Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2013., 01:09   #4121
htio bih kupiti e-čitač, mislio sam sony jer dobro cita pdf no preskup mi je. prestigio mi se ne cine pouzdani, cine se spori kao i sagem. mislio sam kupiti nook sa britanskog amazona za nekih 400kn no onda sam skuzio da nema mp3 reprodukciju a to mi je bitno. imate li kakvih preporuka? uostalom ako neko prodaje kvalitetan e-čitač s dobrom cijenom i mp3-ije nek se javi na pp.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Old 22.08.2013., 08:21   #4122
Quote:
alfredo nr.2 kaže: Pogledaj post
htio bih kupiti e-čitač, mislio sam sony jer dobro cita pdf no preskup mi je. prestigio mi se ne cine pouzdani, cine se spori kao i sagem. mislio sam kupiti nook sa britanskog amazona za nekih 400kn no onda sam skuzio da nema mp3 reprodukciju a to mi je bitno. imate li kakvih preporuka? uostalom ako neko prodaje kvalitetan e-čitač s dobrom cijenom i mp3-ije nek se javi na pp.
Kasniš 1 dan za K4 za 500 kn s futrolom, frendica prodavala. Moj otišao za 600 prosli tjedan...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 22.08.2013., 08:22   #4123
Quote:
SethHka kaže: Pogledaj post
Da naravno, pa tako se inace radi, valjda, zar ne , provjeri dal je roba na lageru, rezervira se i kad su ovi spremni dodje se po nju
Izgleda da ni ti ne razumiješ bit e-trgovine, tj. postojanja (tzv.) web-shopa, odnosno problem lažnog oglašavanja.

Mislim, kakva je to web-trgovina kad te prodavač (očito već dobro upućen u problematiku jer pretpostavlja zašto ga blijedo gledaš kad kaže da ti ne može isporučiti proizvod) na licu mjesta (pošto si došao pokupiti proizvod) mora upućivati na to da pored statusa "Na zalihama" daleko manjim slovima (manje akcentuirano - za razliku od ovoga "Na zalihama") piše da se radi o "europskim zalihama"?
Nažalost nisu jedini - to je u nas gotovo standardna praksa pa dio puka očito misli da je takvo nešto normalno (iako samo po sebi nije moralno, a inače je čak i regulirano trgovačkim pravom, samo što kod nas nažalost nema ni pravnog sustava)

Quote:
pa citava potrosacka elektronika se temelji na piratstvu, od pocetnih DVD divx playera, razno raznih mp3 playera, televizora s mogucnoscu citanja HD materijala, pa do tableta i ebook readera.
Da je tako ne bi bila tako dinamična (ne bi nudila mogućnost ostvarivanja odgovarajuće razine profita, što bi značilo da ne privlači investitore pa bi i broj proizvođača bio daleko manji).
Uostalom, zatvaranje uređaja (o kojem inače trubiš) je sve samo ne podilaženje piratstvu.

Quote:
Lol, pa naravno da je zatvoren uredjaj, da li postoji mogucnost citanja bez rootanja tj. gubljenja garancije
Gubitak garancije nije presudan moment.
Nijedan proizvođač (počevši od najjednostavnijih proizvoda pa do aviona) ne odobrava intervencije treće strane - nekoga tko nije proizvođač ili njegova produžena ruka, tj. ovlašteni serviser - na uređaju, a kamoli da bi na takve intervencije još davao, tj. produživao garanciju.

S obzirom na to da je softverski moguće čak i fizički uništiti uređaj, jasno je da bi se proizvođač koji bi dopuštao takve izmjene dobrovoljno izložio riziku (a to je nepotrebno i skupo pa oni to ni ne čine; odnosno ako se već odluče na slične varijante, jasno se odriču bilo kakve odgovornosti pa tako i one koja proizlazi iz jamstva).

Quote:
Dakle kad vidim ograniceni e-ink reader to se za mene zove zatvoren uredjaj, da bi ti mogao nesto napraviti onako kako tebi pase moras izgubiti garanciju.
Dakle, po tom kriteriju su svi zatvoreni (kao i većina drugih proizvoda, barem onih namijenjenih sektoru široke potrošnje - tek manji dio vrlo specifične opreme se dostavlja u potpuno podesivom stanju, a i onda si u najmanju ruku ovisan o firmwareu koji opet diktira proizvođač, a prodaju ionako često uvjetuju time da sami izvedu implementaciju, tj. barem početno konfiguriranje)...

Quote:
Ali se slazemo da je Apple zatvoren sustav, cudno je da se ne slazemo za nook koji je isto tako zatvoren sustav samo je razlika sto ima utor za prosirenje sdhc kartice, za sve ostalo moras gubiti garanciju.
Nikako nije isto.

Apple je zatvoren time što je koncipiran kao zatvoren (odnosno s jasnom namjerom zatvaranja, a inače u funkciji podizanja profita), kod Nooka to nije slučaj (kao osnovu proizvođač je odabrao jedan od otvorenijih operativnih sustava današnjice - Apple je iOS razvijao iz vlastitog OS-a; a što se tiče hardvera, platforma je isto tako otvorena upotrebom općeprihvaćenih portova, od USB-a nadalje).

Quote:
Naime E-ink jest kupio sixpix, ali 2012, sixpix je razvio ekran kojim je napravljen binder prije nego sto je e-ink kupio dionice firme.
Ovdje si također promašio poantu.
E-Ink nije ništa drugo nego jedan marketinški naziv (trgovačka marka) za tip ekrana (u koji spada i spomenuti Sipix sa Bindera - oba spadaju u tzv. elektroforetske zaslone) pa priča na kraju podsjeća na onaj školski primjer poistovjećivanja Kalodonta i zubne paste.

O praktičnim razlikama između tih dviju podvrsta displeja više ne bih jer sam ranije već iznio svoj stav o njima (što sam ilustrirao i fotografijom usporedbe Bindera i Kindlea iz prve ruke).
Jurica342 is offline  
Old 22.08.2013., 12:58   #4124
Quote:
Jurica342 kaže: Pogledaj post

O praktičnim razlikama između tih dviju podvrsta displeja više ne bih jer sam ranije već iznio svoj stav o njima (što sam ilustrirao i fotografijom usporedbe Bindera i Kindlea iz prve ruke).
I opet nijedan link osim usporedjivanja Bindera i Kindlea. Mogu samo zakljuciti da radis negdje u t-com-u prodavacki odjel koji nudi Bindere pa ga uzdizes u nebesa, to nije uredjaj, kao prvo ima sivi ekran, ne bijeli, touchscreen ako rikne, sto se dogodilo mojem susjedu nakon sto je procitao tri knjige u 6 mjeseci i sto je platio 450 kuna, ja sam svog onyx-a platio 500, mozes ga zafitiljit u smece ako nemas garanciju, a on ga je kupio polovnoga. Ako tebi ne smeta sivi ekran onda mozes isto tako upotrebljavat i tablete za citanje, ja naime imam velikih problema s LCD zaslonima i izbjegavam opcenito tu tehnologiju sto vise mogu, pa cak i dok sam radio, sef je uzeo lcd monitor bez da je mene pitao, nakon 2 dana rada s tim monitorom zatrazio sam (jedini u firmi ) da mi se vrati Samsung 17" jer mi je bio bolji za oci, uglavnom netko se obradovao s tim monitorom sto ce si unistavat oci, ali njegov problem. Naime na edigitalu pise da su to EU zalihe, dakle nabavljaju robu po narudzbi iz EU-a, ne vidim u cemu je problem da ih se prvo nazove, cim sam dosao na njihovu stranicu to lijepo pise, sto netko ne zna citat to stvarno nije moj problem. E-ink tehnologija postoji duze od sixpix-a pa mi je nevjerojatno da bi e-ink razvijao inferiorniju tehnologiju poput sivog ekrana, tj. crnih slova na sivom ekranu. Kao sto rekoh lazno oglasavanje je kod nas uvijek bio dobar marketinski trik za one koji se ne razumiju u problematiku da navuku lakovjerne kupce. Govoriti da je binder E-ink to prolazi samo kod nas jer on to nije, citac knjiga jes ali ne e-ink. Ti citavo vrijeme promasujes poantu, ne mozes svoga ficeka (binder) usporedjivati sa skodom oktaviom (Kindle) i govorit kako je to super uredjaj, jer nije, niti cjenovno niti po kvaliteti niti po tehnologiji, kad bi ovako svi razmisljali poput tebe svi bi vozili ficeke na cesti, jer eto on radi za sta je namijenjen vozi od tocke A do tocke B isto ko i Skoda Octavia.
Po cemu bi to pocketbook i onyx bili zatvoreni uredjaji, jedan i drugi rade na linux platformi i nisu ograniceni samo na citanje slika i podrzanih e-knjiga formata, tu je naravno i mp3, aac, imaju jedni i drugi citanje sa zaslona, moguce da malo pocketbook zaostaje za onyxom zbog toga sto je ipak i starija tehnologija, dodavanje novog softwarea preko firmwarea (vjerojatno to isto radi i Kindle, ali ne u tolikom rasponu, zato sto je ogranicen na neke svoje formate), mogucnost slusanja fm radio preko mreze i slicno, bez gubljenja garancije.
A govoriti o dinamici trzista potrosacke elektronike, pa sta mislis da mi svi budemo posteni pa kazemo ovako, ja nemam kameru pa ne mogu pretvarat to u divx, pa mi onda ne treba dvd divx player, ja ne skidam HD filmove s interneta, ali i nemam mogucnost posudjivanja BD player naslova jer DVD teka ne postoji u mojem gradu (bash zbog besplatnog skidanja HD naslova s interneta), ok onda mi ne treba niti BD player, ali niti Plazma s multimedialnim mogucnostima, mogu imat mp3-player samo ako slusam placenu muziku, ali posto ne radim dakle niti tu mi ne treba mp3player (nemam njega samo karikiram ), ok idemo kupovat knjige, ali ah na nasem trzistu nema e-knjiga koje meni trebaju, nazalost necemo piratizirati naslove iz gradskih knjiznica vec cemo samo posuditi papirnata izdanja i citat papirnato izdanje, ok ne treba mi ni e-citac. E sad si zamisli da svi tako razmisljamo, budi uvjeren da bi citava industrija potrosacke elktronike na ovim prostorima zamrla, mozda bi isla u SAD-u ili gdje je sve dost jeftinije kad se nesto kupuje, od e-izdanja knjiga, do skidanja HD serija preko nekih servisa koje moras placat. To kad dodje kod nas, pa pogledaj samo knjige, dodju po 10-15 dolara (papirnate), nasi izdavaci na svoj prijevod zaracunaju boze me oslobodi kakkvu naknadu knjige su po 200-300 kuna (papirnate), e knjige mozes naci i za manje od 10$, kod nas su vijene pa skoro iste poput papirnatih izdanja, koja je tocno nas standard, akoji tocno americki, imamo duplo skuplje sve a 5 puta slabiji standard. Sva industrija potrosacke elektronike u nas se zasniva na piratstvu (99%), a i to stranci znaju, kada budu jednom toliko glupi da to procesuiraju tada ce i prodaja takvih uredjaja pasti na niske grane, osim ako ne ponude alternativu nasim lihvarskim cijenama i ne ponude na nasem trzistu cijene, pa barem onakve kakve su kod njih, ako ne nize zbog standarda.
Prodavale bi se da, ali ne u tom omjeru u kojem se sada prodaju, filmska i muzicka industrija sami sebi jamu kopa, jer sigurno da neki jadnik iz Bangladesha nece moci nikako nabaviti muziku izvana sto zbo nemogucnosti placanja online, a i niskog standarda, da placa punu cijenu pa cak i tako niskih cijena (manje od nasih, ali ipak previse za jednog stanovnika Bangladesha), kad bi se naravno ponudile opcije da i u njihovim maticnim zemljama ponude usluge po cijenama koje su za njihov djep podobne, vjerojatno bi bilo i interesenata, do tad ce i mali Bangladezani koji su u mogucnosti skidat, budu skidali s interneta ilegalno, ali cak i to ilegalno ce stranim kompanijama dati neku dobit zato sto ce se prodavat njihova roba tamo.
Ali naravno to tebe ne interesira, vjerojatno si mozda i neki manager, znam taj mentalitet, gle radi, koristi, to sto radi ko iz 19. stoljeca to tebe ne interesira.
EOD od mene necu vise trola hranit, mada sam samo i Binder spomenuo, da ga nisam spomenuo ne bi se ti javio, ko god napada tvoj aposlutisticki stav da je Binder najbolji na svijetu (s obzirom na ulozen novac) taj treba dobiti jezikovu juhu. Apsolut evo se
Uglavnom Binder za ono sto nudi, meni jednostavno ne pase posto ne mogu s uzitkom citat s njega je se moram naprezat nac slova na sivoj podlozi.

P.S. ono sto mene smeta kad ljudi pitaju da li im je bolje uzeti Binder ili Kindle, ti kaze Binder, ono smijesno, ljudi jednostavno ne znaju pa te poslusaju pa se zeznu, ali ono, kad nesto kupujes kod naseg kupca, uvijek prati sta drugi kazu, nikad nece sam prouciti sta mu donosi pojedini uredjaj, ne znam taj mentalitet ljencina da malo prouce tematiku i da ne nasjedaju na svakakve lazi Binder prodavaca.
__________________
Pocketbook 602+, Onyx Boox A62S i my new hero Onyx Boox i86HDML Plus

Zadnje uređivanje SethHka : 22.08.2013. at 13:05.
SethHka is offline  
Old 22.08.2013., 14:33   #4125
Molim vas za savjet kako dokument u doc formatu pretvoriti u format prilagođen za čitanje na e-čitaču s obzirom da Calibre ne barata s navedenim formatom?
furešt is offline  
Old 22.08.2013., 14:53   #4126
Quote:
SethHka kaže: Pogledaj post
I opet nijedan link osim usporedjivanja Bindera i Kindlea. Mogu samo zakljuciti da radis negdje u t-com-u
Stani malo!
Budi dosljedan - gdje ti je link???

Quote:
prodavacki odjel koji nudi Bindere pa ga uzdizes u nebesa,
Laž (i glupost, ali to je i do sposobnosti, ne samo do namjere pa sam prema tome mrvicu tolerantniji).

Quote:
to nije uredjaj,
Nakon što si nas "prosvijetlio" tiradom o e-inku, sad bi uveo i kategoriju NEuređaja?

Quote:
on ga je kupio polovnoga.
Njegov problem.
Osobno jasno napominjem da je moj stav prema takvim uređajima (neovisno o marci) uz ovakve cijene novih uređaja (prvo Binder u režiji T-Coma, sada i Nook u režiji za siromašnije učenike u UK) negativan - jednostavno ih se ne isplati kupovati kad za marginalno veći iznos možeš dobiti sasvim novi uređaj.

Utoliko je ovo što je netko napisao za rabljeni Kindle (600 kn) tragikomično.
To (što ga je netko kupio po toj cijeni, a u ovakvim tržišnim uvjetima) je posljedica upravo jedne zadojenosti o kojoj govorim, u kojoj se preferira određene marke (naglašavam: marke, ne uređaje), odnosno jednog (općeg) neznanja, a koje se očituje i u proglašavanju određenih uređaja NEurađajima.

Quote:
Naime na edigitalu pise da su to EU zalihe, dakle nabavljaju robu po narudzbi iz EU-a, ne vidim u cemu je problem da ih se prvo nazove,
Prouči barem osnove trgovačkog prava.

Još jedna stvar: ukoliko bi oglašavali telefonski, onda bi me vjerojatno upućivao na to da im pošaljem pismo (a ako se ni to ne pokazalo pouzdanim, onda bismo vjerojatno došli do goluba-pismonoša, tekliča itd).

Internet je medij kao i svaki drugi (dapače, nudi mnoge prednosti nad starijim medijima).
Tehnički ne postoji razlog zašto se kupce ne bi moglo informirati o stvarnom stanju zaliha (jasno, mislim na one stvarne, lokalne, a ne nekakve fiktivne kineske - jer to onda ni nisu zalihe trgovca, nego proizvođača pa shodno tome ne samo da nije korektno da se trgovac njima služi u promotivne svrhe, nego je to definirano i pasusima zakona o lažnom oglašavanju, samo što se zakon nažalost slabo provodi).

Quote:
E-ink tehnologija postoji duze od sixpix-a
"Sixpix" (SiPix, rekli bi upućeniji) je ništa drugo nego podvrsta tehnologije elektroforetskih ("electronic ink" - "E-ink", "E ink" i slično) zaslona.

Netko u tvrtci istog naziva (E Ink Corp.) se dobro sjetio i zaštitio to ime, a praktična posljedica svega toga je zbunjenost dijela publike (ovdje očekujem da pogledaš u ogledalo i prepoznaš na koga mislim).

Quote:
Ti citavo vrijeme promasujes poantu, ne mozes svoga ficeka (binder) usporedjivati sa skodom oktaviom (Kindle)
Zašto? Zato što to nečiji skučeni um ne može posložiti drugačije?

Daj link, argumentiraj!

Ja ih u međuvremenu (i dalje) imam doma te ih itekako mogu uspoređivati.

Quote:
i govorit kako je to super uredjaj, jer nije, niti cjenovno niti po kvaliteti niti po tehnologiji,
Uz ovakve (lažne) optužbe, a uz nedostatak bilo kakvih argumenata (dok sam istovremeno inzistiraš na njima) mogu zaključiti samo da si trol.
Za ozbiljniju raspravu (kao i za uspješnije prikrivanje) morat ćeš se bolje potruditi.

Quote:
Po cemu bi to pocketbook i onyx bili zatvoreni uredjaji,
Zašto se baviš podmetanjem izmišljenih izjava (retoričko pitanje - tvojim trolanjem bi se sada već trebala pozabaviti forumska infrastruktura)?
Jurica342 is offline  
Old 22.08.2013., 15:44   #4127
Quote:
furešt kaže: Pogledaj post
Molim vas za savjet kako dokument u doc formatu pretvoriti u format prilagođen za čitanje na e-čitaču s obzirom da Calibre ne barata s navedenim formatom?
Pretvori ga u pdf ako imaš neki PdfMaker (mislim da se da nać i neki free na internetu) pa onda dalje Calibreom u što već trebaš...
ifigenija is offline  
Old 22.08.2013., 18:26   #4128
Quote:
furešt kaže: Pogledaj post
Molim vas za savjet kako dokument u doc formatu pretvoriti u format prilagođen za čitanje na e-čitaču s obzirom da Calibre ne barata s navedenim formatom?
Ako koristis foxit reader za citanje pdf-ova onda ne trebash instalirati za doc to pdf nikakav konverter. Odes u doc fajlu stisni ctrl+p i izaberi u printerima "foxit reader PDF print". Mozes po opcijama malo namjestiti layout kako ti pase i stisni print. Ovo isto mozes napraviti i kod save as opcije other format pa izabrat pdf (sad ne znam da nativno ms word to podrzava ili zato sto imam foxit reader instaliran).
Foxit mozes skinut ovdje http://www.foxitsoftware.com/Secure_PDF_Reader/

Naravno ako bash hoces koristiti Calibre, otvori word document i napravi save as>other formats i izaberi u ponudjenim opcijama formata rtf. Calibre radi bez problema s RTF formatom, sad ga mozes pretvoriti u koji god format hoces.
__________________
Pocketbook 602+, Onyx Boox A62S i my new hero Onyx Boox i86HDML Plus
SethHka is offline  
Old 22.08.2013., 22:00   #4129
Quote:
furešt kaže: Pogledaj post
Molim vas za savjet kako dokument u doc formatu pretvoriti u format prilagođen za čitanje na e-čitaču s obzirom da Calibre ne barata s navedenim formatom?
Quote:
ifigenija kaže: Pogledaj post
Pretvori ga u pdf ako imaš neki PdfMaker (mislim da se da nać i neki free na internetu) pa onda dalje Calibreom u što već trebaš...
mislim da odnedavno calibre radi i sad docx, pa ako imaš noviji word na raspolaganju probaj s tim, trebalo bi calibreu bit lakše nego sa pdf-om
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is online now  
Old 22.08.2013., 22:42   #4130
naravno, jedini ispravan način - napisat ću malo više čim stignem, možda i noćas

(Galaxy mini2 and Tapatalk)
krbo is offline  
Old 23.08.2013., 07:12   #4131
ne stigoh sinoć no evo me na uranak

kada imaš doc onda je put do epuba jednostavan i jednoznačan .

od nedavno Calibre razumije docx format i ne samo da ga razumije nego su se posebno potrudili i iz njega dobijamo najkvalitetniji epub.

docx je osnovni format Worda od verzije 2007 pa na više, znači običan Save As i to je to.

Ukoliko Word nije opcija onda se to lako riješi besplatnim Libre Office paketom čija "Write" komponenta to radi odlično. (spremanje u docx)

Koju kvalitetu epuba ćeš dobiti ovisi isključivo o kvaliteti ulaznog docx.
Za najbolji rezultat docx treba biti kvalitetno unificiran (jedan jezik, jedan (ili nekoliko precizno definiranih) font, jedna svojstva pasusa (margine, uvlačenje, prored), poglavlja, grafički elementi...)

Poznavanje rada s epub editorima je svakako prednost (besplatni Sigil)
Tu odmah vidiš koliko je dotjeran ulazni docx bio - ako epub završi sa morem CSS klasa znači da nije bio dobar (no svejedno ćeš ga moći pročitati).
Kvalitetan epub ima negdje od 5 do 15-ak CSS klasa.


Do sadržaja (Table of Contents ili TOC) se najlakše dolazi primjenom stilova u Wordu (Libre Write) kada se podese Heading 1, Heading 2 (i dalje ako ih ima) po želji te njima označe počeci glava, poglavlja, potpoglavlja (koliko već nivoa knjiga sadrži). Nešto malo dulji put je dotjerivanje u Sigilu.
krbo is offline  
Old 23.08.2013., 10:02   #4132
Hvala svima na savjetima. Imam još jedan problem, pa ako netko ima volje i živaca, molim da mi pomogne. Naime, ne mogu čitati knjige u DRM-u jer mi čitač (Sony PRS-T2) javlja poruku "Protected by digital rights management". Napominjem da imam Adobe Digital Editions kao i Adobe ID.
furešt is offline  
Old 23.08.2013., 10:38   #4133
Quote:
furešt kaže: Pogledaj post
Hvala svima na savjetima. Imam još jedan problem, pa ako netko ima volje i živaca, molim da mi pomogne. Naime, ne mogu čitati knjige u DRM-u jer mi čitač (Sony PRS-T2) javlja poruku "Protected by digital rights management". Napominjem da imam Adobe Digital Editions kao i Adobe ID.
Ako si ti kupio knjigu onda tvoj čitač nije dobro registriran tamo gdje si ju kupio - svaka knjiga se DRM-a posebno za svaki ID, a svaka knjižara ima neki svoj postupak registracije.

Ako si ju kupio za čitanje u ADE na PC onda je moraš DeDRM-ati za čitanje na čitaču (ne sjećam se ima li možda ADE neku opciju prijenosa na čitače, samo jednom sam ga negdje pokrenio)

Ako je netko drugi kupio pa ti dao knjigu, e onda je on mora DeDRM-ati ili tebi poslati svoje podatke.
krbo is offline  
Old 24.08.2013., 14:54   #4134
Ja sam nedavno uzela kindle paperwhite, odabrala sam ga prvenstveno zbog osvijetljenja koje omogućuje čitanje u mraku. I oduševljena sam zasad.

No imam par pitanja...
Zna netko gdje se može kupiti kvalitetni case za njega?
Nemam pay pal, pa po mogućnosti kod nas ako gdje ima, u kojoj trgovini? Ili eventualno s neta, ali da nije potreban pay pal.

Vidjela sam da u edigitalu ima jedan, ali nisam baš nešto oduševljena s tim caseom...

Kao drugo, vidim da ovdje više njih ima kindle, ako mi možete poslat neke stranice dobre gdje nalazite knjige za čitanje (naročito ako ima dobrih sf/fantasy knjiga tamo) bila bi jako zahvalna, može i na pm.
arianne11 is offline  
Old 24.08.2013., 18:27   #4135
Quote:
arianne11 kaže: Pogledaj post
...
Kao drugo, vidim da ovdje više njih ima kindle, ako mi možete poslat neke stranice dobre gdje nalazite knjige za čitanje (naročito ako ima dobrih sf/fantasy knjiga tamo) bila bi jako zahvalna, može i na pm.
http://www.crowarez.org/knjige-za-eb...ebook-readere/

http://www.feedbooks.com/

http://manybooks.net/categories/
CroatianFan is offline  
Old 24.08.2013., 20:14   #4136
Puno hvala svima na linkovima.


Kako ide prebacivanje s pdf-a u kindle (mobi) format?

Probala sam prebacit jednu knjigu s calibreom, ali nije baš uspjelo (sve je nekako čudno i ima mi stranica gdje je u svakom redu samo po par slova - ugl, nečitljivo).

Čitala sam već rasprave u ovom topicu o tome kako je pdf najnezgodniji format i to... Ali je li tako sa svakim pdf-om ili je ovo bilo samo s tom knjigom, možda druge budu bolje? Ili da onda potpuno odustanem od knjiga u pdf formatu i tražim samo druge formate?
Calibreu ide bolje s epubom?

Zadnje uređivanje arianne11 : 24.08.2013. at 20:21.
arianne11 is offline  
Old 24.08.2013., 21:53   #4137
pdf zaobilazi u širokom luku ako ikako možeš ili se priremi na rudarenje
traži epubove ili docx pa prati upute što je krbo ostavio par postova poviše
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is online now  
Old 25.08.2013., 15:06   #4138
Quote:
arianne11 kaže: Pogledaj post
Puno hvala svima na linkovima.


Kako ide prebacivanje s pdf-a u kindle (mobi) format?

Probala sam prebacit jednu knjigu s calibreom, ali nije baš uspjelo (sve je nekako čudno i ima mi stranica gdje je u svakom redu samo po par slova - ugl, nečitljivo).

Čitala sam već rasprave u ovom topicu o tome kako je pdf najnezgodniji format i to... Ali je li tako sa svakim pdf-om ili je ovo bilo samo s tom knjigom, možda druge budu bolje? Ili da onda potpuno odustanem od knjiga u pdf formatu i tražim samo druge formate?
Calibreu ide bolje s epubom?
ako želiš čitat pdf na malom čitaču umjesto konverzije preporučam prilagodbu sa k2pdfopt

http://www.willus.com/k2pdfopt/

ukoliko je pdf manjeg formata od A4 npr. A5 ili manji kao većina beletristike, onda osim k2pdfopt aplikacije možeš odrezat rubove i sa briss aplikacijom (ili pdfscissors) i isprintat za landscape mode u adobe readeru(poster mode), jer će slova bit otprilike iste veličine kao na papiru, i imaš onda dva ili tri ekrana za jednu stranicu.

http://sourceforge.net/projects/briss/
http://www.pdfscissors.com
http://get.adobe.com/reader/

sve to možeš uradit i na samom kindlu bez upotrebe računala ako instaliraš kindlepdfviewer(KOReader) koji ima sve potrebne opcije za zumiranje i reflow pdf-ova.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3865

reflow u kindlepdfviweru je baziran na k2pdfopt aplikaciji a to znači da nema greški kao kod reflowa u ostalim e-čitačima, jer k2pdfopt ne radi reflow ocr-a (tekstualnog sloja iza skenirane slike) ili teksta u običnom textualnom pdf-u, već jednostavno reže riječi iz pdf-a kao škarama, što je važno za znanstvene knjige sa formulama i drugim podacima koji moraju bit potpuno vjerni originalu.

dakle, za A5 pdf-ove upotrijebiti opciju rezanja u k2pdfopt koja će zadržati nativni izgled pdf-a i mogućnost pretraživanja i označavanja teksta a za A4 pdf-ove upotrijebiti reflow u k2pdfopt al onda trebamo još dodatno urdit ocr ako trebamo pretraživanje teksta.

Zadnje uređivanje ursamajor : 25.08.2013. at 16:36.
ursamajor is offline  
Old 26.08.2013., 19:18   #4139
Puuuuno hvala na opširnim uputama. Vezano uz KOReader, malo sam gledala upute kako instalirat KOReared, i ako sam dobro shvatila, onda trebam rootat kindle?
Bojim se da onda gubim garanciju (a kupila sam kindle u edigitalu, i imam garanciju godinu dana).

No u tom slučaju, možda za godinu dana kad ionako istekne garancija, ako mi bude trebalo, mogu instalirat tu aplikaciju.

(Btw čitam ovaj topic unazad i ima tu puno toga zanimljivog, hvala svima na savjetima. )

Edit:
Čitala sam ovaj topic i našla kako je calibre dobar sa docx formatima pa sam isprobala sljedeće (jer mi se činilo jedostavnim i brzim) s mojim gore spomenutim problematičnim PDF-om: copy paste sam tekst u word, tako da imam docx format, a onda sam taj docx sa već skinutim calibreom pretvorila u mobi. I prilicno sam zadovoljna rezultatom.
Problem je s tim pdf-om što kad ga se prebaci u word ima enter na kraju svekog retka u pdf-u, što onda izgleda malo čudno (ide u novi redak na početku ili sredini stranica ponekad) u docx i mobi formatu, ali riješila sam to na način da sam odabrala na kindleu odgovarajući font i veličinu slova, tako da to dosta pristojno izgleda.

Inače sam skuzila da je lako nać knjige i u mobi formatu na engleskom, ali kako sam ovaj pdf dobila preveden na hrvatski, ne da mi se na sredini knjige prebacit na engleski. A za inače nije problem, jer je jedan od razloga zašto sam uzela kindle, da mogu čitat novije knjige koje još nisu prevedeno, a i s željom da si tako malo poboljšam engleski. Još s kindleovim mogućnostima s rječnikom, to mi je odlično rješenje.

Zadnje uređivanje arianne11 : 26.08.2013. at 20:19.
arianne11 is offline  
Old 26.08.2013., 23:51   #4140
Imate neki dobar program za konverziju pdf-a u epub? ja to radim tako da pdf pomoću ABBYY-a prebacim u html, pa html pomoću sigila u epub. zna netko nešto bolje?
paradoxx is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.