Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2010., 23:46   #61
Onaj ko nije vidio knjige i zbirke zadataka od Nade Brkovic, taj ne zna sto je fizika
eN!gmA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 00:01   #62
Quote:
eN!gmA kaže: Pogledaj post
Onaj ko nije vidio knjige i zbirke zadataka od Nade Brkovic, taj ne zna sto je fizika
ti nešto time hoćeš reći?
__________________
Dajte mi ideju za potpis :)
Medena :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 13:31   #63
Quote:
Moschino_girl kaže: Pogledaj post
mislin čak da san ja to rješavala.
javi mi se na pm šta ti točno triba
Quote:
manhatma kaže: Pogledaj post
Daj reci koji zadatak??
rješenja svih zadataka iz drugog dijela
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 20:11   #64
Quote:
Medena :) kaže: Pogledaj post
ti nešto time hoćeš reći?
da, da bi vam svima bilo pametno ko zaista ima namjeru upisat neki fakultet de je navala (npr. gradevina) da uzme materijal od nade brkovic i pocne radit. Ne budi na prvu arogantna i bezobrazna. Nisam se doso ovdje e-kurcit nego pomoc barem savjetima.
eN!gmA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 20:16   #65
Quote:
eN!gmA kaže: Pogledaj post
da, da bi vam svima bilo pametno ko zaista ima namjeru upisat neki fakultet de je navala (npr. gradevina) da uzme materijal od nade brkovic i pocne radit. Ne budi na prvu arogantna i bezobrazna. Nisam se doso ovdje e-kurcit nego pomoc barem savjetima.
aha. nisam arogantna, iz tvog je posta ispalo da svi drugi nisu vrijedni fizike -.-
a i na građevinu upadaš ak imaš prvo mjesto iz fizike na županijskom, tak da se može i tak lakše sredit.
__________________
Dajte mi ideju za potpis :)
Medena :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 20:32   #66
istina, ali realno gledajuci, uvijek u zupaniji imas 2 lumena koji od tih 8 mjesta u 4 godine koje nose upis, barem 6 oni osvoje. Npr u mene u zupaniji (du-ner) jedna momak je sve 4 godine prvi iz fizike a drugi sve 4 iz matematike. I niti jedan nece na gradevinu, vec FER, I tako je ja smatram u vecini zupanija. Tu mogucnost ce mozda iskoristit maksimalno 10 ljudi po mojim predvidanjima nekim. Al ovo sto se tice materijala Nade Brkovic, zaista te nauce fizici te ih svakome preporucujem.
eN!gmA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 20:36   #67
Quote:
eN!gmA kaže: Pogledaj post
istina, ali realno gledajuci, uvijek u zupaniji imas 2 lumena koji od tih 8 mjesta u 4 godine koje nose upis, barem 6 oni osvoje. Npr u mene u zupaniji (du-ner) jedna momak je sve 4 godine prvi iz fizike a drugi sve 4 iz matematike. I niti jedan nece na gradevinu, vec FER, I tako je ja smatram u vecini zupanija. Tu mogucnost ce mozda iskoristit maksimalno 10 ljudi po mojim predvidanjima nekim. Al ovo sto se tice materijala Nade Brkovic, zaista te nauce fizici te ih svakome preporucujem.
hm, pa evo ja sam već treću godinu zaredom prva na fizici, a radim po žutoj zbirci. i mislim da je sasvim u redu zbirka, ne znam zašto bi bila lošija od neke druge. zbirka ko zbirka - možeš ti imat i najnoviju i najpametniju i najobuhvatniju zbirku na svijetu, al džaba ako ne shvaćaš što radiš. najprije pohvataš osnove, dalje ti je svejedno po čemu radiš.
__________________
Dajte mi ideju za potpis :)
Medena :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 20:46   #68
Istina, ako ne kuzis sto radis, dzabe ti je. Koja si zupanija i koliko bodova si na zupanijskom a koliko na opcem imala? Sto se tice zute zbirke, po meni sadrzi premalo "trik" zadataka kojih bi se trebalo dosta naci u prvome dijelu mature iz fizike (ono sa zaokruzivanjem).

off topic: Koji ces faks? (odg na private da ne spamamo ovuda)
eN!gmA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 22:43   #69
Quote:
eN!gmA kaže: Pogledaj post
Istina, ako ne kuzis sto radis, dzabe ti je. Koja si zupanija i koliko bodova si na zupanijskom a koliko na opcem imala? Sto se tice zute zbirke, po meni sadrzi premalo "trik" zadataka kojih bi se trebalo dosta naci u prvome dijelu mature iz fizike (ono sa zaokruzivanjem).

off topic: Koji ces faks? (odg na private da ne spamamo ovuda)
hahaha, def pm
__________________
Dajte mi ideju za potpis :)
Medena :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 02:49   #70
Quote:
soadfan kaže: Pogledaj post
I ja prijavio fiziku ali zbilja ne znam zašto. A i informatika je bila dosta dobra tako da ću ovo vjerojatno pisat iz zajebancije.

Koliko ih je točno prijavilo fiziku?
Preko 10 000, prijatelju
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 20:23   #71
kakvih 10 tisuća?! Zašto mlatarate bezveze?

Evo vam točni podaci:
Zagreb: 695
Split: 322
Opuzen: 72
Brod: 92
Rijeka: 94
Osijek: 92
UKUPNO: 1307 pristupnika

Ako znamo da je kvota na npr. FER-u 650, onda to znači da moraš napisat fiziku bolje od njih 657.

Koju literaturu bi preporučili osobi koja se od osnovne nije susrela sa fizikom, odnosno nije imala fiziku u srednjoj?
korinaema is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 20:24   #72
Gdje s emogu naci podaci za broj prijavljenih za pojedine predmete? Netko je to davno stavljao
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 20:32   #73
Imaš vremenik na stranicama ncvvo-a, gdje je odmah pisalo i koliko je pristupnika u kojem gradu, međutim to su sada maknuli zbog mogućnosti odjave ispita (znaš da smo dobili mail od ncvvo-a).

Dakle ne možeš točno znati koliko će ljudi u međuvremenu odjaviti fiziku, ali možeš znati koliko će ih najviše biti (jer je mogu samo odjaviti, ne i prijaviti)

Stari vremenik ti mogu poslat na mail ako želiš
korinaema is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 20:44   #74
korinaema seres gluposti. Znaci niko iz Dubrovnika nije prijavio fiziku? Nitko u Puli, Porecu, Sisku i ostalim gradovima? Smijesan podatak.
eN!gmA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 20:52   #75
Yep. Fizika je najpopularniji izborni, a na informatici nas je bilo skoro 3000 tako da...
__________________
"Things are not what they seem, nor are they otherwise."
soadfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 20:54   #76
ti se skuliraj i nauči komunicirati ko čovjek inače te prijavljujem (ili mi se jednostavno ne obraćaj)

DM se piše i u Dubrovniku, Puli, Poreču, Sisku, ili su Zagreb, Split, Opuzen, Brod, Rijeka i Osijek jedini gradovi u kojima se održavaju ispiti DM-a?

edit: ja sam stariji maturant pa sam nekako predvidjela da pitate za sve maturante ukupno, vremenik se odnosi na nas starije, my bad

Zadnje uređivanje korinaema : 25.03.2010. at 21:16.
korinaema is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 22:11   #77
Radije ne davaj nikakve, nego krive informacije.

Istina je da je fizika najvise puta prijavljen izborni predmet. Tocne, pa cak ni okvirne brojke ne znam, pa necu pisat nista.
eN!gmA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 22:14   #78
Quote:
eN!gmA kaže: Pogledaj post
Radije ne davaj nikakve, nego krive informacije.

Istina je da je fizika najvise puta prijavljen izborni predmet. Tocne, pa cak ni okvirne brojke ne znam, pa necu pisat nista.
10 193
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 22:22   #79
Quote:
eN!gmA kaže: Pogledaj post
Radije ne davaj nikakve, nego krive informacije.

Istina je da je fizika najvise puta prijavljen izborni predmet. Tocne, pa cak ni okvirne brojke ne znam, pa necu pisat nista.
nisam dala krive informacije nego sam krivo shvatila o čemu se govori
korinaema is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 23:10   #80
Quote:
korinaema kaže: Pogledaj post
nisam dala krive informacije nego sam krivo shvatila o čemu se govori
nisi, samo si rekla da fiziku pise 1200 ljudi, nije nimalo kriva informacija. Da si dodala jos jednu nulu na kraju bila bi puno blize.
eN!gmA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.