Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2011., 20:00   #61
Ti ne znaš, a ja znam. Čemu ljudi koji ne znaju imaju potrebu pametovati o nečemu što ne znaju nikada mi neće biti jasno.

Osoba više nije u PŽ upravo zbog gore iznešenog stava koji je apsolutno inkompatibilan sa stavovima Prijatelji životinja.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 20:29   #62
Ono što se meni kod kupnje životinje najviše sviđa jest činjenica da osoba koja plaća oko 800 eura i više za određenu vrstu to jako želi i brinut će se nju. Tim više ako se radi o nekome tko nije baš imućan pa za tu priliku dulje vrijeme skuplja novac.

Nema tu nekog profita ako ne govorimo o štancerima; ljudi to rade zbog ljubavi prema vrsti, zbog odlaska na izložbe, druženja i svega što s time dolazi. Oni koji misle drugačije i gledaju novac jako brzo promijene mišljenje.

Plus, zanimljiva mi je jedna licemjernost koju sam primijetila kod ovakvih rasprava; naime, očuvanje pojedinih vrsta pasa ili mačaka nekima je bespotrebna i čisto opravdanje za lovu ali se zato vijesti o izumiranju vrsta ili uzgroženosti istih (tigar ili pande npr.) koriste kako bi se naširoko lamentiralo o stupnju ljudske destrukcije iličegaveć.

A što se tiče ove reklame, uopće mi se ne sviđa jer postavlja stvari crno bijelo, što one nikad nisu.
Dea Ex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 20:49   #63
Pasmine Deuse, pasmine
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 20:51   #64
Da, istina, blebnuh i ostah živa.
Dea Ex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 21:38   #65
Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Ti ne znaš, a ja znam. Čemu ljudi koji ne znaju imaju potrebu pametovati o nečemu što ne znaju nikada mi neće biti jasno.

Osoba više nije u PŽ upravo zbog gore iznešenog stava koji je apsolutno inkompatibilan sa stavovima Prijatelji životinja.
Nemam nikakvu potrebu pametovati već sam napisala što znam, poštujem da članovi PŽ-a znaju više ali u redu je reći da je bio član a ne tajiti tu informaciju uz napomenu da pazi što piše. Dakle bio je a sada više nije član i s tim je rješen problem.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 01:45   #66
Quote:
Deus Ex Machina kaže: Pogledaj post
Ono što se meni kod kupnje životinje najviše sviđa jest činjenica da osoba koja plaća oko 800 eura i više za određenu vrstu to jako želi i brinut će se nju. Tim više ako se radi o nekome tko nije baš imućan pa za tu priliku dulje vrijeme skuplja novac.

.
E zbog ovoga se meni ne dopada opcija kupovine pasa, bas zbog toga sto se kupuje odredjena pasmina jer se od nje nesto ocekuje, i onda, vrrrlo cesto (provjerite po "psecim" forumima po netu) taj cistokrcvni pas ne ispuni zelje vlasnika, postaje problematican, a ovaj koji je ocekivao da dobije garantovane osobine te pasmine ostane razocaran i tako cistokrvni psi zavrse na ulici ili u azilima. Zato ja tvrdim da pravi ljubitelji pasa nemaju takva ocekivanja, oni su spremni da vole, tj. da prihvate i psa sa manama (pri tom ne mislim na pitbulove koji su bili trenirani za borbe i sl) odn. bez onih "omiljenih" osobina koje, navodno, odredjene pasmine poseduju. I takvi ljudi nikada nece biti razocarani mjesancem kojeg su udomili, jer vrlo cesto, ti mjesanci, po inteligenciji, privrzenosti, sposobnosti da se prilagode, nadvladavaju cistokrvne pse koji nose etiketu sa cijenom. Eto, zato sam protiv kupovine pasa, tj, uopce zivotinja.
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 11:33   #67
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Pas više nije "prirodno", iskonsko biće, kao nekada. On je dio ljudskog čopora, već odavno.
Jadan je onaj pas na lancu, u nekom dvorištu, a ne moj, koji je u stanu. Odnos je totalno drugačiji.
Želim vjerovati da svi oni koji imaju psa u stanu, da ga odgajaju i socijaliziraju, da im je član familije i da mogu računati na njega.
Jedna lasta ne čini proljeće.

Meni je smiješno, ako ne i tužno kada vlasnik psa pasmine poput npr. haskija melje kako su životinje (pritom egoistično misleći na svog psa) bolje neg' ljudi.

Za to vrijeme ja gledam njegovog krmka, a ne psa klimajući potvrdno glavom.

Ljudi nemaju vremena za adekvatan odgoj svojeg potomstva i onda se još upuštaju u kupnju kućnog ljubimca.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 13:31   #68
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
E zbog ovoga se meni ne dopada opcija kupovine pasa, bas zbog toga sto se kupuje odredjena pasmina jer se od nje nesto ocekuje, i onda, vrrrlo cesto (provjerite po "psecim" forumima po netu) taj cistokrcvni pas ne ispuni zelje vlasnika, postaje problematican, a ovaj koji je ocekivao da dobije garantovane osobine te pasmine ostane razocaran i tako cistokrvni psi zavrse na ulici ili u azilima. Zato ja tvrdim da pravi ljubitelji pasa nemaju takva ocekivanja, oni su spremni da vole, tj. da prihvate i psa sa manama (pri tom ne mislim na pitbulove koji su bili trenirani za borbe i sl) odn. bez onih "omiljenih" osobina koje, navodno, odredjene pasmine poseduju. I takvi ljudi nikada nece biti razocarani mjesancem kojeg su udomili, jer vrlo cesto, ti mjesanci, po inteligenciji, privrzenosti, sposobnosti da se prilagode, nadvladavaju cistokrvne pse koji nose etiketu sa cijenom. Eto, zato sam protiv kupovine pasa, tj, uopce zivotinja.
Naravno da ima i toga ali u sigurno puno manje nego kod mješanaca. Što ne umanjuje problem. Isto tako (imala sam to prilike vidjeti u svojoj blizini nažalost) često se događa da ljudi kupe psa od štancera kao rasnog psa ali bez papira koji je bio zlostavljan, nesocijaliziran pa kad se ne mogu nositi sa time pas žavrši u nekoj šumi. Stvarno ima svega. A najgore što životinje ispaštaju. S druge strane, kod frendice koja se bavi uzgojem mačaka došao je tip koji je htio kupiti isključivo mužjaka koji nije na prodaju (oca legla) jer mu djeluje impozantno i tog tipa boli neka stvar za tog mačka koliko mu je stalo do projekcije vlastitog k*ca na jadnu životinju.


Mislim, ljudi su komotni i sve bi na gotovo. Dobro veli Graham, nemaju vremena ni vlastite potomke odgajati ali bitno da se ima psa sa papirm u odvratnim uvjetima. Jedna moja poznanica ima velikog pesa za kojeg uopće nema uvjte. Govorimo o pesu koji bi trebao jesti enormne količine mesa i hrane općenito, a ona ga hrani neki govnom od povrtnih keksića. Da ni ne nabrajam dalje situacije kad nema za veterinara i sl.

Mislim, radi se o tome da kod mase ljudi općenito ne postoji ta odgovornost prema drugima, a kamoli prema životinjama. Vjerujem da kad bi ekipa prestala gledati na životinje kao na glinu koji treba oblikovati vlastitim prohtjevima da bi toga možda bilo manje.
Dea Ex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 23:22   #69
Quote:
E zbog ovoga se meni ne dopada opcija kupovine pasa, bas zbog toga sto se kupuje odredjena pasmina jer se od nje nesto ocekuje, i onda, vrrrlo cesto (provjerite po "psecim" forumima po netu) taj cistokrcvni pas ne ispuni zelje vlasnika, postaje problematican, a ovaj koji je ocekivao da dobije garantovane osobine te pasmine ostane razocaran i tako cistokrvni psi zavrse na ulici ili u azilima. Zato ja tvrdim da pravi ljubitelji pasa nemaju takva ocekivanja, oni su spremni da vole, tj. da prihvate i psa sa manama (pri tom ne mislim na pitbulove koji su bili trenirani za borbe i sl) odn. bez onih "omiljenih" osobina koje, navodno, odredjene pasmine poseduju. I takvi ljudi nikada nece biti razocarani mjesancem kojeg su udomili, jer vrlo cesto, ti mjesanci, po inteligenciji, privrzenosti, sposobnosti da se prilagode, nadvladavaju cistokrvne pse koji nose etiketu sa cijenom. Eto, zato sam protiv kupovine pasa, tj, uopce zivotinja.
Ovako nešto može napisati samo osoba koja se ne razumije u pse. Određenu pasminu se kupuje s razlogom. Ako pas ne ispuni želje vlasnika, nije problem u psu već u vlasniku. Takav će vlasnik nakon nekog vremena šutnuti psa na cestu bez obzira jeli ga kupio ili udomio. Ljudi su ti koji griješe. Usput, pitbull nije treniran za borbe veće je napravljen za borbe.
Na kraju, mislim da bi trebalo zakonski uvesti polaganje ispita i izdavanje dozvola za držanje pasa.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 19:37   #70
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ovako nešto može napisati samo osoba koja se ne razumije u pse. Određenu pasminu se kupuje s razlogom. Ako pas ne ispuni želje vlasnika, nije problem u psu već u vlasniku. Takav će vlasnik nakon nekog vremena šutnuti psa na cestu bez obzira jeli ga kupio ili udomio. Ljudi su ti koji griješe. Usput, pitbull nije treniran za borbe veće je napravljen za borbe.
Samo si ponovila i potvrdila ono sto sam ja vec rekla u svom postu. Nista novo nisi rekla. Nisam nigdje rekla niti bih ikada rekla da je problem u psu, a ne u covjeku. Problem je uvijek u covjeku, ne u psu. I za to ne moras bit kinolog da bi to znao.
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 19:39   #71
Pas i jedan macak su plodovi kvartovske ljubavi
drugog sam macka udomila preko Noine Arke u doba kad sam jos volontirala tamo
BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 19:47   #72
zeca sam kupila.
nije mi uopće bila namjera nabaviti ikakvog zeca, nego smo se srele u trgovini pa sam se zatelebala

ptice, ribice i slične male živine sam uglavnom dobivala na poklon.

trenutno nemam uvjeta za životinju, ali intenzivno razmišljam o tome da si u skoroj budućnosti nabavim psa
udomljenog, bez daljnjeg...koliko god mi neke autohtone pasmine bile napete
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 19:59   #73
Udomljujem.
Dosta sam ih do sada imala...
Istina... Jednom sam kupila psa, dalmatinera. Tragično se završilo, prije 4. godine i još uvijek to nisam prebolila. I kupila sam dva morska praseta od kojih sam imala generacije i generacije... Eto, oni koji ih imaju znaju šta je imati uvijek mužijaka i ženku od 2000e godine, pa sve do 2010-e, u 2011-oj mi je ostala još jedna ženka. Krepala je od starosti.

A između toga sam imala pasa da jedva stanu na prste dviju ruku. Pa i mački isto tako. Ptice koje sam nalazila u snijegu, koje su udarale, koje su slamale krila. Neke su se spasile, neke nisu... I, eto. To je to što sam imala od životinja.

Sada imam samo jednu šarenu mačku, pokupljenu sa ulice, staru već 3. godine.

Nikad više u budućnosti ne planiram kupiti niti jednu životinju. No, dobro... nikad ne reci nikad, to stoji. Ali, eto... sada više ne vidim razlog zašto bih ikad takvo što uradila.

To je to.
hell03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 01:49   #74
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 03:00   #75
Prvo, kupljena životinja je sigurno željena, udomljavanje često produkt emocionalne ucjene ili grižnje savijesti, što povećava šansu da ista bude opet - izbačena.
Drugo, kad se životinju plati, onda se i dobije osjećaj da ona vrijedi, za razliku od besplatnih stvari koje nitko ne cijeni. Opet, to smanjuje šanse da ona bude izbačena na cestu.
Treće, poznato je da ljudi češće izbacuju na cestu udomljene životinje nego kupljene.

Dakle, najbolji je izbor kupiti životinju, iako vam možda razna propaganda kazuje drukčije, uvjeravajući vas da ste puno bolja osoba ako udomite životinju.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 04:39   #76
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Prvo, kupljena životinja je sigurno željena, udomljavanje često produkt emocionalne ucjene ili grižnje savijesti, što povećava šansu da ista bude opet - izbačena.
Drugo, kad se životinju plati, onda se i dobije osjećaj da ona vrijedi, za razliku od besplatnih stvari koje nitko ne cijeni. Opet, to smanjuje šanse da ona bude izbačena na cestu.
Treće, poznato je da ljudi češće izbacuju na cestu udomljene životinje nego kupljene.

Dakle, najbolji je izbor kupiti životinju, iako vam možda razna propaganda kazuje drukčije, uvjeravajući vas da ste puno bolja osoba ako udomite životinju.

Prvo- i udomljena zivotinja je zeljena, necu otic u skloniste za pse da me oni emocionalno ucjene ili da imam griznju savjesti, nego da udomim zivotinju.

Drugo- odakle ti znas sto je meni vrijednije?
Novac danas jest sve i ne moze se bez njega, ali on nema tu vrijednost kao zivotinja koju sam ja udomio da bi i njoj i meni bilo bolje, tog psa koji se prodaje kad tad ce ga netko kupit, a ovog sto sam ja udomio pitanje je bi li ga netko uzeo.

Isto tako mi je draze da ako slavim rodjendan, da mi prijatelj dodje osobno i cestita, nego da mi posalje cestitku jer mu se nije dalo doc, a gle, cestitka je placena 10-15 kuna.

Trece- slazem se s ovim, no ni to vise nije praksa, danas se sve vise i vise rasnih zivotinja pronalazi na ulici.



Dakle, po meni nije najbolje kupit zivotinju, i bilo kakva propaganda mi ne moze nametnut da ja kupim ili udomim psa, to je moj izbor za koji bih se odlucio i bez slika smrznutih stedani i reklama stenadi ciji su roditelji sampioni.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 12:12   #77
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Prvo, kupljena životinja je sigurno željena, udomljavanje često produkt emocionalne ucjene ili grižnje savijesti, što povećava šansu da ista bude opet - izbačena.
Drugo, kad se životinju plati, onda se i dobije osjećaj da ona vrijedi, za razliku od besplatnih stvari koje nitko ne cijeni. Opet, to smanjuje šanse da ona bude izbačena na cestu.
Ti to govoris o sebi i svojoj (ne)savjesti. Moja savjest je takva da mi ni na pamet ne pada mogucnost kupnje, a kamoli izbacivanja zivotinje iz kuce. Ljudi su razliciti.
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 13:41   #78
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Ti to govoris o sebi i svojoj (ne)savjesti. Moja savjest je takva da mi ni na pamet ne pada mogucnost kupnje, a kamoli izbacivanja zivotinje iz kuce. Ljudi su razliciti.
Ja govorim o ljudskom prosjeku, a ti poput malog djeteta misliš da je cijeli svijet napravljen na tvoju sliku.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 14:42   #79
isključivo udomljavanje

ako osobi treba dom, a ja joj ga mogu pružiti, onda naravno - udomljavanje. ljude ne mogu smjestiti jer su preveliki, ali im pomažem na druge načine

kad udomim životinju, onda je poštujem zbog onog što ona jest, barem nastojim, a ne zbog cijene koju bi mogla dobiti na ljudskom tržištu životinjskih robova.....

problem sa slikom svijeta je što ljudi druge životinje smatraju stvarima, a ne osobama što i jesu. zapravo, ljudi i ljude smatraju stvarima: http://www.jutarnji.hr/-safari-srama...lugole/998934/

http://www.jutarnji.hr/jos-1958--u-b...vezima/997180/

na stvari i na njihove dijelove (svinje i svinjske kobasice npr. ili pas i pseće kobasice - to su sve stvari) možemo položiti cijenu i trgovati njima kao da uistinu jesu naša imovina....?!
samo zato jer smo si to uzeli za pravo....

treba utjecati da se promijeni slika svijeta....

Zadnje uređivanje Oko Moje : 15.01.2012. at 14:50.
Oko Moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 15:23   #80
ma, ako je fora ova 'platiš neš pa se o tomu i brineš', onda možemo savjetovati skloništima da krenu naplaćivati ljubimce kad ih daju udomiteljima...

osim što se to vani već radi, pa nije polučilo rezultate...

nije točno da se ljudi brinu o nečemu samo ak su to platili, dokaz navedoh upravo. daklem, smatram da je to samo demagogija.
platiš psa da bi se to onome koji ga je prodao isplatilo. bio taj netko štancer ili ne. nažalost, to je srž stvari.

a platiš jer si jedan od onih koji 'znaju što hoće'. baš 'takvog' psa. e, to mi je nejasno, ali mislim da nema tog foruma na svijetu koji bi izmirio ljude koji 'znaju što hoće' od živog bića, i one koji otvorenog srca samo žele psa. ako sam se uspjela jasno izraziti... (?)
Chavela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.