Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2012., 01:14   #101
osim što se ja ipak, Oko moje, smatram ljubiteljicom pasa, mačaka, žena, začinskog bilja, knjiga... i čitavog niza osoba, stvari i pojava - štodane?
Ima is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 02:10   #102
Moj pas je udomljen. Mačka je nađena na cesti. Mješance općenito volim više od čistokrvnih pasa, zanimljiviji su mi, sviđa mi se to što ne znam što dobivam. Ljudi koji kupuju čistokrvne pse žele znati što dobivaju, barem okvirno. Ili žele točno određenu pasminu. Imam i ja pasmine koje su mi prekrasne i koje bih htjela imati ali mi je apsurd platiti par tisuća kuna za psa, a mogu ga dobiti besplatno u azilu. Jer ovog za par tisuća kuna će već netko kupiti. Ne mislim da je kupovina pasa loša jer i oni moraju naći dom ali meni su draži psi s ulice. A zbilja ima prekrasnih mješanaca.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:14   #103
Nije stvar u fizičkom izgledu psa već i u karakteru. Imam kupljenog psa jer sam htjela psa određenog karaktera. Zbog čestih letova avionom morao je biti pas koji može samnom u kabinu. Obožavam štence, dakle udomljenje odraslog psa mi nije bila opcija. U smislu kilaže i visine su štenci nepoznatog podrijetla mačak u vreći. Tko tvrdi drugačije jednostavno laže. Kao volonteru udruge i osobi koja čuva doma štence koji se udomljuju znam kako je teško nagađati (odokativno se zna da li će biti manji pas ili šarplaninac naravno), puno previše njih mi je prošlo kroz stan. Štenci se daju oblikovati, nemaju neke strahove koji su meni bili bitni da psa naučim i prilagodim na razne oblike prijevoza (avion prvenstveno, vlak, brod...). Dakle kupila sam psa koji mi štima karakterno, koji je došao bez strahova i prilagodio se na moj način života. Ne spada u pasmine koje se šetuckaju po špici i nose po rukama iako je manji pas. Nekima je ružan, cijene štenaca s rodovnikom su normalne a ne prenapuhane zbog popularnosti - imam standardnog oštodlakog jazavčara.
A da meni netko ide nabijati na nos da sam sa svojim kupljenim psom nekoga koštala života je bahato i ogavno.
Fascinantno mi je kako je cijela retorika usmjerena ka ljudima koji nabavljaju psa - a gdje su oni koji svojom neodgovornošću dovode do porasta ničijih štenaca?!?!?
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 23:21   #104
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Nije stvar u fizičkom izgledu psa već i u karakteru. Imam kupljenog psa jer sam htjela psa određenog karaktera. Zbog čestih letova avionom morao je biti pas koji može samnom u kabinu. Obožavam štence, dakle udomljenje odraslog psa mi nije bila opcija. U smislu kilaže i visine su štenci nepoznatog podrijetla mačak u vreći. Tko tvrdi drugačije jednostavno laže. Kao volonteru udruge i osobi koja čuva doma štence koji se udomljuju znam kako je teško nagađati (odokativno se zna da li će biti manji pas ili šarplaninac naravno), puno previše njih mi je prošlo kroz stan. Štenci se daju oblikovati, nemaju neke strahove koji su meni bili bitni da psa naučim i prilagodim na razne oblike prijevoza (avion prvenstveno, vlak, brod...). Dakle kupila sam psa koji mi štima karakterno, koji je došao bez strahova i prilagodio se na moj način života. Ne spada u pasmine koje se šetuckaju po špici i nose po rukama iako je manji pas. Nekima je ružan, cijene štenaca s rodovnikom su normalne a ne prenapuhane zbog popularnosti - imam standardnog oštodlakog jazavčara.
A da meni netko ide nabijati na nos da sam sa svojim kupljenim psom nekoga koštala života je bahato i ogavno.
Fascinantno mi je kako je cijela retorika usmjerena ka ljudima koji nabavljaju psa - a gdje su oni koji svojom neodgovornošću dovode do porasta ničijih štenaca?!?!?

Draga moja, pogledaj naslov ove teme pa pogledaj ovo https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=158

Pa ponovno pogledaj naslov teme i onda opet pogledaj ovo
https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=158

Primjecujes li razliku izmedju ove teme i i ovog cijelog podforuma https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=158 ??

Fascinantno je stvarno da bas nitko nije usmjeren ka ljudima koji su krivi za stanje kakvo jest!
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 13:39   #105
i jedni i drugi dovode do porasta ničijih štenaca. i oni koji trguju i kupuju životinje i oni koji udomljuju pa ih napuste.
ja sam živjela u americi u mjestu pokraj kojega je bio shelter, i išla sam volontirati.
tamo gotovo da i nije bilo mješanaca u azilu, a po cesti ih uopće nisam viđala, samo "rasne" primjerke - ne znam jesu li bili s papirima ili bez, mislim na situaciju u kojoj možeš odmah prepoznati kojoj pasmini pas pripada kad ga vidiš (za mene čista zona sumraka).
dakle, tamo su iskontrolirali svoje "potrošače" valjda toliko dobro da nitko nije imao očitog mješanca.
pa opet, shelter krcat.

samo opaska, nije da išta dokazuje.
moj stav je da ljudi koji ne udomljuju jednako pridonose situaciji kakva jest kao i oni koji napuste životinju.
pa čak i korak dalje - oni koji razmnožavaju životinje dok se druge ubijaju u šinterajima su isto suodgovorni. bili oni "legitimni" uzgajivači ili ne.

chilli, kužim, kupila si psa jer si točno htjela imati sve pod kontrolom, kao kod kupnje auta, bicikla ili perilice.
pušta li dlaku, je li mi lijep, stane li u avion, što vele kakav mu je karakter, tko su mu ćaća i mater, laje li više ili manje (od čega, btw. )....
to je ovaj aspekt kontrolfrikovski koji sam navela, najbolji primjer na što sam mislila pritom.

ok, barem razumijem, al ne podržavam - nije da me tko pita , al ovo jest ta tema za raspravu.
smatram ako netko već odluči dijeliti život sa psom (što nikome nije obaveza) onda je nekako izvitopereno birati ga kao perilicu ili tepih. hoćeš psa? udomi, nekoga si spasio, svi sretni. ako uložiš i malo truda u odgoj, imate divan suživot, tkogod da taj pas bio. tako ja to vidim. a mislim i da se dosta ljudi koji kupuju slaže s tim i zato ih jebe savjest, pa jako okidaju na takve teme. ne bi htjeli biti suodgovorni za ništa ružno.

a jesmo, svi smo suodgovorni za svašta ružno, svakodnevno.
zašto to ne priznati?
uzgajivači još i obrću pare, oni su pa baš zlo. ljudi nisu, ja ne velim to, al bih zbilja voljela da živimo u svijetu gdje se psi ne kupuju.

bubi, nisam čitala linkove, puno ih je. tvoj point? iako se ni nisi meni obratila .
Ima is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 16:31   #106
Quote:
chilli, kužim, kupila si psa jer si točno htjela imati sve pod kontrolom, kao kod kupnje auta, bicikla ili perilice.
pušta li dlaku, je li mi lijep, stane li u avion, što vele kakav mu je karakter, tko su mu ćaća i mater, laje li više ili manje (od čega, btw. )....
to je ovaj aspekt kontrolfrikovski koji sam navela, najbolji primjer na što sam mislila pritom.

ok, barem razumijem, al ne podržavam - nije da me tko pita , al ovo jest ta tema za raspravu.
smatram ako netko već odluči dijeliti život sa psom (što nikome nije obaveza) onda je nekako izvitopereno birati ga kao perilicu ili tepih. hoćeš psa? udomi, nekoga si spasio, svi sretni. ako uložiš i malo truda u odgoj, imate divan suživot, tkogod da taj pas bio. tako ja to vidim. a mislim i da se dosta ljudi koji kupuju slaže s tim i zato ih jebe savjest, pa jako okidaju na takve teme. ne bi htjeli biti suodgovorni za ništa ružno.
Želši reći da je trebala udomiti bilo kojeg psa iz azila? Dakle, bilo bi bolje da je udomila štenca koji bi izrastao u psa od 60 kg i da ga je svako toliko mučila prijevozom u teretnom dijelu aviona? Bilo bi bolje da je udomila traumatiziranog odraslog psa za kojeg možda nije spremna i ne zna kako izaći na kraj s njim?

Briga s kojom biramo psa isto puno govori o tome koliko je ta odluka ispravna ili ne. O tome kojeg psa odabrati (udomiti ili kupiti, za ovo o čemu pišem nije bitno) treba dobro razmisliti – je li imalo pametno da osoba koja psa misli “držati” u stanu od 20 kvadrata i ona koja ga misli “držati” u dvorištu odaberu istog psa? Može li osoba koja ujutro trči 2 sata i želi da njen pas trči s njom udomiti bilo kojeg psa? Postoje razlozi zbog kojih biramo psa, i to ne samo zbog vlastite dobrobiti, već uvelike i zbog njegove.
__________________
Always too much talkin'
Not enough eatin' brains
dramarama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 23:14   #107
Quote:
Ima kaže: Pogledaj post
i jedni i drugi dovode do porasta ničijih štenaca.


chilli, kužim, kupila si psa jer si točno htjela imati sve pod kontrolom, kao kod kupnje auta, bicikla ili perilice.
pušta li dlaku, je li mi lijep, stane li u avion, što vele kakav mu je karakter, tko su mu ćaća i mater, laje li više ili manje (od čega, btw. )....
to je ovaj aspekt kontrolfrikovski koji sam navela, najbolji primjer na što sam mislila pritom.
Ne, ne pridonose i jedni i drugi! Stavljam svo svoje zaštitarsko iskustvo i preko 100 udomljenih pasa iza mene kao garanciju da problematiku jako dobro razumijem i odgovorno tvrdim da nije tako.

Kontolfreak kažeš? Ne lupetaj i guraj mi riječi u usta koja nisam rekla, ljepota i ini idiotizmi mi nisu bili važni. Već uklapanje u moj život koji se sastoji od kojih 20 letova godišnje. Ti me možeš nazvati kontrolfeakom a ja bi rekla da sam realist koji čvrsto stoji na zemlji i zna realno procjeniti za razliku od tebe koja živiš u nekom svijetu ideala. Nekome tko ima miran život i radi od 8-17 možda je neshvatljiv moj život, ali uz dužno poštovanje ja tako ne bi mogla živjeti. Možemo zaključiti da se nikad nećemo složiti, ali ne dopuštam da mi se u usta stavljalju riječi koje nisam rekla.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 00:16   #108
Quote:


bubi, nisam čitala linkove, puno ih je. tvoj point? iako se ni nisi meni obratila .
Linkovi su isti na cijeli podforum Plava Šapa!

Odgovoreno je Chili na njezinu izjavu
"Fascinantno mi je kako je cijela retorika usmjerena ka ljudima koji nabavljaju psa - a gdje su oni koji svojom neodgovornošću dovode do porasta ničijih štenaca?!?!?"

Prvo:
Napisah da pogleda naziv ove teme i lako se skuzi da je ovo tema u kojoj se raspravlja dali kupit ili udomit, a ne tko i sto je problem za napustene zivotinje, zasto se ne napada na takve ljude i slicno.

A drugo: linkovi pokazuju da je jedan cijeli podforum posvecen takvim ljudima, i o njima se raspravlja, i problem napustenih zivotinja koji bi morao biti njihov problem, je u biti problem svih nas, a ona onda tvrdi kako je fascinantna retorika usmjerena ka ljudima koji nabavljaju psa a na ove jadnike nije


Edit: I musko sam, nisam zensko
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 00:42   #109
oboje...
jedan pas mi je kupljen, drugi je udomljen...
volim ih jednako i jednako mi padne mrak na oči kad vidim da su zapišali grm od susjede ili pojeli neku glupost na cesti,razlog zašto sam ih nabavila na način da je jedan kupljen, a drugi udomljen je jednostavan-svidjeli su mi se obadvojica na prvi pogled za jednoga sam trebala dat keš, za drugoga sam trebala potpisat ugovor u udomljavanju dali to radi nekakvu razliku? baš i ne jer kao što rekoh obadvojica će me probudit u 3h ujutro jer bi van šetat... volite sve svoje životinje bez obzira od kud su i kako došle, umjesto rasprava na forumu tko je snob a tko nije svatko od vas je mogao provest 1h u Šapici, Suzi, Dumovcu, Patronusu, Daruvarskom azilu

čast iznimkama sa PŠ za koje znam da su i gaće ostavili za te iste životinje
__________________
My greatest fear is that PMS doesn't exist and this is my real personality o.O'
a7x is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 00:52   #110
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post

A drugo: linkovi pokazuju da je jedan cijeli podforum posvecen takvim ljudima, i o njima se raspravlja, i problem napustenih zivotinja koji bi morao biti njihov problem, je u biti problem svih nas, a ona onda tvrdi kako je fascinantna retorika usmjerena ka ljudima koji nabavljaju psa a na ove jadnike nije
Da i dalje to tvrdim!!!Kotrljaj očima ali to je realnost. Realnost je da sam nakon dramatičnog naslova o eutanaziji išla do Pitomače (iz zg.a) po psa da ga spasim od eutanazije. Od dotične koja je tu dramatičnu molbu napisala sam jedno tražila - da napiše prijavu za to smeće! Misliš da je?! Ne, nego u taj smrdljivi mali boks iz kojeg sam izvukla psa s atrofijom mišića su donijeli novo malo štene. Prijave nije bilo! Isto kao i u slučaju boksera, njih dvije su bile kod mene također. Tako da ne lupetaj - cijela pš je posvećena spašavanju životinja, nažalost i dalje ništa od prijava

Retorika pž-a i plakata koji je proizveo raspravu, ako je bilo teško za skužiti I dalje tvrdim isto!
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 01:08   #111
Pa bilo je dosta slucajeva gdje su pisali i prijave i nista se nije dogodilo po tom pitanju.

To nismo krivi mi, to je kriva drzava, policija i vet. inspekcija, te ministarstvo koje je za to zaduzeno.
Cemu raspravljat o njima kad cemo svi isto pisat, gamad, vaki naki...


A i ti si mogla napisat prijavu "vlasnika" tog psa sto si izvukla iz boksa. Bila si na mjestu gdje se to sve odvijalo, poslikat sve i slike kao i vet. misljenje prilozit kao dokaze. Jesi li to ti ucinila?
Mozda se osoba koja je to prva vidjela boji jer zivi u blizini.

A ti zivis puno dalje, nista te ne sprijecava da napises prijavu.

Jebiga, ja tu osobu ne smatram krivom za ovu situaciju kakva je zato sto nije napisala prijavu. Dosla je na forum i trazila pomoc za psa, nije samo prosla pokraj njega. Po cemu je ona sad kriva? Iz tvog posta sam skuzio da je ona jedna od takvih osoba.

Ti si otisla po pomoc, izvukla psa iz te agonije i za to svaka cast.


Netko ce rec da su to dusebriznici koji samo javljaju gdje se nalaze takve zivotinje a nece da se mrdnu od kompjutera, no po meni su gori oni koji to vide a prave se da ne vide i ne cine nista po pitanju toga, ovako je netko vidio i otisao pomoci ( u ovom slucaju ti ).
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 01:20   #112
Da li u nekoj zemlji postoji zakon kojim se brani uzgoj pasa i mačaka za prodaju?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 01:30   #113
Postoji zakon o zastiti zivotinja!

U njemu stoji da samo uzgajivaci smiju to radit, no nitko ne provodi inspekcije niti ista, tako da na raznim oglasima mozes pronaci veliki broj zivotinja na prodaju koja nisu iz uzgajivacnice!
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 11:56   #114
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Da li u nekoj zemlji postoji zakon kojim se brani uzgoj pasa i mačaka za prodaju?
ne postoji zabrana uzgoja i prodaja ali postoji zabrana štancaja pasa i mačaka npr. u Irskoj i Poljskoj pošto legalan uzgoj ne šteti nikome i doprinosi očuvanju pasmina,za razliku od štancanja
__________________
My greatest fear is that PMS doesn't exist and this is my real personality o.O'
a7x is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 15:11   #115
Quote:
Oko Moje kaže: Pogledaj post
vidjeli ste sliku s ove nove kampanje za udomljavanje?



izravna je, čovjek se baš zamisli

O bože!

Sad se čekaju plakati:

Rodili ste dijete?

Jednom napuštenom ste oduzeli obitelj.


Nikolajeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 16:58   #116
Quote:
Nikolajeva kaže: Pogledaj post
O bože!

Sad se čekaju plakati:

Rodili ste dijete?

Jednom napuštenom ste oduzeli obitelj.



Nije smijesno ni malo.

I nece tih plakata bit, jer je u RH negdje oko 1000 djece koji cekaju da se posvoje, a ima preko 3000 posvojitelja. Drzava sa svojom birokracijom to onemogucava.

Moja sestra je 6 godina u procesu da posvoji dijete i nikako da uspije iako ima i daleko vece mogucnosti od onih koje oni postavljaju kao uvjete.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 22:23   #117
Ne smijem se tvojoj sestri, pobogu, falio si poantu.

Smijem se bezobraznom pokušaju nabijanja osjećaja krivnje. Nije to način...

Osobno ne vidim ništa u čistokrvnim rasnim ili kakoveć psima čija loza seže do Austro-Ugarske , pogotovo onim osjetljivim na propuh, malu promjenu temperature i tri kapi kiše ali tko voli nek' izvoli, ne pada mi napamet pomisliti da je kupovinom psa ubio napuštenog. Napuštenog je ubio onaj tko ga je napustio valjda.

Puno sreće tvojoj sestri.
Nikolajeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 01:48   #118
Nisam ni mislio da se smijes mojoj sestri ne brini.

Nego sam ti pokusao rec, kako u RH ima 3 puta vise udomitelja djece nego sto je same djece i ne mogu se posvojit, a pasa ima barem 20 puta vise od ljudi koji ih hoce udomit.

I ja sam za udomljavanje, no ne branim kupovina psa. No ne kupovinu od stancera, nego od dobrih i prijavljenih uzgajivacnica. Ja ne zelim da bilo koja vrsta zivotinje izumre, isto tako ne zelim da bilo koja pasmina izumre, tako da te uzgajivacnice moraju postojat ako to zelimo sprijecit.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 11:21   #119
totalni off, pa makar i dobila karton - bubi, jel se može organizirati kakva pobuna ljudi koji su zaglavili u administraciji, sad kad nam je i ministrica sama roditeljica posvojenog djeteta? to je jaaako bitno, i sama planiram posvajanje kad dođe vrijeme, a znam da su ljudi vjerojatno iscrpljeni od svega pa im ni na kraj pameti nisu pobune. možda. nudim pomoć, imam iskustva s organiziranjem tog tipa... i držim joj fige!!!

a da ne bude skroz off - možemo se dogovoriti da se nećemo složiti, slažem se .
al, ne mislim da je moguće da uđeš u azil i uzmeš štene koje veličinom daje da će biti oko 10 kg i da izraste u 60 kg... baš toliko fulati je zbilja umijeće. ko i za auto, ako ti je to bitno - povedeš nekoga tko kuži pse sa sobom da ti pomogne oko izbora, ako niš drugo.
tako da mi ta argumentacija ne drži vodu.

želite li reći da će pas koji ne "odgovara zahtjevima" biti napušten, pa bolje da odgovara?! tko je spreman iz tog razloga napustiti psa ne bi ga trebao uopće ni uzimati, "rasnog" ili ne. daklem, nije argument. možda živim u svijetu ideala, al ova tema zbilja nije utopijska - ovdje su stvari dosta jednostavne - kupi ili udomi?! ili uopće nemoj.


da, moguće je da su traumatizirani psi iz šinteraja, naravno. na tome se da raditi, nije kraj svijeta.
Ima is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 11:26   #120
i iako si mi srcu drag, bubi , kakvo izumiranje?
to je tek prazna retorika, objasnila sam zašto to vidim koji post prije ovoga.
pasmine niču ko gljive poslije kiše, mijenjaju se i "dorađuju" i ovako, samo pod čvrstom paskom kapitala.
uopće ne nužno na pseću dobrobit.
Ima is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.