, ali samo po jednu-dvije.
Misliš da ih on ne može izliječiti?

A koji mogu biti uzroci? Sve ginekološko štima (PAPA, brisevi), urinokultura, danas gastroskopija uredna (osim gastritisa), hormone sam vadila početkom godine - sve O.K., TSH isto.
Ja sam ih pila jedanputa ali par dana po 1 tabletu. Ma gle, diflukan je dobar, bez daljnjega, al se ne smije prečesto piti (zato i ima u kutijici jedna ili par tableta) jer jako teško padaju na jetru.

A jesi vadila spolne hormone?

Meni recimo šteka štitnjača i imam još neke autoimune bolesti pa mi je najvjerovatnije od toga.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 16:03   #2691
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Ne, to je ona prva kućica pod Mikroorganizmi, u biti normalni stanovnici vaginalne sluznice - pozitivno.
To i "miješana flora" se računaju kao normalna, zdrava flora.

Ma te gljive mi idu na živce, ne znam koliko bih trebala biti na dijeti i gutat Citrofit i probiotike da bih ih se riješila bez tableta i ubojstva jetre.
A jesi si stavljala tampon namočen u jogurt? Ja to koristim u zadnje vrijeme jer mi je pun klinac i vaginaleta i krema, kad mi se ionako stalno vraćaju. I mogu reći otkako to koristim puno manje se razbuktavaju, znalo mi se dogoditi prije da mi se toliko nakote da me peče prilikom mokrenja. Otkako prakticiram ovo sa tamponom mislim da mi se to više nije ponavljalo.

A koji gel za intimnu njegu koristiš? Ja sam našla neki u bili, nešto Genera, ph mu je 4,5 i stvarno sam zadovoljna s njime i još je i jeftin.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 16:11   #2692
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ja sam ih pila jedanputa ali par dana po 1 tabletu. Ma gle, diflukan je dobar, bez daljnjega, al se ne smije prečesto piti (zato i ima u kutijici jedna ili par tableta) jer jako teško padaju na jetru.

A jesi vadila spolne hormone?

Meni recimo šteka štitnjača i imam još neke autoimune bolesti pa mi je najvjerovatnije od toga.
Na spolne i mislim, bila sam na pauzi od Diana pa sam vadila hormone i jetrene.
Kaže mi danas gastrić, ma neće vam to jako na jetru utjecat. Da bih ga trebala mjesec dana piti, valjda po jednu tjedno.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A jesi si stavljala tampon namočen u jogurt? Ja to koristim u zadnje vrijeme jer mi je pun klinac i vaginaleta i krema, kad mi se ionako stalno vraćaju. I mogu reći otkako to koristim puno manje se razbuktavaju, znalo mi se dogoditi prije da mi se toliko nakote da me peče prilikom mokrenja. Otkako prakticiram ovo sa tamponom mislim da mi se to više nije ponavljalo.

A koji gel za intimnu njegu koristiš? Ja sam našla neki u bili, nešto Genera, ph mu je 4,5 i stvarno sam zadovoljna s njime i još je i jeftin.
Aha, LGG tampon stavljam otprilike jednom tjedno. Znaš u čemu je problem - ne osjećam više vaginalno smetnje (osim u seksu, i svrbež poslije menge), nego se pokušavam riješit te sistemske kandide.
Za intimnu njegu koristim Hygieiu, pH 4 ili 5. Možda da i to promijenim.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 16:22   #2693
A kod tebe je riječ o sistematskoj kandidi, mislim da ćeš morati popiti tu turu diflukana.

A što se tiće gela za intimnu njegu, što je niži ph to je bolje. Meni je ovo najniži na koji sam nabasala.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 16:46   #2694
Sad zvala mog dragog doktora..objašnjavam sestri situaciju i kaže da me do 6 mj ne može primiti. wtf???? jedino da probam doći sljedeći tjedan ako me dok uspije primiti. da poludiš. izgleda da ćemo se moje prijateljice i ja još neko vrijeme družiti.
Pringles_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 16:50   #2695
Quote:
Pringles_f kaže: Pogledaj post
Sad zvala mog dragog doktora..objašnjavam sestri situaciju i kaže da me do 6 mj ne može primiti. wtf???? jedino da probam doći sljedeći tjedan ako me dok uspije primiti. da poludiš. izgleda da ćemo se moje prijateljice i ja još neko vrijeme družiti.
Mijenjaj gina ako možeš. A u međuvremenu si kupi canesten vaginalete i kremu, ako ti budu dali u ljekarni možeš si uzeti i rojazol (meni je on među boljima za gljivice) sam on ti je malo skuplji (mislim da vaginalete dođu nekih 90 kn al ih ima 6 komada).

I izbaci što više možeš slatkoga, bijelo tijesto, brašno i sl. I jedi puno jogurta, možeš si i kupiti lgg bioaktiv pa si namočiti tampon i staviti u rodnicu i to tako držati nekih 2 sata.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 16:54   #2696
Canesten vaginalete sam jedino i koristila i ništa. pa smo se dečko i ja mazali samo kremom 10 dana..ma đabe.
Pringles_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 18:06   #2697
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Mijenjaj gina ako možeš. A u međuvremenu si kupi canesten vaginalete i kremu, ako ti budu dali u ljekarni možeš si uzeti i rojazol (meni je on među boljima za gljivice) sam on ti je malo skuplji (mislim da vaginalete dođu nekih 90 kn al ih ima 6 komada).

I izbaci što više možeš slatkoga, bijelo tijesto, brašno i sl. I jedi puno jogurta, možeš si i kupiti lgg bioaktiv pa si namočiti tampon i staviti u rodnicu i to tako držati nekih 2 sata.
Pomaže li stvarno taj jogurt? Kolko dana bi to trebala raditi?
Pringles_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 18:24   #2698
Meni pomaže. A stavljaš dok ti se ne povuku simptomi, meni obično treba par dana. A jesi sigurna da su kod tebe gljivice? da ne bi njih tretirala pa na kraju ispala nekakva beštija.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 18:30   #2699
a čuj na zadnjem papa testu šta sam radila pokazalo se da imam gljivice i tada mi je doktor dao canesten. sve ostalo je bilo ok. ali želim ići na daljnje pretrage (briseve) jer sam svašta pročitala na forumu čak sam sad malo i uplašena. ja sam od onih tipova bolje neznati
Pringles_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 18:32   #2700
Quote:
svjedok kaže: Pogledaj post
zanima me da li netko zna koje vaginalete i kreme protiv gljivica idu bez recepta(osim naravno canestena) jer se u zadnje vrijeme to nešto mjenjalo,a razmišljam opet da se malo mazuckam jer alternativa nekako ne pomaže
nitko nezna
svjedok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.