Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2016., 20:53   #461
Quote:
Komediruzecki kaže: Pogledaj post
nešto izmišljeno poput inteligencije
Quote:
Ja sam iznad čovjeka i nemogu se uspoređivati s nekakvim iskustvima koje ljudi imaju.


Neću se ni truditi.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 21:49   #462
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post


Neću se ni truditi.
Zato ti i ne uspjeva ništa, jedino što je bitno je trud
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 13:47   #463
Quote:
Komediruzecki kaže: Pogledaj post
Zato ti i ne uspjeva ništa, jedino što je bitno je trud
Meni ne uspjeva? Moraš prestat pričat gluposti. Ja studiram već neko vrijeme na faksu o čijem prijamnom raspravljamo, dakle znam nešto o tome. Ti prijamni nisi ni vidio i praviš se pametan.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 17:15   #464
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Meni ne uspjeva? Moraš prestat pričat gluposti. Ja studiram već neko vrijeme na faksu o čijem prijamnom raspravljamo, dakle znam nešto o tome. Ti prijamni nisi ni vidio i praviš se pametan.
1. Tko pjeva uspjeva

Ja uopće ne pričam. Zašto smatraš da si u pravu jer po tvom standardu Ja pričam gluposti, a ti koja si na faksu znaš više od mene, odnosno pretpostavljaš karakteristike drugih a ne poznaješ ih.

Oprosti što pretpostavljaš da se pravim pametan, jer se ne pravim, samo iskazujem svoje argumente koji su bolji od tvojih jer tvoji samo govore (pretpostavljaju) "ti moraš prestat pričat gluposti, ti ne znaš kako prijamni izgleda, ti si u krivu itd..."

Ti zaista vjeruješ u inteligenciju? u mjerenje znanja? u nekakve testovi koji to provjeravaju?

Zadnje uređivanje Komediruzecki : 27.04.2016. at 17:39.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 22:05   #465
Quote:
Komediruzecki kaže: Pogledaj post
Ti zaista vjeruješ u inteligenciju? u mjerenje znanja? u nekakve testovi koji to provjeravaju?
Da, vjerujem. Ali čak i da ne vjerujem, inteligencija nije bitna koliko sklopovi u glavi za rješavanje nekih zadataka. Zašto misliš da postoje ljudi koji ne mogu naučiti matematiku ili im nikada neće ići koliko god vježbali? Zato što postoje stvari koje se teško mogu naučiti kao nešto drugo, čovjek treba imat predispozicije u glavi za rješavanje zadataka.

Naravno, ti se možeš uhodati ili vidjeti način na koji se nešto rješava, ali to ti nimalo ništa ne garantira.

Znam o čemu pričam jer znam kako tak prijamni izgleda i znam kako su određeni ljudi koje poznajem, koji imaju određene sklopove razvijene ili nerazvijene u glavi taj ispit napisali. Isto tako znam za dosta ljudi koji su išli na pripreme za taj prijamni i nisu im nimalo pomogle, štoviše, neki od njih nisu imali niti prag za upisati faks (koji je doslovno 60 bodova od 300). Zapravo se ne sjećam niti jedne osobe koja mi je rekla da misli su mu/joj pripreme pomogle.

To se jednostavno ne uči.

Ovdje uopće nije diskusija o inteligenciji i o IQ-u, nego isključivo o prijamnom za FFZG koji ima format testa inteligencije, ali i ubačene neke druge vrste zadataka. Dakle, debelo promašuješ temu sa svojim uvjerenjima.

Također, naravno da mi se neće dati raspravljati s tobom kada neozbiljno pristupaš "raspravi" s nekakvim izjavama poput "ja sam iznad čovjeka" i što ja znam.

Tvoji argumenti nisu bitni kada se priča o činjenicama. Rasprava o inteligenciji i sličnome je potpuno druga tema i takvoj raspravi ovdje nije mjesto.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 22:29   #466
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Da, vjerujem. Ali čak i da ne vjerujem, inteligencija nije bitna koliko sklopovi u glavi za rješavanje nekih zadataka. Zašto misliš da postoje ljudi koji ne mogu naučiti matematiku ili im nikada neće ići koliko god vježbali? Zato što postoje stvari koje se teško mogu naučiti kao nešto drugo, čovjek treba imat predispozicije u glavi za rješavanje zadataka.

Naravno, ti se možeš uhodati ili vidjeti način na koji se nešto rješava, ali to ti nimalo ništa ne garantira.

Znam o čemu pričam jer znam kako tak prijamni izgleda i znam kako su određeni ljudi koje poznajem, koji imaju određene sklopove razvijene ili nerazvijene u glavi taj ispit napisali. Isto tako znam za dosta ljudi koji su išli na pripreme za taj prijamni i nisu im nimalo pomogle, štoviše, neki od njih nisu imali niti prag za upisati faks (koji je doslovno 60 bodova od 300). Zapravo se ne sjećam niti jedne osobe koja mi je rekla da misli su mu/joj pripreme pomogle.

To se jednostavno ne uči.

Ovdje uopće nije diskusija o inteligenciji i o IQ-u, nego isključivo o prijamnom za FFZG koji ima format testa inteligencije, ali i ubačene neke druge vrste zadataka. Dakle, debelo promašuješ temu sa svojim uvjerenjima.

Također, naravno da mi se neće dati raspravljati s tobom kada neozbiljno pristupaš "raspravi" s nekakvim izjavama poput "ja sam iznad čovjeka" i što ja znam.

Tvoji argumenti nisu bitni kada se priča o činjenicama. Rasprava o inteligenciji i sličnome je potpuno druga tema i takvoj raspravi ovdje nije mjesto.
1) Bold: Ja to ne mislim, valjda si sama sebe pitala.

2) I dalje ne razumijem na kakve sklopove u glavi misliš, to je jedino što me baš zanima a kriješ to, jer ni sama ne razumiješ o čemu pričaš? S čim to poistovjećuješ? Kako znaš da postoje?...

3) Ja ne vjerujem u inteligenciju i te spike upravo zato jer smatram da čovjek može naučiti sve, a i izmisliti svašta novo.

I samo je tužna ta misterija da postoje ljudi koji zagovaraju da drugi ljudi to ne mogu shvatiti, nemaju određene sklopove u glavi.

Jedino što u stvarnom svijetu postoji je trud i predanost, a također i odustajanje. To što ti zoveš "sklop u glavi" ja zovem prerano odustajanje jer su početni koraci uvijek teški, i tu se ne radi o nikakvom uhodavanju.

Svaki čovjek
koji radi "ekstremno pametne, važne stvari, teške ili kako god ih nazvali" je zapravo samo još jedan čovjek kao i svaki drugi, možda postoji netko tko se nije toliko predao i htio družiti s nekim problemom pa odustao, a zapravo ima višu "inteligenciju" šta god ta riječ značila, ali svakako ne postoji netko tko to nebi mogao riješiti jer nema neki sklop u glavi.

Ja bi na tvom mjestu više bio za to da se sve može, voljom, željom i predanošću. A ne zagovarati i ponižavati ljude kao da su nesposobni, glupi, neinteligentni ili slično.

To što se ti družiš s određenim osobama, znaš 5-10, ili 1000 osoba kojima nejde nešto, nemaju nekakve dobre "sklopove" u glavi nije nimalo važno, i ne možeš generalizirati priču na određenim ljudima koji su najvjerojatnije samo prerano odustali od nečega.

Nitko nije bolji od nekog drugog, deal with it.

Taman da i premašujem temu, barem se priča o nečem važnom, a ne nekakvom prijemnom. Ali nije istina, možda ga baš i ukinu jer shvate da inteligencija ne postoji i da tako odbijaju ljude koji su im možda puno bolji nego oni "inteligentni", tako će određeni ljudi upasti na faks bez tog testa.

Tako da sam i dalje u okviru teme

Btw, zadnji bold, ja nigdje nisam vidio niti jednu činjenicu? Kakve činjenice?

P.S To što ti ne shvaćaš kada, zašto i kako sam ja nekad iznad čovjeka je tvoj problem. Skip it.

Zadnje uređivanje Komediruzecki : 27.04.2016. at 23:14.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 17:29   #467
Geografija

Jel ima netko mozda skriptu iz geografije?
zola221 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 10:31   #468
Quote:
zola221 kaže: Pogledaj post
Jel ima netko mozda skriptu iz geografije?
Općenito, ili neki izdavač?
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:02   #469
Quote:
Komediruzecki kaže: Pogledaj post
Općenito, ili neki izdavač?

Nabavila sam ovaj prirucnik
http://www.apm.hr/img/product/9t_2011/9789530219830.jpg
Al sam mislila da netko mozda ima nesto u pdfu?

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 25.05.2016. at 00:31. Reason: slika u link
zola221 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 23:11   #470
Gdje mogu u zagrebu nabaviti skriptu za prijemni na pravu? Bilo kakvu? Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2018., 13:02   #471
HELP!!

Pozdrav ekipa! Ja sam završila upravo 2. razred medicinske škole (smjer zdravstvena gimnazija) i planirala sam se početi polako pripremati za maturu. Želim upisati medicinu.

Može li mi netko preporučiti dobru literaturu uz čiju ste pomoć uspjeli upisati na medicinu ili ste uspjeli uspješno položiti hrvatski/matematiku/engleski A razinu?

-Čuvam sve udžbenike iz srednje škole, no kad vidim tu gomilu stranica i stranica nemam volje krenuti...

Ove predmete pripremam:

MATEMATIKA A razina
HRVATSKI A razina
ENGLESKI A razina
KEMIJA
FIZIKA (čula sam da je dobra knjiga Božić-Božić od Školske knjige)
BIOLOGIJA (navodno su mi dosta samo udžbenici za 5-icu? -imam udžbenike od ALFE)



Hvala na pomoći dobri ljudi!
Taka mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 01:23   #472
Quote:
Taka mala kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa! Ja sam završila upravo 2. razred medicinske škole (smjer zdravstvena gimnazija) i planirala sam se početi polako pripremati za maturu. Želim upisati medicinu.

Može li mi netko preporučiti dobru literaturu uz čiju ste pomoć uspjeli upisati na medicinu ili ste uspjeli uspješno položiti hrvatski/matematiku/engleski A razinu?
Nisam upisala medicinu, ali sam jezike položila s 5 i matku s 4 (iako je moglo i to s 5 da se nisam uspaničila na samom ispitu).
Od izbornih sam polagala kemiju i položila s 5.

Quote:
Taka mala kaže: Pogledaj post
-Čuvam sve udžbenike iz srednje škole, no kad vidim tu gomilu stranica i stranica nemam volje krenuti...
Probaj nabavit koju skriptu pa prvo po skriptama proć, vidjet što ste do sada radili i koliko detaljno. Ne znam kakav zdravstvene gimne imaju program (ja sam bila opća), ali meni je nakon dosta dobre nastave jezika bilo dovoljno dan-dva prije proć Trinomove skripte. Pogledaj što se od lektira javlja i ponavlja u popisima tijekom godina da stekneš dojam koje su ti najbitnije (zbog eseja). Popis lektira objave tijekom 10.-11. mjeseca ak se ne varam.
Matka mi je bila lila što se nastave tiče, bolje rečeno kaotična. Meni je bilo ok i razumjela sam gradivo dosta dobro, ali sam dosta kasno krenula s pripremama zbog natjecanja iz kemije. Isto sam prošla samo Trinomovu skriptu, koja ima zadatke s matura grupirane po poglavljima s točno određenim tipom gradiva, što mislim da je super. Jedini je problem što sam na ispit došla umorna i pod većim stresom nego na ostale mature (nosila mi je i nasreću donijela hrpetinu bodova), pa me nakon sat i pol uhvatila panika, bez veze i potrebe naravno.

Prolistaj skriptu, pogledaj kak stojiš, ali nemoj zanemarit udžbenike. Ono što je u skripti prekratko objašnjeno, neobjašnjeno ili ti je ostalo nejasno potraži u udžbeniku ili svojim bilješkama.

Quote:
Taka mala kaže: Pogledaj post
Ove predmete pripremam:

MATEMATIKA A razina (1)
HRVATSKI A razina (2)
ENGLESKI A razina (3)
KEMIJA (4)

FIZIKA (čula sam da je dobra knjiga Božić-Božić od Školske knjige)
BIOLOGIJA (navodno su mi dosta samo udžbenici za 5-icu? -imam udžbenike od ALFE)
(1) Trinomova skripta, što novija jer ćeš imat više zadataka koji su i aktualniji. Skraćena teorija je ista svuda.
Ne znam koje udžbenike koristite, mi smo koristili Dakić-Elezović kroz sve četiri godine (verzija za opću). Element ima hrpu priručnika za maturu, dosta ljudi će ti reć vjv za Matematiku u 24 lekcije, al imaj na umu da su zadaci teži nego na maturi. Ako ti ne ide ili ide ali slabo, razmisli o pripremama.

(2) Trinomova skripta za test. Jako je detaljna, ali te detalje koji su u skripti i pitaju (npr. hrvatski sredovjekovni roman, koji od navedenih autora je pripadao ozaljskom krugu itd.). Meni su jezici nosili 0% pa sam dosta ležerno pristupila ispitu, ali Trinomovu skriptu dobro prouči i msm da ćeš dosta dobro proć. Prođi ju više puta da ti se sve to dobro posloži u glavi. Za sažetke lektira bih rekla da su poprilično dobri, ali da bi za dobar esej trebalo pročitat lektire koje su ti na popisu.
Ako ćemo iz mojeg iskustva, ja Lovca u žitu u životu nisam taknula i naučila sam samo ono iz sažetka u Trinomu i na lektire.hr. Dobila usporedbu s Hamletom i imala 80% na eseju. Moja praksa nije dobra i ne preporučam ti ju, ali nije nemoguće ni tako proć ispit.

(3) Ovisi o tvojoj razini znanja. Opet preporučujem Trinomovu skriptu jer ima sve na jednom mjestu (mi smo imali udžbenike koji su imali valjda 5% teorije i 95% zadataka). Pripazi samo na upute za esej koje će se mijenjat već iduće godine (za svaki dio ispita moraš proć prag od iduće godine, kao što je s hrv od ove godine). Vježbaj eseje i daj profi ili nekome tko ima iskustva s ispravljanjem takvih eseja da ti ga pregledaju. Čitanje i slušanje je random i ne priprema se kao takvo. Možeš riješit prijašnje mature da vidiš kako to izgleda i da stekneš dojam kolko ti vremena treba, ali rezultat tih dijelova ovisi o tvojem znanju engleskog općenito i o kvaliteti playera kojeg ćete imat u učionici.

(4) Iskreno, ne znam što da ti preporučim. Osobno sam išla na natjecanja godinama i vrlo malo sam se pripremala za maturu. Mislim da su ti najbolji Profilovi udžbenici, iako su se ove (i msm da prošle) javljale neke stvari koje su isključivo u udžbenicima od Školske knjige. Imaj na umu da su mature iz kemije do 2015. (uključujući i 2015.) puno lakše od matura iz 2016. i kasnije. Moj je dojam i da su jesenski rokovi teži od ljetnih, ali nisam puno jesenskih riješila pa ovu tvrdnju uzmi cum grano salis.
Dosta ljudi će ti preporučit i Štreberičinu skriptu, al nju uzmi ak si sigurna da dobro znaš osnove. Skripta je dobra i detaljna, malko zastarjela (zadnja verzija je za maturu iz 2015. ak se ne varam), ali je autorica preskočila par stvari i odmah krenula na teži dio gradiva na nekoliko mjesta. Dobra je ali nemoj isključivo rabit njezinu zbirku nego kombiniraj s drugima.

Nisam polagala fiziku i biologiju, ali ti za fiziku mogu reć da su općenito Brkovičkine knjige odlične. Napisala je i Plavu zbirku i Fiziku u 24 lekcije, Fu24 je na neki način skraćena verzija Plave zbirke napravljena baš za maturu. Ljudi se žale da ima puno pogrešaka u prvoj verziji pa pripazi na to.

Eh, jesam se raspisala Više od ovoga ne znam mogu li ti pomoć, ak imaš pitanja slobodno pošalji PM.

Preporučit ću ti samo da, budući da planiraš na medicinu, pogledaš i učlaniš se na perpetuumlab forum. Tamo ima dosta materijala i msm da čak ima sve što sam navela (možda nemaju eventualno sve Profilove udžbenike). Ima još nekih stvari koje bi ti mogle trebat (poput priručnika za prijemni), a i općenito se tamo okuplja društvo koje se isto kao i ti priprema za medicinu (iako je većina 4., a ne 2. razred). Moj frend se pripremao skoro isključivo po materijalima koje je našao tamo (išao je još i na pripreme iz fizike).

S obzirom da si tek završila 2. razred, take it easy. Matura nije toliki bauk niti ju je nemoguće proć. Drži se pravila, dobro se pripremi, opusti se kolko je moguće i dođi odmorna na ispit - and you're good!
__________________
If you have the courage to begin, you have the courage to succeed.
Tellurium is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2018., 10:54   #473
Quote:
Tellurium kaže: Pogledaj post
Nisam upisala medicinu, ali sam jezike položila s 5 i matku s 4 (iako je moglo i to s 5 da se nisam uspaničila na samom ispitu).
Od izbornih sam polagala kemiju i položila s 5.



Probaj nabavit koju skriptu pa prvo po skriptama proć, vidjet što ste do sada radili i koliko detaljno. Ne znam kakav zdravstvene gimne imaju program (ja sam bila opća), ali meni je nakon dosta dobre nastave jezika bilo dovoljno dan-dva prije proć Trinomove skripte. Pogledaj što se od lektira javlja i ponavlja u popisima tijekom godina da stekneš dojam koje su ti najbitnije (zbog eseja). Popis lektira objave tijekom 10.-11. mjeseca ak se ne varam.
Matka mi je bila lila što se nastave tiče, bolje rečeno kaotična. Meni je bilo ok i razumjela sam gradivo dosta dobro, ali sam dosta kasno krenula s pripremama zbog natjecanja iz kemije. Isto sam prošla samo Trinomovu skriptu, koja ima zadatke s matura grupirane po poglavljima s točno određenim tipom gradiva, što mislim da je super. Jedini je problem što sam na ispit došla umorna i pod većim stresom nego na ostale mature (nosila mi je i nasreću donijela hrpetinu bodova), pa me nakon sat i pol uhvatila panika, bez veze i potrebe naravno.

Prolistaj skriptu, pogledaj kak stojiš, ali nemoj zanemarit udžbenike. Ono što je u skripti prekratko objašnjeno, neobjašnjeno ili ti je ostalo nejasno potraži u udžbeniku ili svojim bilješkama.



(1) Trinomova skripta, što novija jer ćeš imat više zadataka koji su i aktualniji. Skraćena teorija je ista svuda.
Ne znam koje udžbenike koristite, mi smo koristili Dakić-Elezović kroz sve četiri godine (verzija za opću). Element ima hrpu priručnika za maturu, dosta ljudi će ti reć vjv za Matematiku u 24 lekcije, al imaj na umu da su zadaci teži nego na maturi. Ako ti ne ide ili ide ali slabo, razmisli o pripremama.

(2) Trinomova skripta za test. Jako je detaljna, ali te detalje koji su u skripti i pitaju (npr. hrvatski sredovjekovni roman, koji od navedenih autora je pripadao ozaljskom krugu itd.). Meni su jezici nosili 0% pa sam dosta ležerno pristupila ispitu, ali Trinomovu skriptu dobro prouči i msm da ćeš dosta dobro proć. Prođi ju više puta da ti se sve to dobro posloži u glavi. Za sažetke lektira bih rekla da su poprilično dobri, ali da bi za dobar esej trebalo pročitat lektire koje su ti na popisu.
Ako ćemo iz mojeg iskustva, ja Lovca u žitu u životu nisam taknula i naučila sam samo ono iz sažetka u Trinomu i na lektire.hr. Dobila usporedbu s Hamletom i imala 80% na eseju. Moja praksa nije dobra i ne preporučam ti ju, ali nije nemoguće ni tako proć ispit.

(3) Ovisi o tvojoj razini znanja. Opet preporučujem Trinomovu skriptu jer ima sve na jednom mjestu (mi smo imali udžbenike koji su imali valjda 5% teorije i 95% zadataka). Pripazi samo na upute za esej koje će se mijenjat već iduće godine (za svaki dio ispita moraš proć prag od iduće godine, kao što je s hrv od ove godine). Vježbaj eseje i daj profi ili nekome tko ima iskustva s ispravljanjem takvih eseja da ti ga pregledaju. Čitanje i slušanje je random i ne priprema se kao takvo. Možeš riješit prijašnje mature da vidiš kako to izgleda i da stekneš dojam kolko ti vremena treba, ali rezultat tih dijelova ovisi o tvojem znanju engleskog općenito i o kvaliteti playera kojeg ćete imat u učionici.

(4) Iskreno, ne znam što da ti preporučim. Osobno sam išla na natjecanja godinama i vrlo malo sam se pripremala za maturu. Mislim da su ti najbolji Profilovi udžbenici, iako su se ove (i msm da prošle) javljale neke stvari koje su isključivo u udžbenicima od Školske knjige. Imaj na umu da su mature iz kemije do 2015. (uključujući i 2015.) puno lakše od matura iz 2016. i kasnije. Moj je dojam i da su jesenski rokovi teži od ljetnih, ali nisam puno jesenskih riješila pa ovu tvrdnju uzmi cum grano salis.
Dosta ljudi će ti preporučit i Štreberičinu skriptu, al nju uzmi ak si sigurna da dobro znaš osnove. Skripta je dobra i detaljna, malko zastarjela (zadnja verzija je za maturu iz 2015. ak se ne varam), ali je autorica preskočila par stvari i odmah krenula na teži dio gradiva na nekoliko mjesta. Dobra je ali nemoj isključivo rabit njezinu zbirku nego kombiniraj s drugima.

Nisam polagala fiziku i biologiju, ali ti za fiziku mogu reć da su općenito Brkovičkine knjige odlične. Napisala je i Plavu zbirku i Fiziku u 24 lekcije, Fu24 je na neki način skraćena verzija Plave zbirke napravljena baš za maturu. Ljudi se žale da ima puno pogrešaka u prvoj verziji pa pripazi na to.

Eh, jesam se raspisala Više od ovoga ne znam mogu li ti pomoć, ak imaš pitanja slobodno pošalji PM.

Preporučit ću ti samo da, budući da planiraš na medicinu, pogledaš i učlaniš se na perpetuumlab forum. Tamo ima dosta materijala i msm da čak ima sve što sam navela (možda nemaju eventualno sve Profilove udžbenike). Ima još nekih stvari koje bi ti mogle trebat (poput priručnika za prijemni), a i općenito se tamo okuplja društvo koje se isto kao i ti priprema za medicinu (iako je većina 4., a ne 2. razred). Moj frend se pripremao skoro isključivo po materijalima koje je našao tamo (išao je još i na pripreme iz fizike).

S obzirom da si tek završila 2. razred, take it easy. Matura nije toliki bauk niti ju je nemoguće proć. Drži se pravila, dobro se pripremi, opusti se kolko je moguće i dođi odmorna na ispit - and you're good!




Vau, hahah... Hvala puno što si izdvojila svoje vrijeme da sve ovo napišeš
Taka mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2018., 11:04   #474
Quote:
Taka mala kaže: Pogledaj post
BIOLOGIJA (navodno su mi dosta samo udžbenici za 5-icu? -imam udžbenike od ALFE)
biologija je na maturi zajebana i vrlo mali broj ljudi dobije peticu pa imaj to na umu - lakša je na prijemnom.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2018., 10:44   #475
Slažem se. Biologija je iznenađujuće neobično teška na maturi. Na prijemnom za MEF je korektna, isto kao i kemija koja je na maturi nekad teža od matematike.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2018., 20:58   #476
Njemački - A razina

S obzirom da su mi udžbenici koje sam koristila kroz srednju katastrofa, a htjela bih popuniti rupe u znanju, može li netko preporučit i/ili stavit link na skriptu/priručnik za višu razinu njemačkog na maturi?

I zna li netko koje su to kopirnice koje imaju Trinomove skripte u PDF-u? Vidim da dosta ljudi to spominje a ja u koju god dođem, kažu da nemaju
__________________
If you have the courage to begin, you have the courage to succeed.
Tellurium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2019., 10:37   #477
kupujem skripte za njemački j. za državnu maturu i upis na FFZG

kupujem - priručnik za maturu:
imamo od Školske knjige, znači ovaj tražimo:



CDovi su poželjni, ali nisu uvjet

kupujemo i lanjske skripte za njemački j. od Trinoma, Algebre i dr. učilišta, ako je netko ove godine odustao od priprema, neka nam proda skriptu za njemački j.

poslala sam desetak mejlova raznim antikvarijatima, samo 2 su mi odgovorili da nemaju - mislim, ljudi imaju e-mail kojeg uopće ne provjeravaju, wtf
- a na Njuškalu imam nekog lijenog tipa koji i dalje nudi, ali ne odgovara na poruke
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2019., 01:44   #478
Biologija

Koju literaturu koristite kao pripremu za biologiju?
Prophetia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2023., 09:08   #479
Bok svima, idem u 3. razred opće gime, polako se krećem pripremati za maturu jer planiram upisati MEFOS i trebam polagati maturu iz kemije, fizike, biologije i svaki predmet mi nosi 250 upisnih bodova za faks. Kemija i biologija mi idu okej, ali fizika mi je velika nula....jako sam slaba u njoj, imam jako lošu profu, ne trudi se baš objasniti, ako znaš znaš i to je to. Mislila sam ju krenuti preko ljeta i obrađivati cijeli 4, a kemiju i biologiju već sad radim. Ako netko ima bilo kakve literature za pomoć sa fizikom jako bi mi značilo, budući da sa znanjem krećem praktički od nule. Ne znam je li uopće moguće sama obraditi sve to, a ne mogu plaćati instrukcije i pripreme. Dovoljno mi je nekih 70-75%, pa ako imate nekih literatura molim vas podjelite
namaka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.