Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2007., 21:34   #21
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
daj ti reci, tebi vjerujem :-)

dal je za dorucak bolje nesto kvalitetno pojesti (npr snita kruha i sir namaz i tak nesto) ili samo neko voce?
Ja sam čitala da je za doručak najbolje jesti voće jer se ono najbolje apsorbira na tašte tj.vitamini iz voća i ja to više manje prakticiram u zadnje vrijeme jedino kad sam jako gladna ujutro onda maznem obilniju porciju muslija ili nekaj na kruhu koji mora biti ipak malo kvalitetniji od običnog npr.neki mavrovićev kruh. E da i kad jedeš voće ujutro onda time uneseš i prirodne šećere koji te zasite i pospješuje probavu jer je voće puno celuloze...probaj!
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 22:35   #22
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
daj ti reci, tebi vjerujem :-)

dal je za dorucak bolje nesto kvalitetno pojesti (npr snita kruha i sir namaz i tak nesto) ili samo neko voce?
za mene je najbolji dorucak zobene sa jogurtom i susenim brusnicama

ako se bavis sportom onda zobene sa mjericom whey-a. ujutro ti treba najvise ugljikohidrata i zato ti je samo voce premalo... ako vec zelis kruh onda integralni i izbjegavaj maslac i slicne stvari.

dobra kombinacija je i voce nataste pa 20-ak min poslije zobene ili sl.
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 23:03   #23
Znači ja bi sad treba naprimjer.... Ujutro cornflakes(s yogurton), Za ručak nešto malo...(ne pomfri, nego piletina ili puretinu, povrće ili nešto tako...., popodne voće, oko 6 opet corn flakes, a navečer prije spavanja koji komad posnog sira? :P
Saskei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 23:57   #24
Btw jer sladoled deblja....
Saskei is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 00:12   #25
Quote:
Saskei kaže: Pogledaj post
Btw jer sladoled deblja....
E, to i ja hoću čuti. Izbacila sam sve živo od tih stvari; kolače, slatkiše, čokoladu, sokove nisam ni pila, slane grickalice, dakle sve previše kalorično i nezdravo. Ne zauvijek, ali na neko vrijeme dok se ne dovedem u red. Ali sladoled pojedem ponekad malo.
__________________
Nabijam broj postova.
Cotton Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 00:17   #26
Quote:
Saskei kaže: Pogledaj post
Znači ja bi sad treba naprimjer.... Ujutro cornflakes(s yogurton), Za ručak nešto malo...(ne pomfri, nego piletina ili puretinu, povrće ili nešto tako...., popodne voće, oko 6 opet corn flakes, a navečer prije spavanja koji komad posnog sira? :P
Ja (iako meni ne vjeruješ ) )
bih ipak voće poslije doručka, prije ručka,
a umisto tog cornflakesa-zobene (može sušeno voće)...
nema ni smisla baš da ih jedeš i za doručak i večeru u istom danu, radi raznolikosti,
ne znam koliko ti treba i kakve su aktivnosti na rasporedu
ali sigurno je

da se ne treba sad naglo odricati ničega jer ćeš tako teško ustrajati,
(napr. nemoj sad kad ti mama spremi juhu , tražit puretinu ili ništa ,)

smanjuj postupno količine pomfrija (kuhan krompir u kori je o.k.)
i zamjenjuj ih povrćem na lešo,
najbolje domaće, sezonsko i što kraće kuhati...

ovo nije nikakva pomodna dijeta, nego bi trebao bi postati stalni način prehrane

...izbacit bijeli kruh, sokiće, gazirane i sve što je previše obrađeno
(tipa salame, paštete, hrenovke, umake i juhe iz vrećice i sl. iako će netko reći da je danas sve tako, i mlijeko i sir koji kupujemo)

...ja sam se tako hranila dugo i kad sam prestala i svašta počela trpat, ne samo da sam se udebljala i dobila celulita (to te ne zanima ),
nego imam ozbiljnih problema s šećerom (i koncentracijom pri učenju) ,
sad opet osjećam poboljšanje
tako da se stvarno isplati jesti kvalitetno

I ne zaboravi uživat u toj hrani
sretno
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 01:03   #27
Quote:
Disperadun kaže: Pogledaj post
za mene je najbolji dorucak zobene sa jogurtom i susenim brusnicama

Slažem se...zobene+banana+brusnice=razlog zbog kojeg se budim s osmjehom
collie5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 18:18   #28
Hehehe i ja isto.... ne čokoladu al strciatellu - s malim komadićima čoklade :P
Saskei is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 18:19   #29
oups wrong page, grr
Saskei is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 22:00   #30
Quote:
Saskei kaže: Pogledaj post
Znači ja bi sad treba naprimjer.... Ujutro cornflakes(s yogurton), Za ručak nešto malo...(ne pomfri, nego piletina ili puretinu, povrće ili nešto tako...., popodne voće, oko 6 opet corn flakes, a navečer prije spavanja koji komad posnog sira? :P
ubaci nesto izmedju dorucka i rucka. zasto malo za rucak? pojedi cca 200g mesa sa rizom,integralnom tjesteninom, kuhani krumpir, grah.... i neku salatu. nemoj oko 6 cornflakes radje npr tunjevinu. a navecer da, posnog sira cca 250g ili neko malo masno meso... ma kombiniraj razna jela al drzi se pravila da ugljikohidrate uzimas ujutro i za rucak a izbjegavaj ih predvecer i navecer
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 22:42   #31
Jedno nutricionističko pitanje: kako smutit zdravi i nekalorični shake iliti frape iliti nešto sladoledoliko ?
__________________
...threw you the obvious...
_kju_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 23:32   #32
reply

Quote:
_kju_ kaže: Pogledaj post
Jedno nutricionističko pitanje: kako smutit zdravi i nekalorični shake iliti frape iliti nešto sladoledoliko ?
U blender stavi ~200g posnog sira, jednu malu zlicu kikiriki namaza i koju bananu -> i evo ti super shakea
Gooran is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 02:46   #33
Quote:
Saskei kaže: Pogledaj post
Moj cili dan je: ujutro ništa ne jest, za ručak nešto malo recimo pomfri, i šnicel ipo, ili bilo koja druga hrana u malim količinama, voda, popodne corn flakes al sa yogurton, voća nešto, navečer malo sira, komad kruva.... Jer to previše kalorija?
I jer ima koja zdravija hrana koja ima mali % masti i kalorija.
Kažu da doručak treba biti oko 40% dnevnog unosa kalorija, pa ti ne doručkuj.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 02:54   #34
Quote:
Saskei kaže: Pogledaj post
Btw jer sladoled deblja....
imaš sladoleda od 200kcal/ 100 g . To mi se ne čini nešto superkaloričnim pogotovo za slastice. Naravno nemoj isti dan pojesti sladoled, kolače, čokoladu.
Moje je mišljenje da sve treba jesti ali u umjerenim količinama i ne bi škodlilo ponekad i zbrojit unesene kalorije u organizam.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 10:11   #35
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
imaš sladoleda od 200kcal/ 100 g . To mi se ne čini nešto superkaloričnim pogotovo za slastice. Naravno nemoj isti dan pojesti sladoled, kolače, čokoladu.
Moje je mišljenje da sve treba jesti ali u umjerenim količinama i ne bi škodlilo ponekad i zbrojit unesene kalorije u organizam.
nazalost, nista ne treba jesti
hrana oko nas je beskonacno prepuna masti, teskih ugljikohidrata i secera. zbrajanje kalorija pokazat ce da je dnevni unos zapravo puno manji nego sto bi mislili.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 16:43   #36
Quote:
Gooran kaže: Pogledaj post
U blender stavi ~200g posnog sira, jednu malu zlicu kikiriki namaza i koju bananu -> i evo ti super shakea
Može li se to uopće popit, ili se to žvače Ne vidim tu neki tekući sastojak tipa mlijeko i sl.
__________________
...threw you the obvious...
_kju_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 23:37   #37
reply

Quote:
_kju_ kaže: Pogledaj post
Može li se to uopće popit, ili se to žvače Ne vidim tu neki tekući sastojak tipa mlijeko i sl.
Da, zaboravio sam mlijeko, ide negdje 2-3 deci mlijeka.
Gooran is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 23:56   #38
Quote:
Gooran kaže: Pogledaj post
Da, zaboravio sam mlijeko, ide negdje 2-3 deci mlijeka.
meni netreba nista uz posni sir. jedam ga zlicom bez ikakvih dodataka i super mi je
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 15:45   #39
Quote:
Saskei kaže: Pogledaj post
Znači ja bi sad treba naprimjer.... Ujutro cornflakes(s yogurton), Za ručak nešto malo...(ne pomfri, nego piletina ili puretinu, povrće ili nešto tako...., popodne voće, oko 6 opet corn flakes, a navečer prije spavanja koji komad posnog sira? :P
ujutro zobene umjesto cornflakesa

oko 6 posni/tuna/bjelanjci/piletina + zelenjava
leena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 11:50   #40
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Bas bih volio da mi neko da savjet. Naime, ritam mi je lud tako da je jako tesko da cinim pravilne stvari. NPR ovo ..Dorucak jak, uz integralni kruh, dzem nemasno mlijeko, bla, bla, pa rucak malo slabiji al hranjiv, riza integralna uz puretinu, medjuobroke uz voce,pa trening pa poslije za veceru sto manje ugljikohidrata.
E meni je to jako tesko jer se budim u 03.00 pa oko 08.00 idem u krevet. Dakle, kao sto se vidi problem je sto u stvari dva puta idem na neko kratko spavanje. Oko 23.00 i u 08.00 ujutro. Glad me hvata oko 07.00 i sta tada jesti?? Da li vise bjelancevine kao i pred ono normalno vecernje spavanje ili nesto drugo??

Jos nesto da dodam.. Treniram redovno 70-90 minuta jedan dan tegove, jedan dan kardio, hranim se prilicno zdravo, visok sam 181 imam 79 kilograma, zelim "pasti" na 74-75 kg ali da ne gubim previse misicne mase vec masne naslage
meni je pomoglo to sto sam pocela raditi kardio svaki dan, iako manje vremena. znaci, prvo vjezbaj s utezima i onda kasnije 30 minuta kardio-aerobicnih vjezbi. obavezno pazi na redoslijed. znaci, kardio ide uvijek poslije. a zasto?

dnevna energija koja se unese u tijelo ide u misice i trosi se kada ih treniras. ako prvo vjezbas kardio, onda trosis tu energiju. i sta se desi:
1. misici kasnije nemaju dovoljno snage da vjezbaju
2. trosis dnevnu energiju, a ne onu sto se nalazi u vidu masnih naslaga.

da rezumiramo, prvo treniraj utezima da bi se misici pravilno razvijali i tonificirali. za to vrijeme ces utrositi dnevnu energiju, tako kada podjes raditi kardio, ubrzavanjem srcanog rada, te svega ostalog, primorat ces tijelo da trosi mast, tj. energiju koju tijelo cuva za iznimne situacije kao glad, porodjaj, itd.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.