Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2008., 03:56   #101
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Evo još jedna analogija kojom se opisuje razlika između heurističnog i klasičnog rješavanja problema.

Kada kompjuter nešto računa, program ide nekim svojim tijekom. Jest, on ima petlje, ima grananja, ali se uvije sve odrađuje određenim slijedom, i taj slijed obavlja centralni procesor, a ponekad paralelno nekoliko procesora.

Ali zamisli sada ovo:
imaš 100 procesora, koji ne obavljaju nikakav slijed. Nego svaki preuzme određeni interreagirujući entitet. I svih 100 procesora povezani su u mrežu tako da svaki sa savkim interreagira. U samo jednom par taktova riješi se čitav problem. Mreža bljesne, izanaliziraju se veze i problem se riješi.
Običnom procesoru bi trebalo gomila proračuna jer mora simulirati sve te veze, i onda ide od jedne do druge, šetajući se po stablima i drugim sličnim stvarima.

Ilitiga: imaš vodu. Svaka molekula ili ansambl čestica interreagira. I sad: ako imaš procesore koji mogu sloćiti strukturu koja izgleda kao i sama struktura vode, lako ćeš to izračunati.
Ali ako slažeš serijske algoritme, pa pokušavaš računati, problem postaje izrazito gadan i sporo se rješava.
Veliki je problem što smo se okrenuli čistoj serijskoj digitaliji i nemamo kompjutere bazirane na neuronskim mrežnim strukturama. Recimo, tisuću u mrežu povezanih slabih procesora koji čine čvorove mreže umjesto jednog ili nekoliko jakih procesora koji moraju čitavu tu mrežu serijalizirati.
tri su heuristicka nacina:
representativeness, avaliability and comparison

representativeness:
ak si ti tip fizicara, onda je svatko tko pise takve postove fizicar.
avaliability:
ak neki izvjestaj u novinama govori da se srusil avion. nece te puno dirat.
al ak ides sutra sa avionom...onda ces se ipak toga prisjetiti..
comparison:
tice se nekih standarda...npr. temp. ak je danas 18 C, to je zimi super toplo, a ljeti super hladno.

cini mi se da koristis onaj prvi heruristic
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 21:19   #102
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Ja bih samo htio reći: zadnji pizdek koji se pravio predatorom, dobio je prilično gadne dokaze da i on može biti žrtva. I još je dobio k tome prekršajnu prijavu, a njegov pizdunski odvjetnik mi neće više na oči, iako je glumio mudrog lika. Govna se lako prepoznaju.

Imače taj lik, predator, jednom je glumio facu i skinheadsa dečkima što su došli iz nekih ruralnih krajeva Bosne. Pa su mu šakama objasnili kako visoki predator on jest.
Onda je upisao školu borilačkih vještina. Ali zakačio se sa instruktorima, i izbacili su ga iz škole. Onda je otvorio svoju. I tako.

Ukratko: od filmova o James Bondu, pa do modernih psiholoških trilera, svi znamo da su ljudi koji zagovaraju prirodnu selekciju-manijaci.
Agresija, potaknuta stvarnim, iskonskim instiktom za preživljavanjem je opravdana. Nagon za opstankom je jedan od najačih. Svaki drugi oblik nasilja je poremečaj. Skinuo bi se sa psihologije, ali gle...ovaj tvoj čelavi terminator je na neki način potvrdio moj navod; Bio je produktivan...upisao je školu, otvorio je školu...možda organizira natjecanje?
Baš smo nasilna bića. Ja ne bi bio dio toga.
__________________
Postoje stvari koje znamo i stvari koje ne znamo...Između njih su vrata!
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 09:16   #103
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
Agresija, potaknuta stvarnim, iskonskim instiktom za preživljavanjem je opravdana.
Slažem se, ali uz ogradu: agresija koja ima podlogu u moralu, etici i razumu je opravdana. Agresija koja štiti a ne napada drugoga je opravdana.
Nije opravdana mahnita agresija, iako je razumljiva.
Najmanje opravdana je agresija iz ega, agresija koja polazi od nacionalizma, rasizma, osjećaja pripadnikom više vrste.
Nije opravdano ubijanje indijanaca od strane bijelaca, nije opravdano ubijanje židova u konc logorima, i nije opravdano veličanje rase, snage i nekakve darwinove evolucije i tlačenje slabijih. Moja specijalnost je tlačenje tih "jakih".
Oni koji druge nazivaju psima koje treba zgaziti, a sebe veličaju kao jake i dostojne življenja, prvi zaslužuju da umru.
A i oni koji ih BRANE!!!

Quote:
Nagon za opstankom je jedan od najačih. Svaki drugi oblik nasilja je poremečaj.
Svako nasilje je poremećaj. Ali neki poremećaji su opravdani.


Quote:
ovaj tvoj čelavi terminator je na neki način potvrdio moj navod; Bio je produktivan...upisao je školu, otvorio je školu...možda organizira natjecanje?
U čemu natjecanje? Pišanje u dalj? Tko sudjeluje? Odjel u Vrapču? Naime, to je jedino što mu je preostalo, a za što treba kriviti njegovo ponašanje. A s obzirom kako se ponašao, još je dobro i prošao.

Quote:
Baš smo nasilna bića. Ja ne bi bio dio toga.
Ali jesi.

Zadnje uređivanje Batt_X : 10.03.2008. at 11:49.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 20:51   #104
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Slažem se, ali uz ogradu: agresija koja ima podlogu u moralu, etici i razumu je opravdana. Agresija koja štiti a ne napada drugoga je opravdana.
Nije opravdana mahnita agresija, iako je razumljiva.
Najmanje opravdana je agresija iz ega, agresija koja polazi od nacionalizma, rasizma, osjećaja pripadnikom više vrste.
Nije opravdano ubijanje indijanaca od strane bijelaca, nije opravdano ubijanje židova u konc logorima, i nije opravdano veličanje rase, snage i nekakve darwinove evolucije i tlačenje slabijih. Moja specijalnost je tlačenje tih "jakih".
Oni koji druge nazivaju psima koje treba zgaziti, a sebe veličaju kao jake i dostojne življenja, prvi zaslužuju da umru.
A i oni koji ih BRANE!!!


Svako nasilje je poremećaj. Ali neki poremećaji su opravdani.



U čemu natjecanje? Pišanje u dalj? Tko sudjeluje? Odjel u Vrapču? Naime, to je jedino što mu je preostalo, a za što treba kriviti njegovo ponašanje. A s obzirom kako se ponašao, još je dobro i prošao.


Ali jesi.

A ovaj ovdje forum ti izgleda kao mjesto za nabrajanje izraza?
Fraktali, separatrise, otoci regularnosti, lyapounovljevi eksponenti...
Znam jednoga tko je na tome bario komade, no ti i takvi komadi ti ne postoje na ovome forumu. Bata X ih je otjerao tamo kamo i spadaju.,




Ali neki poremećaji su opravdani.

Jesu...učestalo oni uzrokovani nasilnim djelovanjem izvana, traumom.
__________________
Postoje stvari koje znamo i stvari koje ne znamo...Između njih su vrata!
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 23:15   #105
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
Jesu...učestalo oni uzrokovani nasilnim djelovanjem izvana, traumom.
Za traumu nikada nije kriv onaj koji je žrtva traume, već okolina koja traumu nanosi.
Malo si konfuzan u kvotanju i ne znam što želiš reći. Kakvu ti traumu imaš da si tako konfuzan?
Ne želim pomisliti i nešto gore, na primjer cinizam.
Jer to bi značilo da u tebi spava traumatizirani nasilnik od one vrste koja nasilje čini, ali ga krije od sebe.
Prepoznati pak nasilnika, čak i u sebi, prvi je korak u njegovom savladavanju.

Ovdje u tvojim kvotovima spominju se i oni koji su morali otići jer su upravo bili nasilni na ovom forumu prije godinu i nešto više. Mnogi su se ljudi žalili na njih, upravo zbog nasilja. No jednako se događa i u realnom životu. Ali to ionako znaš. Ako ne, provjeri.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 09:19   #106
Bruce Lipton The Biology of Belief
http://www.brucelipton.com/
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 09:42   #107
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
[I]Fraktali, separatrise, otoci regularnosti, lyapounovljevi eksponenti...
Znam jednoga tko je na tome bario komade, [COLOR="Red"]no ti i takvi komadi ti ne postoje na ovome forumu. Bata X ih je otjerao tamo kamo i spadaju.
A ti si bio taj?
center_godess is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.