Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2010., 21:03   #141
Quote:
naked kaže: Pogledaj post
evo moj friški slučaj iz petrove otprije 10 dana. pukao vodenjak, odmah u bolnicu, ja bez trudova, potpuno zatvorena. prvo čekali moje prirodne trudove, pa jedan gel, pa drugi pa treći... i dalje nikakvih trudova i dalje cerviks se ne smekšava i nakon 31 sat u rađaoni završila na carskom... ctg cijelo vrijeme uredan...
ma ta Petrova je katastrofa, došla ja s krvarenjem, pustili me da čekam sat vremena, baba me pregledala ručno i poslala doma pa nek dođem s uputnicom za ultrazvuk??? Mislim si ja: tu više ne bum nogom kročila.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 23:54   #142
meni je puknuo vodenjak i tad smo isli u bolnicu, ali sam imala pravilne trudove par dana prije puknuca.
da, treba odmah otici u bolnicu, al bez panike. ta voda otjece i ima je fakat puno, ja sam napravila poplavu doma pa u autu i jos u bolnici

bitno je krenuti u bolnicu sto prije radi prevencije infekcije, ali i zato da se odmah utvrdi ima li mekonija u plodnoj vodi pa da se moze na vrijeme reagirati!

ceka se, najcesce, do 24h, na antibioticima, iako ovo varira od bolnice do bolnice.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 00:00   #143
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
ma ta Petrova je katastrofa, došla ja s krvarenjem, pustili me da čekam sat vremena, baba me pregledala ručno i poslala doma pa nek dođem s uputnicom za ultrazvuk??? Mislim si ja: tu više ne bum nogom kročila.
Jbt, ovi izvještaji ko da su iz ludnice, a ne rodilišta
Ne zalazim onamo ni pod razno.
nedoumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 04:11   #144
Quote:
petra_hijena kaže: Pogledaj post
31 sat je po mom mišljenju mučenje... strašno!!!
meni čak ni nije bilo tako strašno jer nisam imala nikakvih trudova... pa me uhvatila i noć i uspjela sam malo i odspavati... jbg takva je procedura u petrovoj. ja nemam nikakvih primjedbi i nisam bila zabrinuta jer sam imala filing da ljudi znaju kaj rade.

s bebicom je sve u najboljem redu i to je na kraju najvažnije
naked is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 08:20   #145
meni nije curkao,već su mi ga probušili a kad ga probuše ili kad sam pukne osjećaj je pljassss...kao potok da je potekao
i ako mi pukne,mislim odmah ići...bolje da sam tamo,čak i po cijenu da me pate,nego da si doma sama patim psihu....
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 09:44   #146
rodila sam u vinogradskoj i s prvon mi je pukao vodenjak,došli smo tamo i kako trudove nisam imala dali su mi gel i rekli da gel treba djelovati 4-6 sati tek da se onda opet adi pregled da se vidi jesam li se šta otvorila itd.,uglavnom nisu mi dali antibiotik nikakav,ja rodila prije tih 6 sati koliko sam trebla čekati a bila sam zatvorena skroz kad sam došla

uglavnom meni je pukao tako da ja nisam bila ziher jeli puknuo ili ne,taj dan su mi gledali plodnu vodu i rekli da je moguće da ću imati sukrvicu i da je to normalno,cijeli dan ništa od sukrvice,navečer ležim i osjetim kao da mi je nešto malo iscurilo,kao iscjedak i odem na wc da vidim dali je sad možda sukrvica kad ono ništa,dok sam sjedila na wc još malo je tog iscurilo ali više kao da osjećam da curi iscjedak neki nego voda,nazovem mamu i pitam dali može vodenjak tako kap po kap veli ona da nezna i pita me dali sam kakala,ja kažem evo baš jesam,kaže ona da onda je da puknuće vodenjaka zna potjerati
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 09:48   #147
pukao mi je vodenjak točno na termin, u noći, i to je otprilike izgledalo kao da si otvorio bocu šampanjca, čulo se "pukkkk" i voda je izletila

ja sam se odmah spakirala u bolnicu, bez trudova, prvi porod pa me bilo strah, na kraju sam rodila uz pomoć dripa 12 sati nakon puknuća vodenjaka.

meni su rekli doktori u zajčevoj da bi se žena kad joj pukne vodenjak svakako trebala porodit u roku 12 sati zbog opasnosti od mogućih infekcija.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 09:55   #148
mene još u tome pucanju vodenjaka muči kako zaštititi skupi višetisuća kunski madrac od namakanja a) ukoliko do pucanja vodenjaka uopće dođe b) ukoliko do tog dođe dok sam baš u krevetu

kakva je to voda, kakav je sastav, kako oprati..kako ste oprali vi koji ste njome zalili krevet i auto

najjača mi je jedna frendica, dobila trudove, curka vodenjak.. lagano doma bila ne znam koliko al poznavajući nju-dovoljno dugo
potom je zvala frendicu pa su njih dvije lagano krenule put bolnice, al usput još skužile da je dost rano pa stale na kafu u kafić i veli digla se tek kad je natopila cijeli jastuk na kojem je sjedila jer joj je postalo neugodno na mokrome sjediti i opet je došla puno prerano, trebala je još natapati jastuke na špici
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:02   #149
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
rodila sam u vinogradskoj i s prvon mi je pukao vodenjak,došli smo tamo i kako trudove nisam imala dali su mi gel i rekli da gel treba djelovati 4-6 sati tek da se onda opet adi pregled da se vidi jesam li se šta otvorila itd.,uglavnom nisu mi dali antibiotik nikakav,ja rodila prije tih 6 sati koliko sam trebla čekati a bila sam zatvorena skroz kad sam došla
znaci da bas i nije takva panika ako su ti dali 6 sati do sljedeceg pregleda? meni se malo cini da mi previse panicarimo oko toga, mozda sam u krivu a jel ne moze zena i sama skuzit kad joj pukne vodenjak jel voda zelena ili mlijecna pa prema tome presuditi i hitnost odlaska u bolnicu iste sekunde?
lovelyjubbly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:03   #150
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
kad pukne, skuzit ces

da, nije bas najbolji scenarij

ma nije to baš tako
Meni je puknuo vodenjak, došla u Petrovu u ponoć otvorena 4 cm bez da sam osjetila trudove (prvorotka).
Stavili me u rađaonu i rekli da čekamo jutro da vidimo hoće doć moji trudovi...
Došli oko 4 ujutro, ja već otvorena 5 cm, u 9 i nešto rodila...

Nemam niš protiv da mi takav bude i drugi porod.
Nikakav bed.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:06   #151
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
mene još u tome pucanju vodenjaka muči kako zaštititi skupi višetisuća kunski madrac od namakanja a) ukoliko do pucanja vodenjaka uopće dođe b) ukoliko do tog dođe dok sam baš u krevetu

kakva je to voda, kakav je sastav, kako oprati..kako ste oprali vi koji ste njome zalili krevet i auto
Odmah skužiš, curi a ne piškiš. Meni puknuo kad sam legla navečer, osjetila sam u trbuhu dole neki: puk, baš kao da je nešto unutra puklo, i počelo curiti.
Išla odmah na wc, a ono lije kao iz kabla. Stavila veliki ručnik smotala, trenirku i rekoh mužu idemo po našu bebu. Nije procurilo po autu, ručnik spriječio... U bolnici za vrijeme i nakon pregleda curi ko ludo, ne znam odakle tolika voda. Prozirna.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:10   #152
Meni je pukao vodenjak u 2.30 ujutro,odmah se otuširala,obukla i pravac 2 sata vožnje do rodilišta u ležećem položaju.Zaprimili me u 5,pregledali, i odveli u pripremu,kako u 8 nisam imala trudove stavili me na gel, oko 1 me poslali u rodilište (nisu mi dali da šetam ili ustajem zbog jakog gubljenja plodne vode).U rađaoni me stavili na drip i čekali da se otvorim,oko 8 navečer otvorena ali beba nije spuštena. Usput tako se iscidila voda iz mene da sam vidila obrise bebe,a pupak mi je opet bio uvučen. U 10 navečer skuže da trudovi nisu potisni i da je beba zapela visoko,pokušavaju u 11 silom izvuči bebu (jedan doktor rukom unutra izvlači bebu dok drugi leži na stomaku i gura) i kad ni to nije isilo u ponoć me vode na carski. Cijelo vrijeme sam dobivala antibiotike i infuziju i još nešto zbog mogućnosti infekcije.Beba se na kraju rodila sa temperaturom jer je ostala bez plodne vode i sljedećih 7 dana primala antibiotike.Sve u svemu, imala sam loš redosljed jer pukla mi je plodna voda a nisam bila otvorena niti imala trudove.
__________________
MOJ ALBUM
Jolanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:19   #153
Moje iskustvo je slijedeće - puko vodenjak (nisam imala trudove), na brzinu se istuširala i odmah u bolnicu - rodila uru ipo nakon pucanja vodenjaka. Tako da biram hitni odlazak u bolnicu Zamalo mi se dogodilo da san rodila negdi po putu. I da, prvi porod.
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:19   #154
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
ma nije to baš tako
Meni je puknuo vodenjak, došla u Petrovu u ponoć otvorena 4 cm bez da sam osjetila trudove (prvorotka).
Stavili me u rađaonu i rekli da čekamo jutro da vidimo hoće doć moji trudovi...
Došli oko 4 ujutro, ja već otvorena 5 cm, u 9 i nešto rodila...

Nemam niš protiv da mi takav bude i drugi porod.
Nikakav bed.
ako pukne a ti si skroz zatvorena (i ne otvaras se nakon x sati) i nemas trudove vjeruj mi da nije neka sreca
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:21   #155
uh, meni ova jolandina priča zvuči ko scenarij za carski..
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:23   #156
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
uh, meni ova jolandina priča zvuči ko scenarij za carski..
da, samo sto s carskim cekaju zadnji tren
prvo i tebe i bebu izmuce do krajnjih granica
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:25   #157
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ako pukne a ti si skroz zatvorena (i ne otvaras se nakon x sati) i nemas trudove vjeruj mi da nije neka sreca
Da, ali vas pokušavam ohrabrit da baš ne mora pucanje vodenjaka bit loše, jer u masu slučajeva kad pukne vodenjak otvoriš se par centimetara bezbolno.
Treba bit optimističan i hrabar.
Ili je poželjno pisati negativna iskustva
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:30   #158
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
mene još u tome pucanju vodenjaka muči kako zaštititi skupi višetisuća kunski madrac od namakanja a) ukoliko do pucanja vodenjaka uopće dođe b) ukoliko do tog dođe dok sam baš u krevetu

kakva je to voda, kakav je sastav, kako oprati..kako ste oprali vi koji ste njome zalili krevet i auto
Ovo i mene muči...najradije bi si po krevetu i tepihu postavila nekakav najlon da se sve ne smoči
nikmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 11:09   #159
Ja sam ujutro osjetila trudove i počela malo krvariti, otišla na sv. Duh, pregledali me, rekli da sam zatvorena i poslali me doma. Nakon cijelog dana ne prestrašnih trudova, oko 22h mi je počela i plodna voda curiti, spremila sam se (ručnik ispod guze i gaza u hlače da ne bude po autu ) i za pola sata opet bila u bolnici. Ovaj put su me zadržali, pregledali ultrazvukom, nisam dobila nikakav antibiotik, slijedeći dan u 7h drip, oko 10h dodali infuziju i na kraju rodila u 14,45h...eto toliko o antibioticima i hitnom porodu u mom slučaju, a o nadzoru tokom trudova i dripa neću ni pričati- na kraju sam rodila u predrađaoni uz svađanje doktora, sestra i babica i začuđene žene koje su bile oko mene...nitko nije ni računao da ću roditi još neko vrijeme, pa me nisu u rađaonu premjestili
__________________
mama malog šefa...još jedan na putu...stigao:)
maman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 11:28   #160
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
ali su te prvo pregledali ultrazvučno da vide jel sve ok? takva je procedura s puknutim vodenjakom, prvo ultrazvuk.
mene nisu gledali na uzv. dr je obavila pregled vaginalno i vidjela da je vodenjak puknut.

Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Kad pukne vodenjak treba odmah ići u bolnicu jer beba više nije žaštićena od infekcija, bez obzira na trudove.
I da, preporuča se, ako je moguće, bit u poluležećem položaju na putu do bolnice.
točno to otvoren je put prema bebi i zato je potrebno brzo reagirati. pogotovo ako imate u cerviksu neku beštiju (što je npr. kod mene bio slučaj, imala sam streptokok)

inače, meni osim što je vodenjak puknuo, a trudove nisam ni osjetila, mali se pokakao u plodnu vodu pa je zato trebalo hitno reagirati. al po mekoniju sam bila 100% sigurna da je vodenjak puknuo. jer iz mene je curila prozirna vodica sa zelenkastim komadićima.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.