Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2013., 20:12   #1
Exclamation 24sata jezici

Da li je itko kupio pakete na 24sata (jezici.24sata.hr) za Engleski ili Njemački (ili oboje) i kakve je kvalitete?
Mima88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 20:43   #2
Vele da se već nekoliko dana učenja po jedan sat dnevno možeš normalno sporazumjevati na tom jeziku
Ma vjerojatno je to nekaj ala Pimsleur ili Michele Thomas,koji se isto tako pompozno reklamiraju
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 20:48   #3
Ako je jednake kvalitete kao i same novine, onda mi je žao.
MadLukeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 09:57   #4
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Vele da se već nekoliko dana učenja po jedan sat dnevno možeš normalno sporazumjevati na tom jeziku
Ma vjerojatno je to nekaj ala Pimsleur ili Michele Thomas,koji se isto tako pompozno reklamiraju
Michele Thomas je meni jako dobar program, ali sa njime dobiješ samo osnove, tj pregled osnova, ja sam ga morama 2x poslušati a neke dijelove i više puta i opet ću ih ponoviti ovo ljeto

Što želim reći, koji god bio tečaj, ako ga radiš svaki dan po 1h i tako čitavu godinu, naučit ćeš.
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''

Zadnje uređivanje V element : 28.02.2013. at 10:08.
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 11:57   #5
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Michele Thomas je meni jako dobar program, ali sa njime dobiješ samo osnove, tj pregled osnova, ja sam ga morama 2x poslušati a neke dijelove i više puta i opet ću ih ponoviti ovo ljeto

Što želim reći, koji god bio tečaj, ako ga radiš svaki dan po 1h i tako čitavu godinu, naučit ćeš.
A misliš da od tog 24 sata programa dobiješ nekaj više od osnova?
Mislim da nema smisla ponavljati tečajeve tipa Michele Thomas više puta,nego ga pređeš jednom,pa kreneš na druge materijale.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 14:55   #6
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
A misliš da od tog 24 sata programa dobiješ nekaj više od osnova?
Mislim da nema smisla ponavljati tečajeve tipa Michele Thomas više puta,nego ga pređeš jednom,pa kreneš na druge materijale.
Ne mislim, zato i kažem, svejedno je koji tečaj ako planiraš raditi svaki dan naučit ćeš, ako ne nećeš i to je sva mudrost.

Slažem se ali ja sam to radila samo preko ljeta, Michel Thomas french, inače učim drugi jezik, nažalost ne mogu 2 istovremeno
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 23:37   #7
Michel Thomas (pokoj mu dusi) ima i dobrih i losih strana. Ako se neko sluzi npr. jednim romanskim jezikom moze brzo dobiti uvid u drugi koji se uci. I istina je sve sto Michel Thomas kaze cak i da se mogu komplexne recenice vec izgovarati prvog dana. Dalje uz njega ce se nauciti vise nego u skoli sjedeci i slusajuci uciteljicu. On je tu da da kostur a onda tek slijedi pravi posao. Opet kod Thomasa je pogresno to sto se u nekim jezicima (koje je on davao) ne mogu cuti izvorni govornici. Oba ucenika ne izgovaraju pravilno to sto uce a ni sam on, koji je poljski Zidov. S druge strane recimo ruska verzija njegovog programa je strahovito dobra s izvornom govornicom.
Pimsleur je ..tako tako..Ima i pozitivnih strana ali je strahovito monoton. Najbolji nacin je kombiniranje vise metoda a to opet moramo sami odluciti kakav smo tip osobe i sto nam najvise lezi.

Sto se tice "24 sata jezici" pomalo sam skeptican. Ucenje jezika je kompleksan i dugotrajan proces tako da prodavaci magle mozda lijepo zvuce ali na kraju se razocaramo i mislimo da smo mi sami glupi i da ne mozemo savladati jezik u roku od 24 sata. "Cigo hvali konja svoga".
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 07:06   #8
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
Opet kod Thomasa je pogresno to sto se u nekim jezicima (koje je on davao) ne mogu cuti izvorni govornici. Oba ucenika ne izgovaraju pravilno to sto uce a ni sam on, koji je poljski Zidov. S druge strane recimo ruska verzija njegovog programa je strahovito dobra s izvornom govornicom.
Da,to se apsolutno slažem,za španjolski i taljanski je definitivno trebao uzeti nekog drugog da vodi Njemački i francuski su ok,to su mu ipak jezici koje govori od djetinstva.Svi ostali jezici su sa izvornim govornicima.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 15:36   #9
Assimil je meni isto jako dobra metoda, posebno nakon M.Thomasa ako se počne.
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 15:42   #10
Quote:
Mima88 kaže: Pogledaj post
Da li je itko kupio pakete na 24sata (jezici.24sata.hr) za Engleski ili Njemački (ili oboje) i kakve je kvalitete?
ovo i mene zanima
želim usavršiti engleski i talijanski i naučiti njemački onako makar na razini svakidašnjeg sporazumijevanja, pa ako netko ima iskustvo s tim-neka javi
Daisy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 20:49   #11
ja si evo ovaj čas naručila EKSPRES tečaj njemačkog jezika, 4 stupnja....
košta 200 kn i nije od 24sata nego od večernjeg lista pa bumo vidli koliko će pomoć....
Daisy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 08:44   #12
Quote:
Daisy5 kaže: Pogledaj post
ja si evo ovaj čas naručila EKSPRES tečaj njemačkog jezika, 4 stupnja....
košta 200 kn i nije od 24sata nego od večernjeg lista pa bumo vidli koliko će pomoć....
Možeš li kratko opisati o čemu se radi, isplati li se kupiti, i tvoji dojmovi?
online4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 19:37   #13
budem rekla dok dobijem taj tečaj tj.dok mi stigne poštom na kućnu adresu taman u subotu naručila preko neta i danas ispunila opću uplatnicu i platila.

nadam se da će brzo doći

jbt, baš imam neku potrebu naučit taj jezik jer vidim da je dosta važan i da se traži u raznim natječajima za posao
nije mi baš nešto drag i zvuči mi odvratno ali O.K - zamislit ću da ga volim i ufurat se pa onda bude i išlo bolje
Daisy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 12:14   #14
Quote:
Daisy5 kaže: Pogledaj post
budem rekla dok dobijem taj tečaj tj.dok mi stigne poštom na kućnu adresu taman u subotu naručila preko neta i danas ispunila opću uplatnicu i platila.

nadam se da će brzo doći
ja mislio da je to online, ono, uplatiš, dobijes username i password i uči
a vidiš
ok, nadam se da će ti pomoći, i ja ozbiljno razmišljam o tom tečaju, ali za engleski, da konačno skužim ta sva vremena
online4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:01   #15
Quote:
Mima88 kaže: Pogledaj post
Da li je itko kupio pakete na 24sata (jezici.24sata.hr) za Engleski ili Njemački (ili oboje) i kakve je kvalitete?
Jel to napravio onaj neki španjolac koji je u Guinnessovoj knjizi rekorda zbog izvrsne memorije?
Ako je onda bih ja te tečajeve bacio ravno u smeće jer teško da se može uspoređivati osoba "normalne" memorije i sposobnosti pamćenja s onom koja ima fotografsku, koja je poliglot i koja pamti ko kompjuter.
Njihove metode učenja jednostavno ne mogu biti iste.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 17:22   #16
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Jel to napravio onaj neki španjolac koji je u Guinnessovoj knjizi rekorda zbog izvrsne memorije?
Ako je onda bih ja te tečajeve bacio ravno u smeće jer teško da se može uspoređivati osoba "normalne" memorije i sposobnosti pamćenja s onom koja ima fotografsku, koja je poliglot i koja pamti ko kompjuter.
Njihove metode učenja jednostavno ne mogu biti iste.
ne znam je li to od španjolca. zapravo sam puno tražio po internetu o tim jezicima od 24 sata, mislim da su isti kao i od večernjeg, jer je obojema novinama zajednički vlasnik Styria.
ali nigdje na internetu, nikakvih primjera ni iskustava o tim jezicima.
jedino što sam našao da se isti prodaju i u Sloveniji, u njihovim novinama Žurnal24, kojima je također vlasnik austrijska Styria.

da skratim, meni treba nešto za napredno učenje engleskog jezika, da konačno shvatim ta sva vremena.
prije par godina sam nabavio odličnu knjigu "Everyday english for professionals" od Milivoja Mesića, gdje jednostavnim riječima na hrvatskom opisuje gramatiku engleskog jezika. svakako preporučujem!
online4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 14:14   #17
ja sam s onim tečajem njemačkog kojeg sam naručila preko večernjeg i više nego prezadovoljna........ uči se jezik ovako s interneta, kad platiš oni ti omoguće pristup učenju nakon što samo odete na google i upišete večernji.jezici i onda u gornjem desnom kutu e-mail i lozinku

žao mi je što nemaju malo više jezika nego samo engleski i njemački, ali meni je ovo dobro došlo jer mi je omogućilo učenje njemačkog skroz od početka(kako mi i treba)....
budući da mi se neda blejat u ekran i od tud učit - dala sam si truda i prva dva stupnja prepisala s ekrana u bilježnicu....... i onda ću "studirat" kako mi se već bude dalo i kad ulovim vremena
toplo preporučam
Daisy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 22:58   #18
Quote:
Daisy5 kaže: Pogledaj post
ja sam s onim tečajem njemačkog kojeg sam naručila preko večernjeg i više nego prezadovoljna........ uči se jezik ovako s interneta, kad platiš oni ti omoguće pristup učenju nakon što samo odete na google i upišete večernji.jezici i onda u gornjem desnom kutu e-mail i lozinku

žao mi je što nemaju malo više jezika nego samo engleski i njemački, ali meni je ovo dobro došlo jer mi je omogućilo učenje njemačkog skroz od početka(kako mi i treba)....
budući da mi se neda blejat u ekran i od tud učit - dala sam si truda i prva dva stupnja prepisala s ekrana u bilježnicu....... i onda ću "studirat" kako mi se već bude dalo i kad ulovim vremena
toplo preporučam
hvala ti na opisu
znači da se isplati, pa ga i ja sutra kupujem
online4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 23:04   #19
Quote:
online4 kaže: Pogledaj post
hvala ti na opisu
znači da se isplati, pa ga i ja sutra kupujem
svakako preporučam. Nećeš požaliti jer sve ono što ti trebaju pružiti, onaj kostur koji je potreban za nadograđivanje i učenje jezika ti oni daju..... i onda ti sam možeš vježbati jednu lekciju dok god ne naučiš do mjere da si siguran da si to savladao

ja ću si pored toga u te svrhe vježanja još i u knjižari kupiti udžbenik za njemački.... ne znam još točno koji, danas sam na stranici od algoritam knjižare vidjela neki dobar za malo više od 100 kn pa možda budem taj uzela....

ako netko ima preporuku za dobar udžbenik njemačkog (za početnike) , neka kaže.
Daisy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 13:28   #20
Nije doduse udzbenik ali je gramatika s puno primjera i vjezbi. Najbolje nesto sto sam vidio za pocetnike. Uz nju se moze kupiti i kljuc sa rjesenjima. Prevedena je na vise jezika ali preporucam samo njemacki. Moze se kupiti i na e-bayu i na amazonu.
gramatika za pocetnike

grüße aus deutschland
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.