Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2006., 09:05   #1
Question "The disclosure project" CSETIa

Zanima me šta mislite o ovom tvz "prvom javnom razotkrivanju" pojave NLO i svega vezanog uz to. Jel neko gledao kompletnu konferenciju? Smatrate li je u potpunosti vjerodostojnom? kakva su opčenito svjetska gledišta na istu?

..."Center for the Study of Extraterrestrial Intelligence - CSETI ( Centar za proučavanje izvanzemaljske inteligencije ) međunarodna je neprofitna istraživačka i obrazovna organizacija sa sjedištem u SAD-u posvećena razumijevanju fenomena NLO i bliskih susreta. Osnovao ju je Dr. Steven M. Greer ( po struci liječnik urgentne medicine ) zajedno sa svojim suradnicima.
Watch The National Press Club Webcast

Jedan od projekata CSETI-ja je i ´ Disclosure Project´.
U CSETI-ju smatraju da temeljito razmatranje postojećih podataka i dokumenata o NLO-ima upućuje na zaključak da Zemlju posjećuju izvanzemaljske inteligencije ( engl. Extraterrestrial Intelligences, ETIs ) i izvanzemaljske svemirske letjelice ( Extraterrestrial Spacecrafts , ETS ) već desetljećima, ako ne stoljećima, i da je taj kontakt intenzivniji od 1947. godine.

9. svibnja 2001. , dvadesetak obavještajnih, vladinih, vojnih, korporacijskih i znanstvenih svjedoka svjedočili su u Nacionalnom Press Clubu u Washingtonu DC o realnosti NLO-a, izvanzemaljske prisutnosti i rezultirajućih naprednih tehnologija za generiranje energije i propulziju.

´ Disclosure Project´, neprofitna istraživačka organizacija, poziva na otvorena saslušanja u Kongresu SAD-a o predmetu NLO-a i izvanzemaljske prisutnosti i za donošenje zakona kojima će se zabraniti stacioniranje oružja u svemiru ( u neposrednom prostoru oko Zemlje ).

U Projektu su identificirali nekoliko stotina svjedoka iz čitavog svijeta koji su bili voljni dati izjave o tom predmetu.

Uži krug svjedoka iz SAD-a, njih nekoliko stotina spremni su o tome što znaju o predmetu svjedočiti u Kongresu.

Svjedočanstva s konferencije Disclosure Projecta održane 9. svibnja 2001.

Steven Greer speaking at Disclosure Project press conference at National Press Club to announce UFO findings

Dr. Steven Greer ( uvodni govor )

´ Članovi tiska, američka javnosti i ljudi svijeta ! Danas smo ovdje kako bismo razotkrili istinu o predmetu koji je bio ismijavan i nijekan tijekom najmanje 50 godina. Muškarci i žene za ovom govornicom, i nekih dodatnih 350 vojnih i obavještajnih svjedoka o tako zvanom NLO predmetu i izvanzemaljskoj inteligenciji mogu dokazati i dokazat će da nismo sami.

Želio bih zahvaliti Sarah Mc Clendon, dopisnici Bijele kuće, koja je danas s nama, za njezino sponzorstvo ovog skupa [ za koji je procijenjeno da je stajao 80 000 USD ].

1993. , skupina vojnih savjetnika ovog projekta i ja sastali smo se u Virginiji. Odlučili smo da je vrijeme da se civilni, vojni, obavještajni i drugi ljudi skupe i razotkriju istinu o predmetu koji se naziva NLO-i [ engl. :UFOs ].

Od tada sam osobno brifirao ... Jamesa Woolseyja prvog direktora CIA-e [ u vrijeme administracije] predsjednika Clintona.

Osobno sam brifirao načelnika [ DIA-a]; načelnika obavještajne službe u Združenom stožeru [ Pentagon ]; članove Obavještajne komisije u Senatu; mnoge članove Kongresa; članove vodstava u Europi; Japanski kabinet i druge.

I ono što sam našao bilo je ... da nisu imali pristup tim projektima. Možemo nepobitno dokazati, kroz ove svjedoke koje smo otkrili, koji sada broje preko 400 ljudi – i to su ljudi koji su bili unutar CIA-e , NSA-a, NRO-a, Vojnog zrakoplovstva [ US Air Force], Mornarice [Navy],..vojske [ US Army ], iz svih odjela obavještajne i vojne zajednice, kao i korporacijski svjedoci, ugovaratelji s vladom – da su to ljudi koji su bili uključeni u crne budžete ili tajne nepotvrđene projekte. Ti nepotvrđeni projekti sa posebnim pristupom stoje najmanje 40 do 80 milijardi [ američkih dolara; USD] na godinu i uključuju tehnologije koje mogu za uvijek promijeniti svijet.

Razlog zašto sada istupamo je taj što tražimo da Američki Kongres i predsjednik Bush pokrenu službenu istragu i razotkrivanje o tom predmetu.

Taj predmet ima najdublje implikacije na ljudsku budućnost, na nacionalnu sigurnost SAD-a i na mir u svijetu.Posebno, tehnologije vezane uz NLO-e i izvanzemaljska vozila, ako se deklasificiraju [ ukine im se status tajnosti] i upotrijebe za miroljubivo generiranje energije i za pogon, definitivno bi riješile naziruću energetsku krizu ; zaustavile bi globalno zagrijavanje, korigirale bi izazove očuvanja okoliša s kojima je zemlja suočena.

Također je presudno da počnemo, kao društvo, raspravljati o ispravnosti postavljanja oružja u svemiru. Ako doista možemo dokazati da je istina da nismo sami i da je svemir područje koje dijelimo s drugim civilizacijama, postavljanje oružja u svemir mogla bi biti vrlo nerazumna i destabilizirajuća stvar. O tome se nije raspravljalo jer je izvan nacionalnog i međunarodnog vidokruga. Potrebno je da se takvo stanje promijeni i zbog toga smo danas ovdje.

Kroz ovo svjedočenje možemo nepobitno dokazati da su ti objekti izvanzemaljskog porijekla praćeni radarski; da su se kretali [ brzinama ] tisućama milja na sat, zaustavljali se [naglo] i činili [nagle] okrete. Oni koriste antigravitacijske pogonske sustave u čiji način rada smo mi već proniknuli kroz [istraživačke] tajne projekte u Sjedinjenim Državama, Velikoj Britaniji i drugdje.

Da su ti objekti prizemljivali, povremeno bivali oneposobljeni i bili zaposjednuti – posebno od strane timova unutar Sjedinjenih Država; da su izvanzemaljski oblici života bili zaposjednuti i da su njihova vozila uzimana i temeljito proučavana, tijekom najmanje 50 godina.

Možemo dokazati, kroz svjedočenje i dokumente koje ćemo predočiti, da je taj predmet bio sakriven od članova Kongresa i od najmanje dvije predsjedničke administracije koliko nam je poznato.

I da je Ustav Sjedinjenih Država potkopan rastućom moći tih tajnih projekata i da je to opasnost za nacionalnu sigurnost. Želim naglasiti da nema dokaza da su ti oblici života [ koji nas posjećuju ] neprijateljski prema nama. Ali postoji mnoštvo dokaza da su oni zabrinuti oko našeg neprijateljstva. [ Bilo je slučajeva ] da su neutralizirali ili učinili neupotrebljivom sposobnost lansiranja inter-kontinentalnih balističkih projektila. Svjedoci ovdje danas opisat će vam te događaje. Oni [ posjetitelji ] su jasno pokazali da ne žele da naoružavamo svemir. Ipak, mi još uvijek nastavljamo ići tim opasnim putem.

I , nepobitno će dokazati da su ti projekti, zbog toga što ih se nije prikladno nadziralo od strane Kongresa, od strane američkog predsjednika, od strane međunarodne zajednice, postali prijetnja nacionalnoj sigurnosti. I zbog tog razloga, mi osjećamo da moramo razotkriti te činjenice.

Ovo je početak kampanje za razotkrivanje. I u podsjetniku koji sam napisao za predsjednika Georgea W. Busha prošli tjedan izjavio sam da će se ova kampanja nastaviti sve dok ne budu ispunjeni naši ciljevi.

A oni su sljedeći:

Da imamo otvorena, iskrena saslušanja o tom predmetu u američkom Kongresu.

Da se ostvari trajna zabrana na naoružavanje svemira ili ciljanje bilo kojeg objekta izvanzemaljskog porijekla.

Da se ostvari opsežna i potpuna studija tajnih tehnologija povezanih s tim predmetom, da se vidi kako bi ih se moglo odgovarajuće deklasificirati i primijeniti za miroljubivo generiranje energije tako da se svijet može skinuti s fosilnih goriva uz dovoljno vremena da se spriječi [još] veće oštećenje eko-sustava i rat zbog naziruće energetske krize koja će sigurno zahvatiti zemlju u nadolazećim desetljećima.

To je najhitniji predmet. Bio je ismijavan, da. Znam da bi mnogi u medijima željeli pričati o ˝malima zelenima˝. Ali, u stvarnosti, predmet je ismijavan zbog toga jer je toliko ozbiljan.

Naišao sam na sve veće jadikovanje iz Pentagona, od članova Kongresa, koji su me pitali: ˝ Što nam je činiti ?˝ Ovdje je ono što ćemo raditi. Vidjet ćemo da će taj predmet biti propisno razotkriven i ovi hrabri svjedoci, prvih dvadesetjedan od preko stotinu koje smo već intervjuirali [ i snimili ] na video vrpci, istupaju da govore istinu.

Sada, očekujem od ljudi da budu skeptični ali ne nerazumni tako da, zbog toga što su ti muškarci i žene istupili i imaju svoje preporuke, mogu objasniti tko su i da su bili svjedoci iz prve ruke nekima od najvažnijih događaja u povijesti ljudske vrste. Kao što su mi neki od ovih ljudi ovdje istaknuli, bili su zaduženi za upravljanje nuklearnim oružjem Sjedinjenih Država, njihovoj riječi se vjerovalo u pogledu svega od velike važnosti za nacionalnu sigurnost - moramo vjerovati njihovoj riječi sada.

Kao što je Monsignor Corrado Balducci rekao u Vatikanu, u jednom intervjuu koji sam nedavno imao s njim, ˝ Nerazumno je ne prihvatiti svjedočenje tih svjedoka.˝ Zato, molim vas, budite skeptični. Ali to nije isto što i imati predrasude i biti ograničenih pogleda. To je predmet od velike važnosti i molim medije, znanstvenu zajednicu i političku zajednicu da ozbiljno razmotre taj predmet i da učine pravu stvar za čovječanstvo i za našu djecu.

...
GoRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 09:06   #2
citiram

"....Raspolažemo brifing-dokumentom na oko 500 stranica, za medije i članove Kongresa, s prijepisima [ izjava] niza tih top-secret [ strogo povjerljivih ] svjedoka; imamo 4-satni rezime na video-vrpci tog projekta od 120 sati intervjua, koji je dostupan za pregledavanje Kongresu i glavnim medijima.

Možemo pokazati da je predmet stvaran i da ima ogromno značenje za ljudsku budućnost. Molim sve vas koji slušate da kontaktirate članove Kongresa koji vas zastupaju i lidere diljem svijeta u drugim zemljama , i zatražite od njih da se održi iskreno ispitivanje o tom predmetu; da podrže zabranu na naoružavanje svemira, budući da dijelimo svemir s drugim oblicima života; i da se ,kao ljudi, brzo pokrenemo prema razumijevanju da je ovo kraj djetinjstva za ljudsku vrstu. Vrijeme nam je da postanemo zreli odrasli među kozmičkim civilizacijama. Da bismo to učinili moramo postati miroljubiva civilizacija i moramo paziti, idući u svemir s namjerom suradnje s drugim civilizacijama , da ne naoružavamo tu visoku granicu.

Muškarci i žene koji će sljedeći govoriti učinit će to redoslijedom počev s vaše lijeve strane. Oni će se [ sami ] predstaviti. Molim medije da se suzdrže od pitanja sve dok svaki od svjedoka ukratko ne ispriča o tome tko je i u što je osobno bio uključen ili bio svjedokom u svom radu za vladu/vojsku ili u karijeri vezanoj uz vladu.

Na kraju ćemo imati pitanja – svi vi možete postaviti pitanja toliko dugo koliko ovdje možemo ostati – i mi ćemo vam dati sve informacije koje vam trebaju. ..."
GoRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 12:08   #3
zanimljivo...
Hawking is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 12:20   #4
Dobra fora s nazivom CSETI... Podsjeća na one lažnjake tipa Nikee ili La Koste i to...
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 12:38   #5
svi lažnjaci služe da plasiraju svoje proizvode pod zvučnim imenom kako bi se domogli perja, CSETI su međunarodna neprofitna istraživačka i obrazovna organizacija

komentari na svjedočenja, slike, filmove i dokumente?
smatrate li da je sve 100% autentično kako oni tvrde?
da li je ikad neko nešto od ovoga pokušao pobit?

službena stranica:
http://www.disclosureproject.org/
GoRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 13:37   #6
Plagiranje nečijeg naziva uglavnom ima svrhu izazivanja pozornosti, krajnji cilj čak ni ne mora biti lova. Ovdje je stvar prilično jasna: imaš s jedne strane SETI, kao jedinu istinski znanstvenu organizaciju koja se bavi traženjem inteligentnog života izvan Zemlje. U njoj rade uglavnom astronomi, ne liječnici hitne medicine poput Greera. S druge strane imaš CSETI, neprofitnu organizaciju čiji je najbitniji dio službene stranice ovaj:

http://www.disclosureproject.org/shop.htm

freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 14:25   #7
SETI nema shop?
http://seti-store.stores.yahoo.net/
čak i donacije skuplja
https://www.kintera.org/site/apps/ka...IKaKUJgNOJkI9H

SETI se ne bavi NLOima niti vjeruje u njihovo postojanje
CSETI tvrdi upravo suprotno uz kako oni to kažu preko 1000 nepobitnih svjedoka, dokumenata, slika i filmova. CSETI je pokupio hrpu ljudi koji svjedoče svojim imenom i prezimenom, i poneki spadaju u sam vrh administracije svojih službi (vojna, obavještajna, znanstvena...)

Postoji li netko ko je pokušao pobit Disclosure project kao takav? neko ko je provjeravao svjedoke, slike i dokumente (ipak su ovo ljudi pred kamerama s imenom i prezimenom, slikom i nerijetko visokom funkcijom)? Jel neko pratio Disclosure od objave do sad?

Ja sam na to naletio nedavno i također tražim istinu u informacijama, neču reći da vjerujem u sve ovo, al opet nigdje ništa protiv istog na netu...
Čak ga svi vode kao prvo službeno razotkrivanje dugo čuvanih tajni o NLO fenomenu.

hm?
GoRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 16:39   #8
kao dugogodišnjeg SETI@home korisnika, ovo me baš ljuti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 21:19   #9
Quote:
kao dugogodišnjeg SETI@home korisnika, ovo me baš ljuti.
pa i nisam bas vidio da vozis s@h??
koji ti je acc?
IsusBog is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 21:54   #10
Quote:
GoRi kaže:
SETI se ne bavi NLOima niti vjeruje u njihovo postojanje
CSETI tvrdi upravo suprotno uz kako oni to kažu preko 1000 nepobitnih svjedoka, dokumenata, slika i filmova.
Točno tako, dvije organizacije koje veze jedna s drugom nemaju, a opet jedna ukrade ime drugoj... Pitanje je zašto? A odgovor si dao sam, ljudi objavili hrpu priopćenja, napravili zbirku dostojnu one braće Grimm, a opet nitko ne reagira, nitko ne demantira, ukratko, nitko ih ne jebe 2%. Vjerojatno ni prodaja knjiga i video kazeta ne blistaju...

E onda mazneš ime nekome ozbiljnijem i nadaš se da će bar to pobuditi zanimanje. Jebiga, problem je što je plagiranje krađa, a ljudi imaju neugodnu naviku nevjerovanja lopovima. Čak i kad su kao liječnici hitne medicine izuzetno osposobljeni za pitanja svemira, letjelica i sličnih stvari.
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 01:10   #11
Quote:
IsusBog kaže:
pa i nisam bas vidio da vozis s@h??
koji ti je acc?
pa, ovo mi je avatar, a tamo sam "pravi", tako da...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 12:18   #12
mislim da je bespredmetno u ovom threatu razgovarati o SETI, mislim da se svi slažemo kako je to zbilja vrlo stručna i profesionalna organizacija, al je OT, ovo nema puno veze s istom. Zanima me da li je neko pratio Disclosure i komentare vezane uz isti, razvoj situacije nakon njega, vjerujete li u sve to skupa?
nađoh neki CCN report o tome
komentari?

CNN REPORTS ON THIS EVENT
http://www.youtube.com/watch?v=jKaMQKaBazU
GoRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 12:25   #13
imam ja cijelu konferenciju snimljenu ali bez prijevoda, pregledo sam ju par puta i mogu rec da i nije bas sve prevara i da bi mozda moglo i bit nesta od toga
IsusBog is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 22:38   #14
Quote:
pa, ovo mi je avatar, a tamo sam "pravi", tako da...
konkretno, koji ti je acc?
IsusBog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 12:10   #15
Naletia sam na jednu njegovu knjigu u gradskoj knjižnici, svidjela mi se jer daje drugačije svijetlo na vanzemaljce, o propagandi protiv njih, tijek vremena, svijesti, i sl. ne sjećam se svega
__________________
"The 'I' is not just one person, but the sum of everything you love - your dog, your wife, your child, your computer, your doll. This led me to the conclusion that the self is empty. What is essential is this network of connections."
Pacijent is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 00:27   #16
Quote:
Pacijent kaže: Pogledaj post
Naletia sam na jednu njegovu knjigu u gradskoj knjižnici, svidjela mi se jer daje drugačije svijetlo na vanzemaljce, o propagandi protiv njih, tijek vremena, svijesti, i sl. ne sjećam se svega
a čega se sjećaš?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 15:26   #17
Da je to to. http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjig....php?ppar=4460
__________________
"The 'I' is not just one person, but the sum of everything you love - your dog, your wife, your child, your computer, your doll. This led me to the conclusion that the self is empty. What is essential is this network of connections."
Pacijent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 19:24   #18
Dakle, tema stara 5 godina je dignuta samo da se kaže da se naletilo na knjigu dotičnog autora?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 21:41   #19
Quote:
Pacijent kaže: Pogledaj post
o.k. ... al to mi opet izgleda kao mantranje jednih te istih teza prežvakavanih otkad je svijeta i interneta i alternative i teorija zavjera, sa porukom kako će vam sve biti jasno samo ako kupite dotičnu knjigu...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.